CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

len
21. říj 2008

Tak vidíš, tak je jasno 🙂 A kdyby měla tchýně řeči, klidně jí pověz, co ti nezávisle na sobě doporučilo několik doktorů 🙂

Já mám práci OK, většinu času v kanceláři a pohodové dojíždění, takže normálně chodím do práce a musím říct, že mi to nesmírně pomáhá 🙂 Protože jenom tu hodinu, co jsem doma sama, než dorazí z práce manžel, co se mi honí hlavou... Asi by mi dělalo problém být celý den doma sama jenom se sebou, to bych asi plašila mnohem víc 😉 Teď momentálně je to OK, ale včera po tom telefonátu, kdy mi řekli, že z předpokládaných 4 mrazáčků nebude ani jeden, tak to bylo těžký, to jsem měla slzy na krajíčku, i když jsem jenom šla po ulici 😔 Ale ty hormony člověku na psychické rovnováze zrovna moc nepřidají 😒

kacatko000
21. říj 2008

Len tak budu moc držet palečky at to vše dobře dopadne, jinak máš pravdu já už doma fakt magořím, ale co mi zbývá. Škoda že tu nemám někoho ským bych mohla zajít na kafčo a popovídat si. Ty kamarádky co tu mám, tak 2 jsou těhu a nějak je nechci zatěžovat a navíc by mi to moc nepřidalo, obě děti ani nechtěly, jedna navíc ani nepřestala kouřit, no a ostatní, ty děti nechtěj a nechápou to...
Můžu se tě zeptat kolik tě to stálo u apolináře??

len
22. říj 2008

Kacatko, odkud jsi?
Jinak mě to stálo 4100 jako příplatek za ta pera (kdybych chtěla obyč injekce, tak bych ani to neplatila) - jinak nic 🙂 Ale - nepotřebovali jsme ICSI, při té troše vajíček ani PK a AH mi přišlo zbytečné. Případné zamražení embryí by taky bylo zadarmo, ale nějak nebylo co mrazit 😒 Neboj, Apolinář tě nezruinuje 🙂

jasmina309
22. říj 2008

Ahoj holky!
Kacátko, jen tak dál! Bojuj a dělej jak uznáš za vhodný! Já bych na tvým místě šla ted na 1IVF k Apoli a pak bych tedy přešla do Podolí a mezitím bych se snažila se s tchýní udobřit...
Hele a to jako i kdyby si na tento pokus šla jakoby tajně, to se přeci nemusí dovědět, né??
mě by taky zajímalo odkud jsi? Já z Litoměřicla a všechny 3 pokusy co mám za sebou mě stály akorát pohonný hmoty. Jinak se nám zadařilo hned napoprvý a ted sem na tom stejně jako Len. ¨Mám jednoho bobíska v bříšku dnes 7 den, žádnýho mrazáčka(je mi 36 a to je normální, že má žena malou zásobu) a jsem na neschopence(podobně jako ty, sem měla problémy v zamšstnání).

Len, tak jakpak se dnes cítíš? 🙂 Mě je dobře a nic nebolí...

len
22. říj 2008

Nápodobně - až na tu utrošovou občasnou únavu se cítím báječně 🙂
Jinak vidíš, měla jsem 6x víc oplodněných vajíček než ty a teď jsme na tom úplně stejně 😉

jasmina309
22. říj 2008

Tak to je mi len opravdu upřimně moc líto.... Bohužel...

Hlad si bříško, at z toho jednoho bojovníčka je pořádně silnej bojovník a vydá za všechny!!!

JJ z Utroše sem taky znavená! Jsem doma a včera sem odpadla v 19.50. Doma se mi smáli, že chodím se slepicema 🙂

len
22. říj 2008

No, s tím nic nenadělám a pokud se aspoň jeden chytí, tak mi budou ti ostatní úplně jedno 😉
Já včera zvládla i kino a vrátila jsem se domů v půl dvanáctý, Utr. jsem zaváděla o hodinu a půl později, ale snad to nevadí 🙂

jasmina309
22. říj 2008

Len, já ho beru, podle návodu v papíru kterej sme obdrželi! Takže nic si tím nepokazila! A kono ti upřímně závidím! Jsem z vesnice a tady nic není!
Leda tak někam vyrazit do 10 km vzdálenejch 3 měst. Takže ještě že mám Pc, jinak by mě hráblo! 🙂
.

len
22. říj 2008

No, u nás taky kino zrušili, ale naštěstí dojíždění do Prahy je celkem OK (taky to máme asi 10 km, lae vlak jede každou hodinu).

