CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

haaribo
3. srp 2009

Děkuju holky, jsem z toho na mrtvici, ale to se poddá...kdybych aspoň nemusela jet v pátek sama, mám strach, abych někde na dánlnici neusnula - budou po 2 nočních...

aknyt
3. srp 2009

Tak jsem strávila fůru času hledáním ceníků různých CARů, skoro nikde to na netu nemají ☹ A ti co mají, tak většinou minimálku a nativ nedělají... ale i tak jsem pokročila - obvykle je ta cena do 10 tisíc včetně ICSI, tedy bez léků. Jsem zvědavá, jestli mi to nakonec u Apoli udělají (pokud se nezadaří v září/říjnu IVF). Mám spíš dojem, že Jarošová je pro, ale neprojde to přes Řežábka ☹

len
3. srp 2009

Aknyt a uvažovala bys kdyžtak přejít jinam? Já myslím, že Ř. by nativ udělal, ale asi by pěkně prskal a navíc myslím, že on to není, kdo stanovuje ceny 😒 To IVF by bylo s dárcem nebo byste ještě naposledy zkusili s manželem ICSI?

Jinak se moc omlouvám, že jsem nedoplňovala postupku, jsem ostuda, ale pořád jsem čekala, jak se co vyvine a nakonec... 😝

spes2009
3. srp 2009

Ahoj holky 🙂
Jen tak v rychlosti vás zdravím. Nějak vůbec nestíhám, dnes je to první den, kdy jsem v práci bez psa a mám tady zásoby nakupené za ten minulý týden, kdy jsem, kvůli psovi, skoro nic neudělala. Je to s ní docela záhul. Ruce a nohy mám už pomalu sežrané. Dnes jsem si všimla modřin od kousání na rukách, až jsem si říkala, že to vypadá, že mě doma bijou 😅 😒

Haaribo mrzí mě, že to nevyšlo, tak půjdeme zase spolu do boje v září/říjen, uvidíš, klapne to. Musí to přeci už někomu vyjít 😵 Jinak já byla na Kymo taky, nebolelo to, byla to rychlovka, jen když jsem slézala z kozy, tak mne sestřička upozornila, že mě bude tlačit u ramen a tlačilo. Musela jsem si na chvilku sednout, protože se mi špatně dýchalo, ale je to celkově OK, tak se neboj😉

Rendo, vykašli se na práci a mysli jen na sebe. Ta práce ti za to nestojí, ikdyž vím, že je tam člověk jakoby "vázán". Dej se do pořádku, ať můžeš jít brzy zase do dalšího boje. Držím pěsti, ať to dopře u té Dr. dopadne 🙂

Jinak já sem zase nějak za vámi zaskočím, ale teď moc nestíhám ☹ Tak se mějte a těším se na dobré zprávy 😵

len
3. srp 2009

Spes, tak to je fajn, že tě psisko zaměstnává 😉 Já jsem teď profesionální kočkomatka, mám tu Aduš a na hlídání její mámu, tak je to sranda. Uvařím si oběd a než ho sním, přijde velká s žalostným pohledem, tak si s ní jdu hrát, no a vtom přijde malá a taky vyžaduje pozornost, tak se mazlím s kočkama a oběd stydne 😀

aknyt
3. srp 2009

Len, podle toho, co říkala Jarošová a s ní i sestřička Svobodová, tak nápad zdražit je z hlavy Ř. a i úprava cen. O tom tedy, předpokládám, rokujou v širším kolektivu, ale vzhledem k tomu, že sestra byla lépe informovaná než MUDra, tak asi nikdo moc nic neví. Jen říkaly, že Ř. chce zdražit od září (ostatní prý od ledna) a je to prý kvůli zakoupení nového přístroje...
Podle jeho odpovědí v poradně na porodnice.cz to vypadá, že nativu ani minimálce nefandí a připadá mu to neefektivní, takže tomu moc nevěřím, že by to prošlo. Teď plánujeme IVF s dárcem, uvidíme, jak půjde léčba u urologa, třeba by další kolo už zase bylo s mým mužem.
Sama nevím, jestli bych přešla jinam, to nedokážu teď odhadnout. Ale možné to je. Pokud bych si měla vybrat mezi jedním celým IVF u Apoli ročně (což jsme tak reálně schopní ušetřit) a nebo 3-4x ročně minimálku jinde, tak bych (ač nerada, neb jsem silně fixovaná na Jarošovou 😉 ) nejspíš šla jinam.

