CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

larri
20. říj 2009

Jasminko,parada.... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Doufam,ze se tady zacne pred Vanoci darit,kdyz se na nas neusmalo stesti pres leto.Ale ted v zime je vice casu na net,tak budeme mit aspon o cem psat.

Tynko,tebe ceka KET v listopadu,ze jo? Mne a Len IVF.Jde tady jeste nekdo do konce roku do boje?

gabikri
20. říj 2009

Ahojte 😉 😉 😉

jasmina309 : super 😵 😵 😵 😵

larri : Mě slibují příští cyklus IVF, ale jen pokud mi zmizí ty cystičky na vaječníkách 😒

aknyt
20. říj 2009

Jasmin, malou Walli mám s sebou v práci a je tu docela hodná. Akorát zlobí trochu v autě, nechce být v přepravní krabici, už neprospí celou cestu, jako když jsem si ji vzala. Dneska poprvé ukázala, že ví, ke komu patří a fňukala u kolegyně, když jsem odešla.

Larri, mám v plánu v listopadu KET, chtěla bych to uzavřít do konce roku a mít jasno... Doufám, že se tu do konce roku ještě zadaří, hned by tu bylo veseleji 😉

aknyt
20. říj 2009

Gabikri, tak těm cystičkám pořádně domlouvej tím Estrahexalem a uvidíš, že půjdeš brzy do akce 😉 Nějak se úplně neorientuju, to bude tvé první IVF?

Co Haaribo, nevíte, jak jí to IUI dopadlo?

larri
20. říj 2009

Haaribo to dopadlo spatne ne? Myslim,ze zacala krvacet,ale doufam,ze se nepletu.

Gabi,tak to je super,cim nas bude vic,tim lip. 😉

gabikri
20. říj 2009

akynt : no, moje první 😉 Vůbec nevím, co mě čeká.

Nenapsaly by jste mi holky, jak to probíhá ?

saralinda
autor
20. říj 2009

Jasmíno, nestíhám, tak jenom nakukuji a vidím, že jsi dopadla výborně a máš mooc šikovná vajíčka, no teď už vlastně embrijka. Taka ať se jim u tebe v bříšku moc líbí a vydrží tam dalších 8,5 měsíců.

larri
20. říj 2009

GABI A ty uz mas udelany hormonalni profil? Pri MS jdes na Karlak na krev.Podle toho ti urci protokol.

Ja jsem mela dvakrat kratky,takze v den MS JSEM ZACALA PICHAT INJEKCE,6 den jdu na utz a podle neho ti bud urci OPU nebo ti jeste nejake injekce pridaji.Den pred OPU injekce nepichas,jen musis kolem 21.00 pichnout Pregnyl.Presny cas ti reknou na tom utz.

Na OPU prijdes rano,pak pujdete jedna po druhe na sal,kde ti pri narkoze odeberou vajicka.Pujdes se z narkozy vyspinkat zpatky na pokoj a kolem 13.00 se posadite pred CAR a tam vam reknou kolik bylo vajicek.No a na druhy den si budes volat embryolozce jak se vyviji atd.

Napsala jsem to zkracene,kdyby te neco zajimalo vic,tak napis.Ale pokud ti to napise AKNYT,tak se urcite rozepise.

aknyt
20. říj 2009

Gabi, to asi postupně, krok za krokem, podle toho, jaký budeš mít protokol 😉 Obecně je to stimulace s UZ kontrolami a když jsou folíky "tak akorát", tak se dává Pregnyl na dozrání vajíček a je punkce (OPU). Pak za 2-5 dní od OPU bývá transfer.

martinka.a.honzik
20. říj 2009

Jasmina309: SUPEEEEER 😉 Tak zítra bojovníčky uložte krásně do pelíšku a za 14 dní krásné // na testíku 😅

Jinak ovulace zatim nikde, zato mám pořádný zánět močového měchýře a cest, takže jsem vyfásla antibiotika a zítra mažu na UTZ jestli z toho nevyleze něco dalšího. Neskutečná bolest. Takže snaženíčko nebude žádné a bude další promarněná ovulace. No a obávám se, že je ohrožený případný KET v listopadu ☹. Minulý měsíc jsme KET nehrotili kvůli gyn. zánětu, který jsem doléčila až v tomto cyklu, no a teď tohle. Se picnu, fakt už.

larri
20. říj 2009

Martinko,ja jsem taky nachlazena.Chodim v noci porad na zachod,ryma a bolest v krku.Proto sedim cely den na KONIKU.