Já se snažím brát Utr. po osmi hodinách - v deset večer, v šest ráno a ve dvě. Ale fakt myslím, že když jsem ho vzala v 11:30, tak to ničemu neuškodilo, obzvlášť, když jejich instrukce zněly - ráno po probuzení, večer před spaním a přes den někdy mezi tím 😀

hozny
22. říj 2008

Ahoj děvčata všem vám držím palečky já jsem 17 den po KET jsem pozitivní od 12 dne a hcg mám 763 tak o vypadá že se zadařilo. Jen k Apolináři mě obědnali až za8 dní prý maj narváno tak snad jsou uhnízděný tam kde mají.Stejně budu nervozní v dnešní dobe není nic jisté.Beru utrše 3x2 a jsem totál v utlumu pořád spím a ještě lepím náplastě Tamoxifen.Takže všem přeji uspěch je to náš 2 KET a žádné mražáčky tak jsem taky plašila.

jasmina309
22. říj 2008

Tak takhle ho beru i já! I když ráno až tak v 7h.
Začal mi nám pobolívat podbříšek! Jdu radši ležet, at něco nepokazím! ☹

jasmina309
22. říj 2008

Hozny, tak to moc gratuluju! 🙂 🙂 🙂 Tak tohle sem dnes potřebovala číst!!!! Strašnou radost mám i za tebe kočko! DRŽ SE!!! Vše bude ok!
A s tím objednáním, je to tam tak normálka, že na utz jdeš po testu tak za týden! Taqk vydrž a těším se až napíšeš, po utz! A zkus se zeptat na fotku utz(jestli jí chceš).

len
22. říj 2008

Hozny, moc gratluju! 😵

Ono stejně na UTZ bude něco vidět tak od hCG 1000 a srdíčko miminku začíná tlouct tak 22.-25. den, takže už bys to za těch 8 dní mohla vidět se vším všudy 🙂

Jasmino, já mám takové pocity jak na MS prakticky od té doby, co jsem nasadila Utr. Takže už to tak nějak ignoruju, snad tomu nebudu přikládat váhu, i až se mi to objeví před neočekávanou MS 😉

hozny
22. říj 2008

Holky moc dík určo dám vědět a dík za rady. Stou MS mě pobolívalo břicho od 5 dne od KET i křeče jsem měla to opravdu nic nemusí znamenat mě minule nebilo vubec nic a nepovedlo se tak opravdu zbívá jen to příšerný čekání holky držte se všem to moc přeju.

len
22. říj 2008

Díky moc 🙂 Nám ani nepřežilo nic ke zmražení, takže kdyby to nevyšlo, tak všecko znovu 😒

jasmina309
22. říj 2008

Len, tak to opravdu netuším, zda do toho půjdu počtvrtý ☹ kdyby toto nevyšlo!. Jsem už z toho tak unavená a i když mám tento 4 cyklus ivf ještě hrazený(druhý stopli, neoplodnilo se nic), tak už nevím kde budu brát síly 😒 .
Přeci jen sem v tom snažení už přes 5 let a začínám být imunní! Vůči otěhotnění! Cítím, že už to nikdy nepřije! Je to takový vnitřní našeptávání! Má to na svědomí ten nekončíčí boj! No nechci si stěžovat, jen popsat pocity.
Takže opravdu děj se vůle boží...

Hozny a jak píše Len, hcg se obden dvojnásobí. A opravdu už být slyčet tukot srdíčka! Tak tím líp, že až za 8 dní, ne! 🙂

len
22. říj 2008

Jojo, já to chápu 😔 To na člověka umí všecko padnou rozum/ nerozum... Musíme to do toho příštího týdne nějak překopat 😉 Testneš se mnou ve čtvrtek nebo se necháš od manžela ukecat? 😀

rendulina
22. říj 2008

čautě,
tak jsem se z toho již trošku psychicky zase vzpamatovala(no nesmím si to připomínat) 😒
jasmine:tak to jsme na tom podobně- mě teď hradili již 4 IVF= 1.-vajíčka byly ale zastavil se vývoj a umřely,
2.- to samé 3.-vajíčko jen jedno a opět to samé a nyní u 4.- tři prazdná vajíčka ☹ 😒 😖

Nechápu vůbec to,jak se může zastavit vývoj vaj.vžyť ti doktoři musí zjistit příčinu?! 🙄
Ty nervy nás všech, to je prostě vyčerpávající a rozhodně to nepřidá.Odhlasovala bych normálně lázně na zotavenou.To by bylo super!

len:co myslíš,má smysl po MS pokračovat dále ve cvíču Mojžíšky?(nějak k tomu již strácím důvěru)
A hlavně se k tomu zase dokopávat?!Čajíky již také nepiji.

jasmine: a odkud přesně jsi? 10 km od Ltm??? (pokud to není tajné)
myskyva také nenapsala?! A přitom okolo sebe tady kroužíme.Napadlo mě,co se třeba někdy někde srazit?

