CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

len
19. kvě 2010

Maja to stopro v narkóze neměla, vyprávěla, jak si povídala s dr... Ale taky je fakt, že kdyby něco našli a šlo to operovat, tak tě na místě uspí a jdou na to. Ale sám o sobě je to výkon čistě diagnostický a dělají ho i při omezeném provozu o prázdninách.

gabikri
19. kvě 2010

eustoma : u Apolináře je prý nějaká nová metoda bez narkkozy........myslím, že je to tohle :http://www.gynprenatal.cz/?thm=b&cat=11&art=1338

eustoma
19. kvě 2010

je super, ze to bude bez narkozy, tym padom to nebude zataz na telo 😉

bora87
19. kvě 2010

ahoj holky,

myslela jsem, že se také s Vámi seznámím a že dorazím na srazík, ale bohužel jsem byla unavená ... Jsem v poslední době nemožná, nic se mi nechce, počasí je hrozné ... každý den si pročítám info o ivf a už dopředu jsem vystresovaná 🙂 Ještě štěstí, že manžel je takový flegmatik ... mám za sebou ultrazvuk, od neděle beru proveru na 10 dní, pak MS a pak už snad konečně stimulace ... Jinak, eustoma - máš to tady skvěle zmáknuté, když všem počítáš těhotenství, doufám, že to budeš dělat i pro mě ... 🙂

saralinda
autor
20. kvě 2010

Gabi, já jsem po vysazení Provery a Estrofemu dostala MS hned 2. den.

gabikri
20. kvě 2010

sar : díky......doufám, že nebudu nějaká vyjímka a taky MS dostanu co nejdřív. V papírech píšou 2-4 dny.

zzf
20. kvě 2010

Ahoj holky,

taky jsem nestihla sraz a mrzí mě to.
Nevíte do kdy bych mohla dostat MS po nakopavačce? Doktorka říkala že do 10 dnů. Jenže já 10. den odjiždím na konferenci do Madridu a to mam 2 den MS jit na krev. Nevíte jak tohle vyřešit...

saralinda
autor
20. kvě 2010

Zzf, tak to se asi budeš muset modlit, abys to dostala dříve než ten 10. den, abys tu krev stihla. Nevím, čím právě procházích, ale pokud jde jen o základní vyšetření, tak můžeš jít na krev třeba i o měsíc později. Akorát by se ti vše o měsic posunulo. Ale to už musíš zvážit sama. Vím, jaké to je - při naprosto nepravidelném cyklu plánovat IVF a doktory mezi služebkama 😒

zzf
20. kvě 2010

no ma za sebou zakladni vysetreni a od te doby jsem nedostala MS. Takze nemam obsolvovany test z 2 dne MS (predpokladam na hornony), ale protoze se trapim uz dluho dala mi pani doktorka neco na ovulaci, ale reklad ze to mam acit brat az po ty krvi. Vubec nemluvila o tom jestli se to da brat i bez vysetreni krve :(

zzf
20. kvě 2010

omlouvám se za překlepy

eustoma
20. kvě 2010

ja som po vyvolavacke dostala ms 12 den. ale je pravda, ze ja reagujem dajak divne na vsetko mozne 😉

zzf
20. kvě 2010

haha to já taky 😀

gabikri
20. kvě 2010

Tak jsem si dnes byla pro tu žádanku na předoperační u Apoli a bylo mi vysvětleno, že to sice dělají bez narkózy ale to vyšetření potřebuju, kdyby ta narkóza byla potřeba.

Jinak mě teď namíchla moje obvoďačka. V Brně po mě chce doktor krevní skupinu, prý je fakt lepší to vědět, ne ze zdravotního ale sociálního hlediska.......dítěti se pak blbě vysvětluje, jak to že má jinou skupinu.....no má pravdu.
Tak jsem řekla doktorce, že když už píše žádanku na vyšetření krve ať tam napíše, ať mi rovnou zjistí tu skupinu. Vyvalila na mě oči, jako bych chtěla bůhvíco..a prý, na co to chcete??? Začalo složité vysvětlování že na dárkyni...a prý proč vám to neudělají tam...já na to to asi těžko, když je to v Brně........kvůli takové prkotině tam přece nepojedu........no a pak mě ještě sepsula, že jakto že když už mě léčí u Apolináře tak chci jít jinam?? Evidentně o tom ví houby a akorát mi zkazila náladu.
Hlavně jsem v šoku, že když si chce člověk zjistit krevní skupinu, že s tím dělají takové štráchy...jako by to bylo tajné!!!!!!!!!!!
Dala mi adresu transfúzní stanice.......prý když to chci podle ní bezdůvodně, tak si to budu muset zaplatit 😝
Toť české zdravotnictví!!!!!!!!! 😝

saralinda
autor
20. kvě 2010

Gabi, to je ale kr..va Ta tvoje obvoďačka. A není to náhodou součástí předoperačního? Přijde mi logické, aby to věděli – kdyby se něco pokazilo a muesli člověku dát transfuzi. No, to mě jenom napadlo.