Takze IVF necham urcite na listopad.

gabikri
20. říj 2009

júúú, to je věda 😕 Holky díky...já že se mě na to manža pořád ptá, jak to bude probíhat a já jsem věděla prd 😝

collette
20. říj 2009

Krásný den, krásné dámy!

Tak jsem to zběžně prolétla a vidím, že se dějí vjeci 🙂

Jasminko, moc držím palečky!!!

Chorobně změněným přeji, ať se dají co nejdříve do pořádku a všem dohromady hodně síly do dalšího boje a jen samé dobré zprávy.

Jsem moc ráda, že si Len ty lázně užívá. Byla by docela smůla, kdyby po tom, všem, co musela udělat, aby je vybojovala, došla k závěru, že to je na prd...

Včera jsem byla na první kontrole u Apo, konkrétně u Faita. Vím, že tu k němu byly výhrady, ale mě nezklamal. Další KO příští pondělí. Už se to krátí... Ale věřím, že sraz po návratu Len snad ještě zvládnu, i když teď už si vybírám, kam chodím. Pořád bych jen spala. Naštěstí mě malý nechá. Snad mu to zůstane a bude hodné miminko. V nejhorším mě doprovodíte k Apo 😀 😀 😀

Mějte se moc krásně a já se zase ozvu!

rendulina
20. říj 2009

Zdáreček všichni,

Jsem tu jen na skok a tak blahopřeji jasmince k embrouškům šikulkům!!!! Jupííííííí ať se daří!!!!!!!! 😀 😉

Pěkně si je v sobě od zítřka hýčkej a pak dej vědět,ju?Těším se na oznámení tvých // 🙂

larri
21. říj 2009

Dobre ranko,
Gabi,pokud byl manzel u Apoli na krev a spermiogram,vsude chodis sama.Akorat v den OPU musite prijit oba v 7.30,manzel odevzda kelimek 😉 ,ty pujdes na pokoj a kolem poledne si pro tebe muze prijet,ale stejne budete cekat do 13.00 na vysledky.Pokud neprijde pro tebe manzel,tak stejne musi nekdo jiny.

Nas pri minulem OPU nechtela sestricka pustit ani na chodbu CARu,pokud nevidela,ze si pro nas nekdo prisel.

Collette,je ty uz musis mit pekne brisko 🙂 ....zavidim,ale samozdrejme ti to moc preji. 😉

Ostatnim preji hezky den,at vam prace utece.

tifany1
21. říj 2009

Ahoj holky, jdu se zeptat na vaše zkušenosti s IVF. Konečně jsem došla k mému prvnímu IVF (dlouhý protokol) a jsem dost vyjukaná. Takže za prvé nevím jestli jsem to četla tady u vás, ale mám taky zkušenost s punkcí cysty a ty nervy jak jste tu popisovaly i tu bolest si naprosto umím představit. Já byla 9.10. a už bych to nechtěla nikdy zažít. I když s odstupem času člověk zapomene na bolest a vidí jen ta pozitiva, že..... No ale o co mi jde od 10.10. jsem stimulovala Merionalem - měla jsem takový stavy, že jsem měla pocit, že to každou chvilku dostanu a i mě píchalo v podbřišku. Včera jsem si píchla Pregnyl a najednou všechno ustalo a žádné bolesti nic!!!! Mám strašný strach, že mi folikuly praskly :(( a zítra nebude co k odběru... Když jsem byla na té cystě tak tam se mnu byly dvě holky a ty říkaly, že právě poslední dva dny byly nejhorší.... Poslední ultrazvuková kontrola byla v pondělí a to jsem měla 6x16mm a 1x15mm velké folikuly. Myslíte, že je možné, že mi popraskaly????? Moc se bojím.

