CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

kkamca
13. črc 2009

len tak teda zalistuju nazpět---

len
13. črc 2009

Ze mě se teď stává rozpolcená osobnost... MOC chci pracovat, fakt hodně, ale zároveň do toho chci řešit to IVF, ach jo, obojí dohromady dost těžko 😒

spes2009
13. črc 2009

Len, vím, máš to těžší o tu práci. Nevím, co poradit, protože se moc nevyznám v našich zákonech a soc. sféře. Vím, že žena, když nepracuje, má pak "problém" s mateřskou a tak. Já to trošku také řeším, protože se bojím, že nás může majitel každou chvíli zavřít. Kvůli krizi to moc nejede a dotovat to moc dlouho nebude chtít. Tak se bojím, aby nás nezavřel, já nebyla bez práce a do toho řešila mimi. Pak alespoň někde být přes zkušební dobu, abych měla trochu jistotu, že mě nevyhodí. Šla bych na PN do konce těhu. Ale je to na budku řešit problém s otěhotněním a ještě práci a soc. zákony a tak ☹

len
13. črc 2009

Spes, já mám na jednu stranu strach, že žádnou práci nenajdu, ale na druhou, že někam nastoupím a pak bude problém pravidelně dojíždět k Apolináři 😒

rendulina
13. črc 2009

Tak to mě mrzí,že larri musela nakonec na laparku... 😔 Tak ať jí to vše dobře dopadne!!!Všichni jí tu držíme palečky a myslíme na ni...

len : mám dotázek; jak jsem na té PN,tak jsem teď dostala od zaměstnavatele peníze za těch 14 dní(co hradí).Pro zbytek si prý musím zajít sama na sociálku ale nevím vůbec kdy-jaký datum?Myslela jsem,že to chodí poštou do schránky a se složenkou půjdu na poštu a nee je to od nového roku jináč 😠 😝
Máš s tím nějakou zkušenost?

spaes2009 : stále z toho nedělám Ameriku a stát se může cokoliv...viz.záhadný UZ.. 😒 jsem zvědavá na ten čtvrteční 😕

len
13. črc 2009

Rendo, já vyplnila lístek, takže by mi to z té sociálky snad měli sami poslat... otázka je kdy 😝 Je to jeden z dílů té neschopenky, který dáš zaměstnavateli, když stonáš dýl jak 14 dní, no a on to pak nějak předá na sociálku, či co, pokud to dobře chápu 🙄 Já taky dostala tu almužnu za prvních 14 dnů od zaměstnavatele a dál to zatím nijak neřeším, jen nosím potvrzení o trvání neschopnosti. Ale prý to pak má z tý sociálky hrozný zpoždění 😖

rendulina
13. črc 2009

No to ti řeknu-almužna hadr 😝 Mě jde o to,zda mi něco dorazí do schránky nebo to musím oblítat sama a k tomu hlídat nějaký datum aby mi to nějak nepropadlo...?
Páč to hledám na netu a tam je to tak složitě rozepsané ale konkrétně to hlavní,kam si zajít nebo,zda něco příjde poštou,tam samozřejmně nění.Jen to,pokud chceš aby ti to chodilo na účet,či složenkou-ale to kde to nahlásit je opět ve hvězdách...Ach ty úřády 🙄 😠

len
13. črc 2009

Hm, tak to neporadím, protože ty peníze taky stále ještě nemám 😒

nadis.h
13. črc 2009

Ahoj holky,

Larri to mi je líto. 😔 Proč to musí být tak komplikované celé.

Holky k té nemocenské. Na konci měsíce cca musíte jít tam odkud máte neschopenku. Tam Vám dají další díl neschopenky + lístek na peníze. Obojí vyplníte a podepíšete zezádu zda chcete peníze na účet nebo složenkou a pošlete nebo donesete to do práce. Z práce tam něco doplní a pošlou na socku a jakmile topříjde na socku tak mají 30 dní na to, aby peníze poslali Vám. A pak už dál jen budete chodit každý měsíc k mudrovi pro lístek na peníze, podepíšete, pošlete do práce a furt dokola jak u blbých dokud budete v PN. 😉 Jen to nezapomeňte podepsat nebo vyplnit to co tam chtějí. Je to pak opruz páč se to posílá zpátky k Vám a zdržuje se výplata těch peněz.

len
13. črc 2009

Nadish, jo, přesně tak jsem to udělala a teď jenom doufám, že si to zaměstnavatel se sociálkou vyříkají a mně brzy peníze na účet dojdou 😉

rendulina
13. črc 2009

nadis.h : já vyzvedla od MUDra lístek na peníze,podepsala a donesla do práce.Tam to poté zaměstnavatel odeslal na sociálku a nyní mi bylo zdělěno,že si na ní pro ten zbytek peněz (a nadále)pak musím sama dojít ale kdy?Neřekli... ☹

rendulina
13. črc 2009

Ale nic jsem ze zadu nevyplňovala...jako zda mi to má chodit na účet,či složenkou... 😕

len
13. črc 2009

Rendo a odevzdávala jsi zaměstnavateli dvě části neschopenky? Jednu o zahájení a druhou o trvání delším než 14 dní (na zadní straně se vyplňovalo i číslo účtu a kód banky). Plus pak ty lístky na peníze, ale neschopenky vyfásneš dva díly pro zaměstnavatele a jeden pro sebe.

nadis.h
13. črc 2009

Leni je nejhorší, že zaměstnavatel snad nemá danou dobu za jak dlouho to na socku poslat. Nebo aspon o tom nevím, protože jsem odešla a šla na PN tak mi dělal dusno a posílal to tam vždy až za strašně dlouho. 😝

