CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

evulatko
4. pro 2009

Len, sla jsem. Ja nikdy nemela moc vajicek, po prvnim IVF mi zbylo jen jedno na zavedeni, nepovedlo se, pak jsem cvicila Mojzisovou a vkladala jsem do toho hodne, ale nezbylo nic na transfer a tehdyi Rezabek zacal mluvit o darovanych vajickach. No mne se to moc nelibilo, tak me poslal na laparku, ze se vezme i kousek vajecniku, jestli tam mam vajicka, no s vysledkem byl spokojeny, ale dal mluvil o darovanych, tak to uz me stval. Tak me jeste poslal na endokrinologii, ze bud tam na neco prijdou a nebo darovana. Tam jsem byla v poradku. Tak jsem se do CARu priste objednala k jinemu lekari🙂 A pak uz jsem mezitim byla i u Rezabka a asi na to zapomnel nebo to neresil, nevim. Docela jsem tehdy uvazovala i o zmene CARu, libil se mi Reprofit, ale nakonec to vyslo. Ja vim, ze jsem mela desne stesti... Ale mam proste pocit, ze Ř. o tech darovanych vajickach mluvi docela rad🙂 Zkus si treba napsat do toho Reprofitu na jejich nazor, co oni na to, jsou tam fajn i kdyz je tedy osobne neznam...

len
4. pro 2009

Sar, hezky si to tam užij 🙂

dada074
5. pro 2009

Ahoj Len strašně moc mě to mrzí,vím co je to za šok,když ti něco takového navrhnou.Jak psala Evu nám bylo navrženo darování vajíček po 4 IVF (neměli jsme nikdy víc jak 2 emb.) a sice jsem se nechala zapsat do pořadníku,ale do dalších pokusů jsme šli dál,po tom 5 IVF v září se dokonce Jarošová cukala abychom to šesté podstupovali,protože jsme měli 4 folikuli a z toho 1 dobré vajíčko.Nic méně jsem si prosadila svou a chtěla jsem to co nejdřív a podívej zdařilo se,jen chci říct,že vím jak tomu rozumějí a dělají vše proto aby to klaplo,ale příroda je mocnější.Nevzdávej to!!!!!Věřím tomu,že se dočká každá.

Jinak holčiny moc děkuji za gratulace,hlavně ať to vydrží.

Martinko UZ máme v úterý 8.12.!!!

gabikri
5. pro 2009

Ahojte Apolenky 😉

len: jéééžiš holka to je mi moc líto, to musí být šok, já ti strašně rozumím, prošla jsem si tím taky, když mi gynekolog oznámil, že s takhle vysokým FSH nemám šanci přirozeně vůbec a na IVF tak 10% takže abych se rovnou po dárkyni sháněla 😖 Koukal na mě tenkrát tak soucitně, že bych ho něčím majzla 😠
V CARu bohudík byli větší optimisti a dali mi naději, sice malou, ale dali 🙂
Hlavně to vnitřně nevzdávej, já vím, to se dobře radí, ale jak píší holky, příroda je mocná a zázraky se dějí 😉
Já vím, že ty jsi veliký odpůrce těchto věcí, ale co zkusit jako poslední možnost nějakého léčitele..já bych teda do toho šla 😉

Jinak já jsem 11 den po ET, neustále mě bolí břicho jak na MS, minulou noc jsem proseděla na záchodě..křeče..průjem, jsou to nervy..ale zatím jsem vydržela netestovat..asi testnu zítra 🙂

larri
5. pro 2009

Ahoj holky,tak jsem doma po OPU.
Nevim,jestli mam byt zklamana nebo stastna.Je lepsi mit mene vajicek kvalitnich nebo vic,ktere stoji za to.
Nakonec bylo jen 7 foliku,3 vajicka.

Ale nevim,jestli to bylo znameni,at se na to vakaslu na nejaky cas nebo co.Odvezli mne na pokoj,necitila jsem zadnou bolest.Najednou jsem mela na leve strane tlak,bolel mne cely bok a slo to az k ledvinam.Zacalo mi byt spatne,studeny pot a tlak 90/50.
Prisel dr.,okamzite zpatky na sal.Zmerili opet tlak,udelali UTZ,dostala jsem kapacku.Sestra mi dala okamzite caj strasne sladky,tak meli podezreni na cukr.Mohl mi hodne klesnout a tohle byla reakce.

