CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

haaribo
24. zář 2009

Ahoj holky, tak copak je tady nového??, Nějak nestíhám dočítat... A teď budu další 3 dny v práci...
Jsem docela napnutá, kolik vajuch v úterý najdeme na UZ... 😠

jasmina309
24. zář 2009

Týnko, zase se nám tolika nepřepínej...víš jak 🙂

No já sem v tom "přechodu" tak se potím jako blázrn... Už jen, že sem šla pro něco do sklepa a zpět a už sem byla mokrá a lepivá...fuj 😀

jasmina309
24. zář 2009

Haaribo- to věřím, žes napnutá! Tak držím palce! Tohle napětí mě čeká zhruba za 2 týdny 🙂
Len- nepřipouštěj si datumy a věř že tahle pauza v čekání na lázně se ti vyplatí v podobě toho našeho vysněnýho vonavýho uzlíčku 🙂

haaribo
24. zář 2009

Jasmi, jenže nám zatím nejde o nic jiného než o IUI... Pořád si lámu hlavu co bude dál - manža jde na operaci 20.10. ....tak to spíš vidím na IUI do konce roku, co bude na neschopence a v lednu ev. na IVF...

haaribo
24. zář 2009

Vždyť ono to nějak dopadne. A pokud si na mimíse budeme muset počkat až do IVF, aspoň se máme na co těšit a já budu víc v klidu, až se manža vrátí zpátky do práce...

saralinda
autor
24. zář 2009

🙂 Haaribo, myslím, že se rozhodla dobře. Do konce roku to uteče rychle a navíc budete zkoušet to IUI, takže se bude něco dít a třeba se podaří. A až bude manža OK, tak se pustíte do IVF. Je moc důležité aby jsi do IVF šla vpohodě.

Jinak já už jsem celkem vpohodě. Včera večer to zachránilo výborné víno. Pěkně se mi po něm spalo a ráno už bylo lépe.

haaribo
24. zář 2009

Sar, manža včera vytáhnul nějaké víno, co jsme před časen dostali...Fuj, to bylo hnusný....by mi asi vypadaly zuby, jak to bylo kyselý... 😖

matava
24. zář 2009

ahoj holky, no v lednu pri pozitivnim tehu testu rozeslu kontakt na carodejku kdo bude mit zajem 😀
sar, jsem rada ze ti je lip a ze mas takoveho skveleho chlapa, ktery te rozesmeje..u te bylinkarky jsem nebyla, tohle byla pani na praze devet, pouziva karty ale hlavne nejak sebe a kyvadylko..no fakt zajimavy... 😉
len, bys pak nekam mohla napsat navod jak se v dnesni dobe ziskava povolenka do lazni 😀
haaribo, z jednoho vina jsme se na vinobrani taky ksichtili, nastesti tam byl velky vyber

matava
24. zář 2009

jasmino, tak bravo girl..nam pak musis rict v jakem cisle se objevi, ze bych se vratila do pubertlanich let 😀 a je dobre, ze jste nad tim mavli rukou...jen byste se trapili..a je smutny, ze pro ni je majetek vic nez sourozenci... 😒

len
24. zář 2009

Matava, návod, jo?
Bych spíš řekla - v mých stopách nechoďte! 😀

matava
24. zář 2009

tak tim padem to napis jako fejeton nebo nejakou glosu, to by tak sedelo, povzdechnuti si nad tim vyrizovanim..az se jendou do tech lazni dostanes, tak se nejdriv tyden budes vzpamatovavat z tohodle silenstvi..
me to pripomina jeden dil asterixe a obelixe jak obihali urady sem a tam..uuplne te tam vidim 😀

len
24. zář 2009

Víš co, já si včera říkala, že budu potřeboval lázně už jenom na zotavení z těch ouředníků 😀

Takovýhle články sem radši ani nedávej, to je noční můra všech 😕 Ale zase je pozitivní, že nakonec se všichni dohodli, a pro nikoho z nich to není první vytoužené dítě (ani druhé) a zároveň poslední možnost...

