CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

evulatko
18. čer 2012

@nikoza, ja myslim, ze se hlasit nemusis🙂 Co Ti budu povidat, my, kdyz jsme tam byli poprve, jsme sedeli uplne spatne a az asi po pul hodine nam to nekdo rekl🙂 Ale kdyz chces mit jistotu, aby o Tobe vedeli, tak az vyjde sestricka, tak ji muzes jit rict, kdo jste🙂

streghina
18. čer 2012

@nikoza ahoj, teď je to tam malinko složitější, protože rekonstruují CAR, takže jedna ordinace je tam, co popisuje Evulatko, tak bych se šla nahlásit, projdeš vestibulem a dáš se doleva a pak rovně a po pravé ruce je ordinace CARu a téměř naproti ordinace je sesterna, tam ti určitě poradí, do které ordinace jdeš, jestli do této nebo do té druhé přes zahradu, kdybys šla do té přes zahradu, tak projdeš vestibul a jdeš rovně přes zahradu do dveří a dáš se doprava. V červenci to budou zase přestěhovávat. 😉 Tak hodně štěstí 😉 třeba bych si ještě zavolala sestřičkám, kam jsi objednaná a ke komu, jen pro info

nikoza
18. čer 2012

@streghina diky myslím že sestřička říkala k Mudr. Řežábkovy (nebo jak se jmenuje) 🙂 no snad to tam najdu.

streghina
18. čer 2012

@nikoza tak to můžeš být jedině ráda, je super, já u něho zatím byla jednou, ale je to primář, takže hodně záleží na něm, jak rozhodne, díky němu snad v září se dostaneme dál, hormony beru už rok a půl, sice reaguje, ale bez úspěchu 😒

kvetinka84
19. čer 2012

@nikoza as. Řežábek je jednička, já už pak chodila jedině k němu, pokud to šlo a myslím, že hlavně díky němu se teď těšíme na naše obrovské štěstí🙂 Měla jsem v něj plnou důvěru

nikoza
19. čer 2012

@streghina a co máte za problém jestli se můžu zeptat. Já jsem tet chodila do Podolí IVF mám zasebou všechny tři pokusy. Takže asi pro Apolinář nebudem prosperující, protože na další pokus nemáme. V podolí nás hned nahnali do IVF tak bych chtěla aby mě tet vyšetřili jestli neni třeba nějaká jiná šance ani vlastně nevím jestli mám průchzí vejcovody. Takže prostě vyšetřit a zkoušet třeba jen inseminace pak třeba někdy v budoucnu když našetříme tak další pokus IVF. U nás má přítel horší spermiogram ale né tak zas hrozný já měla před rokem protilátky proti spermiím a proti embriu mělo by to být už dobré beru už rok prendison ale tet ho vysadím tak nevím co se stane. Chtěla bych prostě tet zkusit štěstí a názor někoho jiného, jinak se mi v Podolí líbilo.

nikoza
19. čer 2012

@kvetinka84 Tak to moc gratuluji a po jak dlouhé době se Vám zadařilo a jakou metodou?

kvetinka84
19. čer 2012

@nikoza První návštěva v CARu byla v březnu 2011, byla jsem po LPSK, zjištěny oba vejcovody neprůchodné kvůli endometrioze. Takže bylo celkem jasné, kde je problém. Manžel naprosto v pořádku, moje ostatní testy také, takže v dubnu jsme podstoupili klasické 1. IVF, které bohužel nevyšlo a v prosinci druhé a z toho nám teď roste náš brouček v bříšku 😀 CAR u Apolináře můžu jen pochválit, skvělý lidský a profesionální přístup

streghina
19. čer 2012

@nikoza nějaký zásadní problém nemáme, mm má spg výborný, takže tam problém není, mám nepravidelnou ms, cca 40dc a některé cykly jsou anovulační, tudíž proto ten clostík a hormony. Rok jsem se léčila u své gyndařky, ta mě cpala hormonama horem dolem, ale HP mi nechtěla udělat, jen na prolaktin, který byl maličko nad normou. Pak mi došlo, že mě od 17DC cpe utrogestanem a estrofemem, ale já mám ovu i kolem 20DC, takže se to akorát rušilo díky těm hormonům. Pak začala vyhrožovat LPS a to jsem nechtěla, když mi neudělala ani klasický HP a objednala jsem se na březen 2012 k Apolináři, hned mi udělali HP, celý v pořádku, ale pro štítnou žlázu mi dávají letrox 0.5tb. pro jistotu, pak kymoinsuflaci - průchodnost vejcovodů také v pořádku. Takže díky mým anovulačním cyklům, inseminace není vhodná a minule jsem se s Řezábkem domluvila na září na IVF. Prostě jiný žádný problém nemáme. Imunitní vyšetření mi udělala moje alergoložka na mé vyžádání, nic zvláštního tam nemám, ale nebylo to z hlediska plodnosti, jen celiakie atd. Naše zdravotnictví mě štve, přitom měsíčně odvádíme takové peníze na ZP a přitom pak dělají takové drahoty s vyšetřeníma a úhradou léků.
Jinak moje spolužačka chodí do Podolí, má hodně různých zdr. problémů, ani klasicky by otěhotnět nemohla a už čeká miminko, ale trvalo jim to taky cca 3 roky, než se zadařilo.

