CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

rendulina
30. črc 2009

Tak to se máte len...-máte to pěkně naplánované.Průběžně si vždy alespoň malinko odfrkneš.To my letos ani raději nic neplánovali,když člověk neví,co bude.
A co prosím tě bereš za ty antidepres.?A jak se po nich cítíš?

len
30. črc 2009

Jmenuje se to Citalec, beru nějakou prý nizoučkou dávku a cítím se... no, zatím nijak, prý by se to mělo projevit za 2-3 týdny 😒

My si tu zářijovou dovču taky v březnu plánovali s ohledem na práci a potenciální těhotenství 😉 No a vidíš, všecko je jinak 😝

haaribo
30. črc 2009

Len, účinek antidep. nastupuje za 3 týdny až měsíc, to je jejich nevýhoda...já potřebovala pomoct hned, taky proto jsem je tehdá nebrala....nevýhoda zdravotníků, co ví víc než laik....

len
30. črc 2009

Rendo, já byla varovaná, že to nemám přestávat brát, když to do tejdne nezabere. No, aspoň už nebrečím, ale to je spíš daný tím, že už je to dýl za mnou a taky ta Kodaň docela zabrala - prostě vypadnout a utéct od toho pryč. Osobně si myslím, že mi největší službu udělaly ty neomezený vycházky.

rendulina
30. črc 2009

No jak já bych vypadla-ani nevíš! A hrozně mě ty omezené vycházky štvou 10-12 a 14-16h.= je DĚS 😝 🙄

Kdyby se mi alespoň zadařilo uspět v pondělí u toho nového obvoďáka-ten mi léky je tak asi nenapíše ale nechá mě alepoň(když tedy uzná),doma dále???

Já mám právě takové ty lítostivé stavy-hlavně to brečení 😢

len
30. črc 2009

Rendo, myslím, že by tě nechat mohl, i léky by ti mohl předepsat... S těma vycházkama - mně úplně stačily dva měsíce, a to jsem měla 13-20! A myslela jsem, že vylítnu z kůže 🤐

lindazofie
30. črc 2009

Rendulino tak řekni obvoďákovi, že máš psych. problémy a že máš migrény, bolesti hlavy a bude Tě muset doma nechat do návštěvy nervovýho

Jinak já jsem po revizi, byla jsem začátkem června, zaměstnavatel mi dneska řekl, že se mnou nepočítá, moje smůla, že jsem přišla o mimi a nejsem těhu, po uschopnění mě čeká výpověď

aknyt
31. črc 2009

Ahojky,
koukám, že jsme tu teda výběr k pohledání ☹ Téměř žádné úspěchy tu nejsou vidět.

Spes, zkus zavolat do CARu a chtěj mluvit s doktorkou (nebo doktorem) o tom IUI, jestli jsi narazila na sestru ve špatném rozpoložení, tak ti mohla říct, že to nepůjde a ono by to klidně jít mohlo. O tom jsme se během posledních pár dní s Len přesvědčily, že záleží na tom, s kým mluvíš.

Rendo, jestli obvoďák za něco stojí, tak tě ještě nechá doma.

Včera jsem si zubaře řádně užila, ještě teď mě bolí půl hlavy ☹ A za měsíc bude pokračování... Jinak po laparce i revizi jsem se snažila jít co nejdřív do práce (laborka a kancl), doma bych se asi zbláznila. To jsem měla přesně ty plačtivé stavy a práce mi v tom moc pomohla, musela jsem myslet na něco jiného.

jasmina309
31. črc 2009

Ahojte Apolenky při pátku 🙂
Rendulíno- neboj, vysvětli obvodnímu situaci a určo to pochopí! Já takhle narodila mezi IVF skoro 5 měsíců. Vždy sem řekla pravdu.
Landazofie- to mě moc mrzí, že i ty sis prošla revizí! i když se neznáme, ale tohle téma je mi hodně blízké. 😒
Jinak já sem dnes sama doma, ale zítra už vyrážíme s karavanem na Peruc. Zagrilujem a dáme nejen vínko, což už potřebuju jak sůl. V Egyptě sem kromě whisky (kvůli Faraonově pomstě- průjem) nepila nic jinýho a tak sem si neudělala ani náladu ☹
Všem vám tady přeju pro povzbuzení před slunným víkendem, at si uděláte taky dobrou víkendovou náladu! 🙂 Atˇna chvíli zapomenete na starosti všedních dnů 🙂

aknyt
31. črc 2009

Jasmin, tak si to na Peruci užij, tam je hezky (je to kousek od nás) 🙂

rendulina
31. črc 2009

lindazofie : díky,pokusím se to obvodnímu vysvětlit,jak se věci mají...na nervy jsem,a hlava bolí denně(což je pravda).A jak je tobě?K tomu ještě představa vyhazovu z práce tuplem nepřidá-to tvůj zaměstnavatel stojí pěkně za prd(zprominutím).Že to pojal takhle : nejsi těhu,tvoje smůla... 🙄 😝

