CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

saralinda
autor
21. zář 2009

Jee, teď se červenám 🙂

jasmina309
22. zář 2009

Dobrý ranko!
Jsem tu brzičko, protože nervíky pracují! Snad odpolko bude dobře, až budem mít za sebou advokáta a jak napsala Sar, které děkuji za milá slova- pro nás tady není nic na světě větším bohatstvím, než se dočkat zdravého miminka 🙂
Majetek at si sestra třeba nacpe do krku, ale já mám víc- mám bráchu s kterým sem se dosud o vše dělila fifty fifty a tak máme mezi sebou i nadále hezké vztahy! A rádi se navštěvujeme. Dokonce máme i napůl zahrádku. Dnes jedeme spolu taky 🙂
Spíš mi jde o to, že absolutně nestojím o to bytˇjen spatřit naší sestru...

Aknyt- no to je špatný, že se pejsanek zaběhl- to je to riziko pejska míti... Bohužel se může stát lecos...Ale naděje pořád je...
Náš Jorkšír mi taky jednou utekl a ještě ke všemu já špatně vidím, takže to je něco... Navíc on moc neštěká, jen při nebezpečí, takže ani po zvuku sem ho nenašla... Až kolemjdoucí mi poradili a to ste měli vidět, když sem k němu došla , jak se blb div neplazil přede mnou 😀 No hlavně že se našel...
Leni- to jsou věci- tak hlavu máš ok, a tělo si to rozmejšlí 😀

larri
22. zář 2009

Dobre ranko,

za chvili jdu do prace,tak jsem na vas mrkla.

Tynko,to je mi lito,ale treba se pesan jeste sam vrati,uvidis.A co tvoji mimisci,doufam,ze se o ne pekne staras.

Jasminko,ja taky poznala co dokazi udelat penize a je mi z toho vzdycky do place.Az na to,ze moje segra nema duvod. Oni ziji v baraku,maji ho krasne zarizeny.

My mame garsonku v pronajmu v Praze,ale kdybych otehotnela,sla bych do Opavy po porode.A protoze si to tam ted budu rekonstruovat,tak je zle.Celou dobu co jsem v Praze mamce pomaham financne,takze byt bude muj.
Tak to bylo domluveno.Kdyz v byte zustanu,tak segra nic nechce,ale kdybych ho prodala,tak nejakou cast bych ji dala.Jenomze problem je uz ted,ja tam jeste nejsem a mamka porad zije a doufam dlouho bude.
Je mi z toho hodne smutno,nekdy jsou kolem toho zbytecne hadky.Ja synovcum koupila vzdy co chteli.A nejsou to jenom blbosti,nakupuji obleceni,hracky a vse co je potreba.
Vzdycky,kdyz se mi neco libilo,tak jsem jim to koupila a nikdy nelitovala.Ale jak se rika,zivot mne naucil a ja uz nekupuji nic.
Nikdy jsem nechtela,aby mi byl nekdo zavazany,ale kdyz mi nekdo rekne,ze kupuji,protoze nemam kde davat prachy,protoze nemam deti,tak mi nezbyva nez si jit poplakat nekam,kde mne nikdo nevidi.

Ale pristi rok se to zmeni,budou dvojcata,takze budu vic setrit. 😀 😀

A tim padem si uz ted dokud na to mam objednavam u Len dve ruzove cepicky co ma v albicku.Jsou nadherne a kdybych mela ty dve princezny,tak Len cepicky jenom od Tebe. 😉

janamej
22. zář 2009

Dobré ráno, Jasmin, držím ti palce, my nedávno před několika lety bojovali u advokáta, chce to vydržet a přesně vědět co chcete, jaký z Vaší strany očekáváte výsledek a bude to dobrý,uvidíš.Stejně je to zvláštní,před 2 lety měl můj otec mrtvici, a při té příležitosti prasklo tak spousta nechutných věcí,co máme za zády prováděl,zejména to,že ji přes 13 let podváděl, rozpůjčoval všechny možné peníze (svým milenkám) a máma neměla nic.to všechno se od té doby řeší. Já mám ještě 2 sourozence a je spodivem,jaký na to každý z nás má názor. Přitom otec se od té doby nedostal domů, je po nemocnicích, nemůže se hnout, ale tyhle šílenosti s milenkama provádí pořád.je to hnus, ale co stím..

