CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

kvetinka84
17. čer 2014

@luckymr Tak moje zkušenost s CAR Apolinářem je ta nejlepší, ze 3 IVF 2x těhotná. Tím že jsou státní tě právě že vůbec nenutí do té nejdražší varianty. Naopak vždy se mi snažili vybrat léky, které byly momentálně bez doplatku. Ceny vyloženě příznivé. Objednací doba na první konzultaci celkem dlouhá cca 2 měsíce, na další velmi rychlé a operativní do týdne. Velmi milý a vstřícný personál. Myslím, že do IVF tě nikdo nutit nebude, ale nemám s tím zkušenost, mám neprůchodné vejcovody, takže u nás bylo jasné, že jdeme do IVF. Ordinace, sálek i emr. laboratoř jsou nově zrekonstruované a moderní. Klidně se ozvi, jestli tě ještě něco zajímá

mooncaa
17. čer 2014

@japro Co ty? Jak jsi na tom?

japro
18. čer 2014

@fori jj to dá rozum že uděláme to nej 🙂 alee já když volala jestli budou toho jednoho bojovníka mrazit tak se mě naptali vubec jen mě řekli že zamzazila dr tou tou dražší a byla jsem ráda 🙂 když byl jen jeden to víš bála jsem se o něj 🙂
@kvetinka84 né to nebylo nák zle jen to byla náhoda že si to mamatuju 🙂 tak sem to napsala 😉
@mooncaa no jsem dnes 13 den po KET já až budu něco vědět napíšu 🙂

luckymr
18. čer 2014

@kvetinka84 já tam asi zkusím přejít, uvidíme jak to dopadne, já mám jeden vejcovod v pořádku (teda se zpožděním) takže tam šance je, jednoho prcka mám a stačil clostilbegyt, tak se mě nechce hned do ivf, mluvila sem o tom včera s gynekologem a ten mě taky řekl že by zkusil iui že by mělo pomoct, jen tady se opravdu stimuluje těma nejdražšíma co jsou a když člověk chce něco jiného tak zasahuje do léčby.... přitom se to týká nás

japro
18. čer 2014

Ahoj holky tak 13 den po KET a na testu nic ........................všem moc děkuji za držení palečku .....

petulet
18. čer 2014

@japro ale ne, to je mi moc lito ☹

mooncaa
18. čer 2014

@japro To mě mrzí, jak jsi na tom s pokusama? Nezkoušela jsi se kouknout na Cube a Iscare na ty jejich studie, jestli by jsi do nějaké nezapadla a měla tak IVF zdarma.

@luckymr Tak to je pro Tebe Apolinář dobrá volba, protože zkoušejí všechno možné (IUI apod.) a do IVF vůbec netlačí.

morgan81
1. črc 2014

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, jestli vás u Apolináře nechali po IUI chvíli ležet 🙂 Já byla teď podruhé v Pronatalu, a okamžitě po zavedení jsem si měla seskočit z kozy a nashledanou. Jinak jsem tam se vším spokojena, ale říkám si, jestli to přeci jenom trošku nepodceňují... Trošku větší šanci by tomu určitě dali, kdyby každou nechali 15min poležet...

sasanka033
1. črc 2014

@morgan81 ahoj..po pravde, nevim z ceho tak soudis🙂 jakmile jsou spermie v deloze, nevidim zadnej efekt v polehavani, pac uz se rozutecou kam chteji a maji🙂 jinymi slovy ani u apo po IUI nelezis, akorat napr. rezabek tam tim katetrem pousti spermie pomalicku, aby se prave mely cas rozebehnout🙂

morgan81
1. črc 2014

@sasanka033 No právě že mi posledně doktorka říkala, že spermie se musí dostat do vejcovodů, kde dochází k oplodnění. A jelikož vejcovody vedou jakoby z dělohy šikmo nahoru, tak bych si myslela, že je lepší ještě poležet, aby rovnou nestekly dolu no 😀 Ne že by ze mě něco vyteklo, to ne... Ale jen si myslim, že by to bylo lepší, aby se tam dostaly dřív... Kor když jsem měla pocit, že ovulace právě probíhá v den, kdy jsem na IUI byla..

