CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

gabikri
27. led 2010

len : jo ahaaa, tak takhle to je 😉 Já myslela, že kdyby do mě prali ještě nějaký den navíc hormony, tak by něco ještě narostlo 😝 Folíky měly v to pondělí jeden 17 druhý asi 19 a třetí asi 15 Tak to by mě asi už na OPU poslal i Ř, že ? 😉

a teď jsi u jaké pojišťovny? A proč jsi šla jinam ?

len
27. led 2010

Teď jsem u ZPMVCR (211) a hlavní důvod byl ten, že jsem uvažovala o změně CARu a v tom druhém VZP neberou. Přičemž 211 berou úplně všude...

gabikri
27. led 2010

len : jsme se dneska taky bavily na pokoji o změně CARu...ale asi zatím zůstanu tady 😉 Možná po třetím pokusu zauvažuji. A jak ses rozhodla, zkusíš to jinde?

len
27. led 2010

Já uvažovala o změně hlavně z toho důvodu, že bych na dárkyni nečekala tak strašně dlouho. Ale nakonec jsem za tu dlouhou čekačku možná spíš vděčná. Jo a od toho nepovedenýho transferu jsem tam byla několikrát, Ř vymejšlel možný i nemožný věci, fakt se staral a mně došlo, že to tam mám moc ráda a jinam se mi nechce - vím, co od nich čekat a oni zase znají mě 😉

gabikri
27. led 2010

len : dneska tam ta jedna kočka říkala, že jí to u Apoli doporučili v Kadani a že tam mají jedno z nejvyšších procent úspěšnosti...je to tak? Určitě jsi už vyšťourala někde nějakou statistiku, nebo se pletu? 😀

len
27. led 2010

Gabi, já znám akorát ty, které propaguje Ř, ono se to mění, ale úspěšnost mají výbornou (cca 30-35 % na jedno embryo a 40-50 na dvě zavedená) 🙂 Na každým OPU se mnou byl někdo, komu to parádně klaplo, jenom mně se to vyhýbalo 😀 Ale hlavně - troufnu si říct, že je to jedno z pracovišť v ČR, kde otěhotní spousta holek i bez toho, aby se k IVF vůbec dohrabaly 😉 Ono se jim jinde dobře sestavujou statistiky, když ženou do IVF každou, jejíž chlap má trochu zhoršený spermio... A Apoli, tím jak je levný, tak tam zase chodí spousta holek jako samoplátkyně, to už jsou takové ty "beznadějné" případy 😉

gabikri
27. led 2010

len : hmm, já teď zkouším zadat dotaz do poradny Ř, ale píšou mi "PLNO" , mám šanci, že tam někdy vůbec nebude plno? Co takhle minutu po půlnoci 😉

len
27. led 2010

No, musíš si počkat, až odpoví na dotazy, a pak hned musíš zaslat ten svůj, takže to prostě sledovat... Dokud se tam neobjeví nové odpovědi, které to "plno" uvolní, tak bude plno pořád. Ale neboj, není to nereálné 😉

marketchen
27. led 2010

Zdravím všechny a hlavně gabikri, se kterou jsem dnes ležela na pokoji u Apolináře.Je to veliké sluníčko a já moc budu držet palečky, aby to brzo vyšlo.
Dnes jsem jako Gábinka byl na punkci, vajíček máme 5, tak uvidíme zítra, jak to bude vypadat.

Všem Vám moc držím palečky, aby V8m to vyšlo co nejdřív.Markéta

P.S. A holky, která byste se nějak obávala punkce..nebojte...mě se to móóć líbilo, alespoň jsem to říkala, když mě přivezli na pokoj, ale nevím o tom 😀

len
27. led 2010

Ahoj Marke, koukám, že Gabi k nám láká "nové duše" 😀
Jinak já už u Apoli spala 4x a pokaždé jsem pobaveně sledovala, jak se budí ostatní - někdo měl povídavou, někdo neskutečný záchvaty smíchu, někdo tiše úpěl a někdo byl jak zfetovanej - pevně doufám, že aspoň já byla zcela normální 😀

marketchen
27. led 2010

len:No já právě na potvoru šla jako poslední, nejdřív jsem byla ubulánek, jak mi říkala sestra a pak jsem měla humoru, že jsem ho mohla rozdávat 😀 No holky se se mnou asi pobavily.
Jsem ráda, že tu s Vámi můžu být.Ono je to orpavdu fajn mít si s kým popovídat, kdo ví, o čem mluvíme.Moc díky za takové diskuze.

len
27. led 2010

Já šla taky vždycky poslední, jednou nás bylo sedm, to jsem myslela, že se z toho čekání zcvoknu...