A Jinak, už mám za sebou tu magnetickou resonanci míchy, tak je to ve stavu snesitelnosti pro případné těhu,tak teď čekám na MS, a na krev a vrhneme se na to. jsem z toho ještě takový vyjukaná,četla jsem si všechny možný papíry o tom, ale když se dívám na Váše rozhovorfy s různými zkratkami a termíny, jde mi z toho hlava kolem, no uvidíme, půjdeme číst dál.mějte pěkný sluneční den.

len
22. zář 2009

Larri, počítám s tebou 😉 A slibuju, že ať budu mít práce libovolný množství, tak dvě růžový čepičky máš ode mě jakmile se dostaneš do třetího trimestru 🙂 Totéž pro ostatní Apolenky 😀

Jani, kdybys potřebovala cokoliv vysvětlit nebo poradit, tak se ptej, ptej a my budeme odpovídat 😉 Takové základní, co bys měla mít před a při IVF na vědomí - dít se může opravdu cokoliv a tělo může reagovat i naprosto neobvykle. A nic nemusí nic znamenat 😉

janamej
22. zář 2009

🙂 LEN,dík moc, teď už čekám na ty měsíčky kvůli odběru krve a pak se mám objednat na UZ, dál nevím.

len
22. zář 2009

Takže ani netušíš, jestli budeš mít dlouhý nebo krátký protokol, jaké léky... Ale neboj, ono to vyplyne 🙂

janamej
22. zář 2009

ne,vůbec nic nevím 😲

len
22. zář 2009

Tak neboj, přijde to postupně 😉

matava
23. zář 2009

ahoj holky, hlasim se plna energie a viry, jelikoz dnes jsem mela slunickove volno kvuli carodejnici...no a ta mi rekla...tadaaaaaa....ze do vanoc jsem prirozenou cestou tehule....takze zadny umely, jen ten muj je docela konfliktni stresoidni clovek, ze ho mam nejlepe tak dvakrat do mesice vetrat nejlepe nekde v krkonosich hezky na turach a hotovo 😀 a ze prvni bude kluk a pak holka..teda holky, za rok se sem podivam a jsem zvedava, jestli to nebyly vyhozeny penize 😉
takze apolenky, posilam vam vsem hromadu energie, kterou prave srsim...ona me ta naivita v lednu trebas prejde, ale do te doby proste budu verit 😀

maja42
23. zář 2009

ahoj holky, nestíhám dočítat, jen se jdu podívat, jestli něco nového, hlavně co týnka, jak to vypadá?
jinak já byla dnes na utz pozorovat vejce, bylo to zajímavé, nejdřív dr že tam vidí něco jako počínající těhotenství, což je vyloučené, takže asi prý nějaká abnormalita způsobená tou přepážkou v děloze. každopádně suprácky reaguju na tamoxifen, který mi nasadila místo clostilu (ten mi dělal zle, i když jsem po něm jednou otěhotněla). ale ono to má stejný mechanismus, takže estrošový absťák si vesele užívám dál. jsem 10DC a mám folikul 19mm, takže už ani nestihnem plánovanou inseminaci (bo já když už zaovuluju, tak 16DC a později) a máme zkoušet doma. toť zatím vše, mějte se!

len
23. zář 2009

Majo, tys byla u Apoli? Já nečekaně taky, to by byla bývala pecka, kdybychom tam na sebe narazily 😀
Proč je počínající těhotenství vyloučené?
Ale jinak zkoušej, zkoušej, zavři kočky do vedlejší místnosti (nebo raději sex ve čtyřech? 😉) a až se tu delší dobu neobjevíš, tak vím, kde jsi a co děláš 😀

