CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

collette
25. srp 2009

Ahoj děvčata,

od března jsem se neozvala. Tedy, ne, že bych vás občas nezkontrolovala, ale neměla jsem odvahu psát. Jsem stará pověrčivka a s určitými informacemi šetřím. A když kolem sebe vidím, kolikrát jdou veškeré naděje do kopru...

Jen jsem vám chtěla říct, že to vyšlo a píďátko se udrželo. Už jsme se přehoupli do třetího trimestru, takže už se odvažuji dávat informaci do fóra (už to vážně popřít nemůžu😀), kupovat si věci a začít si to konečně užívat. Ne, že by nás pronásledovaly komplikace (ťuk ťuk ťuk), ale zhruba co měsíc na nás něco baflo a vylekalo nás (špatné tripple testy, komplikovaná amniocentéza, podezření na únik plodové vody). Teď už si říkám, že kdyby se nedej bože pídě rozhodlo drát na svět, je velká šance na záchranu. Ale jinak musím říct, že vše probíhá až neočekávaně dobře. A pár strašáků k tomu asi patří...

Moc vás všechny zdravím a držím pěsti, snažilkám "upgradovaným" na čekatelky moc gratuluji a snažilkám přeju brzský upgrade 😉 Jste ve výborných rukách. Když přijde řeč na Apolináře, s kapkou nadsázky říkám, že tam jsou výborní: mně stačilo zavolat a objednat se 🙂

aknyt
25. srp 2009

Haaribo,
prostě to nerad sděluje, i na konzultaci mi papírový ceník nechtěl dát ☹ Nepočítám, že by mi ještě přišla odpověď.

Jinak s mrchou mám opačný problém, modlím se, aby ještě chvilku posečkala. I když mi setřička řekla, že můžu začít stimulovat i 31., že ten jeden den nevadí...

aknyt
25. srp 2009

Collette, tak to gratuluju 🙂

Už se ani nepamatuju, jestli jste měli IUI nebo IVF, ale hlavně že to vyšlo 😉

haaribo
25. srp 2009

Collette, tak to moc gratuluju, ikdyž tě neznám, taky bych brala, kdyby se zadařilo, ale jaksi zatím nemáme příčina těžko říct, jestli se někdy najde...

Tak ať to dotáhnete do vítězného konce!!!!! 😉

Tynko, já spíš nechápu, proč se to tak snaží tutlat, vždyť jinde mají ceníky vyvěšené na netu...
No, jsem zvědavá, kdy ta mrcha dorazí, doufám, že se nebude courat, když zatím nemám jediný příznak jejího příchodu....

jasmina309
25. srp 2009

Ahojte
Aknyt, ty jsi ale šikule šikovná 😀 s tím ceníkem 😀

aknyt
25. srp 2009

Jasmin, nejsem šikovná, jen drzá a neodbytná 😀 i když je fakt, že sestřička to vyklopila úplně bez nátlaku... měla jsem štěstí na jednu z mých oblíbených a hlavně jednu z těch, co ví skoro všechno.

haaribo
25. srp 2009

Prostě víš, kdy zavolat a uspěješ!!!!

collette
25. srp 2009

Aknyt - díky moc 🙂 Je mi to až blbý psát. Přišla jsem sem na radu, poradily jste, já se v pondělí objednala a ve středu jsem zjistila, že jsem těhu (do slova a do písmene). Myslím, že v mém případě byla hlavním problémem psychika. Touha se pomalu měnila v posedlost. A rozhodnutí, že půjdem do CAR, mě (aniž bych si to uvědomovala) uklidnila a zadařilo se. Jsem děsnej nervák. Nechtěla bych být se sebou (chudák manža, tohle mu nikdy nevynahradím), natož v sobě. Já bych se v něčem takovém taky nechtěla zahnizďovat. Hormony a adrenalin mi stříkaly ušima, jak to vypadalo uvnitř raději ani nedomýšlet ☹

aknyt
25. srp 2009

Collette, tak to je super, jak se zadařilo 🙂
Tu fázi jsem už u Apolináře prošvihla, ale třeba kdybych měnila CAR, tak by to mohlo taky tak fungovat 😀....

... teď teda plácám, moc dobře vím, že u nás to tak být nemůže, ale je to fajn, když se to tak aspoň někdy a někomu povede.

haaribo
25. srp 2009

Tynko, v tuhle etapu jsem taky doufala, ale taky už ji mám tak nějak za sebou... 😀

aknyt
25. srp 2009

Haaribo, ty tu šanci ještě máš - jsi mladá, v pořádku a máte pěkný spermiogram... neboj, ono to půjde 😉 Třeba mrška teď už nedorazí a nebudeš muset CAR řešit... i to tu už bylo (a snad i bude). 🙂

haaribo
25. srp 2009

No zase tak mladá si už nepřipadám... 😀
Uvidíme, co bude nebo nebude, ale měla jsem takovou vizi, že do konce roku by se to mohlo povézt....no, to asi nehrozí.... 😖