Jo, tahle diskuze je fajn, téměř všechny jsme si tím taky prošly, s většími či menšími úspěchy, no a víme, jaké je to šílené čekání. Zítra na telefonát, pak na transfer, od transferu do testu, na první ultrazvuk... 😀

marketchen
27. led 2010

Já to zatím prožívám poprvé, ale věřím, že je to velmi náročné.Já bych všem z celého srdce přála,aby to vyšlo....ten svět je ták nespravedlivej.
Moc Vám všem držím palečky.

P.S. No být nás sedm a jít až poslední..to nevím, jak by dopadlo.Já brečela, když jsme se měli rozloučit s tatínkama.jsem ostuda.

len
27. led 2010

Tak ať je to naposledy 😉

marketchen
27. led 2010

Len : děkuju moc.Moc bych si to přála. My už teda holčičku máme a je počata přirozeně(3 roky), sice na mě doktoři vždy koukají, jako že jsem asi byla "u souseda", ale není to tak.Prostě zázraky se dějí, nepřestávejme věřit!

Holky, chci se zeptat, neosypala jste se některá po injekcích? Já si píchala Fostimon a jako bycgh měla alergickou reakci, či co, mám takový zarudlý a zapálený obličej 😨

len
27. led 2010

Hm, tak to neporadím, já Fostimon nikdy neměla a vedlejší reakce na FSH injekce jsem měla akorát migrény a zvracení 😒

Máte problém u manžela, že na vás koukají divně?
Jinak zázrak je teď asi to jediné, co mi může pomoct, ale doufám, doufám v něj 😀

gabikri
27. led 2010

marketchen: no ahoooooj 😉 😉 😉 😉 Držím moc palečky, aby všech 5 bojovníčků bylo silných 😉
Jinak opravdu fajn, že jsi tam byla...dodala jsi mi hodně optimismu 😉 😉 A Tvůj manžel je také takový srandista jako Ty, viď? Moc se k sobě hodíte 😉

gabikri
27. led 2010

market : na Klárku jsem koukala na MMB, je moc krásná 😵 😵 😵

gabikri
27. led 2010

market : jak u souseda, jako že má manžel špatný spermiogram?? 😀

marketchen
27. led 2010

Gábinko, ahojky...jsem ráda, že tě vidím.Písni mi prosím do vzkazů, jak jsi na MMB.Jsi moc hodná i já Vám přeju, aby Vám to vyšlo a já věřím, že jo.moc si mimíska zasloužíš a nebo rovnou dva 🙂
Přesně, manžel má hodně špatný spermiogram, že prý nemáme šanci počít přirozeně.A BUM..povedlo se.Klárka je opravdu zázrak.DO slova a do písmene 🙂
No s manželem jsme se hledali až jsme se našli 😀
A jak se cítítš? Mě celkem dost bolí břicho a sotva lezu.
Ale držím se.Uvidíme zítra, co nám řeknou.Dám hned vědět.Moc zdravíme do Prahy!

gabikri
27. led 2010

market : držím palce na zítra, ať se dozvíš jen ty nejlepší zprávičky 😉 😉 😉 Máš IP 😉

saralinda
autor
27. led 2010

Market, taky držím malíky ať se vajíčka pěkně oplodní a pak šup s nima k mamince a pěkně se zavrtat.

martinka.a.honzik
27. led 2010

Ahojky Apolenky,
píši zase po 100 letech ☹. Už 2 měsíce si blbne net a já bohužel nemám čas ani náladu, čekat, zda se mi příspěvek po 10 minutách vloží nebo to celé spadne. Tak nikam nepřispívám, ani sem ani do srpnovek ☹ Ale tedy moc mě to mrzí. Jsem ráda, když se mi po hodině snahy vloží 1 fotka 😖

Moc na Vás všechny myslím.

My byli dneska v poradně a prcek se má naštěstí čile k světu. Už má 6,5 cm. Dnešní fotečku mám v albu. Termín mám nakonec 8.8.2010 stejně jako Aknyt, takže doufám, že se potkáme v porodnici, tedy jestli bude rodit taky u Apolináře a jestli se nám povede se zaregistrovat. V pondělí 1.2. jedeme celá rodinka k Apoli na NT Screening, tak už se moc těším.

Aknyt: kdy se pojedeš registrovat, tedy jestli chceš rodit u Apoli?

sar: gratuluji k lázním. Moc si to tam užij. Já bych jela hnedka znovu taky 🙂

gabikri: ten dnešek mě moc mrzí ☹. Ale zase když už to mělo být špatně, tak takhle, protože ti zbyl 1 hrazený pokus navíc. Ale samozřejmě by bylo skvělý, kdyby to dopadlo úplně jinak. Budu moc držet palce na příště.