Matava, tak jestli budeš do Vánoc těhule přirozeně, tu čarodějnici chci taky vidět 😀

saralinda
autor
23. zář 2009

Matavo, tak to je super! Moc ti to přeji. A to jsi byla u kartářky nebo u té paní na Hájích, jak jsi o ní mluvila na srazíku?
Jinak já byla dnes na běžné kontrole na onkologii u Apolináře a doktorka byla příjemná jak drátem do oka. Sama mě na ní při minulé kontrole někdy v dubnu objednala, nedala mi žádanku ani na krev ani na ultrazvuk. Když jsem tam přišla, koukla do PC a vynadala mně, proč tam chodím, když nemám hotový ultrazvuk. Přitom ona mě na žádný neposlala a mám cca měsíc starý UTZ, na který mě poslal CAR. Ale mám jít ještě na kontrolní UTZ na konci října. Ale jak mám vědět, že se mám u ní přeobjednat kvůli tomu, že mám jít na kontrolní onko-UTZ, na který mě poslal CAR. Fakt mě vytočila. Nakonec mě prohlídla a řekla, že mám nějaký výtok a vzala mi stěr. Pak ale nezapomněla rázně poznamenat, že ten stěr mi může vzít i obvodní gyndr. Jsem byla fakt naštvaná. Chodím tam 2-3x do roka k tomu mnohokrát do CARu a to mám ještě chodit co chvíli k obvodní gyndr. kdybych náhodou něco měla? Chodím k 1x za rok na preventivku na cytologii a úplně mi to stačí. Vždyť se ve mně furt někdo hrabe. Holky, no já byla tak vytočená (a pak i ubulená). No, bohužel tam musím za 2 týdny zase – pro výsledky toho stěru (zavolet si nejde). To tam budu zase min. 2 hodiny čekat mezi důchodkyněmi po chemoterapii. Je to tam fakt psycho.
Přitom jsem si to tam šla jen „odsedět“ a byla jsem poslední dobou dost vpohodě. Ta k…. mě fakt rozhodila. Možná to tak nemyslela, ale mně to podrazilo kolena. Takže se teď zase budu dávat dokupy.

len
23. zář 2009

Sar, jak tak koukám, tak CAR je u celýho Apolináře takovej jedinej pozitivní ostrůvek, co? 😖
Jako by nestačilo, že je člověk nemocnej, ještě si dovoluješ s tím otravovat doktory 😝

Já měla zase dneska neskutečnej vztek na pojišťovnu kvůli těm lázním. Nejdřív tam volám, jestli tam tu mou žádost mají, tak prý - snad jo... To je fakt odpověď - snad jo! Pak po několikerém přepojení a zpětném volání mi řekli, že ta žádost není kompletní, protože chybí výsledky spermiogramu. Ve vyhlášce stojí, že spermio musí být uděláno, tak mi do žádanky napsali spg v normě a považovali to za vyřízené. Což prý není, protože normospermie nestačí, oni potřebují vědět, jak moc jsou normo- 😠 By mě zajímalo, co z těch čísel vykoukají 🙄 Tak jsem jela k Apoli, naštěstí aspoň tam jsou ty sestřičky opravdu zlatý - díky, díky, DÍKY všem! 😵 Odnesla jsem si prudce oficiální lejstro se spoustou čísel, který jsem zase osobně odvezla na pojišťovnu, kde mi řekli, že takhle je to OK. A že se mi ozvou - během příštího týdne 🤐

saralinda
autor
23. zář 2009

Len, takže lázně jsou ti na do sah. Držím malíky.