Pri konzultaci dalsi UTZ a kdyby neco okamzite zpatky k Apolinari.

Jeste jsem nenapsala,ze jesem nemela Jarzembovskou,ale doktora VOKROJE.

Co na to rict,pateho a dr.Vokroj.Jeste,ze nebyl patek.On je mi snad souzeny. 😉

Jo a dvojcatka uz ma narozene.Ptal se kolik chci zavest,jedno nebo dve a kdyz jsem rekla dve,tak se ptal,jestli vim,ze to muzou byt dvojcata.Tak jsem se usmala a zeptala,jestli je uz ma doma.Tak pry prave proto mne na to upozornuje,je uplne z nich vycerpany. 😉

gabikri
5. pro 2009

😒 😒 😒 😒 😒 Holky tak jsem to nevydržela a testla 😒 😒 😒 a není tam nic 😒 Jsem dnes 10 den po ET,
tedy když počítám den ET tak 11tý. Stalo se někomu, že byl test negativní a přesto byla těhu??

aknyt
5. pro 2009

Ahojky,
Gabi, desátý den po transferu dvoudenního embryjka je na test dost brzy, navíc z moči během dne. Klidně to pozitivní ještě být může!!! Zkus test z první ranní moči tak za 2 dny a uvidíš. Budu držet palečky.

Larri, držím palečky tvým vajuchům, ať se hezky oplodní a dělí a na srazíku je más hezky v bříšku 🙂

gabikri
5. pro 2009

akynt: díky 😉 😉 😉

larri : držím moc moc palečky 😉 😉 😉

larri
6. pro 2009

Ahoj holky,
tak ze třech vajiček se oplodnilo bohužel jenom jedno.Ale vypada pry dobře,takže mam v utery ET.
Embryolozka ho chvalila jak se vyviji,tak snad vydrži.

Ja jsem ted rada aspon za to jedno.
Zatim mi to vychazi podle meho planovani.Na Mikulase OPU,ja pocitam Mikulase,kdy se chodi,takze v sobotu,v utery na narozeniny ET.
Ale dokud nebudu mit po ET,tak v nejistote. ☹

len
6. pro 2009

Jé, Larri, tak koukám další, komu ICSI nezabralo, co? 😖 Až tady zase někdy uslyším "ICSI pro jistotu," někdo dostane virtuální pohlavek 😝
Stejně je to zvláštní, že když jsi byla na OPU včera, máš jen jedno embryo, tak doporučují ET až v úterý, mně ho vždycky napsali hned po dvou dnech. No, každopádně, ať se hezky dělí! 😉
Jo, Vokroj a dvojčata... jako já chápu, že má potřebu nám to připomenout, ale když mu tam naříkám, že mám jen dvě špatná vajíčka při třetím IVF a on mi začne vykládat o riziku dvojčat... jsem se mu tam musela hlasitě smát 😀

Gabi, Gabi, neblázni a netestuj tak brzo... Oni moc dobře vědí, proč doporučují test 14-17 dní od ET 😉 Tak počkej aspoň do středy.

Jo a ještě k darovaným vajíčkům... Ř mi pověděl a já mu dávám za pravdu, že pokud bych měla třeba neprůchodné vejcovody nebo ještě nějaký problém, co by IVF dokázalo obejít, žene mě do něj hned. Ale tím, že mým opravdu jediným problémem jsou špatná vajíčka, má IVF stejný efekt jako několik domácích snažení 😒

larri
6. pro 2009

Len,ja nevim,jestli nam ICSI nezabralo.Mela jsem ho mit z pulky a tim,ze jim mam zaplatit 4000,-,tak si myslim,ze plodnila embryolozka jenom jedno.Ale nevim,tak nechci kecat.

Minule jsem byla v patek a ET v pondeli,tak ted to vychazi stejne.

A to ICSI jsem mela po porade s embryolozkou a dr.,protoze kdyz se z 18 vajicek oplodni 3,tak asi nekde problem bude.Tak jsem chtela,aby mi na to mrkla v laboratori.

