CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

gabikri
24. lis 2009

Ahojky 😉 Tak jsem tam teď volala, a prý je dobré jen jedno, to druhé je k ničemu. Ach jo, mám po náladě ☹
Zítra jdu na transfer.

len : ty hvězdičky jsou krásné, asi budu muset taky něco začít vytvářet, abych se úplně nezbláznila.
Nakoupila jsem si materiál na adventní věnečky, tak o víkendu se do toho pustím 😵

len
24. lis 2009

Gabi, no tak jedno se drží, to je paráda, ne? 🙂 Když už se jim včera to druhé nepozdávalo, asi moc perspektivy nemělo, ale neboj, to druhé to zvládne, takových už tu bylo, co čekají mimčo z jednoho jedinýho embrya 🙂

gabikri
24. lis 2009

len : jé, díky 😵 No ale když jsou dvě, tak je dvakrát taková pravděpodobnost..no nic, no 😉
Už se to tady někomu stalo, že odebrali vajíčka a všechny byly k ničemu? 😕

len
24. lis 2009

Kdepak, není dvakrát taková, matematika je věda neúprosná 😀 Je větší, to nebudu popírat, ale dvojnásobná určitě ne 😉 A lepší jedno superembryo nežli dvě špatné kvality, no ne? 😉

Jinak jo, stalo se to, a dokonce i holkám s velikým množstvím vajec. A naopak jich tu bylo pár, co na tom byly podobně jak ty, no a ty // našly 😉

gabikri
24. lis 2009

len : díky za vyčerpávající informaci 😉 Hele stejně Tě obdivuju, Tobě se nedaří a máš sílu takhle podporovat ostatní..to tedy klobouk dolu. Tohle každý v sobě nemá 🙂

aknyt
24. lis 2009

Gabi, tak to je fajn, máš siláčka 🙂 A zítra transfer... Tak se hezky nalaď, zítra bude u tebe 😉

Len, ty jsi prostě šikulka 🙂

Jen nevím, co by potřebovali a stydím se tam jít zeptat. Třeba by se jim hodilo víc pletené, než ta bodýčka...

Ještě udělám "společné" foto a půjde to do světa. Myslím, že ani pro vlastní bych si s tím tak nevyhrála 😀 A šitím bych se opravdu neuživila...

len
24. lis 2009

Gabi, ale jo 🙂 Všechny holky tady (hlavně to věrný smolařský jádro - já, Aknyt, Larri a Sar), když jsme se sešly, sečetly neúspěchy, cynicky se zasmály a jedeme dál 😉 V tomhle je tahle diskuze opravdu super, že tu prostě držíme pohromadě a podržíme se vzájemně, nikdy holkám nezapomenu, jak byly zlatý při těch mých červencových depkách 😵

gabikri
24. lis 2009

Holky a kdyby to nevyšlo, za jak dlouho může být další IVF ?

gabikri
24. lis 2009

akynt : děkujííí 😉

len
24. lis 2009

Gabi, doporučují nechat přejít dva přirozené cykly, ale koukej zapomenout na další IVF, půjdeš na něj nejdřív za dva roky 😀

aknyt
24. lis 2009

Gabi, na další zatím nemysli, není to aktuální 😉 Dá se jít po 2 cyklech - ten druhý může už být se zastavovačkou. Ale to teď pusť z hlavy, třeba to nebude nutné řešit 🙂

gabikri
24. lis 2009

😵 😵 😵 😵 😵 😵 Tak jo...chmurné myšlenky z hlavy ven 😉

martinka.a.honzik
24. lis 2009

gabikri: gratulace k embryjku. A neboj, já jsem si nechala taky zavést jen jedno a teď se mi tu kroutí u reklamy 😀.

Aknyt: já mám znánou dětskou sestru na P3, ale uvidim se s ní asi až když půjdu na UTZ aby mi potrvdili těhu 😀, tedy jesli bude mít směnu. Mohla bych se jí případně zeptat.

martinka.a.honzik
24. lis 2009

Teda já dneska píšu to je děs 😝

fr.vladka
24. lis 2009

Dostala jsem to.... ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

len
24. lis 2009

Jé, Vladko, to mě fakt mrzí ☹ I přes Utrogestan?
no, co ti říct, moc dobře si ten pocit pamatuju, mně pomáhalo pořádně se vyřvat a večer jsme si otevřeli lahev vína, jako první pomoc to celkem ušlo, ale jinak to spraví v rámci možností jen a jen čas 😒

aknyt
24. lis 2009

Vlaďko, to je mi líto. A foukám na dušičku. Uvidíš, že bude líp!!!

martinka.a.honzik
24. lis 2009

Vladko, tak to je mi moc líto. Tolik jsem ti držela palce ☹
Začínám mít taky strach ☹

gabikri
24. lis 2009

martinka: díky, to povzbudí 😉

fr.vladka : ach jo, to je mi líto ☹

Holky na co je ten Utrogestan?

Nemám si třeba už dnes koupit kyselinu listovou?

Dali mi recept od zítra na CRINONE, na co to je ?

len
24. lis 2009

Gabi, Utrogestan je totéž co Crinone - progesteron, jen v jiné formě. Zvyšuje šance na úspěch a taky občas brzdí MS.
Listovku stopro kup, čtyřstovku, stojí pár kaček 🙂

larri
24. lis 2009

Ahoj holky,v praci mam obed,tak jsem vlezla na net. 😉

Ja jsem se dockala a dneska rano jsem byla na prvni injekci.