Mně ani tak neštve, že mně vynadala, mě štve, že mi fakt zkazila náladu. byla jsem v poslední době fakt v pohodě a teď jsem taková, že mně je kde co líto a rozbrečí mně to. Se zase budu dávat nějakou chvíli do kupy. No, otevřeli jsme si vínečko...a ono bude zase dobře. Přítel tu ksanduje mé jméno jako na nějakém fotbalovém zápse. 😀 No, snaží se mě rozesmát. Je zlatej.
Já tam šla s tím, že si to tam hokt odbydu a bude klid a ono tohle. Celkově to prostředí tam, nepůsobí zrovna pozitivně. Čekám na chodbě mezi převážně důchodkyněmi, které na mě koukají, co tam jako dělám. Některé z nich mají evidentně čerstvě za sebou chmoterapii (mají paruky, či jsou plešaté). Pak tam kolem nás vozí ženy na operační sál. Do toho čekají paní, které jdou na poslední vyšetření před operací. No atmosféra je tam dost hustá a nepříjemná. No, bude zase lépe a určitě už brzy.
Díky, že jsem se Vám sem mohla svěřit a trochu si tím ulevit.

Collet, já chci být taky se všeho plačtivá a rozhozená, jestli tio bude těhotenstvím. 🙂 Moc ti to přeju.

len
23. zář 2009

Sar, jo, tomuhle rozumím a z poslední doby to taky znám. Člověk by rád od těch doktorů slyšel nejen dobrý zprávy o svým zdraví (který samozřejmě na nich nezáležej), ale pár slov povzbuzení, aspoň malej úsměv, popřát hodně štěstí... jsou to drobnosti, ale dělají hrozně moc. Kolikrát jsem měla lepší pocit, když jsem šla od doktora, co mi zrovna nesdělil nic pozitivního, ale byl milej, než když mi někdo na půl huby poví, že je všecko OK, a zbytek návštěvy se odehrává v duchu byrokracie, kdy já jsem ta špatná, že něco nevím 😒
Právě když jsem tam čekala na tý chodbě před CARem, to prostředí všechny znáte, odlupující se lino, dlouho nepraný záclony, kolem trajdaj davy mediků a čumilů... No a pak vám otevře sestra Vacková, na tváři úsměv a nic není problém, tak najednou vám ta mizerná chodba nevadí a jste rády, že můžete chodit zrovna sem 🙂 A pak taky všechny znáte čekání na chodbě na pohotovosti, kde často kromě toho mizernýho prostředí na vás pak v ordinaci někdo bafne tak, že máte pocit, že jste si všechny potíže způsobily samy, a kromě svýho problému se pak cítíte ještě hůř 😖

saralinda
autor
23. zář 2009

Len, pěkně si to napsala. Jo, musíme být silné.

len
23. zář 2009

Vždyť t je důvod, proč jsem odešla od svýho gyndr... Odborník byl asi dobrej 😒

saralinda
autor
23. zář 2009

Len, když koukám do tvého albíčka - no, já se snad naučím háčkovat. No to je fakt nádhera.

len
23. zář 2009

Sar, víš, kolik lidí už to inspirovalo a vrhli se do toho? 😀 Ne, pro mě je to jistá terapie (zaměstnám se a někomu udělám radost, co chtít víc), ale opravdu mě těší, že to někoho inspiruje natolik, že to zkusí sám 🙂

jasmina309
24. zář 2009

Ahojte
Sar a Len kočky, nemáte to jednoduchý...chjo chjo
Sar- to sem netušila co všechno obnáší v tvým případě boj o miminko...Sis to taky pěkně vyžrala, co
Len- tak to ti povím, to jsou takový exoti na tý pojištovně, to už hraníčí s svěřit problém- jak rychle vyběhat lázně- nějakýmu šikovnýmu novináři! At vidí všichni, jak "jednoduché" to na dnešních úřadech je..
Motava- budu držet pědti at se tedy do vánoc zadaří a jestli jo, tak tu čarodějnici vyzkouším taky! Jsem pro každou špatnost 🙂
Jani- až bude třeba, ptej se, ptej... My tady víme "ze života Car u Apolináře" snad vše....

