CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

holanci
13. kvě 2013

Nevíte, jak dlouho může chlap brát selzink? Je ta doba nějaká omezená? Manžel ho bere cca 3 měsíce, tak abych ho zbytečně nedopovala 😀 Ale snad by to nemělo nic udělat, že 😉 teda krom lepších a výkonějších kluků 😉 🙂

tri.niti
13. kvě 2013

@mavo Děkuji za info a gratuluji k drobečkovi 🙂

sasanka033
13. kvě 2013

@tri.niti ahoj, asi zalezi kdo ti to tam bude delat. ja jsem jeste ted nas..ana, byla jsem na pruchodnosti na vlastni zadost ve ctvrtek, delala mi to roznickova, ke ktery jsem se zaprisahla, ze uz nikdy na nic nechci, ale kdyz jsem se objednavala, zapomnela jsem se zeptat kdo mi to bude delat. moje zkusenost s ni: bolelo to jako prase, nemohla se do me dostat, tak musel pouzit nejaky kleste a stejne mi pak rekla, ze tu pruchodnost tam neslysi (cili jsem v haji, nepruchodny vejcovody), ale nemuze to rict na stopro, protoze mam cosi s brankou, ze je tezky se tam dostat. vysledek: vim uplny prd a bolest to teda byla hrozna. jo a budes po tom nekoilk dni krvacet nebo spinit, ale to nic neni.
moje kamaradka na tom byla u rezabka a pry naprosto v pohode, bezbolestny.
takze zalezi jak vevnitr vypadas a kdo ti to dela...dle myho nazoru.

tri.niti
13. kvě 2013

@sasanka033 Děkuji za info. Řožníčková je děsná, když jsem u ní byla prvně pořád se koukala do nějakého notýsku na "taháky", později mi dělala odběr vajíček při IVF. Když můžu tak se snažím jít k Řežábkovi, on mě na tu průchodnost objednal a je fakt, že mě nenapadlo zeptat se, kdo mi ji bude dělat. Manžel si pro jistotu na ten den vzal volno v práci, kdyby mě to bolelo, aby mi cestou domů dělal oporu. I když je to asi zbytečné... No jsem fakt zvědavá co a jak...

hhani
13. kvě 2013

@tri.niti já na tom byla ještě u svého dr. než jsme šli do caru.Dělají to při vědomí a bolelo to,ale dá se to vydržet.Řikají,že čím více srůstů tím větší bolest.Já oba neprůchodné takže nic moc,ale můj dr. řekl,že mě nebude dál trápit a ukončil to.Pokud máš bolesti při menstruaci tak k tomu bych to přirovnala..dá se to vydržet 🙂

holanci
13. kvě 2013

Jen tak pro zajímavost nevíte který den v týdnu tam bývá Rožníčková....

streghina
13. kvě 2013

@sasanka033
@tri.niti ahoj holky, tak za mě úplně v pohodě kymoinsuflace, dělala mi to loni Jirsová, cca trvalo 5 min, vše OK, jen vstřik trošku nepříjemný, malinko jsem cukla, ale jinak žádné bolesti potom ani špinění, prostě udělala naprosto perfektně, takže doporučuji jí 😉
@holanci dneska mi Rožníčková brala telefon a myslím, že říkali, že ordinuje zítra, já jdu k Řezábkovi. Jinak v CARu je cca rok, loni v březnu seděla poprvé u Jirsové

sasanka033
13. kvě 2013

@streghina
@holanci
@tri.niti
holky, roznickova je tam snad furt🙂 ja na ni teda mam sileny "stesti". premejslim, ze uz jsem ji tam potkala vsechny dny v tydnu, mne dokonce delala OPU.
jirsova je uzasna! tu doporucuju.

sasanka033
13. kvě 2013

@tri.niti ono to boli, ale jen pri tom zakroku. co mely holky pruchodnost dobrou, tak se ten plyn nejak pak dostane vejs, do plic a pak se jim z toho motala hlava a bolelo jedno rameno. oni ti taky pak reknou, abys tam chvili polezela/posedela. podle toho se i obavam, ze jsem totalne nepruchodna, pac ja po tom takovy problemy nemela:/ nicmene odejdes po svejch, to se zas neboj, jen ten zakrok jako takovej byl fakt hnus, ale jak rikam, musela na me brat kleste....

