CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

petulak1988
31. kvě 2013

@hhani to ja jeste nevim jestli je mam pruchodne ale mame spatne spermio a pco syndrom takze u nas musi byt IVF

mooncaa
31. kvě 2013

@petulak1988 Taky myslím, že už asi rodí. Termín má 1.6. - to si pamatuji dobře, bývala bych měla stejný.

petulak1988
1. čer 2013

@mooncaa tak to ji drzim pesticky aby mela lehky porod a mela uz mimiska u sebe 🙂

monyna83
2. čer 2013

@martinka87

Ahojky, moc Ti děkuji...Musíme už něco rozjet, na Apolináře mě směřují všechny známé, tak zvolím toto centrum 😉
A ještě jedna věc, co si myslíš o IUI??? Mám vyzkoušet alespoń jeden pokus? Děkuji 🙂

monyna83
2. čer 2013

@mooncaa
Ahojky, moc Ti děkuji za radu 🙂 Ještě jedna věc, každý tu píše ve zkratkách a já se v nich trošku ztrácím ☹
ISCI je ta prodloužená kultivace??? Děkuji 🙂

monyna83
2. čer 2013

@sasanka033
Ahojky, no Ty jsi zlatá, moc Ti děkuji za opravdu vyčerpávající odpověď 🙂
Já žádný problém nemám, ovulaci mám podle všeho také v pohodě...Zítra se budu objednávat k mému doktorovi, sdělím mu při prohlídce, že jsem se rozhodla pro Apolináře a začnu vše rozjíždět 🙂 Moc Ti děkuji 🙂

mooncaa
2. čer 2013

@monyna83 ISCI je vpravení spermie do vajíčka.

monyna83
2. čer 2013

@mooncaa

aha, tak moment, já myslela, že je to IVF...Takže IVF tedy není přímo napíchnutí spermíka do mého vajíčka??? Sakrblé, tak to jsem tedy úplně mimo...Myslela jsem si, že právě tohle je to umělé oplodnění a prodloužená kultivace, že nechají toto oplodněné vajíčko zrát a po pár dnech ho do tebe vrátí...To bych pochopila a ráda si i připlatila...Tak já už tomu vůbec nerozumím...Co je tedy umělé oplodnění, když to není to, co jsem si myslela ☹ ☹ ☹ 😒 😒 😒
Děkuji 🙂

mooncaa
2. čer 2013

@monyna83 IVF je, že odeberou od Tebe vajíčko od partnera spermie a dají je do misky a nechají svému osudu. ISCI je že jim pomohou (pořád je to IVF, ISCI je jen tak procedura vpravení spermie). Normální kultivace je 2 dny vše delší je prodloužená - o délce rozhoduje embryolog, podle počtu a vývoje embryí - u Apo se za ní nepřiplácí je zdarma.

sasanka033
2. čer 2013

@monyna83 ahoj, neni zac🙂 prosimte, ivf je umele oplodneni, ale pokud neni problem ve spermiogramu, tak jen daji vajicka a spermie do spolecnyho prostoru a ony se navzajem najdou, jako v prirode. kdyz ale doktori vedi, ze spg je mizernej, tak se prave udela to napichnuti - a to je to ICSI. pak je jeste PICSI a to je jeste o krok dal - nejdriv ty spermie nejak protridi, ze se vyberou ty uplne nejlepsi, resp. vlastne jedna, max dve, a ty teprve napichnou do tech vajicek. coz je vlastne podobnejsi tomu prirozenymu procesu, pac jen ta nejlepsi spermie oplodni vajicko...
jinak u apolinare se priprav na to, ze je trochu oldschool a pokud budes mit na vyber, vyhni se doktoru faitovi a doktorce roznickovy🙂

sasanka033
2. čer 2013

@monyna83 jo a pokud mas ovulaci, tak jdete do IUI nejdriv...pokud nejak vyrazne nespechate. nevyhodu to ma v tom, ze pokud nemas jistotu, ze mas pruchodny vejcovody, tak je to samozrejme k nicemu. ja byla na IUI 2x a ted jsem teprve zjistila, ze je zrejme mam nepruchodny:(

sasanka033
2. čer 2013

@mooncaa diky, mas o dost lepsi vyjadrovaci schopnosti 😀 😀

monyna83
2. čer 2013

@mooncaa
Děkuji, teď jsem se na to ještě jednou koukala a už jsem to pochopila 🙂 Mám z toho hrozný strach, jelikož mi doktor říkal, že jsme asi ten problematický pár, který se nesnese a já prostě manželovy spermie odmítám...Taková přírodní antikoncepce ☹ Děkuji Mony 🙂

monyna83
2. čer 2013

@sasanka033

Ahoj sasanko, děkuji za tip na vyhnutí se lékaři, jak už jsem psala Monče, mám strach...Pročetla jsem si mnoho diskuzí a CAR, ale všude holky píší ve zkratkách a měla jsem v tom madlajs 🙂
Čeká nás běh na dlouhou trať a asi každý případ je unikát a nedá se předem říci, co nás vlastně čeká...Moc ti děkuji 🙂

monyna83
2. čer 2013

@sasanka033

Já už byla na průchodnosti vejcovodů, jsou to tedy asi už 2,5 roku, ale mám...Bylo to dost bolestivý, napůstili do mě nějakou tekutinu pod vysokým tlakem a podorovali pruchodnost...Prý průchodné jsou, jeden je klikatější, ale oba průchodné 🙂

sasanka033
2. čer 2013

@monyna83 tak pokud jsou pruchody, tak sup na IUI, aspon jeden pokus. a na zaklade ceho rikal doktor, ze bys mela mit alergii na partnera?
jinak vubec nemej strach, ono je to psychicky narocny, ale ve finale to tak hrozny zas neni, spis se pak treba vyrovnat s tim, ze to nevyjde na prvni pokus no...

