CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

jasmina309
15. zář 2009

Ahojte
Aknyt, no to si mě hned potěšila, jen otevřu NET. 🙂 Strašně moc ti přeju, aby z tak nágherný úrody, byl konečně ten výsledek! Vždyt není možný, aby ti to tentokrát už nevyšlo 🙂 . Myslím na tebe a to že se oplodnilo 8 je nádherné číslo! Kolik si mívala v předešlých pokusech a čím si zasimulovala předtím???
Spees- tak co, už máš miminko/a u sebe???? Držím palce!!!

Sar- já rozjíždím stimulaci s dlouhým protokolem 21.9.(asi Zoladex) a budu mít určitě Fostimon. Ten se píchá 14 dní po Zoladexu a budu mít určo konský dávky 😀 . Při tom jím nadále Prednison, Listovku a týden před ET budu píchat ještě Gamaglobulin a to vše když se zadaří tak celý první trimestr

len
15. zář 2009

Tifany, z vlastní zkušenosti - v den OPU hrůza děs, ale pokaždý jsem se z toho vyspala a druhý den zcela OK 🙂
Co se týče transferu, tak předně - u Apoli ti tři embrya prostě nedají... Ale k tvému dotazu - já si poprvé na ET doslova odskočila o polední pauzu z práce, pak žádné ležení, pěkně hodinovou procházkou zpět a normální pracovní provoz (kancelář). A otěhotněla jsem. Podruhé jsem byla na PN, pk ET hned domů, nebylo mi dobře, tak polehávat... a nedopadlo to 😒

Aknyt, tak to je bezva, ne, s tím jsi tak počítala 🙂 A ET ve čtvrtek-pátek je paráda, já měla pokaždý ET už po dvou dnech, asi se báli, že by jim ti dva poslední ubožáci na misce pochcípali 🤐
Jinak teda neplodný jsou asi velký keškohledačky 😀 Nebo jdou maminy na kontrolu, pánové se nuděj, tak pátraj 😉

aknyt
15. zář 2009

Len, taky jsem chtěla ET po 2 dnech, fakt se bojím, že nevydrží.

Ještě ke kešce, ony se asi dělají i statistiky, kdo první nalezne, takže publikovali to ve 13:02 a první log byl ve 13:15 😀 A za první den (odpoledne dorazilo 25 lidí).

len
15. zář 2009

No, ber to tak, že embryoložka nejlíp ví, co dělá, já beru tu PK jako důkaz toho, že se vše vyvíjí, jak má, takže to risknou. Vždyť v jiných CARech za to holky dobrovolně připlácejí tisíce 😉 Mě zase mrzelo, že mi je chtějí zavést už po dvou dnech, ale pak jsem si přesně řekla - sakra, ta embryoložka jich už viděla statisíce, ta musí nejlíp ze všech vědět, co je pro ně nejlepší, ne? 😉

aknyt
15. zář 2009

Taky doufám, že nepohynou a že to oni ví 🙂

Jinak na ET budu mít asi Řežábka, moc z toho radost nemám, ale Jarošová tam není a nevím, jestli by se mě byla ochotna ujmout Jirsová...

janamej
15. zář 2009

Aknet,moc ti držím palce, abys byla konečně šťastná, aspoň někdo..

len
15. zář 2009

Já měla naposledy na ET Jirsovou a byla skvělá 🙂 Ale Ř bych klidně brala taky... Mám pocit, že teď už stejně o nic nejde 😒 Jako že už je to jen na tobě a embryích, na tom, kdo provede ET už tak nesejde...

aknyt
15. zář 2009

Jani, tak jsi nás našla 🙂 Díky, ráda bych to už dotáhla ke zdárnějšímu výsledku 😉

Len, já měla Jirsovou už 2x, takže vím, že transfery umí 🙂 Jen mi to přijde blbý, když jsem předtím chtěla radši k Jarošový (a ona to věděla), tak chtít teď k ní, když tam Jarošová není...

