CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

aknyt
11. lis 2009

Collette, na 9:15 jsem objednaná. Ale kdoví, jak dlouho tam budu 😉

fr.vladka
11. lis 2009

Tak zítra jedu k Apolináři na embriotransfer. Měli jsme dvě vajíčka a zůstalo jen jedno, tak mi ho tam dají. Jsem na to zvědavá co bude dál... Držte mi palečky ať se nám ta naše bublinka chytí 😵 😲 😉 🙂

len
11. lis 2009

Vladko, budeme 🙂 Ono na počtu nezáleží, důležitý je, aby tam byl alespoň jeden silnej vytrvalec 😉

collette
11. lis 2009

Týnko, já tam mám být na jednu hodinu, to se asi mineme...

Vlaďko, držíme pěstičky!

aknyt
11. lis 2009

Collette, jestli jsi na jednu hodinu, tak doufám, že se mineme 😀 Takové zpoždění by mě teda naštvalo 😉

Vladko, budeme držet palečky tvému bojovníčkovi!!!

aknyt
11. lis 2009

A jak to, Len, dopadlo u Apoli? Co říkal Ř. na lázně?

gabikri
11. lis 2009

Ahoj kočky. 😉 Tak jsem dnes byla u Apoli na první injekci Fostimonu, budu tam chodit do neděle a v pondělí jdu na ultrazvuk.
Mám dotaz, jak to teď bude probíhat? Podle ultrazvuku se rozhodnou, kdy bude IVF? A za jak dlouho to tak bývá? Díky 😉

fr.vladka
11. lis 2009

Díky za podporu všem!!!!!!!!!! 🙂 🙂 🙂 😉 😉 😉 😲 😲 😲

gabikri
11. lis 2009

fr.vladka : taky se přidávám...držím palečky, tfuj, tfuj, tfuj 😉 😉

akynt : to se tam možná potkáme, já tam okolo deváté půjdu na včeličku 🙂

aknyt
11. lis 2009

Gabi, přesně jak píšeš - podle Uz určí, kdy bude punkce. Většínou se dává Fostimon 8-14 dní, podle reakce, pak je dávka Pregnylu na dozrání vajíček, pak den "volna" a pak punkce.

martinka.a.honzik
11. lis 2009

Ahojky Apolenky,
fr.vladka: taky držím moc moc palečky, aby se zítra bojovníček zachumlal a udržel.
Aknyt: tobě na zítřek taky moc držím palce.
Len: jakpak si včera dopadla u Apo a kdy začínáš stimulovat?

martinka.a.honzik
11. lis 2009

ještě bych zapoměla gabikri: tobě samozřejmě držím palce, aby si dobře reagovala na stimulaci 😉

gabikri
11. lis 2009

akynt: tak dlouho? Já mám napsaných 5 dní 5 injekcí..to je dávka jak pro koně. Je to celkem 25 injekcí a doktorka mě upozorňovala, když to nebude stačit ( prý 30 hradí pojištovna, zbytek si platím já) musím si doplatit. Těch 25 injekcí podle krabičky stálo asi 7500,- tak to se mám na co těšit 😒

gabikri
11. lis 2009

martinka : děkuji za podporu 😉

aknyt
11. lis 2009

Gabi, třeba ti bude stačit 8 dní... to je prostě individuální, jak která reagujeme. Vždyť ani léky nejsou stejné, ani reakce na ně.

gabikri
11. lis 2009

akynt: no nedá se svítit, v pondělí budu chytřejší 😉 Ale míň než 8 dní to není nikdy ?

len
11. lis 2009

Aknyt, měla jsem pocit, že lázně přijal jako fakt a možná do toho vložil i lehkou naději, že třeba teď vaječníky dostanou rozum a vyprodukujou něco kloudnýho... Vyfásla jsem Menopur (jen 2 ampulky denně 😕 ) a stimulovat začínám, až dorazí MS, počítám tak cca za týden. Od 7.DC pak Orgalutran. Jsem srab a děsím se těch injekcí, H. taky mírně zezelenal, když jsem mu ty jehly ukázala. Koukal na ty červený a povídá - to jsou ty tlustý na míchání, tak fajn... Na což já - ne, lásko, TYHLE jsou tenčí, ty do mě budeš bodat 😀 Jak hluboko se to má zabodnout? 😕 A je třeba každý den bodat do jiné půlky?

saralinda
autor
11. lis 2009

Gabi, já měla 7 dní 4 ampule denně a 8. Den 2 ampule. Je možné, že když máš takové koňské dávky, tak ti foliky porostou rychle.

Vladko, tak ať se u tebe bojovníček zavrtá na příštích 9 měsíců.