S postupkou si nedělej hlavu, to, co jsem věděla jsem upravila... a stejně tam nikdo nechodí 😉

len
3. srp 2009

No, jestli minimálce věříš, tak bych taky uvažovala o změně 😒 S tím zdražováním... no, léků ani položek "na pojišťovnu" (i co jinak účtují samoplátcům) se to snad nijak nedotkne, ne? Takže hlavně ICSI, KET a nový poplatek za mražení. A u toho mi Ř říkal, že to snad teď upravuje nějaký nový předpis, či co, že to snad zadarmo ani dělat nesmí, nevím 😒

Moc dobře si pamatuju, jak jsem tak před rokem a půl ležela na ultrazvuku a dr. spekulovala se sestrou, že teď už bude státem hrazený jen jedno IVF (jestli si pamatuješ, jak tu byla taková aféra, všichni zuřili a sepisovali petice a já říkala - počkejte, jak to dopadne... no, mohli si tehdy ten vztek ušetřit). A braly to jako danou věc, že to mají ze zaručených zdrojů a že od ledna bude každej na druhý a další IVF doplácet 50 litrů. A dokonce si i pamatuju jméno té dr 😉

Jinak netušíte - jestli mezi jednotlivýma IVF vyžadují 3 cykly nebo 3 měsíce nebo tu kratší dobu? Když teď neovuluju... 😝

rendulina
3. srp 2009

Apolinky,už jsem zpět.Tak jsem to dnes u MUDrů probulila a teď mě bolí hlávka 😝

PsychoDr.mě pěkně vyslechla,při tom radila a vcelku to,co mi doporučuje,sama vím,že nemám nebo mám dělat - ale problém je ten,že mi to nejde,no.Budu se muset snažit...

Jinak bych si měla každý den udělat radost nějkou maličkostí a plánovat různé výlety,víkendy...- prostě se zaměstnat jak sebe,tak hlavu a nesedět doma a myslet na věci které řeším.To navazuje na to,že mi předepsala volný režim vycházek a prodloužila PN. 🙂

Na vylepšení spánku a nálady jsem dostala Cipralex a Frontin - tak že v tom Len nejsi sama. 😅
Kontrola za 14 dní.Říkala jsem jí i o dovolené,ketrou bychom s manžou oba potřebovali jako sůl a dlouho ji kvůli IVF neměli.A ona : v čem je problém??? Tak při další návštěvě to s ní zkusím probrat a možná bychom nakonec někam vyrazili-jupííí.Pokud mi to po 14 dnech neukončí...?!
Ale na to že jsem prý již 8- letý řádný zaměstnanec,bez nijakého marodění - mi řekla,ať se nebojím si to nyní řádně užít!!!
Tak mám z toho hned lepší pocit/ale ty výčitky tam stejně stále jsou-snad odplavou těmi tapletkami štěstí... 😵

len
3. srp 2009

Rendo, tak to je fajn, že to tak dopadlo 🙂 Pomůže to, vykecat se, co? 😉 Máme na to nárok, nebýt pořád v pohodě a nad věcí 😝

rendulina
3. srp 2009

len : jj,pomůže ale už jak jsem tam byla 1/2 u Dr.tak jsem měla blbý pocit z toho,že ostatní čekají aby byli také na řadě(již před tím,než jsem tam zašla,tak remcali na ty přede mnou... 🙄 ) a já to tam tak zablokla-nevím jak se jinak dlouho vykecává u psychoDr.Ale je fakt,že jsem byla ráda,že mě někdo poslouchá a zná i reálnou odpověď a radu.
Jen abych si to také postupně v té hlávce srovnala také já a stále se z něčeho neobviňovala...