zavoralova
20. čer 2012

@fori Ahoj,tak nevím do jakého caru chodíš,ale u apol jsem byla 4x na embyotransferu,z toho 2x na kryoemb.pokaždé jsem měla někoho jinného,ted naposled Jirsovou,ta mi vše skvěle vysvětlila,že neschopenky nepíší,že doporučují kdyžtak ,aby neschopenku napsal obvodní,to jsem takhle v minulosti i dělala.Našla jsem všechny papíry o transferech,tak 1x Jirsová,1x Koryntová,1x Bláhová,1x Hrazdírová,ta je ted na mateřské. Bláhová mě seřvala tenklrát co si to dovoluji so říkat o neschopenku .Z Bláhové měl i divný pocit i manžel,nechybělo málo a něco by ji řekl.Jezdí totiž na každé transfery se mnou.Koryntová nebyla špatná.No to bylo trochu z mé historie u Apol. 🙂

zavoralova
20. čer 2012

@streghina V pátek jsme byli na kryoembr. a v sobotu jsem dostala horečky 40tky,jela jsem okamžitě na pohotovost,tam mi dali kapačku ,,a jsem doma,doufám,že se embyátko i přesto udrželo.no Budeme doufat..

zavoralova
20. čer 2012

@fori A to jsme měli tenkrát i výstup s Řežábkem,poněvadž nás měla nstarosti Hrazdírová,bylo to naše 1IVF,museli jsme podstoupit řadu krevních testů,a nevím co všechno už,celou dobu bylo vše v naprostém pořádku,odebrali vajíčka,urodilo se jich 6,myslímten den si pamatuji jako dnes.Byli jsme objednaný na ET,přijeli jsme tam a nejdnou se vynořil Řežábek ,vzal si nás do ordinace,a zpustil,že ET se nebude konat,poněvadž mi našli žloutenku typu B.Ted v tu chvíli vůbec nepřemýšlíš co je to typ B.Začal zvyšovat hlas,jak je to možný že nevím co to znamená,že jsem se musela někde nakazit,no nic,vzali mi opět krev,radši že udělají další testy,že si mám zavolat za 2dny,nakonec volali sami,že je vše v pořádku,ale ten pocit že nevíš,byl nezkutečný.Pak jsem s ním mluvila ještě jednou,a kroutil nad tím hlavou,v tu dobu co jsem se údajně měla nakazit,jsem byla u zubaře,nebo u mé obvodní na krvy,očkovaná jsem nebyla,pak jedině u nich,a podotýkám,že manžel byl negativní.Tudíř se mi tělo asi tenkrát zbláznilo z hormonů nebo tam něco popletli v laborce a nechtěli to přiznat.

moruse
21. čer 2012

@fori Ahoj, mám na tebe dotaz. Když u Apolináře zjistí, že jsi těhu a odešlou tě ke svému doktorovi - na velká vyšetření chodíš k Apolináři, nebo už se o tebe nezajímají? Jsem na tom hodně podobně jako ty (antifosfolipid, Clexane). Já bych ráda zůstala u kontrol u Apolináře. Vím, že čekací doby jsou tam děsný. Ale zase tam pokaždé nevyšetřují vnitřně a důležitá vyšetření jsou kvalitní...

fori
21. čer 2012

@moruse mě potvdili těhu a předali k mému doktorovi. Ale dok. Jirsová se mě ptala jestli chci chodit na kontorly k Apoli, já řekla ,že ne. Jen jsem si tam dohodla screening ve 12tt na VVV. to mi hned napsala dokt. Jirsová , když mi jakoby potvdila těhu. já třeba ted na screeningu jsem byla u dok. Břešťáka v Hloubětíne. a je to tam super. ale platila jsem si to. u Apoli nic neplatíš. na všem se dohodni...

nikoza
21. čer 2012

Ahoj tak jsem dneska byla na první konzultaci dojem docela dobrý aspoň komunikujou ne jako v Podolí. Zatím ale musím čekat v úterý jsem byla na revizi dělohy po další neůspěchu takže musím čekat 6 neděl než budou moci něco začít dělat. Pani doktorka mi řekla nemilou novinu řikala, že prý bude platit pojišťovna pouze tři pokusy asistované reprodukce a je jedno jestli je to IVF nebo IUI, že to vědi od jiného Caru ale ještě to nemají úplně potvrzené. Já mám 3 IVF za sebou ale IUI žádnou, dokroka si myslí že už mi jí pojišťovna nezaplatí ale že prý zkusíme zažádat. Už jste někdo o tom slyšel? Mě to příjde jako blbost ale takhle mi to řekla.