holanci
14. kvě 2013

@streghina Jo to je taková mlaďoška, já podle toho co tu holky popisují si představovala nějakou drsnou skorodůchodkyni 😀 No uvidím, pokud to půjde, budu se snažit objednávat k Jirsové, nebo Řežábkovi, ale když to nepůjde, neóvlivním to... 😒

streghina
14. kvě 2013

@sasanka033
@holanci
@tri.niti tak děvčata včera vám tu radím a dnes jsem šla na kymoinsuflaci po roce znova, a to tedy úplně neplánovaně. Byla jsem ráno u Řezábka a navrhl na odpoledne kymo 😎 takže vám mohu popsat čerstvé zkušenosti, zákrok OK, skoro nic jsem necítila, průchodnost obou vejcovodů v pořádku, dělala mi to nějaká mladá doktorka, jméno nevím - silnější skoro blondýnka. Trochu špiním, myslím, že malinko víc než minule a víc mě pobolívá břicho, takže bud mi to po roce přišlo trošku horší nebo už jsem na to vše zapomněla 😉 kromě toho jdu příští týden na imuno a genetiku a dle výsledků možná i IVF, prostě nejde najít důvod, proč?? 😒

holanci
14. kvě 2013

@streghina Taky máme za sebou imuno, to je OK, a na genetiku čekáme na výsledky. Už jsou to 3 týdny. Říkala že tak 5 - 6 týdnů, tak ještě 14 dní počkám a zavolám... a pak také IVF

streghina
14. kvě 2013

@holanci aha, takže čekací doba na výsledky je delší, proto říkal IVF na podzim, asi tedy v září po dovolených, to tak vyjde časově. Imuno si nabírá Malíčková sama, kolik to je asi zkumavek imuno i genetika? Jsem trochu posera 😉 ještě musím vyplnit ty všechny formuláře, to je na dlouhý letní večery 🙂

holanci
14. kvě 2013

No ty formuláře to stojí za to 😀 Nám na imuno brali každému 1 zkumavku ale brali nám ji přímo v CARu na první konzultaci a na tu genetiku manželovi brali 3 (jednu nechával na výzkum studentům), mě brali 1. Takže OK 😉 No výsledky trvají celkem dlouho, sestřička říkala těch 5-6 týdnů, že je toho teď hrozně moc a že přednost mají děti a těhotné. Ale příští týden to budou 4 týdny - zkusím zavolat, náhoda je blbec, třeba už to bude 😉 Tajně doufám, že bychom IVF do léta ještě stihly, a když ne, tak se na to vrhneme v září. Alespoň můžeme být rádi, že veškerá důležitá vyšetření budou hotová ještě před IVF 😉 Držím pěstičky.... A kdy jdete na tu imono a genetiku?

tri.niti
14. kvě 2013

Všem děkuji za info, zítra jdu na to, tak jsem zvědavá. Snad to bude v pohodě, kdyby ne, museli bychom na další IVF, což se mi nechce, byly to šílené nervy a výsledek stejně žádný. Tak uvidím zítra

sasanka033
15. kvě 2013

@streghina tak to jsem rada, ze jsi mela stesti a nebylo to tak zly🙂 a hlavne, ze je vysledek pozitivni. ja se muzu jen modlit, aby s tou nepruchodnosti pravdu nemela, nevim jak bych se s tim srovnala.

sasanka033
15. kvě 2013

@holanci urcite delas dobre, ze budes mit vsechno hotovy pred ivf, neni tak dulezity zda na to jdes hned, nebo za tri mesice, ale abys treba o jeden pokus neprisla jen proto, ze mate nalez a nikdo o tom nevi. takze super🙂

sasanka033
15. kvě 2013

@tri.niti naprosto te chapu,taky nam prvni ivf nevyslo. ale boj za to stoji🙂

holanci
15. kvě 2013

@tri.niti Moc držím pěstičky, aby vše dobře dopadlo.... Sakra musí se nám zadařit ne.... 😉 To by bylo aby nebylo 😉 😵 VY jste byli na 1 IVF? Já jsem zatím natěšená, ale a zároveň se toho taky bojím..... bojím se, že to neklapne a že mě to položí, ale drží mě nad vodou to, že teď pár holčínám s kterýma si píšu vyšlo 1 IVF a to třeba jedna z nich měla jen jedno jediné embryjko - byla z toho na sesypání - a klaplo to 😵