Mooooc vám VŠEM děkuji za podporu a útěchu - jste skvělá partička ač po PC 😉 🙂

spes : tak to si s psíkem pěkně užíváš-se vším všudy!Alespoň správně zaměstáváš hlavu i tělo.
len : a ty jsi profi kočkomatka - to musí být legrace se 2 číčama 😵

len
3. srp 2009

Rendo, pokaždý jsem tam hodinu. A nic si nevyčítej, copak ty za svou situaci můžeš? V posledních letech se na tebe navalilo neuvěřitelný množství špatných věcí a smůly, většina lidí by to nezvládla ani náhodou a ty pořád bojuješ, tak to, prosím, hlavně nevyčítej sobě! 😉 Jseš silná ženská a teď máš plnej nárok na odpočinek, tak zkus vypnout, fakt to pomáhá 😉 (radí jedna, co už je čtrnáct dní na antidepresivech...)

rendulina
3. srp 2009

haaribo : já musím říct,že to kymo se dá vydržet ale na to,co mi říkali(a to mám prý vysoký práh bolesti),že je to brnkačka,tak u mně zas až taková nebyla... 😝
Pčištípli mně nějakými kleštičkami čípek(jako by na něj pověsili závaží) a pak začali protahovat ty trubičky postupně-v pravo to šlo celkem dobře a profuk OK.A vlevo se nemohla MUDr dobře dostat,tak to tam stále posouvala ven a dovnitř - mě se již dělalo fakt zle,políval mě studený pot/to jsem nečekala.
Pak mě již nechtěla trápit,zkusila to profouknout i tam,a také celkem OK (i když to nezastrčila až na konec).

Jinak bolelo šíleně břicho a po tom nepříjemný pocit s těch bublinek po těle-hlavně v ramenou/malinko to pobolívalo - ale to již byla procházka růžovou zahradou...Jinak fakt "chuťovka" 😝 😝 😝 😒
Za sebe : jsem ráda,že to mám za sebou...

rendulina
3. srp 2009

len : máš ve všem do puntíku pravdu!!! Teď se budu pokoušet tím prokousat a stále myslet na to,kolik času na to mám?! Pořád si dávám nějaký limit,jako do kdy bych mohla být relat. v pohodě,abych to v práci mohla dát včas vědět..
Nevím,jakou dobu na to psychoDr.dává - na vzpamatování se,a zařazení opět do prac.procesu?!

aknyt
3. srp 2009

Rendo, to je dobře, že ti to tak u těch dnešních doktorů dopadlo a ještě tě čeká dovča, to je super!!!

Len, taky si na tu vlnu pamatuju. Ale mělo to tak opravdu být, jednalo se o tom s pojišťovnami. Poprvé jsem o tom slyšela od tety, její spolužačka z VŠ dělá na pojišťovně. V CARu mi to nikdo neříkal, ale předpokládám, že ty jsi to měla od mé oblíbenkyně... nebo to tak vyznělo. S tím samým pak přišla i gyndra. Myslím, že to padlo především z důvodu lobby z center asistované reprodukce a že Julínek nesehnal dostatečnou podporu.

Pro ty, co jim platí IVF pojišťovna, by to mělo být beze změny, na ceny léků by to nemělo mít vliv. Položky by se měly zdražit prý všechny - tedy i ty, co platí pojišťovna. Vždyť i v tom tvém výpisu bylo vidět, že za IVF účtují pojišťovně víc než samoplátcům. Takže to spíš samoplátcům dorovnají. No, uvidíme.

Důvěru v minimálku celkem mám, vzhledem k tomu, že znám minimálně 4 holčiny, co mají mimča z nativu nebo minimálky. Takže to funguje. Podle studií je minimálka jen o málo méně úspěšná než klasické IVF.

lindazofie
3. srp 2009

Rendulino super, žes to takhle zvládla a máš to za sebou a ty jsi přímo byla u psychiatra nebo u nervové doktorky? Já dřív několikrát byla u nervové. Já marodím od poloviny května, týden jsem ještě chodila do práce, takže za chvilku tři měsíce na PN. Jinak Rendulino mudra je hodná, že Ti dala neomezené vycházky

len
3. srp 2009

Rendo, dr. tě nechá doma, dokud to bude potřeba.

Jinak mi právě volala holka, co jsme spolu byly na OPU, dnes byli na utz, co jim měl ukázat srdíčko, no a ukázal - dvě! 😵 Takže trocha optimismu navečer, ač se to tu občas nezdá, i u Apoli se těhotní 😉

rendulina
3. srp 2009

lindo : byla jsem přímo u psychoDr.