saralinda
autor
24. zář 2009

Len, dneska cestou z práce jsem si koupila háček a klubíčko (měli jen tenoučný háček, tak jsem koupila tenkou "nit") a už jsem se podle návodu na netu naučila krátký, dlouhý i nahazovaný sloupek a po malém vzorku, kde jsem si vyzkoušela jesnotlivé styly jsem vytvořila svou první hvězdičku. No, tak krásné jako tvé výtvory to rozhodně není, ale jsem na sebe nesmírně hrdá, protže zas až tak hnusný to taky není 😀 a hlavně za 1 večer (vím, samochvála smrdí). Maminka mě tak v 8 letech učila krátký a dlouhý sloupek, ale tam jsem skončila a od té doby maximálně pletla (a to naposled na gymplu).
Len, díky! Jsi mě náramně inspirovala a i kdyby mně to vydrželo jenom chvíli, tak super.

len
24. zář 2009

Jé, to je paráda, i ty ses chytla 😀 A teda hvězdičku hned za první večer - jsi dobrá! Většinou holky začínají šálama nebo něčím rovným 😉 Z čehos to dělala? A škrobilas to potom? Ono totiž největší trik u těch hvězdiček je potom je naškrobit a pořádně vypnout, tím uděláš nejvíc, i kdyby třeba jednotlivé sloupky nebyly zcela vzorné 😉

janamej
25. zář 2009

Dobré ráno apolenky, moc Vás všechny zdravím. Matavo, myslím ohledně těch lázní záleží na důvodu na doktorech, na který při vyběhávání narazích, jás sice byla v lázních z jinýho důvodu, ale fakt záleží na lidech.jinak všem držím palce.

lenkacar
25. zář 2009

čus holky koukám že řešíte lázně ,je to všude stejné ,já měla doporučení od 3doktorů a neschválil mi je revizák a jela jsem víte kam ...nevim kolik bych podle něj musela mít operací ..tak hodně štěstí 😉

lindazofie
25. zář 2009

Ahojky, po dlouhé době k Vám nakukuju, příští týden bude testovat po druhé IUI, tak uvidíme, ale nic necítím, tak je to asi na pytel. Mám kámošku, která přemýšlí kam se objednat v Praze, jednou jste psaly o ceníku, že přidražili,
tak kdyby nějaké hodná duše mi ho mohla hodit do vzkazíku, díky

jasmina309
25. zář 2009

Krásné dopoledne před prodlouženým víkendem!)
I nadále Týnce držím moc palečky a v tý práci to nepřeháněj! 🙂

Jinak hlásím, že navzdory prožitým nervíkům okolo dědictví a též pořádné chřipce (prsk frk) mi MS dorazlia 27DC. Jsem tomu moc ráda, ptž mě zlobila před nejednou stimulací.
Tak 6. října pádím na první UTZ 🙂

Všem přeju krásný prodloužený víkend!!!
V Litoměřicích je vinobraní 🙂 ale my nejdeme. Rozhodli sme se s mužem, že uděláme domácí klobásy a tak pojedeme na chalupu je vyudit 🙂 . Pak vám pošlu vzorek 😀

janamej
25. zář 2009

Ahoj jasmin,tak posílej vzorečky,mňam mňam

jasmina309
25. zář 2009

Ahoj Lindi. To budu moc držet palce, at ti to vyjde! 🙂 Asi zřejmě budeš testíkovat s Aknyt 🙂
Ceník pro kamarádku najdeš v albíčku AKNYT. Krásně to tam Aknyt vyvěsila. Ještě je to zdražení únosný! Tak at se daří! 🙂

jasmina309
25. zář 2009

Ahoj Jani. Pošlu, ale zatím máme jen na klobásy nakoupeno 🙂 Vydrž 😀

saralinda
autor
25. zář 2009

Dobré ráno,
jdu si Vás dočíst. Len - jsem šla spát až po 23h., na škrobení nebyl čas. Ale mám radost. Pro mě je zase dobrá hvězdička, protože rychle vidím výsledek a taky jsem neměla větší háček, abych mohla dělat z vlny (Vietnamec v galanterii měl jen č.4).

jasmina309
25. zář 2009

Sar, to dobře, že ses dala po stopách Len.mě toto kdysi též bralo, jenže mám dosti špatný zrak a tudíž se můžu na vaše exponáty jen koukat 😀

janamej
25. zář 2009

Holky Vy jste šikovný s tím háčkováním, to já se se svým malováním můžu jít zahrabat. Doufám,že jste všechny na proodloužený víkend v pohodě, a pořádně si ho se svýma drahýma polovičkama užijete. 😀