A Vokroj asi vi o cem mluvi.Ale tim,ze nemame zadne deti,tak to bereme tak,ze nam dvojcata nevadi.

Uvidim,jak to dopadne v utery,ale pokud spatne,tak vim,ze si dam urcite pul roku pokoj.

len
6. pro 2009

Larri, 4000 je 1-2, tak ho asi použila na dvě.
Já vím, proč jsi ho měla, já ho teď měla taky a vlastně s ICSI se mi poprvé stalo, že by se něco neoplodnilo... Jsem opačný extrém, no 😀
Jinak jo, vychází ti to stejně, ale v neděli ET nedělají. Čímž neříkám, že 3 dny jsou špatně! Jen že mě vždycky přesvědčovali, že u malého počtu embryí dělají 2 dny. No to je jedno, hlavní je výsledek 😉
Vokroj jasně ví, o čem mluví, jenomže by mu taky mělo docvaknout, že bezdětná ženská na třetím pokusu... Obzvlášť, když určitě moc dobře ví, že ze dvou vajec rozhodně nemusí být dvě zavedeníhodná embrya. Jsem mu taky odpověděla - pokud budu mít to štěstí a budou... Nebylo ani jedno 😒

klarka.k
6. pro 2009

Larri: Chodila jsem k Mudr. na rovnání a uvolnění páteře a ta mi řekla, že kolem narozenin (mých nebo mého chlapa) je větší šance na otěhotnění. Já mám narozky v srpnu a můj manžel v září a otěhotněla jsem začátkem října po ET. Vím, že je to taková nitka, které se člověk chytí a věří čemukoliv, jen aby to vyšlo. Ale kdo ví? Třeba je to pravda 😉 ...takže držím palce.

Aknyt: Jak se držíš ty? Co nějaké novinky? Ultrazvuk?

len
6. pro 2009

Klarko, já byla minule na ET týden před narozkama a nic. I když tuhle teorii už jsem slyšela taky, tak se vždycky ptám - a to jako proč? 😀 Neexistuje na to jediný rozumný vysvětlení... Čímž nesnižuji Larri naděje, jen že je to prostě nesmysl 😉

larri
6. pro 2009

Len,tuhle teorii jsem si udelala sama,abych tomu verila.Vim,ze to nema smysl,ale pokud budu premyslet nad IVF negativne,nemusim tam chodit.

ja se muzu doma snazit,jak chci,stejne se to nepovede.A abych cekala na zazrak,na to uz nemam....

len
6. pro 2009

Larri, no jasně, ty jsi úplně jinej případ než já... A prostě věř tomu, že to klapne, sice ne kvůli narozkám, ale klapne 🙂
Já si zase vytvořila teorii, že OPU bude přesně v den desetiletýho výročí úmrtí mojí milovaný babičky... Udělala jsem nádhernej věnec, zašla na hřbitov a doufala, že se babička tam nahoře někde přimluví a sešle nám nějakou dušičku, kterou budeme moct mít rádi 😔 Jak to nakonec dopadlo, víte... Babička by určitě plakala víc než já 😔

larri
6. pro 2009

Ono to zacalo tim,ze nase provozni zije asi nekde v pohadce,ale treba ji to taky takhle vyjde.

Rekla,ze se bude o prazdninach vdavat,mesic pred tim vysadi prasky a dva mesice po svatbe bude tehotna.
Protoze se hodne zmenila,tak ji ted moc lidi nemusi,delame si z toho trochu prdel.

No a ja na to prohlasila,ze na MIKULASE bude OPU,narozeniny ET a Vanoce //.To jsem ale jeste nevedela ani,kdy dorazi MS a zatim se mi to plni na 30 procent?

len
6. pro 2009

Larri, neboj, já vždycky v den OPU už věděla, kdy budu rodit 😀
Jinak víš, co je nejhorší? Že lidem, jako je tvá provozní, to tak většinou klapne 😖
Sakra, já dnes vedu optimistický řeči, co? Stal se ze mě pěknej skeptik... Ale jestli tě to potěší, hromadně to těhotní kolem mě, na každým OPU vím minimálně o jedný, co už rodila nebo se k tomu chystá, prostě IVF funguje a ty smolný pokusy si vybírám já 😀 Takže z této logiky věci to teď klaplo Týnce a klapne to i tobě 😎

larri
6. pro 2009

Ja mela vcera super holky na pokoji.Pokecaly jsme stejne jako tady na Koniku. 😀 😀