Jdu do hajan. Snad se mi povede se sem zase nějak dostat.

larri
28. led 2010

Ahojky,
všechny zdravím.

Gabi,je to škoda,že to takhle dopadlo.Ale zase je dobře,že jsi velká bojovnice a nevzdáváš se.Já jsem měla 1.IVF taky bez ET.Stejně jako ty jsem do dalšího boje.Za rok jsem stihla tři IVF,ale to poslední mne dostalo.
Pořád cítím,že jsem to ze sebe ještě nedostala.Potřebovala bych se pořádně vyplakat,ale nejde to.

Ale taky to nevzdávám,další IVF plánuji až na září.

saralinda
autor
28. led 2010

Martinko, je to krásná podívaná, tak ji přiskakují týdny. Ty jsi opravdu vzprný příklad, jak má IVF vypadat. Stimulovat -> vložit embriyko -> otěhotnět -> miminko vklidu a pohodě donosit. Takových je potřeba více.

valmark
28. led 2010

Krásné dopoledne všem,

gabi, je mi líto, jak to dopadlo, ale seš holka statečná a další pokus bude určitě už poslední - povedený!

Markét, já procházím také své první IVF. Zatím mám za sebou pouze injekci a dnes konečně ultrazvuk, kde se dozvím další postup. Takže mě vlastně všechno teprve čeká a jsem z toho taková nervózní.
Každopádně tobě mooooc držím palečky, aby to vyšlo hned napoprvé!

Pěkný den
Marky

marketchen
28. led 2010

Marky: Moc děkuju a držím palečky, aby vše vyšlo.

Holky, my už zítra jedeme na ET, nečekala jsem to tak rychle.Chytli se nám 4 z 5.Jsem z toho taková nervozní, ale zároveň se moc těším.Jeno doufám, že tam zítra zrovna nebude ta mě nesympatická doktorka 😨 , bohužel nevím, jak se jmenuje.Brala bych třeba dr.Řežábka.

Holky,všem V8m držím palečky, ať vše probíhá jak má a přeji Vám krásný den.Markéta

Gábinko...ahoooj 😵

gabikri
28. led 2010

Holky moje díky moc za podporu, včera jsme byla tak nějak srovnaná, ale v noci jsem se převalovala a pořád o tom přemýšlela. Jestli to má cenu ještě zkoušet 2x, když teď nebylo žádné vajíčko..a nebo shánět centrum, kde mi dají tu dárkyni rychleji..ach jo, nevím co mám dělat 😖

valnmark : ať ti dnes dobře dopadne UTZ 😉 😉 😉 A neboj, nic to není, nejhorší je na tom pak to čekání 😉

larri : se nedivím, že tě to třetí IVF zlomilo..kde máme pořád brát tu sílu? Myslím, že mě jen tak taky nic nepoloží..ale třetí neúspěšné IVF 100% jo ! Takže ty máš ještě jeden pokus na pojišťovnu?

martinka : ahojky, k tobě je radost se koukat 😵 😵 😵 Takhle kdyby to šlo hladce nám všem, to by byla paráda 😵 😵

market : tak jak?? už jsi volala embryoložce???

marketchen
28. led 2010

Gábinko, tak koukám, že jsme se shodly v čase 🙂 Už jsi jistě četla, jak jsme dopadly 😉
Gábinko, moc mě mrzí, že jsi z toho smutná a věř, že Ti rozumím, ale nevzdávej to, já bych to ještě zkusila.Je přeci zvláštní to, že popvré vajíčka byla a teď ne, určitě Ti nasadí jiný protokol, jiné léky.Já tomu moc věřím, že se to podaří.Kydbys nevytvořila ždáná vajíčka ani poprvé, asi by to už řešili jinak, ale ta šance stále je.

gabikri
28. led 2010

market : tak to je super zpráva..to budou i mrazáčky, viď?? 😉 Určitě Ti to vyjde, je všechno na nejlepší cestě 🙂 A k tomu ještě ten Tvůj optimismus na rozdávání..tak to je jasňačka 😉 😉 😉
Jo a ta doktorka je Jarošová..ale ony ji tady holky mají rády...tak aby nás neukamenovaly 😝
Nevíš, jak dopadla ta druhá kočka? Zapomněla jsem jméno. Možná, že se tam v pátek potkáte na ET. My se tam minule taky všechny potkaly.

Jinak zkouším pořád poslat dotaz Řežábkovi , ale pořád je tam plno. Ale chci to slyšet přímo od něj. Má nejvíc zkušeností..a když řekne je to zbytečná energie, tak se asi budu muset smířit s darovanýma..ono nic jiného nezbyde 😒