saralinda
autor
25. zář 2009

Janamej, za 1 uháčkovaná pidi kousek si chválu nezasloužím. Ty maluješ? Tak to máš zase můj veliký obdiv. Já kreslím stále na úrovni 5-letého dítěte postavy a zvířata a krajinu na úrovni 7-letého. Naposled jsem 1,5 leté holčičce kreslila kočičku a ona to identifikovala (stejně jako ostatní dospělí) jako zajíčka. Není rozdíl, zda kreslím psa nebo jelena (jen v paroží) 😀

kralka
25. zář 2009

Ahoj všem, po delší době se jdu zase na vás podívat a koukám kolik akcí se už rozjíždí a rozjelo. Všem moc držím palce.
Pokud jde o mě - mám za sebou první neúspěšné IUI ☹. A ani průběh nebyl zcela hladký. 10DC mi MUDr. Jirsová našla jeden folík co by mohl být dominantní. 12DC se velikost nezměnila, ale MUDr. Bláhová přesto dala dvojité dávky Fostimonu s tím,že tomu nedává moc šancí. I přesto se 15DC stal malý zázrak a mě jeden folikul vyrost dostatečně. No a pak už to co všechny znáte. Za 15 dní test = / ☹. Tento cyklus mám jen s clostilbegytem a v úterý 29.9. jdu pro verdikt.
Len děkuji za vypsané + a – pro IVF a IUI, které psala haaribo. A musím ještě říct, že jsi opravdu hooodně šikovná. Uháčkované čepičky jsou prostě kouzelné.

fr.vladka
25. zář 2009

Ahoj všem... Chtěla jsem se zeptat jestli byl někdo na oplodnění metodou ICSI?? Já mam termín oplodnění cca polovina listopadu.. manžel má špatný spermiogram jen 600 000 živých ☹ , ale já jsem úplně O.K. 😵 Otěhotněla některá hned napoprvé po ICSI???? Díky Vlaďka 😉

len
25. zář 2009

Ahoj, tady je ale nových a staronových tváří 🙂

Lenko, co teď napíšu, si v žádném případě nemyslím, jenom jsem přesvědčená, že tohle je přístup a filozofie zdravotních pojišťoven... Dle mého tě hodili do kategorie "stará a neperspektivní" - přeci do tebe nebudou cpát prachy, že 😝 Po svých dosavadních zkušenostech - sedí tam lidé, kteří o tom vědí houby, ale musíš zapadat do jejich papírových kolonek, jinak smůla 😝

Lindo, na ceník koukni do alba k Aknyt, jak ti tu radili 🙂

Jasmi, gratuluji k MS 🙂 A na vaše vinobraní se letos zase nepodíváme z časových důvodů. Taky jsme objevili skvělý burčák od vinaře ze sousední vesnice, tam vím, že je poctivý, na rozdíl od většiny stánků na vinobraní (jakémkoliv).

Sar, pěkně ji naškrob (do vody trocha škrobu, vymáchat, vyždímat) a napni (špendlíčkama přes utěrku na tuhý polštář nebo polystyren) a uvidíš, jaká to bude nádhera 😵

Jano, já se malování a kreslení věnovala 11 let a vždycky jsem si myslela, že jsem dobrá (hlavně teda spíš v kresbě a grafice). Pak jsem šla na školu stavárna-architektura, tam jsme měli kreslení hafo a na jedné z prvních hodin koukl jeden dobrák na mé výtvory a řekl - hm, kreslení asi není vaše příliš silná stránka, co? 😖 Tak jsem se na to vykašlala, dost mě to vzalo 😒

Kralko, tak ať klapne další IUI, ono se to napoprvé povede málokomu ☹ Ale otěhotnět se po tom určitě dá 😉

Vladko, ICSi se používá většinou právě při nízkém počtu spermií, právě proto byla tahle metoda vytvořena a opravdu funguje 🙂 Bohužel ne na 100 %, ale to v podstatě nic, stoprocentní metodu ještě zatím nikdo nevynalezl... Záleží na spoustě věcí, jak budeš reagovat, kolik vajíček oplodní, jak se budou vyvíjet... Ale průměrně těch 30-40-50 % na jeden pokus je úspěšných 🙂

janamej
25. zář 2009

Saralindo,každý umí něco.LEN, to je mi moc líto, že ti kreslení na architektuře tak znechutili, určitě jsi v tom dobrá. Já výtvarku kromě doma a s mým dědou studovala na Pedagogice- Ped Fa UK, a baví mě to doteď,kromě jazyků.
Takže holky je vidět,že každá z nás umí něco jinýho a můžeme se navzájem doplňovat. 🙂