sasanka033
1. črc 2014

@morgan81 od toho maji spermie ocasek a meri se i jejich progresivni pohyblivost, aby se dokazaly poprat s gravitaci a dostat se smerem vzhuru! 🙂 neboj, hlavni je, ze prekonaly tu hlavni prekazku a sice cipek. ted uz je to na ty nejsilnejsi a nejrychlejsi🙂

kvetinka84
1. črc 2014

@morgan81
@sasanka033 Já jsme se o tom bavila s Řežábkem, že po IUI ani po ET nenechávají ležet, také mi to přišlo poprvé divné, ale řekl mi, že dělali studii a vyšla jim horší úspěšnost u těch co ležely. Těžko říct, co se v tom těle odehrává.

morgan81
1. črc 2014

@kvetinka84 Fakt? Aha, no tak jsem zase klidnější 😀 Díky za reakce, holky @sasanka033

sasanka033
1. črc 2014

@kvetinka84 vida. to jsou veci🙂

miaabella
13. črc 2014

ahoj nema nekso skusenost s PGD nevite kolik se plati? je pravda ze vseobecna nebo vojenska to plne hradi?

fori
13. črc 2014

@luckymr me delali 4 iui nez jsme sli do Ivf, brala jsem i ten Clostik pri iui. A pak mi nasadili Fostimon, ktery hradi pojistovna. Za me je Apolinar naprosto super....neboj se a v klidu prejdi 🙂

fori
13. črc 2014

Tak dneska posledni ms pred navstevou v caru....uz se tesim 🙂 🙂

fori
13. črc 2014

@japro to me mrzi ze to nevyslo, preju hodne stesti do budoucna popr. V dalsim snazeni... 😉

luho2012
27. črc 2014

Holky,na kdy jste se objednávaly na předoperační vyšetření ? Volala jsem k doktorce jak dlouho předem tím jim mám dát vědět a "milá" sestřičky mi akorát vyjmenoval a kdy maji dovolenou 🙂 . Teď čekám na menstruaci a pak bych měla začít stimulovat a když mám donést moč, tak je zase už menstruovat nemůžu 🙂

fori
28. črc 2014

Takže dneska jsme byli poprvé po dlouhé době zase v caru. A jsem trochu zklamaná.....doktorka i sestra bez nálady.... po chvilce byly o něco lepší....a tím, že potřebuji to imuno a Malíčková mi řekla at se objednám přes car, ale k tomu zapomněla říct že ona přes prázdniny tam nedochází, až od září...takže se vše posouvá až na září...jsem nasraná......takže stimulovat na IVF začnu cca říjen.....a víte co mi na to řekla doktorka ( myslím že to byla Koryntová, ale jistá si nejsem) že to nevadí, že je mi 31 a že jedno dítě už mám. Jako mě to v tu chvíli nevadilo, ale čím víc na to myslím.....tak si říkám , že taky mohla být sticha... kdybych nemusela na to imuno, tak bych začala stimulovat ted v srpnu....škoda no....tak si hold 3 měsíce počkáme 😉 😉

sasanka033
28. črc 2014

@luho2012 a myslim, ze to vysetreni je platny jen max do tri tydnu od operace, vic ne. meli by ti to rict tam, kde si ho vyzadali.

luho2012
28. črc 2014

Jdu na 1. IVF k Apolinari, ti řekli, ať to začnu řešit 1. den menstruace a moje ošetřující doktorka zase tvrdí, že se to nestihne. 🙂

kvetinka84
28. črc 2014

@fori to mě moc mrzí, že jsi zklamaná. Koryntovou asi neznám. S tou Malíčkovou mě to mrzí. A nemůžeš se k ní objednat jinak než přes CAR. Já jsem tušila, že přes to léto to u Apoli může být trochu zabržděné. Ale neboj, vydrž do října a pak to půjde jak po másle🙂

kvetinka84
28. črc 2014

@fori Třeba tu hlášku, že je ti 31 a už jedno dítě máš nemyslela nijak zle. Třeba to myslela tak, že na druhorodičku jsi mladá a není kam spěchat, mají tam 36leté prvorodičky

fori
29. črc 2014

@kvetinka84 at tu hlášku myslela jak chtěla....mě to vadilo.... a hlavně mi vadilo to jejich znuděné chování....ale co...předtím jsem se s tím taky nikdy nesetkala....příště si řeknu ke komu chci jít....jinak mě štve že mi to Malíčková neřekla, že tam přes prázdniny není....vždyt jsem si s ní psala a jasně mi řekla at se objednám před car, že mě vezme do 2 týdnů a ted je z toho měsíc a půl....no ted už s tím nic neudělám....jinak věřím, že to bude fofr...a taky mě štve pokud to vyjde na až říjen jako to IVF, a dobře to dopadne...tak budu 9 měsíc mít v červenci...a to jsem nechtěla...vím, že asi řeším kraviny..že si ještě plánuji měsíc kdy chci rodit.....ale když už to IVF podstupuji tak jsem si to chtěla trošku naplánovat...a od začátku je to prostě všechno na prd ☹ ☹