Jedna byla samoplatce a druha poprve.Rychle to ubehlo,az se mi ani nechtelo odchazet.S tema holkama,bych bydrzela i pres noc. 😀 😀

Jinak te kolegyni to urcite vyjde.Jeji panacek se rad napije a takovy maji stesti. 😠

katy.m
6. pro 2009

Ahoj larri,mooooc ti držím pěsti,určitě to vyjde 🙂 😉

saralinda
autor
6. pro 2009

Larri, tobě to tentklrát vyjde, to je jasný. 1. i 2 IVF jsi absolvovala se mnou a nic z toho nebylo. Toto je 1. beze mě a uvidíš, že vyjde. Navíc budeš mít ty narozky a k tomu len vybrala hodně smůly. Takže dopadne to, věřím tomu. Akorát počítej s tím, že budeš mít jednovaječné halčičky 🙂

Len, neboj, i tobě to jednou vyjde. Akorát je to boj. ☹

saralinda
autor
6. pro 2009

Len, jedna holčina v diskuzi o darovaných vajíčkách psala o stránkách darkyne.cz. Zkus na to kouknout.

len
6. pro 2009

Sar, děkuji 🙂
Můžu se tě zeptat, jestli při zápisu do seznamu dárkyň zkoumali třeba to, jak vypadáš a tak? Popř. jestli tobě, VŠ vzdělané můžou dát vajíčko od dárkyně třeba s nedochozenou základní školou? Asi si člověk nemůže moc vyskakovat, co 😒

len
6. pro 2009

Jinak se vám tu přiznám, že jsem začala pátrat i jinde... Byla mi doporučená nějaká centra (mimopražská), která se přímo specializují na darování oocytů. Jedná se o soukromá centra, takže finančně o dost jinde než Apolinář, ale čekací lhůty jsou někde naprosto jinde. Teď s jedním komunikuji a bylo mi řečeno, že od první schůzky obvykle do čtyřech měsíců 😕 A lze dárkyni blíže specifikovat. Ty čtyři měsíce mě dost vyděsily, tak rychle se mi do toho ani nechce (pořád doufáme v ten přirozený zázrak), ale pokud bychom se k té dárkyni uchýlili, docela uvažuju o tom, dát Apolináři košem. Což neznamená, že mám cokoli proti Apolináři! Já tam ty lidi mám opravdu moc ráda a nikdy jsem o jejich léčbě nezapochybovala, ale ty čekačky jsou hrozné a popravdě, po třech letech by to možná změnu chtělo, já fakt nevím 😖

saralinda
autor
6. pro 2009

Len, vůbec na nic se mě neptali. Jenom jestli chci do seznamu napsat.I když máš pravdu, že jsem někde na netu četla, že dárkyni vybírají alespoň trochu podobnou matce. (ale mně je to asi jedno - já blondýna, přítel tmavovlasý, já modrooká, on hnědovlasý,..) Tak nevím, jak je to u Apoli. Třeba to zjišťují až když se člověk přiblíží v tom pořadníku někam nahoru. A myslím, že vzdělání moc neřeší. Ale pamatuji, že když jsem byla na vejšce, tak tam byly často plakáty, kde lákaly studentky na darování vajíček (odměna tuším 20 000Kč, cca před 4-5 lety). Tak je možné, že mají i vysokoškolačky. Myslím ale, že hodně holek daruje pár vajíček, když jich mají sami hodně. Při OPU jedna spolubojovnice o takové vyprávěla - holčina mývá přý hodně vajíček (i přes 20), a tak jich vždy pár daruje, a tak se jí zaplatí výdaje za IVF. Ale třeba převáží geny chytrosti tvého muže, a pak ti může být jedno, že to bude dívka jen se ZŠ.
Len a neměla bys někoho, kdo by tě popošoupl v pořadníku u Apoli? Třeba i za peníze. Furt by tě to mohl vyjít levněji než nějaké soukromé centrum. Pravda je, že taky nikoho takového nemám. Moje nej kamarádka by to pro mě asi udělala, protože je neuvěřitelně hodná. Ale vím, že i po obyč. antokoncepci trpěla neuvěřitelnými migrénami, a tak bych asi neunesla, kdyby při a po stumulaci, kterou by podstupovala jenom kvůli mně, trpěla jak pes.