tri.niti
15. kvě 2013

@sasanka033
@holanci
@streghina
Tak to mám za sebou, dělala mi to Rožníčková, samotný "zákrok" trochu bolel, ale jinak se cítím dobře, hlava se mi nemotala, ani mě nic nebolí. Průchodnost je prý ok. Takže jsem dostala Clostylbegyt a Metformin a za týden kontrolní UZ.
Mám za sebou 1 IVF, 2 IUI a několik stimulací Clostylbegytem, chodíme k Aplolináři víc jak 3 roky. Zatím vše neúspěšně. Při IVF jsem měla jen jedno embryjko. Zatím mě naděje ale neopouští. 🙂

sasanka033
15. kvě 2013

@tri.niti ja to rikala, ta roznickova je tam snad porad a este naklonovana🙂 no tak hlavne, ze te nemasakrovala klestema, jsi pruchodna a muzete to zkouset i doma🙂

sasanka033
15. kvě 2013

@tri.niti krome clostiku mas za sebou uplne to samy, co ja. dve IUI, jedno ivf a kde nic tu nic🙂 jaky je u vas problem?

tri.niti
15. kvě 2013

@sasanka033 Mám PCO. Prý učebnicové. Jaký je problém u vás?

sasanka033
15. kvě 2013

@tri.niti asi vsechny🙂 nejdriv spatny SPG, to se teda ale dost zlepsilo. pak u me zvysene FSH, negativni postkoitalni test - v ovulacnim hlenu ani jedna spermie, ale to prej nakonec bylo jen spatne nacasovany, nevim. minulej tejden jsem si nechala delat pruchodnost vejcovodu a zrejme nepruchodny. no bojim se kazdyho dalsiho vysetreni, protoze vzdycky mi neco najdou:( pripadam si jako chodici neplodnost:(

sasanka033
15. kvě 2013

@tri.niti a to nemam hotovou imunitu ani genetiku...

streghina
15. kvě 2013

@holanci aha, tak to je dobrý, já myslela třeba 4 zkumavky a víc, to je fakt málo. Mně u alergoložky brali 4 a na HP na 4 zkumavky, jedna je supppeeer 😉 Jinak imuno mi bude dělat Mudr. Malíčková, tu jednu zkumavky při první návštěvě brali manželovi a mně až při těch 4, to byly pohlavní nemoci hlavně. Takže v úterý imuno a čtvrtek genetika, je to šok, nic se nedělo a teď to jde, dnes už po kymoinsuflaci ok, dokonce jsem si teď schrupla, asi jsem byla utahaná po včerejšku, nešpiním a ani břicho nebolí. 😉 Jinak počítám s tím září, chci, aby to vyšlo 😎 taky držím pěstičky

streghina
15. kvě 2013

@sasanka033 neboj, určitě to bude dobrý, hlavně se objednávej ke zkušeným lékařům, medici nám moc nepomůžou, asi podle mě nemohou moc posílat na vyšetření, podle mě jsou pod dohledem, kolik lidí, kam posílají a zdravotnictví musí šetřit 😉 takže zkušenost říká Řezábek a Jirsová 🙂 třeba ti budou dělat průchodnost ještě jednou, mně jí teď taky dělali podruhé

streghina
15. kvě 2013

@tri.niti to je dobře, mně se hlava taky nemotala, byla jsem celkem ok 😉 3 roky, to je taky pěkná doba, já jsem přes rok u Apo a podařilo se normálně, ale nakonec to bylo ZT,ale už je to rok a nic. Clostík jsem brala 7 cyklů, z toho 6 u mé gynekoložky bez kontroly utz, byla jsem mladá a houpá, tady jen 1 cyklus a reaguji moc, na tamoxifen zase jen tak tak 😒 já jdu na utz v úterý, jestli folikul po pregnylu prasknul, aby si tam nehověl dál 😎

sasanka033
15. kvě 2013

@streghina no nejlepsi varianta by byla, kdyby k vysetreni pruchodnosti uz ani dojit nemuselo, ze by se povedl cervnovy ket🙂 tak to si budu drzet palce🙂 ale kdybych mela jit znovu na pruchodnost, rozhodne uz jen jirsova nebo rezabek🙂

tri.niti
15. kvě 2013

@sasanka033 Máš toho teda fakt dost. Držím pěsti aby se zadařilo