CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

len
10. dub 2009

Jo, já si kopíruju takový ty romány, co sem občas vkládám, takže mám docela přehled 🙂 Vím, co jsem kdy brala za léky, jak jsem na ně reagovala...

lenickan
10. dub 2009

jo tak to já si to zatím pamatuju🙂

len
10. dub 2009

No, já už moc ne, přes 40 cyklů a dva roky v CARu dělají svoje 😉 Možná po přečtení tohohle deníčku by mi leckterý doktor ty papíry na hlavu vypsal 😀

aknyt
10. dub 2009

Len, tak to jsi dobrá, já jen zakládám výsledky těch vyšetření, co mi dělali a lékařské zprávy z nemocnice. Ale jsem úchyl v tom, že jsem si fotila i ty průběžné papíry, se kterými jsem chodila, protože celková zpráva pak ty informace často nemá. Možná je to i po zkušenosti kamarádky, které pozměnili zprávu - v původní bylo, že jí při vyšetření prorazili zvukovod. A v té následující už bylo, že přišla s proraženým zvukovodem ☹

len
10. dub 2009

No to máš jak já z tý endokrinologie - veškerá zpráva shrnující poslední dva roky zní - loni IVF, neúspěšné. Přitom jsem hlásila - několikaletá léčba idiopatické neplodnosti, IVF a MA v 8.tt.

aknyt
10. dub 2009

Len, tak to to vzali dosti stručně 😖

len
10. dub 2009

No, já už tu někde psala, že jsem z tý návštěvy byla rozpačitá, pravda, léčím se už deset let a hodnoty mám stabilizovaný, přesto jsem byla psychicky rozhozená, protože kontrola proběhla stylem - cítíte se? vážíte? léky berete? a za pět minut venku 😒 Mám tak nějak dojem, že si každej doktor hrabe na svým písečku, jeho laboratorní výsledky jsou dobrý, tak co. Proto jsem se objednala na tu kliniku, kde se chlubí přístupem k pacientovi jako k celku, včetně psychiky 😉 Jak tvrdím - nejsem neplodná kvůli psychice, ale moje psychika je v háji kvůli neplodnosti (a tý výpovědi 😠 ).

aknyt
10. dub 2009

To se ani nedivím. Ono je lepší, když se ví, proč to nejde. Blbý je pak, když s tím nejde nic dělat, ale aspoň člověk ví, na čem je. Je fakt, že teď nejsem zrovna moc v pohodě, pořád nevím (a asi do poslední chvíle nebudu vědět), jestli manža dorazí na tu konzultaci a bez ní mi zbývá jen KET toho jednoho opožděného embryjka, kterému (jsem bohužel realista) nedávám příliš šancí. Když se nechytla morula, tak dost pochybuju, že se chytí osmibuněčné (4 dny kultivace). A co pak dál vůbec netuším.

len
10. dub 2009

No, nemáme to jednoduchý... Mě ta práce rozhodila víc, než jsem si byla ochotná přiznat. Ani ne tak to, že jsem o ni přišla, jako spíš fakt, že nevím, na čem jsem, co bude zítra, no a do toho bych měla řešit problém s otěhotněním... Takže ač v naprosto jiný situaci než ty, tak ti hodně rozumím... Taky nemám ráda ten pocit, kdy netuším, co bude a jak a jestli má ta situace vůbec nějaký východisko.

lenickan
10. dub 2009

len neboj se s prací to bude v pořádku určitě nějakou najdeš i kdyby jsi na mezidobí měla vzít nějakou která ti až tak 100% nevyhovuje... a beztak stejně ti vyjde IVF takže to bude v pohodě opravdu.
Mne vyjde ted druhé IUI v květnu🙂
Modroočce se chytně mrazáček a budeme všechny těhule...🙂 a práce? Čč, už jsme toho napracovaly dost a ještě napracujeme!!! Ta nikdy neuteče!!!
Hlavní je když člověk nemá dluhy

len
10. dub 2009

Jo, Leni, jenom aby ze mě nebyla těhule na pracáku - nezaměstnatelná bez nároku na jakýkoliv dávky 😉

lenickan
10. dub 2009

aknyt: manžel na konzultaci dorazí, určitě mu na tom taky záleží a udělá maximum aby tam mohl být!!

lenickan
10. dub 2009

a len i kdyby se toto stalo tak budeš šťastná!!! sice naštvaná, že hákuješ kolik let a nic ale to miminko no představ si to...

len
10. dub 2009

No jasně, šťastná budu, ale možná taky budu sedět na Pankráci, protože bych pak šla šéfa vlastnoručně uškrtit 😀

lenickan
10. dub 2009

si to zaslouží🙂

modroocka2
10. dub 2009

Hezké dopoledne.... já se nějak nemůžu odtrhnout z terasy..je tam tak nádherně..🙂 Až manža vstane, tak vyrážíme zase na krátký motorkářský výlet za kamarádkou.. už se moc těším hlavně na jejího prcka..za měsíc mu bude rok, je to pěknej raubíř...🙂

aknyt
10. dub 2009

Leni, nějak si tím, že na tom manžovi tak záleží, nejsem jistá... pořád doufám, že mu křivdím. To se uvidí za 14 dní.

