CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

len
14. led 2009

Já mu jednou psala osobně a odpověděl mi do hodiny. Pravda, stručně asi dvěma slovama, ale zcela mi to stačilo, protože jsem se dozvěděla, co jsem chtěla 😀 Ale jinak když se mu píše do poradny, trvá to někdy pěkně dlouho... Já mu tehdy psala na pracovní mail, protože jsem potřebovala vyřešit akutní problém týkající se mého právě probíhajícího IVF u nich.

amallie
14. led 2009

zubaj: já mu psala do poradny několikrát a vždy odpověděl a poslal mi telefon

já vím, že návštěva CAR neznamená hned ivf, ale už je to prostě možnost, kterou u normálního gyndaře člověk ani nezvažuje, no

zubajda
14. led 2009

tak to on asi se mnou nemluví... ☹ 😉 😒 ....

len
14. led 2009

Nojo, ale zase u normálního gyndaře nejsou zdaleka takový možnosti a vyšetření odborníkama přímo na neplodnost jako v CARu 😉

zubajda
14. led 2009

len.. přesně to si myslím i já.... a hlavně nejsem moc spokojená se svým gyn.. teď se cítím, že jsem ve správných rukou.. a nechám to na nich, ať zvolí, co je pro mě nejlepší....

amallie
14. led 2009

holky, však já vím 😉

zubaj: mluví, nemluví, hlavně, že se něco děje, když ti byla sympatická ta mudra, cos u ní byla, tak je to v poho 😉

zubajda
14. led 2009

amall.. jojo, já vím... ale tam stejně bude vždy někdo jiný.. ale info prý o mně budou mít vždy všichni z písidla...

amallie
14. led 2009

aha, tam se nehcodí vždy k jednomu mudrovi?

zubajda
14. led 2009

prý ne.... myslím, že i len to tu říkala... a dnes mi to říkala i ta dr. co jsem u ní byla... ale asi, když budeš chodit pořád k tomu samému, tak samozřejmě můžeš, jen si vždy budeš muset počkat na jeho čas...

amallie
14. led 2009

jo tak, tak to já si počkám, děsně se doktorů bojím a víc jich vidět nechci 😲

zubajda
14. led 2009

🙂 🙂 🙂 jojo, čím míň doktorů, tím lépe.... ale né vždy to je pravidlem.. 😎

janka12
14. led 2009

Ahoj holky, opet jsem k vam zabrousila, tentokrat dokonce "opravnene", neb jsem dnes poprve byla v CAR u Apolinare. Chtela bych se poradit o imuno vysetreni. Ptala jsem se MUDr.Blahove (u ktere jsem byla) zda ho delaji, prestoze jsem tusila ze ne. A dozvedela jsem se, ze imuno nechavaji vysetrit az kdyz se nejakou dobu nedari. Uvedla priklad: nekolik potratu, 2 neuspesna IVF. Prijde mi, ze udelat toto vysetreni by bylo logicke zezacatku. Mate nektera zkusenost s vysetrenim na nejakem imunologickem zarizeni v Praze? zkusila bych se tam domluvit a do CAR prinest vysledek.

Len - kam prosim chodis na Mojzisovou? Pred rokem jsem chodila ve Vrsovicich, ale uplne me to nepresvedcilo. Rada bych zkusila tu, co Ti doporucili, ale dnes jsem se tam uplne zapomnela zeptat. Doporuceni bych si pripadne vyzadala u obvodacky.