saralinda
autor
15. zář 2009

Janamej - vítám tě u Apolenek. Taky docházíš k Apoli, nebo se chystáš, nebo prostě jen tak nakukuješ 🙂 ? Ať je to jakkoli, jsi vítána.
Aknyt - všech 8 šikulek se oplodnilo? Tak to je super! Tak to byli teda i manžovy spermijky šikulky. Držím malíky.
Seps už to má asi taky za sebou a už má embryjko u sebe.

len
15. zář 2009

Aknyt, tak jestli ti to není moc proti srsti, jdi k Ř a pro pořádnou dávku optimismu si pak přijď k nám 😉

aknyt
15. zář 2009

Len, asi to tak udělám... už jsem u Ř na transferu byla, ale byl z toho mimoň... ale zase Nitenka ho měla jako oplozovatele, takže jsem měla jen smůlu. A hlavně chlapy gynekology opravdu moc nemusím. I když jsou to kapacity.

len
15. zář 2009

Sakra, jak my dvě se spolu můžeme vůbec bavit? 😀 Já zase mnohem radši chlapy... I když teď od toho svýho zdrhám k ženský.
Jinak moje červnová spolubojovnice čeká od Ř dvojčátka 🙂

aknyt
15. zář 2009

Len, tak já se pokusím dočasně zapomenout, že je to chlap 😀

tifany1
15. zář 2009

já budu asi taky fostimonem..... tedy určitě, protože si budu píchat do zadku... už jsem byla i na injekci 21DC a teď za 14dnů jdu na kontrolu a snad budu mít po ms a začnu stimulovat. To jsou ale strašný dávky co píšete :( to se všechno dává asi najednou, že? Jinak s tou prací.... já asi budu muset taky do práce a ani jsem nepočítala s nemocenskou. Tak snad to bude ok. Jinak včera mě začalo pěkně bolet břicho po té injekci (4tý den) hodně levý vaječník. Ani jsem nemohla mít sex jak to bolelo. A mám takový výtok to je normální? Jo a Ř jsem měla jednou a koukám, že máte stejné zkušenosti. Cíťa to tedy není co se týká mluvy :( jinak mi dělal IUI a přišlo mi, že ví co dělá..... jenže tenkrát jsem byla plná hormonů tak mě rozhodil řečma....

aknyt
15. zář 2009

Tifany, já si po Zoladexu výtok nepamatuju, ani bolesti, tak ti moc neporadím. Je fakt, že je to rok, co jsem to měla naposledy... Já měla dávky celkem vyšší, Len (pokud se nepletu), měla méně než já s obdobným výsledkem.

tifany1
15. zář 2009

já ale Zoladex neměla, ale nějaký d...line nemohla jsem to přečíst... a ty jsi měla krátký protokol, že jsi nedostala jak se říká zastavovačku.

tifany1
15. zář 2009

s tím výtokem mám strach, že mám zánět... ☹ už jednu zkušenost za sebou mám a to jsem skončila v nemocnici na sále..... navíc mám pocit, že se pokouší o mě mykoza.... no nemůže to jít bez problémů

len
15. zář 2009

Tifany, jestli máš dlouhý protokol a poprvé, tak budeš mít jen ten Fostimon (Orgalutran už ne, na to byla ta zastavovačka 21.DC) a napoprvé obvykle dávají dávky kolem 200 IU (u Fostimonu 3 ampulky denně), pak to přizpůsobují dle toho, jak reaguješ...
Ř teda rozhodně není nijak ukecanej a když už něco řekne, často je to značně cynický, ale je to pravda (byť nepříjemná) a zároveň máš dost prostoru, abysis to zpracovala, jednoznačný soudy jsou od něj slyšet málokdy. Mně to vyhovuje maximálně, Aknyt se mu vyhýbá. A Aknyt zase nejradši Jarošovou, který se vyhýbám já 😀