Rendi nikam nemusíš. Vyzvedneš lístek na peníze a šoupneš to do práce. A z práce to musí poslat na socku. A peníze už Ti pak budou posílat ze socky až tam dojde ten lístek na peníze. Takže to šéf myslel tak, že už jen máš počkat až Ti dojdou koruny ze socky. A jestli už to tam z práce poslali tak Ti to od toho dne musí přijít do 30i dnů.

nadis.h
13. črc 2009

To kam to chceš poslat se píše na tu druhou část neschopenky. Lístek na prašulky se snad jen podepíše a mam pocit, že jsem zaškrtávala,že neberu důchod či co. Nebo něco takového. 😀

nadis.h
13. črc 2009

Jo a jeden Tip... Já tím, že jsem neměla chuť volat do práce jestli to poslali a abych věděla plus mínus kdy mi to dojde tak jsem si zavolala na socku zda jim tam už lístek na peníze přišel a oni mi to vždy řekli... 😉 A vždy to přišlo až v tom poslednim dnu + - 1 den.. A mezitim se mi frkly vždy kontroly... 😝

len
13. črc 2009

No, já bez těch peněz naštěstí existovat můžu, takže to zase tak dramaticky neřeším, někdy to dojít musí 😉 Kontrolu jsem zatím nezažila, ale vycházky teda dodržuju na minutu přesně.

nadis.h
13. črc 2009

Leni to buď ráda. Někdy to je na dlouhou trať. Já dostala první peníze až na konci března snad někdy a doma byla od 12.ledna. 😝 A vychajdy jsem taky raději nepřetahovala. Tady u nás jsou jak praštěný. Chodí ke každému koho znám, že je v PN.. 😝

len
13. črc 2009

Nojo, no, ale jestli to pomůže tomu, aby lidi ty PN nezneužívali, tak jen do toho... Ale peníze by teda včas chodit mohly, to zase jo 😒

rendulina
13. črc 2009

Holky problém je ten,že já z druhé strany neschopenky nic nevyplňovala 😕 Jeden díl mam doma,jeden má doktor a ty zbylé,mají v práci.Kdyby mě někdo nenakopl,že si mám vyzvednout lístek na peníze-tak pro něj ani nejdu-já marodila naposledy před 6 lety a ro týden ze zádama.
A teď jsem jak ten blbec.
To jsem zvědavá,jak to vyřeší,kdyš jsem tam nic neuvedla-budu tam nakonec muset jít sama.
Náše zaměstnavatelka si také nedělá hlavu z toho,kdy to na soc.odevzdá-tudíš si myslím,že to dostanu bůh ví kdy...? 😖

len
13. črc 2009

Rendo, moje je to taky první neschopenka v životě, když teda nepočítám ten týden po potratu... Hele - mají v tom sami bordel, zaměstnavatelé i doktoři 😝

rendulina
13. črc 2009

No jo ale musím to teď vypátrat já 😖 A courání po úřadech teda "miluji".Také by nikomu v práci neupadla pusa,kdyby mi to řekli předem,že se tam má vyplňovat,jak chci soc.posílat... 😠 Ach jooo! ☹

janka12
13. črc 2009

Kkamco, kdybys mela o caj zajem, rada Ti ho za par korun prodam. Koupila jsem ho pro sebe, ale mam ted ve snazeni pauzu a je mi lito caj nechavat lezet. Kdybys mela zajem, tak mi napis, ja bych zvazila kolik ho doma mam a rada Ti ho poskytnu.

janka12
13. črc 2009

Koupila jsem ho v bylinkarstvi v Dlouhe

zati ahoj J

haaribo
13. črc 2009

Tak jsem konečně spolkla poslední Clostil. Jako jsem fakt ráda.... Ale docela mě bolí břicho, no, snad to brzo přejde...
Spes: v pátek ti budu držet palce a napíšu na koníka, jak jsem dopadla!

saralinda
autor
13. črc 2009

Holky, tak to je to tedy složité s těmi neschopenkami.

Larri, myslela jsme na tebe, snad už to máš teď za sebou a odpočíváš. Věř, že bude líp.

saralinda
autor
13. črc 2009

Len, kdy máš ty vycházky?

len
13. črc 2009

Sar, 13-20, tzn. v Praze se mohu vyskytovat tak 14-19 🙂 Zítra mě snad vytáhne máma na výstavu, ve středu mám dopoledne doktora a pak na začátku vycházek pohovor, ale jinak nic...

jasmina309
13. črc 2009

Ahojte
Lani, myslím na tebe 🙂 . bude to dobrý!
já sem po laparce u Apoli.Mě před iVF pokusy vzali při operaci oba mé neprůchozí vejcovody.Je to fakt, že nic příjemnýho to nebylo, ale dalo se to vadržet. Druhej den po operaci dopoledne, mě propustili a pak už to bylo lepší a lepší 🙂
Sice znám holku, která si neprůchozí vejcovody odstranit nenechala a pak přirozeně otěhotněla, ale mě by se to stalo těžko, když sem se o mimi snažila už s prvním mužem a to je 13 let nazpátek. Dceři tehdy byli 2 roky.
To už přeci otěhotněla dávno...
Jinak ms ani dnes nikde, takže už mě dusí, ptž mám břicho, jak balon a všechny příznakytaky. Tak snad nebudu lákat žraloky u moře na MS 😀 😀 😀 a stihnu jí do odjezdu.

len
13. črc 2009

Jasmi, normálně bych tě utěšovala, že třeba jsi těhotná, ale bez vejcovodů teda nevím nevím 😀 Tak ať nezlobí a přijde co nejdřív 😉
Jsem si říkala, kdyby tam Larri nechali až do středy, že bych se tam na ni skočila mrknout, ale říkáš, že už ji zítra pustí? to by pro ni asi bylo nejlepší, aby se po tom všem nemusela trápit v nemocnici 😔