Holky s tím zdražováním,to je mazec a "povzbuzení"do dalšího boje.Nás to chytne tak i tak -když se chystáme až příští jaro-aaaach jooo 😒 😝

rendulina
3. srp 2009

jsem hrozně ráda,za ten volný režim vycházek 😵

len : alespoň někomu se daří a u Apoli to funguje/škoda že není z naší diskuse-prolomila by tu naší smůlu...

len
3. srp 2009

Ještě Aknyt - já vím, že se o tom uvažovalo, ale myslím, že to nebylo tak žhavý... Ale nějak nechápu, proč by lobby CARů mělo jít o to, aby si IVF platili lidi sami, protože pak by dle mého akorát přišli o spoustu zákazníků. Jim může být jedno, jestli to platí pojišťovna nebo neplodnej pár, když jim naúčtujou to samý...

rendulina
3. srp 2009

Přesně tak - dostanou ty peníze tak či tak.Tak ať toho nechaj,nebo utečeme jinam a oni budou na suchu... 😝 😀 Vím,že nebudou ale je smutné to,že vůbec dokáží diskutovat o zdražování - chtěla bych je vidět v našich situacích... 😠 Kdyby tím párkrát prošli a nebo vyčerpali všechny hrazené cykly,uvědomili by si rychle,o jakou kravinu hlasují... 😠 😠 😠

aknyt
3. srp 2009

Len, naopak - lobby CARů bylo proti jednomu pokusu 😉 - za ponechání stávajícího stavu 3 hrazených IVF. Přesně z toho důvodu, že by jim ubyly peníze, kdyby si to lidi měli platit sami.

rendulina
3. srp 2009

len : můžu mít ještě dotaz?Tu tvou neschopenku má od návštěvy psychoDr.přímo ona nebo obvodní MUDr.?

ladus77
3. srp 2009

Ahoj holky Apolinarky, chtela bych vas pozada, jestli nektera z vas nema kontakt na Mudr. Malíčkovou, dela u Apolinare imunologii. Nejradeji mail a nebo telefon. Mam snizenou bunecnou imunitu a chtela bych s ni neco probrat a zadny kontakt na internetu primo na ni nebyl. Diky moc 🙂

aknyt
3. srp 2009

ladus77 - telefon na MUDr. Malickovou je 224 966 341 a mail kmali@lf1.cuni.cz

len
3. srp 2009

Rendo, ale pokud to má vést ke koupi nějakého nového přístroje a zvýšení úspěšnosti, tak proč ne? Kdo jiný by to měl platit než lidé, kterých se to přímo týká? (tím teda myslím zdražení o 5 % v CARu, nikoli snížení počtu pokusů IVF).
Ale nedělej si iluze, pánové poslanci mají takové platy, že dvě-tři IVF do roka by na svých peněženkách ani nepocítili, tak jim to může být jedno 😀

Neschopenka je od psychodr., takže ji má psychodr., ale u ní byla od začátku, jak je to při přechodu mezi doktorama, netuším...

Aknyt, tak to jó (s těma lobby) 😀

aknyt
4. srp 2009

Ahojky, tak už mám teoreticky zmáknutou minimálku, teď jsem jen zvědavá, jak to u nás projde. Cvičně jsem poslala dotaz Ř. do poradny, jestli to u nás jde a jestli to plánují do nového ceníku, tak jsem zvědavá na odpověď.

ladus77
4. srp 2009

Ahoj Aknyt, diky moc, mas ip. L. 🙂

rendulina
4. srp 2009

aknyt : také jsem mu psala po posl.UZ při možném ZT a následnou revizí-odpověděl bohužel pozdě cca až za 14 dní. 😒
Doufám,že tobě odpoví dříve a samé dobré zprávy 😉

saralinda
autor
4. srp 2009

Ahojky děvčata 🙂
Aknyt, jsem zvědavá, co ti Ř, odpoví. Snad to bude pozitivní odpověď.

aknyt
4. srp 2009

Rendo, já tvůj příspěvek poznala a zrovna mě napadlo, že odpověď přišla dost pozdě... a hlavně v podstatě neodpověděl 😉