Včera mě chytla v 22h.depka a řvala jsem jak želva.Stále si říkám : že kdybych nechytla tu zatracenou chřipku od mamky,mohli jsme mít mimíska... 😢 Sestra mi u Apoli říkala,že to tím být mohlo,že v období chřipek tam mají ZT/revize na denním pořádku. 😖
Manžílek mě chlácholil(obdivuji jeho trpělivost a statečnost...)Teď to jel vyjezdit někam na kole.Vím,že se musí nějak odreagovat,aby se z toho/ze mně -také nezbláznil. 😔
Akorád ho mrzí,že jsem se u OG nezeptala na ty lázně... ☹ Já když zaslechla,že mně chce uschpnit,tak jsem si říkala,že jsem asi teda v pořádku a na nějaké lázně už vůbec nemám nárok.Teď mi to zase leží v hlavě a tak až mu tam ponesu tu zprávu z hystologie,pokusím se nenápadně zmínit a pozeptat.

aknyt : kdybych měla nějakou relat.klidnou práci - tak bych to tam také zkusila rozdýchat.Stále nad tím uvažuji.Ale jít z nervama v kýblu do dalšího blázince a tpět ty lidi,tahat těžké a stát celý den na nohou - i když si to rozmýšlím stále dokola - to fakt nedám...
Nechci si to připouštět,že jsem zralá na psychDr.ale vykacet se někomu opravdu potřebuji (zvlášť s někým,kdo mi nějak rozumně poradí).

Na druhou stranu je mi blbé,vůči koleginím nejít do práce...ale to jsem zkrátka já(takový blbec)vždy když jsem lezla po čtyřech a bylo my zle,šla jsem vždy do práce.Tak teď si říkám,že to snad pochopí,zvlášť,když jsou to všechno matky min.o dvou dětech a u psychoDr.se léčily též.

jasmina : závidím vám ten karavan 😵.To musí být super!Kdekoliv si zaparkovat a přespat...k tomu ještě za vínkem na Moravu...
Já jak tu vyzvídala,kdy mohu ten alkohol(těšila jsem se,až si malinko ovíním hlavu),tak jsem nepozřela ani kapku.Stále si říkám:Vyrazíme si někam na pivko,vínko - a nakonec mě přejde chuť i nálada 😒

Bojím se,aby mě někde někdo nepotkal a neřekl si : no,ona si marodí a vysedává si někde u sklenky...
Fakt jsem holky asi magor.Vám už tady s tím také musím lézt na mozek?!

Omlouvám se za ten román... 😕 😅 😔

len
31. črc 2009

Rendo, můžu ti říct, že já když se rozkrvácela, první věc, co jsem udělala, bylo strčit do lednice lahev vína. A musím říct, že mi to hodně pomohlo, otevřeli jsme si ji s manželem, já vypila dost přes půlku, pořádně se vybrečela... Od té doby maximálně skleničku, navíc teď bych na ty léky neměla vůbec.

Aknyt, ono to s tím IUI mi říkala i Jirsová - že v srpnu budou malovat a cca 14 dní tam nebude fungovat kromě poraden nic.

len
31. črc 2009

Jo a ještě Rendo - tu chřipku si absolutně nevyčítej! Sestra to možná myslela dobře, že hledala nějakou příčinu, ale povětšinou je příčina prostě neznámá, já neměla žádnou chorobu, žila jsem superzdravě, žádnej stres, alkohol, kuřákům jsem se vyhýbala i na ulici... no a dopadlo to stejně. Ber to tak, že prostě embryjko bylo slabé a nezvládlo by to, možná mu ta chřipka trochu dopomohla, ale asi je lepší, když se to stalo teď než někdy v 10-12.tt, když už bys viděla i srdíčko 😔

lindazofie
31. črc 2009

Rendulino ahojky, na ty lázně se zeptej, to by Ti možná udělalo moc dobře. No to víš nepřidá mi to, že se takhle ke mě chová šéf, copak za to můžu, ale když mi dá v září výpověď tak s tím nic neudělám. Do konce listopadu budu mít výpovědní dobu a pak mi musí dát tři odstupný platy, třeba otěhulím a vše bude jinak, 19.8. jdu do car, ne tedy do Vašeho, ale do sousedního v Podolí, tak uvidím co dál. Mě by se do těch lázní nechtělo, ale když to k ničemu nepovede, tak tam taky vyrazím. Jinak, abych se přiblížila, abych nemyslela na otěhu začala jsem studovat vysokou školu dálkově, mám za sebou dva semestry, doufám, že budu těhu dřív než budu promovat. A když řekneš obvodnímu, že Ti není dobře, musí Tě doma nechat, jinak si najdi jiného, já mám obvodní taky na baterky.