Jinak u toho advokáta, jak sem psala výše, to byli holky nervy. Jen doufám, aby moje MS se nezpozdila zrovna ted, když jí čekám každým dnem.Moje MS je totiž zrádkyně, vždy jí vyhlížím, tak někde za rohem číhá... To ty nervy a v noci se nevydpím do růžova a to je taky špatně... Takže se snažím vrátit se do normálu...
Dopadla sem s bráchou tak, že sme podepsali, že souhlasíme, že nedědíme nic a s holým zadkem sme odešly 😒 S bráchou sme se dohodli na tom, že soudit se nebudem, že o nervování nestojíme a at se naše sestra udáví! Já a brácha máme svý rodiny, máme se rádi a navštěvujeme se a to je víc, než peníze a majetky...
navíc sme zajeli na hřbitov dát každej obří chryzantému a zapálit svíčky týhle zemřelý tetě a naší mamince a pak sme si sjeli pro grilovaný kuře a bylo...
Jinak taky hlásím, že nastydnutí pokračuje, prskám, frkám a to sem dnes měla jet s kamarádkou k vám do Prahy 1. Ona má 14ti letou dceru a tu mají dnes fotit pro časopis Bravo girl. Slýbila sem jí, že s ní pojedu, protože přeci jen sem díky návštěvám Apolináře uř trochu víc znalá Prahy 🙂 . Atelier je ve Washingtonový ulici.
Jen s tím nastydnutím, nevím, nevím...

marcelli
24. zář 2009

Ahoj holky v neděli mě čeká odběr vajíček,mám nástup v osm,nevíte,v kolik pouští domů?

collette
24. zář 2009

Ahoj děvčata,

tak jak to tady čtu, tak čím dál tím víc ztrácím víru v naše zdravotnictví. Chápu, že i zdravotníci jsou taky jenom lidi, ale když vás sjede doktorka, která si ten problém vlastně způsobila sama a navíc v onkologické ambulanci, tak být soudcem, tak bych vynesla v případu vraždy verdikt "nevinna". Sar, přeji ať se dáš brzy do cajku!!!

Len - kolikrát mi přijde, že lidé na pojišťovnách a sociálce to všechno snad platí ze svého. A lidi, co dávali ten systém dohromady to udělali schválně tak složitý, aby to slabší žadatel raději vzdal. Ale Ty to vydržíš 😉

Matava - držím pěsti 😵 😵 😵

Jinak včera poradna, vše ok.

Zase se ozvu, pa!

len
24. zář 2009

Marcel, počítej kolem jedné. U Apolináře berou vajíčka i v neděli? 😕

janamej
24. zář 2009

Ahoj všechny holky, jsem tu teď jenom na skok, řeším totiž ještě jeden problém a chci to mít z krku, jinak už jen čekám na ty měsíčky a pak hurá na krev, a pak doufám,že se dozvím víc, co a jak. je mi z toho všeho nějak nanic.
Nevíte někdo jak se má Týnka??A co by e pro n i dalo udělat?? Jinak všem palečky a silný nervy na pojišťovny apod. instituce.

marcelli
24. zář 2009

len: berou vajíčka v sobotu,ale protože je v pondělí svátek,tak to objednávají na neděli. 😉

aknyt
24. zář 2009

Ahojky,
omlouvám se, že vás tak zanedbávám, ale příští středu máme velký audit, tak dávám do kupy všechno možné a nějak nestíhám ☹ Jinak nic nového a zajímavého u mne není. Dnes mě bolí hlava, asi jak se změnilo počasí. Večer ještě mrknu. Mějte se a díky za podporu.

len
24. zář 2009

Aha, tak to jo, Marcel, tak to mají dobře vymyšlený 🙂 Já měla dle původního plánu už teď v pondělí taky jít na OPU, ale nějak se to zašmodrchalo...

Ahoj Aknyt, moc se nepřetahuj, ale aspoň budeš mít zaměstnanou hlavu 😉

marcelli
24. zář 2009

len: to mě moc mrzí,ale neboj,dobře se to rozmotá 😉 držím ti palečky

len
24. zář 2009

No, nemá tě co mrzet, teď to odsouvám kvůli těm lázním, jinak už bych si šla příští týden pro léky 😉