CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

gabikri
10. lis 2010

a předpokládám, že ve dvaceti ještě děti neměla 😉

sipkova1
10. lis 2010

Ahoj holky, omlouvám se, zatoulala jsem se sem z jiného fora. My chodíme do Gennetu a tak jsem tam dneska při čekání studovala dárcovský program, sperma je možné darovat do 40 let a vajíčka do 35! Já myslela, že sperma jde jen do 35 a vajíčka do 33. Ale asi je to různé dle zařízení.

gabikri
10. lis 2010

@sipkova1 : každé centrum to má jinak. Ale co vím, tak ta hranice u ženy je mezi 33-35lety. 😉

sipkova1
10. lis 2010

@gabikri Aha děkuji, no mě překvapil hlavně ten věk 40 u mužů

aknyt
10. lis 2010

@gabikri Jo, tak to je, že po císaři bys neměla rodit dřív než za 2 roky (někde dokonce tvrdí, že otěhotnět dřív jak za 2 roky) ☹

len
10. lis 2010

Myslím, že je to dané zákonem (sperma 40 a vajíčka 35), možná si to ještě některá centra upravují (hranici sníží), ale výš jít nemůžou. A ono koneckonců, leckterá pětatřicátnice má vajíčka mnohem kvalitnější než jiná o pět či více let mladší. Předpokládám, že oni předem provedou nezbytné testy, takže ty dárkyně prostě jsou v průměru mnohem zdravější a "prověřenější" než leckterá čtyřicátnice, co bez problémů otěhotní přirozeně 😉

len
10. lis 2010

Chlapi stárnou v tomto ohledu o dost pomaleji a furt tvoří nové spermie 😉 A hlavně, kvalita spermiogramu se na rozdíl od vajíček měří mnohem snáz, takže když najdou při odběru čtyřicátníka, co má víc jak 100 miliónů pěkných a pohyblivých spermií, co by ho nevzali? 😉

len
10. lis 2010

Tak, kdo chce vidět fotky z Izraele (popř. deník), mám první verzi na webu, můžete psát IP 🙂
Pozn. - je toho OPRAVDU hodně.

sipkova1
10. lis 2010

@len No jo to je pravda, já si průměrného dárce spermatu představovala jako dvacetiletého studentíka s brejličkama
😎
Jinak musím ještě napsat, že Tvůj příspěvek na fóru Neplodnost a psycholog z 12.3. 12:12 je opravdu bezkonkurenční!

len
10. lis 2010

Myslíš ten, kde jsem vyjmenovala, co všecko jsem absolvovala? 😀

Jinak mýmu chlapovi je 34 a během uplynulých 5 let má spermio stabilně v dárcovský kvalitě, nevidím důvod, proč by mělo být za 5 let o moc horší. Jen si holt vybral blbou ženskou, v tomto ohledu 😝

sipkova1
10. lis 2010

@len Jo, jo, četla jsem to i manžovi. Přišlo mi to jak v tom filmu Na samotě u lesa: To máte hřebíky, vruty, tvárnice, překlady…
Blbá teda určitě nejseš v žádným směru !!!!!
No a když jste oba OK, nemůže být problém v té kombinaci?

bora87
10. lis 2010

@len - tak včera jsem nevydržela a zkusila testík, nedalo mi to a bylo sněhobílo ... dnes, hned ráno, krásné // ... zatím si nedělám plané naděje, ale rozhodně to člověku zvedne náladu

len
10. lis 2010

No tak minimálně mám blbý vejce 😖 Uvidíme, co to udělá, když teda ty dokonalý spermie smísej s jinýma vajíčkama 😉 Mimochodem, jedna z teorií embryoložky (nakonec nepotvrzená) byla, že to spermio je TAK MOC dobrý, že se do vajíčka dostane víc spermií, takže mi bylo doporučeno ICSI na základě příliš DOBRÝHO spermia 😀

Mimochodem, teď si mohu do seznamu ještě přidat přání vyslovené u zdi nářků v Jeruzalému a na papírku vložené do spar mezi kameny, a to jsme prosím udělali oba,tachnicky vzdělaní lidé, někdy holt jde racionalita sranou 😉

len
10. lis 2010

Bora no bezva, tak jak jsem psala Gabi - // jsou určitě mnohem lepší zpráva než / 😉
Ale asi jsem poslední mohykán (ještě teda tuším Sar a pak Larri při tom mimoňi), kdo dodržel aspoň 14 dní 😀

bora87
10. lis 2010

@len - tak to bych asi umřela zvědavostí 🙂 No, uvidíme, jak se to bude vyvíjet dál 🙂

aknyt
10. lis 2010

Vím, že to sem nepatří, ale musím si postěžovat - kolem osmé mi volali, že Haničce zrušili termín operace a že o další si máme zavolat v polovině ledna. Teď jsme 13.září dostali termín na 22. listopadu, takže můžeme v lednu počítat s koncem března nebo začátkem dubna. A do té doby má být Hanička na antibiotikách - přijde mi, že se fakt pos.ali 😠 Holt když jsme jim nic nezaplatili, tak je jim jedno, že si malá zničí imunitu a kdoví co ještě. A to mi hustili do hlavy, když jí bylo 5 týdnů, jak ten zákrok spěchá... jsem z toho fakt naštvaná a zoufalá, že s tím nejde nic dělat. Jen čekat, jestli se náhodou nedočkáme jako náhradníci dřív. ☹
Omlouvám se, ale potřebovala jsem to dostat ven.