lenickan
10. dub 2009

Aknyt já doufám že jo...
Modroočko to se ti vůbec nedivím já byla ted na oběde a taky jsme se vyhřívali na sluníčku🙂 na motorce opatrně🙂)
Holky tak já se pomalu rozloučím krásné Velikonoce přeju🙂
A v úterý ahoj

jasmina309
10. dub 2009

Ahoj kočky
Díky za podporu při boji s Prednisonem 🙂

Ano, Imunoložka od Apoli- dr Malíčková Krin, je velmi příjemná paní doktorka. 🙂 Je přímo v Car v určitý dny.
Hodně holek mi radilo, at jdu na imuno do Podolí, ale v Car mě přesvědčili, že dr je dobrá! A taky že je! výsledky byli za 14 dní 🙂
Ten Prednison beru teda 1 tbl denně-ráno. Mám tu imunitu nějak hodně rychlou, nebo jak mi ta dr řekla. Za měsíc jdu ke svý obvodní na kontrolu moče a krve a začátkem června na Karlák opět na krev.
jinak vám musím říct, že sem s tím nikdy neměla žádnej problém! Celkem málo marodím a dá se říct, že co nechodím do práce(už rok), tak to musím zaklepat teda 🙂 , ale nebyla sem ani nastydlá!
Jinak mi dr Malíčková řekla, že se mám vyvarovat styku s nemocnými lidmi, nikoho nemám ošetřovat a mám jíst hodně vápník a vlákninu. To jsem doktorce musela slíbit.
Sice to teda bude dlouhá cesta, ale snad už to vydržím, když už čekám zase půl roku(2 potrat byl 2 listopadu). Celkem teda sme v péči Car už 20 měsíců... ☹ a snažení celkem bezmála 6 let. Je mi 36 😎

Tak snad už se konečně alespon v tom roce 2010 dočkáme všechny 🙂

aknyt
11. dub 2009

Jasmin, u MUDr. Malíčkové jsem byla taky, akorát u ní na Karláku a ne v CARu. Řekla mi o ní Nitenka a dala na ni kontakt. Jí taky přeléčila imunitu. Já měla výsledky z roku 2007 lehce zvýšené (proti spermijkám), ale u Malíčkové už v pořádku, pravděpodobně se to přeléčilo 3 měsíci bez pohlavního styku.

Nitenka je důkaz, že to k něčemu je, to přeléčení. Nepamatuju se, kolik toho Prednisonu brala, to by ti spíš napsala ona.

Jak píšeš, že jsi málo nemocná... ono to s tím, bohužel, vůbec nesouvisí. Já taky skoro nemarodím a ty protilátky jsem měla. A doktorka je opravdu fajn a radí ti dobře s tím vyhýbáním se nemocným a tak, když ti vlastně oslabuje ten Prednison imunitu.

Držím palečky, ať ten 2. listopad je poslední ošklivá věc na tvojí cestě za mimi a v roce 2010 budeš 2násobnou maminkou.

jasmina309
11. dub 2009

Aknyt, týýý joooo 🙂
Tys mě teda opravdu dnes i když už je večer, vykouzlila úsměv na tváři 🙂 . Děkuju a tobě přeju též to samý! 🙂

Dnes sme byli na hřbitově v Děčíně a máme to asi 60km. Cestou sme se stavili u příbuzných. Chtěli sme se pomazlit s jejich už 14 dní chodící slečinkou Eliškou, které bude rok až 8. května. No byla úžasná a hodně legrační! Dcera tam chtěla zůstat, jak se jí tam líbilo. Jenže mě pěkně naštvala sestra, která je ode mě o 8 let starší, děti má dospělí a nic jinýho neumí než do mě rejpat, atˇse na mimi vykašlu a užívám života. ..
Mít něco po ruce, tak jí snad praštím! 😖 😎
Tohle mě vždycky tak naštve! ¨Proč nedokáže pochopit, že já o mimi stojím už 6 let a chci být taky štastná a spokojená a Terezce "konečně" pořídit sourozence.
No nepřišla sem si postěžovat, jen bych raději všechny styky zpřetrhala...Jak mi dnes zkazila náladu...

jasmina309
12. dub 2009

Všem přeju krásné svátky jara. Jasmína 🙂

lenickan
14. dub 2009

Ahoj holky🙂 tak jak ste prožily sváty?
Uteklo to jako voda a topočasí...🙂 jedna báseň...
A už se zase pomlau začínám zase myslenkama směřovat k pátku🙂 ach jooo

modroocka2
14. dub 2009

Krásné dobré ráno...
jojo víkend byl super a už máme úterý...moc se těším na zítřek, mám ho sice nacpanýn k prasknutí, ale závěr stojí za to se tam dohrabat...🙂
Leničko a jak Ty..všechno v pořádku?

lenickan
14. dub 2009

Ahoj Modroočko🙂 ano vše ok, mrcha je pryč a v pátek budeme moudřejší, manža jede se mnou. a když nic tak od dalšího cyklu zase pigára 😲

len
14. dub 2009

Ahoj, nějak nemám sílu to kopírovat (je problém se smajlama), takže své velikonoce jsem popsala tasy:
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

Z čehož plyne, že si vůbec nejsem jistá svou přítomností na zítřejším srazu 😖

lenickan
14. dub 2009

Holky akorát vůbec nevím jak to se mnou zítra bude, máme tu mít delegaci z centrály, takže nemohu na 100% slíbit účast, ale na 90% ano🙂 a už se těším

lenickan
14. dub 2009

Modroočko ty si jdeš zítra pro mrazáčky?

len
14. dub 2009

Jo, je to dlouhý příspěvek úplně dole 😉

modroocka2
14. dub 2009

Tak to je dobře...v plné síle do dalšího kola...to sluníčko je super energie proudí... včera jsem se vyvalila a chytala bronz a trochu se i zadařilo..🙂
Já budu ve středu sama, ale o to víc otázek budu mít... moc se těším, protože doufám, že se dozvím něco nového a budu mít zase o další krůček blíže k cíli...