monyna83
2. čer 2013

@sasanka033
No, doktor mi to říkal z toho důvodu, že se snažíme o mimčo už 5 let a nic...Takže pokud by tomu tak nebylo, už bych těhotná byla...Takže asi tak...
Jasný, že psychika dělá hodně, ale to vše mileráda podstoupím, jen když budu vědět, proč, co a jak 🙂
Užjsem jednou, asi před 7 lety těhotná byla (přírozeně) a miminko se ve 4 měsíci přestalo vyvíjet...To jsem tedy byla ještě s jiným přítelem, ale tehdejší přístup nemocnice a lékařů (klaudiánova nemocnice v MB) tak šokoval, že jsem si řekla nikdy víc...Prasata, dobytkové, hulváti a řezníci...Primář egoistycký, podrážděný a arogantní idiot....
omlouvám se za ty výrazy, ale tohle bych nepřála ani nejhoršímu nepříteli...Jen když si vzpomenu, brečela bych 😢

sasanka033
2. čer 2013

@monyna83 jeee, tak to me mrzi:/ ja nikdy tehotna nebyla...ted se to tady u holek hemzi dvouma // a ja je nikdy nevidela. no tak to je ale jen odhad doktora, bejt to tak nemusi...na to nedej a nech si udelat vsechna vysetreni, vcetne imuna. u apo se jim do toho teda nebude chtit hned, zalezi na koho narazis. uvidis sama, jak se domluvite. ale neboj se, zkratky se naucis ze ani nebudes vedet jak, porad tady tocime ty samy. a priprav se, ze objednani k apo trva tak tri mesice...takze mezitim klidne muzete s vasim gyndarem to IUI zkusit!
jinak ty jsi primo z bolky?

monyna83
2. čer 2013

@sasanka033 Bydlím kousíček od Boleslavi, znáš to tady??? Mám tu doktora - Čepelíka...Moment, IUI mi udělá i můj doktor??? To nemusím do CAR?

monyna83
2. čer 2013

sasanka033 Myslela jsem, že se i na tento zákrok musí do CAR, jestli jsem Tě tedy jen špatně nepochopila....

sasanka033
2. čer 2013

@monyna83 no tvuj gyndar ti ho muze napsat, aby ti ho udelali nekde v nemocnici. aspon u nas to tak bylo,p tom, co mi gyndar napsal pro pritele zadanku na spg a vyslo to nic moc, tak jsme pak z ty sexuologie sli rovnou na IUI...v bolce to znam docela dobre🙂 pritel je odtamtud, takze tam hodne jezdime za jeho rodicema🙂

sasanka033
2. čer 2013

@monyna83 no uvidis, zeptej se na to svyho gyndare.

mooncaa
2. čer 2013

@monyna83 IUI se dělá v CAR, občas to dělají i jinde amatérsky.

monyna83
2. čer 2013

@sasanka033 Aha, no tak výborně, zkusím se ho zeptat...zato nic nedám 🙂
No vida, svět je malej a všechny cesty vedou do Říma 🙂 Já tedy bydlím 14 km od Boleslavi, ale až do 19 let jsem tam žila...Teď tam jen pracuji 🙂

sasanka033
2. čer 2013

@mooncaa
@monyna83
nam IUI delali na sexuologii v prazsky nemocnici - my se tam dostali jakoby opacnou cestou, pac mi to IUI delal doktor myho partnera - a k tomu se partner dostal diky zadance myho gyndare o spermiogram. dava to smysl?🙂) takze u myho gyndare jsme sledovali foliky a kdyz bylo pred ovu, jeli jsme do ty nemocnice na IUI🙂

monyna83
2. čer 2013

@mooncaa Já si právě myslím, nikde jsem se nedočetla, že by to dělali mimo CAR. Ale Sasanka mi psala, že se to dá i mimo...No nevím, zeptám se a uvidím 🙂

sasanka033
2. čer 2013

@monyna83 to vis ze jo, zeptej se, lina huba...znas to🙂 tak drzim palce a zas dej vedet! to asi delas ve skodovce, co?🙂 tak ja jdu na kute, dobrou🙂

monyna83
2. čer 2013

Holky, jdu chrnět, ráno vstávám do práce...Moc vám děkuji za veškeré důležité informace...Zítra se objednám k doktorovi a uvidí se...Doufám, že zůstaneme v kontaktu 🙂 Moc jste mi pomohly 🙂

Dobrou noc 🙂

monyna83
2. čer 2013

Nedělám, dej pokoj...Dělám asistentku ředitele v Intersparu...Taky pakárna, ale jsem si svým pánem 🙂

Také dobrou :-*

holanci
3. čer 2013

@monyna83 Ahoj holky, nějak mi to uniklo - na jakého lékaře dát bacha 😖 😉