Len, jehlu zapíchneš skoro celou (alespoň 3/4). Je dobré půlky střídat, pak to míň bolí. Píchat je potřeba do horní vnější čtvrtiny zadku. Ať si pěkně chytne špíček mezi prsty a jehlu zapíchne rychle. Když jehlu zapíchne, tak musí píst trošičku povytáhnout, aby se zjistilo, zda nenapíchnul tepnu/žílu. A když teda při tom povytáhnutí bude mít v jehle trochu krve, tak musí znova píchnout jinam. tekutina se musí vtlačovat pomalinku. Tak nás zaučila sestra (známá). Před i po je samozřejmě potřeba místo vydesinfikovat. Hodně štěstí a neboj, ten můj to taky zvládnul a to se bojí i při odběru krve.

aknyt
11. lis 2009

Gabi, nespoléhala bych na to, že to bude kratší než 8 dní, ale NIKDY nic není s jistotou 😉

Len, takže teď máš krátký protokol? Injekcí se neboj, to se dá. Nevím, jestli to musí být pokaždé do jiné půlky, já píchala celou dobu do jedné části stehna, jen Pregnyl pak do druhého. Já zabodávala až po okraj, ale mám dost silnou vrstvu podkožního tuku a na stehně je to přece jenom jiné. Podle mne by to mělo jít tak 3 cm do hloubky, ale zkus se na to zeptat. Zato Orgalutran ráda nemám. Je to sice do podkoží a tenoučká jehlička, ale štípe mě a dělá mi pupence na kůži 😖

len
11. lis 2009

Holky, moc vám děkuju! 🙂 Když i Sar píchala celou, tak s mou tukovou vrstvou mi nic jiného nezbyde... Zase ušetříme 4000, tak aspoň něco 😒 Orgalutran je do špeku na břiše nebo kam?

Jinak jak Aknyt tahala ty ceníky pomalu násilím, tak mně ho dali domů na prostudování a musím ho podepsat a odevzdat s tím, že jsem s cenami seznámená. ICSI 6000.

aknyt
11. lis 2009

Pro nováčky - kdybyste chtěly přidat do postupky, tak písněte IP. Postupka je na http://apolenky.kvalitne.cz Teď se to tu rozjíždí, tak aby tam bylo veseleji a byl přehled 😉

len
11. lis 2009

Stejně by mě zajímalo, podle čeho to určují. Já měla 10x200 IU a folikulů narostlo 12 a podruhé 13, takže dle mého přiměřená reakce. A teď mi napsal 3 ampule (225 IU) a pak řekl, že vlastně při krátkém mi dá jen 2 😕

aknyt
11. lis 2009

Len, teď ho dávají podepsat, tahala jsem to z nich, když ještě byli tajnůstkáři 😉 Nám ho tedy nepůjčili, ale podepisovat jsme museli. Orgalutran je do špeku třeba na břiše. Poprvé jsem ho tam dávala, apodruhé taky do stehna, páč mi vadily ty pupence na břiše. 😉 Třeba proto, že jsi dobře reagovala, tak dali nižší dávku i na krátký protokol.

saralinda
autor
11. lis 2009

Len, já jsem si píchala Orgalutran do stehna. Sestřička mi dala letáček s popisem kdy a jak píchat. Byla sjem si pak jistější.

gabikri
11. lis 2009

Holky, o víkendu pojedu na injekci asi autem, jezdíte tam některá autem a kde tam parkujete, když nejste obyvatel Prahy 2 ?

len
11. lis 2009

Hm, já letáček nedostala, ale zase podrobnou instruktáž (bohužel já když bude píchat chlap) a jehly a stříkačky a tak. To už pak zvládne i ten Pregnyl, že jo? Takže Orgalutran může bodat stejně jako Puregon do špeku na břiše, takže tam jehla asi nemusí být zapíchnutá celá?
Často vzpomínám na manželova kamaráda, co mu rádobyvtipně poradil, že když se nám nedaří, měl by se víc snažit 😝 Ráda bych pana chytrýho viděla, jak ochotně a radostně by se snažil, kdyby to znamenalo denně do manželky bodnout jednu až dvě čtyřcentimetrový jehly 😝

cell
11. lis 2009

ahoj apolenky, já byla v CAR dneska a samé dobré zprávy, naštěstí.
Gabikri, já parkuju dole na Albertově, parkovné za 15 Kč na hodinu, je tam vždy volno a vyběhnu jen schody nahoru a jsem u Apolináře 🙂

gabikri
11. lis 2009

len : tak takového chytrého kamaráda máme taky( jinak je zlatý, ale tímlhe mě nadzvedl) jim se mimi povedlo doslova na první pokus, tak když se asi po desáté zeptal, co my, tak na mě vytřeštil oči a zeptal se " a snažíte se vůbec?" Tak od té doby jsem jaksi alergická na výraz " snažit se" 😖

cell : No to jsem Pražák, nevím, kde je Albertov 😀

martinka.a.honzik
11. lis 2009

Tak to vás holky obdivuji. Já bych píchání si injekcí doma fakt nedala. To si to vždycky nějak zařídím...v týdnu obvoďák a o víkend pohotovost. Asi jsem na tohle fakt hrozný srab.

cell
11. lis 2009

gabi: když se jede od Karláku do Nuslí kolem Botanické zahrady,ulicí Na Slupi, hned se zahne vlevo a jsi na Albertově. Nejlépe zajet dozadu a zahnout vlevo, zaparkovat u schodů, kteréžto se vyběhnou a jsi pod Apolinářem. Studentky VŠ možná vzpomenou, že je tam menza 🙂