Ja Bora87, držím palečky tvým //, ať sílí a hlavně ať jsou miminkovské!!!

len
10. lis 2010

@aknyt to je šílený - nemohli by jí to udělat někde jinde? Nebo na to potřebuješ jedno jediné specializované pracoviště? Je to hodně náročný zákrok?

aknyt
10. lis 2010

@len Nevím, jestli to dělají jinde takto malým dětem - má jít na laparoskopii, kdy jí budou upravovat odtok z nadbytečného močovodu do močáku, aby se jí tam neshromažďovala moč (potenciální riziko infekce moč. cest a ledviny). Náročné je to hlavně tím, že je malá a je u malých dětí rizikovější narkóza. Zkusím se na to zeptat doktorky, co nás má přes tu ledvinu, jestli se to nedá zařídit jinde... zítra jí budu volat každopádně ☹

aknyt
10. lis 2010

@len Taky říkali, že čím dřív to udělají (upraví ten odtok), tím je větší šance, že se jí vše upraví a nebudou muset odstraňovat část ledviny s tím nadbytečným močovodem...

len
10. lis 2010

@aknyt určitě se poptej, i kdybys ji kvůli tomu musela vézt hodně daleko, tak každý den se počítá, a tohle jsou měsíce. Zkus obvolat pár zařízení, třeba i po republice. Držím palce!

gabikri
10. lis 2010

@aknyt : beruška malá, držím palečky, ať jí co nejdříve pomůžou!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

janka12
11. lis 2010

@bora87 Drzim palce jak o zivot.

janka12
11. lis 2010

@aknyt Vubec se nedivim, ze jsi rozlobena. Drzim palce, at se reseni najde a nemusite cekat dalsich X mesicu jeste ke vsemu s antibiotikama.

larri
11. lis 2010

Gabi,já jsem na tebe strašně zvědavá.Moc ti přeji,at ti to výjde.
Nemusí mít dárkyně aspon jedno dítě? Někde jsem to četla.

Já mám OPU v neděli a dr.Řežábka.

Zrovan koukám na televizi,snídám a běží Stefanie.Dělali laparoskopii žlučníku a vytáhli kameny-chutovka. 😉

len
11. lis 2010

Larri, oni už dělají OPU i v neděli? A Ř osobně? Ty se máš 🙂
No a jak to vypadá, povídej 😉

isabellaross
11. lis 2010

bora 87@ super zprávičky 🙂 Teť už budou jen sílít, uvidíš 😎 !

aknyt @ určitě zkus i jiné nemocnice ! Sice nevím přesně odkud jsi, ale i kdyby jste měli jet přes celou republiku, tak to za to stojí. Moc doporučuju Motol - osobní zkušenost i můžu doporučit doktora . A nebo vedle Apoli je Urologie a mám kontakt na vrchní sestřičku, která mi pomáhala sehnat razítko od tamnějšího profesora Dvořáčka - což je prý machr v oboru ! Ona byla opravdu velmi milá a opravdu chápající, tak si myslím, kdyby jsi jí nasala, určitě by ti přinejmenším poradila 😉 !

larri
11. lis 2010

Len,asi dělají OPU v neděli.On má právě v neděli Ř službu,tak mě tam napsala.V pondělí by prý mohlo být pozdě.
Opět je vše hezké,vyhovující a pak je výsledek na h...o-pardon.Cítím hlavně pravou stranu a tam mám asi 7 větších a par malých.Na levé straně jsou menší.
Poprvé budu mít OPU bez Vokroje. 😀 😀 .Hlavně jsem zvědavá,jestli ta akupunktura měla smysl.Ale díky ní nemám migrény a to jsem ráda.Kdykoliv mě zabolí hlava,stačí jeden prášek a mám klid.Předtím jsem trpěla tři dny a bylo to nepříjemné.A hlavně ta psychika....

larri
11. lis 2010

Týnko,mám známého v Krči,ale nevím,jestli se to tam taky dělá.Kdyby si potřebovala něco tam,dej mi vědět.

len
11. lis 2010

Larri, koukám, že jsi taky pravičák 😀 Mně to vždycky rostlo vpravo, vlevo slabota. I po stimulaci tamoxifenem - vpravo tři, vlevo nic. Tak třeba když budeš mít změnu, tak to právě všecko zafunguje 🙂 Ale posouváš se správným směrem - nejdřív zcela bez ET, naposledy už skoro těhotenství... tímhle tempem se teď dopracuješ až k porodu 🙂
Je fajn, že ti akupunktura zabrala minimálně na migrény. Já když ji podstupovala, nebylo mi nic, no a po jejím skončení jsem se cítila naprosto stejně. Tak ty aspoň vidíš výsledek 🙂

gabikri
11. lis 2010

Holky jdu vám říct, že ta krev nebyla nic moc HCG 41 😖 Zítra jdu na odběr znovu. Psala jsem to doktoruvi, a odepsal že je to dost na hraně 😒