zzf
20. kvě 2010

ja už jsem se na to taky ptala, už dřiv protože mám kolapsové stavy i bez Mimi a doktor obvoďák mi řekl, že to v kartě není, ale ať se nebojim, že před každou transfuzí dělají lehký test na krev.
Ale souhlasím s vámi. Gabirki nechápu proč ti to nechtěla nechat udělat .....kráva.
občas bych těm lidem přála, aby měli stejný "problémy" jako my 😀 chytrolíni

gabikri
20. kvě 2010

saralinda : je...!!!! Už mě naštvala jednou, když jsem stimulovala chtěla jsem, abych tam chodila na injekce, protože jsem to měla blíž...taky šílenej problém 😝 Nevím jestli je tak zaostalá nebo jenom neochotná 😝

gabikri
20. kvě 2010

To by přece mělo patřit k základním informacím každého člověka............co když se nachomýtnu třeba k dopravní nehodě!! 😝

aknyt
20. kvě 2010

Gabi a tobě nedělali u Apoli krevní skupinu kvůli dárkyni? U nás chtěli od obou krevní skupinu kvůli dárci. Tak třeba to tam někde u tebe mají, zkus tam zavolat.

Jinak já byla dnes na kontrole u OG, hodně mi vyletěl tlak, objevila se mi ve velkém množství bílkovina v moči a opět jsem vyhodila glukozu, tak mě poslali k Apolináři. Takže jsem opět Apolenka 😉 Byli na mě na interně hodní, zítra tam musím zase. Holt doteď jsem si užívala a teď mi to musí trochu osladit 😝

gabikri
20. kvě 2010

akynt : ne nedělali. Prý když na tom netrváme, tak to není potřeba. 😉

aknyt
20. kvě 2010

Aha... u nás na tom trvali oni, tak holt se to mezitím změnilo 🙂 A nebyla by lepší řeč s tvým gynekologem než s tou obvoďačkou? Nechodíš náhodou ke stejné jako Len? Ani bych se nedivila...

gabikri
20. kvě 2010

akynt : ne chodím k jiné ale podle toho co popisovala Len tak jsou na tom holky s myšlením podobně 😀 Já si to už raději zaplatím, aspoň tam půjdeme oba s manželem, než se někde furt doprošovat 😒

valmark
20. kvě 2010

Ahojky, trošku nestíhám v práci...
Srazík byl moc fajn. Ráda jsem vás všechny poznala.

Gabi, já byla na hysteroskopii před měsícem kvůli myomu. Jeden den ho zjistili a druhý den ráno už jsem šla na sál. Takže předopeoperační bylo trošku ošizené. Domluvila jsem se totiž s doktorkou, že to zvládneme bez narkózy. Jen kdyby to moc bolelo, tak mě uspí.
A tak jsem zatla zuby a vydržela to. Anestezioložka byla tedy připravená, ale nakonec nebyla potřeba. A já šla za hoďku dom 🙂
Takže pokud ti nebudou nic odstraňovat, tak asi opravdu důvod k narkóze není. To nebolí.
Až když pak musí něco dávat pryč, tak záleží jak kdo má sílu to vydržet.

gabikri
20. kvě 2010

valmark : díky, to jsi mě utěšila........jsem trochu hysterka a bolest blbě snáším, ale jak to popisuješ, tak to asi nic nebude 🙂

len
20. kvě 2010

Gabi, mně udělali krevní skupinu na požádání u Apoli zadara 😉 Akorát jim to trvalo... Ale když si řekneš, žádanku ti vypíšou. Taky mě přesvědčovali, ať na tom netrvám, že se zhoršují šance, ale nakonec nám to klaplo tak, že při mé a manželově kombinaci skupin vyhoví 80 % dárkyň 🙂

gabikri
20. kvě 2010

len : tak to máš dobrý... 80 % je dobré číslo 🙂 V Brně mě naopak přesvědčují, aby jsme to skupinu uvedli..že je to lepší. No když mají taky za rok 2009 800 dárkyň, tak aby se netrefili, že 😉 Možná, že třeba i nějakou dlohánku pro mě vyberou 😀

gabikri
20. kvě 2010

pardon..dlouhánku 😀

kralka
21. kvě 2010

Ahoj.
Gabi, mě zjišťovali krevní skupinu při předoperačním na LPSK. Tak bych řekla, že by to mělo být součástí každého předoperačního. Co, když se něco nepovede a bude nutná transfuze…?

jessie1
21. kvě 2010

Ahojte holky, já se do toho vložím, jestli dovolíte 🙂 Já taky měla zájem o to vědět, jakou mám krevní skupinu. U obvodní doktorky mě poslali do háje a to mi taky brali krev na něco jiného. Doporučili mi taky zajít na nějakou transfuzní stanici. V té době jsem ale ještě chodila do Gennetu a tak jsem je tam požádala, zda by bylo možné mi při klasických krevních testech udělat i krevní skupinu. Vůbec s tím neměli problém, takže jsem byla ráda. Jinak na LPS jsem taky byla a nevím, jestli ji zjišťovali, každopádně mně ji nikdo nesdělil, až v tom Gennetu 🙂 Myslím, že obvoďáci jsou prostě lidi sami pro sebe 😎

jessie1
21. kvě 2010

Holky, jenom takový dotaz do pléna, máte tu některá zkušenosti s homeopatikama?

eustoma
21. kvě 2010

Valmark: drzis sa netestnut? Ja som dnes mala nutkanie ale netestla som.