amallie
14. led 2009

no, tak když je jeden blbej, lepší další, to je jasný 🙂

len
14. led 2009

Amalie, pokud na tom budeš trvat (a dotyčný třeba nebude na konferenci v zahraničí), tak se dá chodit jenom k jednomu... Ale někdy prostě potřebuješ objednat na jeden konkrétní den a když tam onen doktor není, dají ti na výběr někoho jiného. Ale mně to docela vyhovovalo, díky rozdílným názorům jsem si dovedla vytvořit svůj 🙂 A všecko o tobě mají v počítači, takže i když tě vidí poprvé, mají přehled 😉

zubajda
14. led 2009

ahoj janka.... já bohužel o tomto vyšetření nic nevím a asi jsem na něm asi nebyla...asi určitě.... 😨

amallie
14. led 2009

len: jo, to chápu 😉

len
14. led 2009

Janko, mně vzali krev na imunologii hned na první návštěvě CARu. I když trošku omylem - nabrali 4 zkumavky a pak zjistili, že štítnou žlázu kontrolovat nemusí, neboť o té mé se všeobecně ví, jak moc nefunguje 😉 tak z té čtvrté zkumavky udělali imunologii... Zkus na tom trvat.

Na Mojžíšovou jsem rok chodila na Anděla do Fitlight, ale po potratu jsem potřebovala udělat pár kotrmelců, tak jsem si nechala vypsat žádanku přímo na jejich rehabilitační sestru.

kralka
14. led 2009

Ahoj holky,
pár měsíců si čtu Vaše poznatky z CARu U Apolináře a doufala, že se tam nepodívám. Bohužel tam zítra s manžou jdeme. Musím říct, že díky Vám nejsem tolik nervózní už jen proto, že vím, že mám jít doleva a pak doprava 😎 .Jen bych se chtěla zeptat jestli hrozí, že by zítra při první návštěvě brali krev i manželovi? Těžce to snáší. Mám dojem, že i to spermio zvládl líp 😀 .

janach3
15. led 2009

Janka, mě udělali inuno vyšetření asi po půl roce chození do CARu, když se pořád nedařilo (léky na podporu ovulace, 2xIUI) a ani nenašli žádnou příčinu neplodnosti. Když ve výsledcích našli nějaké protilátky tak mě poslali k paní Dr. Malíčkové. Normálně je na Karlově nám. a 1xtýdně (ve čtvrtek) chodí do CARu.

larri
15. led 2009

Ahoj Janach,ja taky zacinam se stimulaci zacatkem unora,mela bych to dostat sesteho,tak se tam mozna potkame.Ja tam budu chodit i na injekce a mam kratky protokol.

Jinak jste se tady pekne rozkecaly 🙂 ,kdyz jsem doma ,tak nikdo a ted jsem vas mela jako ranni tisk.Lenicko,drzim palecky,at to vsechno dobre dopadne.

janach3
15. led 2009

Ahoj Larri,
mám taky kratký protokol a budu tam taky chodit na injekce. Tak to se fakt možná potkáme 🙂 i když budu začínat dřív než ty, mám to dostat kolem 2.2. Tak si můžeme sdělovat dojmy a tak 🙂

larri
15. led 2009

Uz vis v jakem case tam budes chodit na injekce? Ja mezi 8´=9,abych stihala chodit do prace.

janach3
15. led 2009

Asi kolem osmé, abych pak šla taky rovnou do práce. Tak to se někdy snad potkáme 🙂

len
15. led 2009

Kralko, manželovi krev určitě brát budou ☹

larri
15. led 2009

Janach,kdyz ti delali ultrazvuk,kolik jsi tam mela folikul? Mne napocitala doktorka na jedne strane 12 a na druhe 8.Ja mam starosti,co?

zubajda
15. led 2009

ahoj holky.... Kralko.. no ja vcera byla take poprve ale bez pritele a priste uz musim s nim, aby mu vzali krev, takze tveho to take bohuzel nemine...

tulipanekps
15. led 2009

jé, čauky, tak já hlásím krátký protokol, zahájení píchanda s mrškou, která dorazí někdy po 19. lednu... tak od 2.dne cyklu píchám...

len
15. led 2009

Larri, já měla na levém dva a na pravém 6-7, nakonec jich našli 12 a bylo v nich 6 vajíček.

tulipanekps
15. led 2009

larri, tak to jsi na tom dobře, já měla na kontrole na levém 3 a na pravém 7, nakonec vydolovali 11, z toho jen 5 vajuch...

len
15. led 2009

Poslyš Tuli, my to máme jak přes kopírák 😉