jasmina309
25. srp 2009

Collette- tak to mocinky gratuluji a to i ktomu, že se ti podařilo tak dlouho to v sobě dusit a nevykecat 😀
Hlavní je, že se zadařilo a brzy z tebe bude máma 🙂
Jojo- psychika je prevít
Spes, receptík na kynutý švestkový koláč- 1a 1/2 lžíce droždí dáš do hrnku v kterém máš připravené vlažné mléko(toho ani ne půl hrnku) a přidáš špetku soli a lžičku cukru , zamícháš a kvásek necháš vzejít.
Do mísy nasypeš 3 hrnky polohrubé mouky,6 lžic cukru krupice, 6 lžic oleje, 1 vanilkový cukr a 2 žloutky.
Když vzejde kvásek vleješ ho do mísy a hněteš až vznikne těsto nelepící se na mísu ani na vařečku.Podle potřeby přidáš ještě mléko či mouku.
Těsto necháš asi 3/4 hodiny pod utěrkou kynout. Mezitím si připravíš ovoce (nejen švestky, ale třeba jahody, merunky, rebarbora, ale i tvaroh či povidla). Vysypeš plech a kynuté těsto do něj mokrýma rukama natáhneš- jde to dobře, neboj). pak pokladeš ovoce a žmolenku, nebo jak psala Len i mák.A vložíš do předem vyhřáté trouby na 180st.Až nazlátnou okraje, je pečený 🙂

collette
25. srp 2009

Tak já vám aspoň pošlu těhubacil 🙂 Kucky kucky, pšík pšík, frk frk... I když těhubacily jsou asi v jiné části těla, ale nevím, jaký zvuk bych onou částí mohla asi tak vydávat... Manža má pravdu. Já vážně dokážu být nechutná...

len
25. srp 2009

Collette, gratuluji! 🙂
Já v to taky doufala, taktéž že otěhotním PŘED prvním IUI, PŘED prvním IVF... Teď už se jen modlím, abych otěhotněla PO třetím IVF 😀

jasmina309
25. srp 2009

Haribo- jak to , nehrozí, hrozí 🙂

haaribo
25. srp 2009

Jasmin, těch vánoc, co jsem si plánovala už nebýt v práci, už bylo tolik.... 😒

jasmina309
25. srp 2009

Leni nápodobně!
Já taky doufám, že ted se něco stane a já otěhu při tom naposled hrazeným IVF číslo 4 🙂

jasmina309
25. srp 2009

Haribo, když si vezmu že druhý dítě sem chtěla už když byli dceři dva roky )dnes je jí 15), tak je mi blivno...
Ale nezoufejme, snad už se štěstí usměje, když se usmálo i na Collette 😀

haaribo
25. srp 2009

Jasmin, to jsem netušila, tak to je děsný....to už bych snad ani nedoufala... A třeba na nás Collette teď prskla a zadaří se!!!!!!!!

collette
25. srp 2009

Haaribo, ve Tvém albíčku jsem zjistila, že jsi byla u Dr. Faita. Měl by mě rodit. Jaký z něj máš pocit? A co vy ostatní? Nějaké zkušenosti?

Děvčata, je jedno, kdy to vyjde, hlavně že to vyjde. A ono to prostě vyjde...

haaribo
25. srp 2009

Collette, víš, já bych aspoň to jedno mimi chtěla stihnout do 30ti....

Byla jsem u Faita na UZ....jako nebyl nejhorší, mnohem hůř na mě působila jedna doktorka, ale bohužel netuším, kdo to byl....
Akorát, že mi nevěnoval ani pohled, nezvednul hlavu od papíru...ale chvílemi se snažil být i vtipný...

collette
25. srp 2009

Haaribo, nevěš hlavu, čekám první a nejspíš jediné dítě. A je mi 36... A díky za info. Podobné info jsem slyšela také, ale taky jsem slyšela, že je děsný kliďas a dokáže rodičku uklidnit. Co se týče jeho "vtipnosti", mám vlastní zkušenost. Volala jsem mu při tom podezření na únik plodovky a to, co mi říkal, raději nebudu interpretovat, protože by to někoho mohlo nadzvednout, ale fakt je, že jsem potom byla klidnější, i jsem se zasmála, ale chápu, že někomu tento styl humoru příliš nesedí.

haaribo
25. srp 2009

Tak při porodu nevím, s tím zkušenost nemám 😀 , ale i v amb. je kliďas, to je pravda... 😉

collette
25. srp 2009

Když se tu bavíme o vtipnosti, dovolím si něco pro pozvednutí nálady...

Ztrémovaná medička a vstřícný profesor u zkoušky z anatomie:
Profesor: "Kolegyně, jaké pohlavní orgány se nacházely v této pánvi?"
Medička: "Mužské?"
Profesro: "Jistě, jistě, ale jen občas..."

haaribo
25. srp 2009

Tak to je dobrý! 😀

collette
25. srp 2009

A ještě jeden...

Obézní pacient a lékař:
Lékař: "Dodržel jste mé doporučení a jedl jen to, co průměrné dvouleté dítě?"
Pacient: "Ano."
Lékař: "A co jste jedl?"
Pacient: "Kus omítky, papír, dvoukorunu, korálek, žížalu a hrst písku..."

Děvčata, ať žijou afty, máme se na co těšit 😀

haaribo
25. srp 2009

No tak to je strašný... 😀 😀

len
25. srp 2009

Collette, já zase znám ten, jak lékař nasadil obézní paní dietu - k večeři jen tři kolečka mrkve. A když paní přišla ještě o deset kilo těžší, tak jí vynadal, že to nedodržuje. Tak se mu tam rozplakala - pane doktore, já to vážně nezvládám, je mi to líto, dvě kolečka ještě sním, ale když manžel přivážel to třetí, to už se vážně nedalo 😔

haaribo
25. srp 2009

Šmarjá, kam na to chodíte????