kvetinka84
29. črc 2014

@fori to mě mrzí, že jsi z toho tak zklamaná, já se pokaždé když to šlo snažila chodit k Řežábkovi. Já první rodila v červenci a nebylo to špatné. No ono si to nenaplánuješ, já tomu teď moc nevěřila, že by to vyšlo hned na poporvé, říkala jsem si, že na jaře to zkusíme a další pokus si dáme na podzim a mimčo budeme mít v létě, navíc od sebe děti budou 3 roky a bude to ideální. No a mimčo bude v lednu (z toho že bude v zimě nejsem moc nadšená), děti od sebe budou 2,5 roku, ale můžu být ráda, že jsem tak rychle a bez problémů otěhotněla. Jinak tentokrát to šlo fakt rychle a jak pomásle a ani moc konzultací jsem neměla, první konzultace 1.4. a 16.5. jsem měla pozitivní test. Ale pokaždé na mě byli moc milí

fori
30. črc 2014

@kvetinka84 já mám Ellinku na zimu, a bylo to v pohodě.....já jsem si myslela že začnu stimulovat ted v srpnu no...ale to už je jedno....ted musím už jen čekat....já bych chtěla porodit nejpozději do konce srpna, kvůli školce...protože potom musím jít do práce, a rok bych to dítě neměla kam dát....vím, že je to všechno předčasné....ale taky je o školky strašný boj....i když letos už nebrali ani červencové děti.... no nic prostě uvidím, a vše budu řešit at na to přijde řada. A ja ti je? Nějáké nevolnosti máš? já byla od začátku nafouklá jak prase?

kvetinka84
30. črc 2014

@fori No tak nafouklá jsem taky, břicho mám jak v 6. měsíci už od začátku, měla jsem mírný hyperstimulák a řeknu ti, bolest jak prase. První 3 měsíce mi bylo dost zle od žaludku, navíc mám dost nízký tlak, tak jsem pořád někde omdlívala. V 10. tt jsem jednorázově zakrvácela a skončila jsem v nemocnici s hematomem. Ale vše jsme přečkali, screening ve 13. týdnu dopadl dobře, miminko je zdravé a od té doby je mi dobře, cítím se fajn, břicho zůstalo nafouklé, ale už mi není špatně, jen jsem pořád strááááášně unavená. Nad školkou teď nespekuluj, nemá to cenu, budeš to řešit za 3 roky, až to bude aktuální, do tý doby se může změnit situace a bude to jinak.

fori
30. črc 2014

@kvetinka84 no jasný, ale já jsem hrozný plašan....já jsem byla taky strašně nafouklá, myslíš že je to z těch hormonu? jinak jsem ted od ledna shodila 8 kilo, tak jsem ráda, ted ještě budu trochu cvičit.....a doufám, že se nevyžeru na 92 kg, jako při prvním těhu.....to byl masakr....no závidím ti že už jsi v 16 tt....jinak já jsem Kralup, a byl docela masakr jet ted k Apolináři s kočárem. parkovali jsme v Kobylisích a jeli na I P Pavlova....jako všechno dobrý, ale pak dělal problém dostat kočár do metra na Ipaku? jezdící schody do metra tam nejsou? nevíš? nebo výtah? ted byl se manžel, ale představa že tam jedu sama s kočárek....no docela hustý....

kvetinka84
30. črc 2014

@fori Určitě je to z těch hormonů, já byla na pohotovosti s tím hyperstimulákem 3. den po OPU a sestřička si myslela, že jsem těhotná (tak velké a nafouklé břicho jsem měla), bála jsem se, abych neměla vodu v břiše, ale naštěstí to bylo OK a byl jen hodně zvětšený vaječník a ledvina. Ale to velké břicho mi zůstalo do dneška. Ze začátku ty první tři měsíce byl docela problém kvůli tomu břichu to utajit před okolím. Teď se na tu únavu už naštěstí cítím dobře a břicho už vystavuju. Já jsem za ten 16. tt ráda. Já nejsem z Prahy, k Apolináři mě vozí manžel a parkujeme přímo před nemocnicí, takže neporadím