moruse
21. čer 2012

@fori Děkuji. Zítra jdu zrovna k Jirsový, tak snad se půjde domluvit. Já teď nějak ztratila ke svému doktorovi důvěru a nechce se mi teď nikdo hledat. Pokud mi nabídnou, že k nim můžu chodit, tak super.

fori
21. čer 2012

@moruse no mě se nechtělo dojíždet do Prahy.. ale určo to nějak půjde... a kor jestli jsi od nich po IVF, 🙂

fori
21. čer 2012

@nikoza ježiš to mi přijde jako blbost ne? inseminecí bylo 6 do roka.... přijde mi divné že by tak zkrouhli.... nevím no... a ted 4 pokus IVF?? to teda nic jo? u koho jsi tam byla?

nikoza
21. čer 2012

@fori Myslím že to byla Bláhová mě to taky příjde jako blbost a příjde mi divný že by srovnávali IUI a IVF dohromady, Pokusy by byly 4 pokud by se nezaváděli 2 embrya pokud ano jen 3. Myslím si že by inseminaci pak nikdo nechtěl protože nemá takovou úspěšnost a vyčerpat si na ní všechny pokusy. No ale takle to řikala, podle mě je to nějaká fáma co se tam donesla. Sama řikala že je to informace z jinýho Caru a že ji zatím nemaj potvrzenou. A kdyby náhodou to tak dopadlo, nevíš kolik stojí IUI jako samoplátce?

streghina
21. čer 2012

@zavoralova ahoj, jak je? Už ti je dobře? Já už snad konečně zdolala průdušky, ale ještě hlásek není ono. Budu moc myslet, ať se zadaří 😉 prostě musí 🙂 s tím tvým příběhem, co jsi psala o Řezábkovi, jsi mě tedy zarazila, no, doufám, že v téhle podobě se s ním nesetkám. Jinak Bláhové mám pořád divný pocit, jako když mi chce říct, ať se snažíme doma a dáme pokoj, že žádnej problém téměř není, tě pic a další. No, její doporučení snažit skoro celý týden je mazec, to snad ne ani zamlada 😎 Jirsová je nejlepší, milá, vše vysvětlení, hlavně ať jí nebo Řezábka mám na další kontrole, prosímmmm 🙂

streghina
21. čer 2012

@nikoza ahoj, to je tedy novinka, vím, o těch 3, popř. 4 pokusech, to je letos nově uzákoněné, ale IUI bylo možné dělat běžně. Zase ta Bláhová, taková černovláska kolem 35 let?

streghina
21. čer 2012

@fori jééé, to je dobrá zpráva, já bych tam taky chtěla zůstat, ke své dosavadní gyndařce se nevrátím, v nejhorším mám už vyhlédnutého gynekologa, který dělá i v Caru

fori
21. čer 2012

@nikoza to nevím kolik stojí IUI pro samoplátce , já ho měla 4x zdarma... ale moc to bude.... myslím že jinde to stojí kolem 2000?? ale myslím že to celé je blbost... 🙂

fori
21. čer 2012

@streghina no tak se tam pak zkus taky zeptat 🙂

nikoza
21. čer 2012

@streghina že jo mě tim taky zaskočila. Ptála se nás co planujem dál když máme 3. IVF vyčerpane. Tak jsem ji řekla že na další IVF peníze nemáme a že bysme zkoušeli IUI a pak třeba IVF v Nativu ale říkala že mi Nativ nedoporučuje, a že ho moc nedělaj že to má malou úspěšnost. A pak právě řekla tuhle nepotvrzenou novinku. No to byla ona. Už sní máš nějakou zkušenost?

nikoza
21. čer 2012

@fori No snad to bude blbost ale myslím si taky že kdybych si to musela platit tak to moc nebude.

nikoza
21. čer 2012

A ještě se chci zeptat, já mam teda tet to šestinedělí ale pak se mám objednat na spermio a hormonální profil. To až si tam budu volat tak se budu objednávat přímo k téhle doktorce nebo se prostě jen objednám a veme mě ten kdo tam zrovna bude. Koukam že v každém Caru je to trochu jiné tak se teprve rozkoukávám 😨

evulatko
21. čer 2012

@nikoza, muzese se objednat ke konkretnimu doktorovi a pokud Ti to je jedno, tak Te vezme, kdo bude mit zrovna volny termin🙂

nikoza
21. čer 2012

@evulatko a ještě myslíš že když se objednám až za těch 6 týdnů že mě pak vezmou třeba do 14 dnů po objednání, nebo třeba a až za měsíc. Jestli se radši nemám objednat už tet?

evulatko
21. čer 2012

@nikoza, no ale ted asi nevis presne datum, na kdy by ses chtela objednat, ne? Co ja si pamatuji, tak pak kdyz bylo potreba, tak objednavali treba v pondeli na stredu...🙂