Jinak si představte, že ta Apolimojžíška už je mimo od července, měla přijít v půlce září, tak prý nejdřív za měsíc. Chudák měla zlomenou ruku a asi je to dost komplikovaný 😒

aknyt
15. zář 2009

ten Zoladex je podobný jako Diphereline. Teď jsem měla krátký protokol.

len
15. zář 2009

Tifany, já měla Diphereline 2x, výtok jsem po něm neměla, ale docela návaly a taky mi o 5 dní odsunul MS (ovulace byla včas, prostě to prodloužilo luteální fázi) a MS pak byla hooodně dlouhá, špinila jsem až do 10.DC.

tifany1
15. zář 2009

len a to nevadí, že jsi to dostala o pět dní později? Já mám strach, abych jí vůbec do toho 25.9. dostala :( co se pak dělá? Musí se asi vyvolat viď a vše se posouvá. Jinak Ř mi jednoznačně řekl, že by u mě viděl zkumavku! Nakonec na jeho slova došlo. Jo a co se týká tý Mojžíšky tak jsem si volala taky v červenci a měla jsem si volat v září a pořád nic..... chudák

aknyt
15. zář 2009

Tifany, po Zoladexu jsem taky měla MS posunutou, taky cca 5-6 dní, ale nic nevyvolávali, počkalo se, až dorazí sama. Při třetím jsem to nahlásila předem, tak mi dali kombinaci Agolutinu a Zoladexu a ta zafungovala a MS přišla na den přesně.

len
15. zář 2009

Tifany, mně se to o fous vešlo do těch 14 dní. Tak s Mojžíškou volej v říjnu, no... I když ty vlastně nebudeš muset 😉
Nakonec mi Ř to třetí IVF taky doporučil jako jasnou volbu, ale první dvě jsem z něj trochu cítila, že jsem hrozně netrpělivá a spěchám, protože já mám přeci dle všech předpokladů otěhotnět přirozeně. Jenomže když ti to někdo vykládá dva a půl roku, co tě léčí (přičemž už tehdy jsem za ním přišla jako ženská, co nemůže dlouhodobě otěhotnět), bereš ho trochu s rezervou 😀

haaribo
15. zář 2009

Tynko, tak koukám, že máš dobré zprávy!!!! Jen tak dál... 😉
A Len se konečně přidala v plné síle... 😀

len
15. zář 2009

Hm, za hoďku jdu za obvoďačkou, kdybych se dlouho neozývala, tak mě zavřeli na Pankrác, bohužel mám pocit, že mobily jsou tam zakázané 😀

aknyt
15. zář 2009

Len, tak ať je na tebe obvoďačka hodná 😉

len
15. zář 2009

No, což o to, hodná ona je, to zase jo, ale nějak z ní dostat to, co bych ráda... Na znamylekar.cz o ní někdo napsal - diagnózu zde stanovuje sestra - což docela dobře sedí, protože sestra mě k ní ani nechtěla objednat, protože paní doktorka se tím určitě nebude zabývat a není to v její kompetenci 😉

aknyt
15. zář 2009

Aha, takže tvoje paní doktorka má hlídacího psa v podobě sestřičky 😀 a vládne rukou pevnou a nekompromisní...

len
15. zář 2009

jkkkkkkkkkkSe směj, ale probojovat se přes sestru, co všecko ví a všecko zná, je někdy na palici 😝
Jo, taky jsem zjistila, že mi v lékárně v březnu vydali tunu Letroúúúúúúúx snad na rok, ale datum spotřeby mají v červenci, fakt bezva 😠 V době, kdy mi je dávali, ještě prošlý nebyly, to ne, ale sakra, když vydávám prášky na mnoho měsíců dopředu, tak by taky těch mnoho měsíců měly vydržet, ne? Takže od července je beru prošlý, snad se pro těch pár měsíců nic nezblázní 🙄

len
15. zář 2009

Sorry, kotě na klávesnici 😉