Už jsem se z toho oklepala, co nadělám, ať mi dá za měsíc výpověď a odstupný a někam se zařídím, doprošovat se fakt nebudu takovýho ubožáka necitelnýho, ať si trhne

len
31. črc 2009

Lindo, já to měla stejně, ale týden před koncem výpovědní doby jsem odešla kvůli IVF na neschopenku, tak jestli ti dají v Podolí PN, je to asi nejlepší řešení, o tu PN se výpovědní doba prodlužuje. Akorát jsem bez peněz, protože sociálce to hrozně trvá a to odstupné to pochopitelně oddaluje.

lindazofie
31. črc 2009

Len a jak to přesně máš? Odstupné už jsi dostala nebo dostaneš až skončí výpovědní doba? Mě kvůli IUI PN samo nedaj, až jestli otěhulím a v car nedávají neschopenku, no zkusím jim tam vylíčit v srpnu svoji situaci a uvidím, kdy bude taky možné IUI, jestli v září. Spíš mi jde o to, že když půjdu např. na měsíc do práce a pak na PN, že mi zaměstnavatel bude platit prvních 14 dní a to budou zase výčitky a kecy.

len
31. črc 2009

Ne, odstupné dostanu, až mi skončí výpovědní doba, čili až mi skončí PN.
Hele, tak to je aspoň nějaký zadostiučinění, když se tak k tobě zachovali, ne? 😉 Ale nedělej si nějaký přehnaný iluze, já brala dobrý peníze a dosáhla jsem na ten strop a za těch prvních 14 dní od zaměstnavatele dostala cca 6 000. Fakt nechápu, proč by kvůli tomuhle měl prskat.

rendulina
31. črc 2009

Jo s tou nemocenskou - na socilce mi řekli,že naše majitelka tam po prvé k tomu lístku na peníze zapomněla dodat nějaký díl té neschopenky s datumem od kdy marodím(zřejmě ten jeden,co má u sebe)a že jí tam znají - vždy jsou s ní potíže...Tak že jsem jí písla SMS a zatím nevím,zda to vzala na vědomí.Tak že to vypadá,že si také pěkně počkám,poněvadž to tam jinak mají pro mě připravené,jen to odeslat ale bohužel to závysí na ní 🙄 😝

rendulina
31. črc 2009

lindo : tak to tě obdivuji,že ses dala ještě do studia...Držím ti palčáky,ať ti to v srpnu v CARu dobře dopadne a napíší ti PN 😵 Pěkně si zaměstnavatele vychutnáš,za ten jeho podraz! 😵
A ty jsi měla ZT+revizi po IUI?Je fajn,že se nemusíš hormonálně tolik zatěžovat jako při IVF... 😒 😉

aknyt
31. črc 2009

Rendo, pokud se na práci necítíš a je ti doma lépe, tak se pokus to prodloužit. Mně bylo doma hůř než v práci (i když jsem musela dodělávat práci za 6 týdnů - celé dny na nohou v laborce), doma jsem byla sama, v práci mezi lidmi. Asi kdybych se cítila doma dobře, tak bych nešla tak brzy... i když ty nedodělané vzorky by mě stejně strašily a navíc by na mne počkaly, tak jsem nechtěla zvětšovat množství nedodělků.

lindazofie
31. črc 2009

Ahojky Randuli, já měla native IUI a revizi jsem měla protože nám přestalo bít srdíčko v 11+4, šla jsem si pro těhu průkazku, vypsali mi jí, ale do ruky už nedaly

rendulina
31. črc 2009

lindo : tak to je hrozné 😢 My se k srdíčku ani nedopracovali.. ☹ A řekli ti nějkou příčinu-proč došlo k ZT?Nebo jak tu psala len,je příčina neznámá? 😖
Kdyby to alespoň z něčeho zjistili(z té hyster.),abychom se příště již nemuseli bát že nám toto opět může hrozit...?!