kralka
21. říj 2009

Dobré ráno všem.
Předem bych teď především popřála hodně štěstí Jasmíně. A pak držím palce všem ostatní do dalších akcí. Aknyt dovolila jsem si kouknout na pejska a je to opravdu kouzelný plyšáček. Alespoň nějaká radost. Mě manžel pořád utěšuje, že si koupíme novou motorku (myslím, že to není útěcha pro mě 🙄). Jsem zvědavá s jakou se vrátí Len z lázní.
Teď trochu ke mně. Po neúspěšném IUI jsem měla cyklus jen s clostilbegytem, který dopadl tak, že jsem neměla ovulaci a na UTZ 12DC i nízkou sliznici. No a nyní jsem 33DC a menstruace nikde (test negativní). Nemáte někdo zkušenosti s tím jak to řeší u apolináře? Mám doma Flostimon na další akci, ale bohužel nemůžu začít 😠. Moje gyndařka tohle řešila Proverou.

saralinda
autor
21. říj 2009

Tifany1, neboj se. Takové pocity – že všechny foliky popraskaly – měla i Len. Hormony, které to dávají brání tomu, aby folikuly praskly. Vajíčko se začne z Folikulu uvolňovat až tuším 36hodin od píchnutí Pregnylu (je to v příbalovém letáku napsáno přesně). Takže nemusíš mít starch. Přeji hodně štěstí.

tifany1
21. říj 2009

Sar děkuji já vím, že plaším, ale.... jsou to hrozný nervy a psycho. Na druhou stranu věřím doktorům tak snad je to ok. Už aby byl zítřek touhle dobou. Má tam se mnou být 7 holek tak doufám, že to stihnou v klidu odebrat. Minule ty dvě holčiny docela dlouho čekaly tak si to teď neumím představit, když nás tam bude tak hodně.

saralinda
autor
21. říj 2009

Tifany1, nás bylo 6 a šlo to celkem rychle. Stihnout to vpohodě. Zítra na tebe budu myslet a pak nám napiš, kolik folíků ti odebrali. Vše bude dobré, uvidíš.

spes2009
21. říj 2009

Ahoj Apolenky 🙂

Tak jsem zase nakoukla, jak se máte a co je nového 😉

Jasmin - krásná zpráva, držím moc pěstičky, aby jsi držela embrýsky nejlépe 8,5 měsíce a v létě jsi drandila s kočárkem 🙂 Moc Ti to přeji a doufám, že se to podaří, když to takhle krásně vypadá. Jinak jsi teda fakt borec, že jsi to riskla bez narkózy, to Tě obdivuji.

Všem ostatním držím pěstičky na listopadový boj a doufám, že se dočtu krásných zpráv 🙂

Aknyt - vypadá to, že se s pejskem krásně sžíváte, tak se krásně odreaguj a držím pěsti na KET 😉

Len si lázně určitě užívá, úplně jí to závidím, protože já jsem pořád unavená a potřebovala bych velký oddych.

Larii - ať se brzy uzdravíš 😉

Jinak já jsem byla včera s manžou na posledním utz v CARu. Jela jsem včera, abych se stihla rozloučit s Jaroš., protože to, že se nám to podařilo je pouze její zásluha (jiného lékaře jsem v CARu u ničeho neměla). Táhly jsme to spolu do února a zvykly jsme si na sebe 😉 Naštěstí bylo všechno v pořádku, manžel viděl taky prďolu, který od minula poporostl a má 1,19 cm, takže obr 😀 Jsem už v 8tt, tak se pořád modlím, ať je ten 1. trimestr za námi a vše je OK. Nabídli mi bezplatně screening vývojových vad v 1. trimestru, což mám radost. Nabízel mi to můj gynDr., že to dělají u nás v nemocnici za 1000 Kč. Ale u Apoli to všem těhulím po IVF dělají zdarma z grantu. Tak jsem se rovnou objednala na utz a pokud se nerozhodnu u Apoli rodit, tak už tam nepojedu. Dilema je, jestli rodit tam nebo u nás, ale na to ještě čas. Ikdyž se mě Jaroš už ptala 😕 . Chodím zatím do práce, ale nevím, jestli nepůjdu brzy na PN, protože je mně pořád špatně a šéfa mám vážně debila. A doma bych měla klid a čas na všechno ostatní. No uvidím, jak se to bude dál vyvíjet 😒

Mějte se, holky, krásně a myslím na vás 🙂

saralinda
autor
21. říj 2009

Seps, tak to je nádhera. Věřím, že ti to dobře dopadne.

jasmina309
21. říj 2009

Ahojte

Jsem tu na skok
Musím zahlásit, že embrijka už vlastním obě 🙂 čtyřbuněčná! Zaváděla mi je Bléhová. Byl to ale docela boj. Poprvé ze 3 ET mi vložení embryí bolelo a trvalo ☹ . Poté sem ještě dál musela ležet pár minut. To sem nikdy nezažila...
Snad se dr povedlo...