Len,tak jsem zavolala z pevne linky a dovolala se hned.Jdu na utz v pondeli ve 14.15 k dr.Jarosove.Maji tam zase nejakou novou doktorku.Ale mne poslala dr.Jarosova s podezrenim na mimodelozni driv,nez se neco stalo,tak ji verim.

fr.vladka to je mi lito..... ☹

Gabi,nestresuj s dalsim IVF a bojuj.Ja mesic krvacela a porad nejak verila,ze tam to jedno bude.Nebylo,ale zase jsem o neco chytrejsi.

Zatim se mejte a hezky den.

saralinda
autor
24. lis 2009

fr.vladka, to je mi moc líto. Souhlasím s len - vybrečet se a lahvinka vína jsou nejlepšími antitedpesivy.

Gabikri - gratuluji k 1 šikulkovi. Já jsem zrovna případ o kterém píšeš - při 1.IVF jsem měla jen 2 vajíčka a obě nekvalitní, takže se ani jedno neoplodnilo. Při 2.IVF jsem neměla ani jedno vajíčko. Takže buď šťastná za 1 super vajucho a teď už i embrijko a moc mu věř.

Len, máš krásné hvězdičky. Taky už jsme jich tak 15 uháčkovala a o víkendu jsem je už i naškrobila a vypnula. Neteřince jsem uháčkovala 2 čepičky a rukavičky. Nosí je moc ráda (jibé stahuje z hlavy, ale ty ode mě s kytičkou má ráda). Včera jsem ji v rámci marodění uháčkovala berušku (3D-hračku). TAky jsem zvládla 1 čepičku na čerstvě narozené miminko kamarádům. Takže len, moc díky za inspiraci, protože dříve jsem nikdy neháčkovala. To až ty jsi mě inspirovala adala mi pěkný koníček. Jo, a sobě jsem si udělala malou kabelku a pouzdro na mobil.

Larri, tak vzhůru do šťastného boje.

gabikri
24. lis 2009

Holky a ještě poslední dotaz 😉
Jak ten transfer probíhá technicky??? 😕

dada074
24. lis 2009

Vladko moc mě to mrzí,a Len má pravdu já to také pokaždé ořvala a pak jsme to trošku zapili.

Gabi to jedno je nádhera,hele my jsme byli teď po 6 IVF 3x jsme měli také jen jednoho bojovníčka,zase věř tomu,že to bude opravdový BOJOVNÍK!!!!!!
A jinak ten transfer je pohoda,vlezeš na kozu a už to jede,jen tě trošku roztáhnou,z laboratoře přinesou to zlatíčko v pipetě tu zavedou do dělohy a už jen čekáš než zkontrolují jestli nezůstalo v pipetě a máš to za sebou.

gabikri
24. lis 2009

dada: díky😉)

Holky mrkněte na diskusi " Je tu někdo, kdo otěhotněl s vysokým FSH" co mi tam holky píšou, prý mám transfer brzo, tak to jsem z toho jelen 😕

saralinda
autor
24. lis 2009

Gabi, do té diskuze jsem ještě nekoukala, ale je to zhruba takto. Pokud má některá žena hodně vajíček a pak i embryjek, tak je obvykle zavádějí po více dnech. Ne každé tu dobu v laboratoři přežije, ale přežijí ji ta nejkvalitnější embrijka. Ale pokud má žena málo embryjek 1,2,3, tak jí je radši zavedou brzy. Není na co čekat. A je dost pravděpodobné, že v bříšku se mu bude líbit více a třeba přežije i takové embryjko, které by to v laboratoři vzdalo. Takže doktoři vědí, co dělají.
Taky jsem tu četla příběh holčiny ze soukromého CARu. Měla tuším 6 nebo 7 embryjek a dělali jí prodlouženou kultivaci, no a nakonec nepřežilo žádné, takže ani transfer neměla. A přitom, kdyby jí je šoupli do bříška, tak už mohla být třeba i těhulka.

gabikri
24. lis 2009

saralinda : moc díky že jsi mi to vysvětlila, úplně jsem se vyděsila 😉

dada074
24. lis 2009

Gabi

oni opravdu vědí co dělají věř jin a tyhle starosti hoď za hlavu podle vlastní zkušenosti vím,že nemá cenu se v tom babrat,ale je důležité věřit tomu,že se zadaří.Zítra už budeš mít bojovníčka u sebe!!!Mě minule Řeřábek říkal,že ty média v kterých ty embryjka mají jsou hodně dobrá,ale dělohu prostě nenahradí,tam je to prostředí pro ně to pravé!!!!!

saralinda
autor
24. lis 2009

Gabi, buď v klidu. Věř, že tomu tvému bobáskovi bude určitě lépe u tebe než v laboratoři.

gabikri
24. lis 2009

Tak já už se těším, až ho budu mít u sebe, když jste mi to takhle pěkně vysvětlily 😵 😵 😵 😵
Kdyby mi tohle někdo vyprávěl pře rokem, nikdy bych nevěřila, že je to takovéhle psycho 😝