Myslela jsem,že to proberu s Řežábkem ale nechce se mi ani věřit tomu,co tu psala l1u1c1i(luci),že tam Ř.již nebude??? 😒
Taková kapacita a že by nám někam přešel za lepším?

len : a co u tebe? Již se MS dostavila?Já jsem na ni za těch 4-6 týd.zvědavá - prý se nemám divit,že to bude síla 😝

len
31. črc 2009

Rendo, já když to probírala s Ř, tak koukal na ty výsledky a shrnul to, že se to prostě stává. A minule mi zase řekl, že 25% riziko je v každém těhotenství (i tom po IVF). A dodal teda, že já ho mám asi větší 😀

Jinak MS nikde, ale bohužel ani ovulace nikde, prostě nefunguju 😝

rendulina
31. črc 2009

Len : a nechceš zkusit Femigard (nevím,zda ti to něco říká)? KDY POMÁHÁ :

* pocity napětí, tlaků, křečí a píchání v podbřišku (dysmenorhoe)
* výtok z pochvy, pálení a nucení na moči
* ovulační bolest a krvácení (mimo vlastní menses)
* nepravidelnost menstruace
* akné, potivost, předrážděnost a padání vlasů, vegetativní reakce krevního oběhu
* cystičky v prsech a cysty na vaječníku
* změna proporcí těla (hubne pas a rostou prsy a boky)
* nechuť k sexu
* vymizí klimakterické potíže

Měl by se užívat cca 3 měs.Já ho zkusila,žádné pozitivum ani negativum mi tedy nepřinesl.Měla jem ho na upravení mého již letitého špinění v období cca 7 dní před MS.A bohužel nezabral... 😖.Ale tobě by pomoci mohl-když to máš tak rozhozené.
Mě až nedávno v CARu řekli,že to mé špinění je snížená funkce žlutého tělíska a na se to předepsat nic nedá.
Jen mě OG uklidnil,že se po těhotenství,ač zamlklém v tělě ženy vše mění a mohlo by se to třeba upravit...Tak jsem na to zvědavá 😨

len
31. črc 2009

No, já po potratu měla cykly na den přesné - předtím 21-24, po potratu osm cyklů přesně 23 dní. Takže jsem neměla důvod je nějak upravovat... No a teď doufám, že bude mimo jenom ten jeden cyklus a pak tělo zase hezky nastartuje 😒 Už do sebe nic rvát nechci, beru léky na štítnou žlázu a antidepresiva a piju bylinkový čaje od Mojžíšky a bojím se, aby se to ve mně nepomlátilo 😒

rendulina
31. črc 2009

http://www.kosmetika-zdravi.cz/femigard

len : já jen kdyby náhodou...Já pila také ty čajíky od Mojžíšky.Pak jsem to právě prostřídala s tím Femigardem a pak opět čajíky.Beru též léky na štítku (kromě antidepresiv- zatím)a myslím,že by se to mlátit nemuselo...jsou to jen bylinky.Leda se na to raději informovat u psachoDr.

rendulina
31. črc 2009

A ty tu Mojžíšku len stále cvičíš?nebo chodíš jen na odblokování...?Já nad tím přemýšlím,že toho na čas nechám - docela mě již chybí jízda na kole a v zimně občas lyže = to vše při Mojžíšce mám zakázáno,ty též?

Je to hrozné omezování...i když to asi do sebe něco má. 😵

len
31. črc 2009

No, však spousta léků má účinnou látku vytaženou z bylinek 😉 Konkrétně třeba ta moje AD se vysloveně nesnesou se třezalkou.

Mojžíšku jsem přestala cvičit při stimulaci, to už bylo dost nepříjemné, teď chci zase začít. Na kole toho moc nenajezdím (chlap nerad, tak chodíme pěšky) a lyže - jezdíme pouze na běžky a tam žádný zákaz taky není, vlastně funguju zcela normálně, jen nosím místo kabelky batoh a nedávám nohu přes nohu 🙂

len
31. črc 2009

Jo a koukám, že v tom Femigardu zrovna třezalka je... Já to mám vysloveně v příbalovém letáku uvedeno, že se to nesmí kombinovat 😒

rendulina
31. črc 2009

Jo tááák,tak to ju.Třezalku tedy nebrat 😉
Jsi mě pobavila... 😵
To můj manža je do kola blázen a mě to také baví(když není moc velké převýšení 😝 )a na horách jsme již (jak kvůli právě Mojžce nebo IVF)dlouho nebyli - tak jsem myslela,že bychom je tentokrát hodili do plánu na nový rok.Tak že to zkusím bez ní a uvidíme...čajíky pít zvládnu,ty mi neva 😉