len
6. pro 2009

Sar, trochu se bojím představy, že vajíčka daruje nějaká jinak zcela zdravá idiopaticky neplodná při OPU. Na jednu stranu - díky jí! Na druhou - já jsem jedna z nich 😕 S počtem vajíček nemám problém, s kvalitou výsledných embryí zásadní 😔
To soukromé centrum by vyšlo cca o 10 000 dráž (vyšší odměna dárkyni) a rovnou mi nabídli, že při první schůzce mohu blíže specifikovat představu o dárkyni. Teda, abyste si nemyslely, že nikoho jiného než brunetu 160 cm s technickou vejškou bych nebrala 😀 Ale prostě...
Kromě toho mi šéf jejich CARu rovnou napsal k mému problému téměř totéž co Ř - ano, darované oocyty jsou řešením a ano, přirozené snažení určitě není beznadějná cesta, není výjimečné, že se to v takovýchhle případech podaří. To, že, mi nenapsal - ano, přijeďte k nám, jen my jsme vaše jediná spása a za vaše peníze obdržíte superkvalitu (což bych čekala u takového soukromého centra) mě uklidnilo, že jim snad nejde jen o tahání peněz z kapes. Dosatala jsem na ně doporučení, právě pro tenhle přístup. Ale znovu píšu - na Apoli nedám dopustit! Akorát když po třech letech jenom to, pokud sedíte v čekárně, vám přináší zažívací potíže, protože pokaždé, kdy vlezete dovnitř, se dozvíte jobovku zakončenou - ale už opravdu netušíme, jak vám pomoct... prostě změna prostředí by možná stála za zvážení.
Naši mi dneska vyrazili dech, když mi slíbili, že "na tyto účely" mi věnují celé stavební spoření, co měli na rekonstrukci koupelny 😕
Takže já nevím. Dáme tomu čas a budeme doufat a zkoušet to sami, ale nesmírně mě uklidnila představa, že když se rozhodneme, nemusí to být za tři roky 😉

saralinda
autor
6. pro 2009

Len, já myslím, že to máš dobře promyšlené - snažit se sami, být v registru u Apoli a kdykoli můžeš jít do jiného CARu, kde to jde rychleji. 10000Kč rozdíl není až tolik. To jsem myslela, že to bude více.
Nevím, jaké jsou podmínky na dárkyni, ale máš pravdu, že jestli je to u Apoli běžně od holek, které už za sebou mají xy IVF, tak to není asi úplné optimum. To že se jim tvoří mnoho vajec opravdu není to hlavní, to víš ty nejlépe. A možná opravdu změna CARu může pomoci. Trošku jiný přístup lékařů, nová naděje. Docela se mi líbí přístup, jak ti odpověděli, že jim nejde jenom o prachy. Od tvých rodičů, to je krásné. Opravdu super čin.

klarka.k
6. pro 2009

Larri, věř čemu chceš, myslím, že to pomáhá 🙂. Jinak mě po první OPU zbyla 2 embrya, nic moc kvalita 🙂, takže se samozřejmě nezadařilo. Ale po druhé OPU taky 2 jedno horší a jedno prý pěkný, no a to pěkný už roste 🙂...moc držím

Len, asi máš pravdu, ale proč by to vypouštěla z úst Mudr.? Nikdy jsem se teda nezeptala proč 😀

klarka.k
6. pro 2009

Larri, moc držím palce...(nějak se mi to předtím smazalo).

larri
7. pro 2009

Holky dekuji moc.....zitra se rozhodne.

Len,na OPU semnou byla holka,ktera minule mela 25 vajicek a ted se ji ptali,jestli by nechtela darovat.Ale nevim,jak to nakonec dopadlo.Mozna,ze se s ni uvidim zitra.
Kdybych ji potkala,mam se ji zeptat,jestli bude darovat a vy by jste se spolu domluvily co a jak? Hned by si byla v poradniku nahore. 😉

Skoda,ze jsem si na holky nevzala kontakt,byly super.