Všem děkuji za milá slova. Budu se snažit nenervit, ptž den OPU mě dost rozhodil- byl to vážně zlej sen...

jasmina309
21. říj 2009

Tifany- hodně štěstí a hodné vajuch na zítra- tfuj tfuj tfuj (nás bylo 8 v pondělí)

Mimochodem v den OPU sem tam nastydla. Mám rýmu jako hrom...tak teplé ponožky sebou

Spees- tak to já mám jiný názor! Jestli se chceš rozhodnout kde rodit, tak rychle! Netuším jestli v 7 či 9tt se u Apoli musíš zaregistrovat k porodu! Jinak máš smůlu! Pozeotej se na to, vím to jistě! A držím palečky!

fr.vladka
21. říj 2009

Ahojky všem 🙂

fr.vladka
21. říj 2009

Ahojky, já jdu 23.10. na ultrazvuk poprvé. Pak si budu píchat a pak mi budou dělat punkci. Půjdu poprvé na IVF+ICSI jelikož u nás je chyba na straně manžela ☹ Tak budeme doufat.. Máte někdo zkušenosti s touto metodou je úspěšná?? Díky V.

maja42
21. říj 2009

čau baby!
dnes jsem byla pozorovat vejce u apo, ale žádnou z vás, co znám, jsem tam nezahlídla. po tamoxifenu snáším spolehlivě a výkonně jak družstvo xaverov, dnes 9dc tam byl jeden folikul jak brno, takže jsem vyfásla pregnyl do prdelního svalu a zítra na 11 jdu poprvé v životě inseminovat. musím říct, že tomu vůbec nevěřím, zvlášť když je úspěšnost ještě nižší než u normálního styku, ale aspoň se něco děje. nepotkám tam některou z vás?
jinak doufám, že se máte fajn a pokud bude po návratu lenky sraz, dejte vědět!
collete, tobě se to krátí! bacha na to, já před měsícem dala oběd s kamarádkou, temín měla za 3 týdny, ještě jsem se vesele smály historkám s prdnutím plodové vody na veřejnosti a jakože "k apolináři není daleko, přinejhorším tě dovedu" a než dojela dom, tak voda pochopitelně prdla a druhý den mi volala ze sálu s malým v náručí 😀

aknyt
21. říj 2009

Ahojky,
právě se chystám pro chlapa na letiště, ale ještě rychle pogratuluju Jasmince k ET dvou šikovných embryjek. Jen tak dál, věřím, že to vyjde 🙂

Fr.vladka: taky musíme mít ICSI a je nás takových hodně. S ICSI se mírně zvyšuje pravděpodobnost vývojových vad (ale ne zásadně) ale výrazně to zvyšuje šanci pro páry s horším spermiogramem. Může se stát, že nejsou spermijky při ICSI až tak kvalitní, tak může (ale nemusí) být větší odpadovost embryí. Ale šance s ICSi je téměř stejná jako při klasickém IVF 😉

Majo, tak ať první inseminace je i poslední nutná 🙂

lillyella
21. říj 2009

Ahoj holky 🙂 ,také chodím k Apolináři do CAR,dnes jsme konečně zjistili proč se nedaří - mám anti-spermie 72 a patologická horní hranice je 60,což je průšvih.Máte nekterá podobnou zkušenost?Nevím vůbec co bude dál,moje lékařka je PN a jsem z toho docela smutná protože lékařka z imunologie mi řekla,že šance na otěhotnění přiroz.cestou je minimální 😢

klarka.k
21. říj 2009

Ahoj Týnko, marně tě vyhlížím na skypu. Býváš tam ještě někdy?