Jinak vítam kacatko000 - a přeji zdárné rozhodování 🙂
Ostatním čekatelkám přeji // 🙂

saralinda
autor
22. říj 2008

Len a Jasmina, držím palečky. Věřím, že Vám to dopadne.
Rendulina, to je smutné - 4x stimulovat a žádné povedené vajíčko. V tom přeci musí něco být! Dokopej je, ať to zjistí.
Hrozny - moooc gratuluji. A díky, že jsi sem dala svůj příspěvek, alespoň víme, že tio IVF fakt funguje 🙂
Holky držte se a dejte vědět, až budou //.

rendulina
22. říj 2008

saralinda: mám stejný názor,že v tom musí něco být.Ale dokopat je k tomu?Doktory? 😒
Řeknou mi že nevědí čím to je,a že jsem ještě mladá...(29let - Hmmm a do kdy mám ještě jako čekát?!)
Máme za sebou imunologii(vyšla pouze trochu štítná žl.)+ genetiku =vše jinak OK ☹

Hozny gratuluji.

len
23. říj 2008

Rendulino, já se obávám, že to, proč se vajíčka přestanou dělit, asi nikdo zjistit nedokáže 😔 Je v tom někde blbě naprogramovaný genetický kód nebo tak něco - a tohle oni bohužel obejít němůžou 😒 Dokážou obejít skoro všecko - vadné nebo chybějící vejcovody, málo spermií nebo jejich špatnou kvalitu, obejdou i to, když se vajíčko se spermií nedokáže přirozeně spojit... Ale když už je oplodněné, tak je to jenom a jenom na něm 😔 Pokud je někde nějaká genetická mutace (ale ono ani genetickým vyšetřením se neodhalí všechny - jen ty nejčastější), tak se to dá vyřešit výběrem z velkého počtu vajíček a případnou PGD, ale pokud je to v kombinaci s tím, že tobě prostě víc vajíček nevyroste... 😔 Jak máš vysoké FSH? Protože při dost vysokém vaječníky na stimulaci už špatně reagují, ale to se taky nedá obejít 😒
No, koukám, že jsem ti moc optimismu nedodala, co? 😒 Akorát si myslím, že doktoři dělají, co můžou, ale občas nemůžou nic. Možná bych zkusila jiné centrum, třeba by vyzkoušeli něco zcela jiného. Nebo takové krajní řešení jako dárcovská vajíčka, nic jiného mě nenapadá ☹

S tou mojžíškou... nemyslím, že by byla řešením konkrétně na tvoje problémy, ale mně osobně moc pomáhala udržet tělo funkční, zpevnila mi figuru, zvedla sebevědomí... Takže jak sama uznáš za vhodné, já se k ní určitě vrátím 🙂

jasmina309
23. říj 2008

Ahoj holky!

Rendulíno- no to je trápení, to je trápeníííí.....chjo. A ted babo rad! ☹
Já právě už výše psala, že jak tento můj pokus nevyjde, tak se budu smiřovat s realitou! Mám 14 letou dceru a tak budu přemýšlet asi o vnoučatech.....ironie...prominte ☹ .
Poslední dny před možným testováním sem špatně naladěná! Budu muset vyhledat nějakou zábavu, abych přišla na jiný myšlenky!

Jinak vám pěknej den!

len
23. říj 2008

Jasmino, taky pěkný den 🙂 Já jsem zatím v pohodě, stále odhodlaná testnout až za týden... Vlastně jsem dneska přesně v půlce braní Utrogestanu, takže v půlce čekání 🙂

claudie
23. říj 2008

Ahoj holky,
dnes jsem narazila na tyto stránky. Také docházím k Apolináři. Mé zkušenosti jsou zatím jen pozitivní. U nás byl problém v neprůchodnosti obou vejcovodů. Spermio O.K. Objednávala jsem se na první konzultaci asi v půlce března a pak do června čekala. S mudr. jsme se domluvili, že celý proces zahájíme až v září, protože přes prázdniny laboratoř nefunguje (to jistě víte), no a pak mě čekal dlouhý protokol, punkce (vajíček bylo 5), po třech dnech ET (2 embrya do mě), zbylá tři PK. Pak jsem měla volat jak to s nimi vypadá, dvě se přestaly vyvíjet a jednoho eskymáčka nám schovali.
Dnes jsem 14.den po ET a má psychika už nevydržela (původně jsem test plánovala na sobotu) a testla jsem se. Objevily se //. Přesto nejsem ještě úplně klidná, v sobotu si udělám testík znovu a v pondělí budu volat do CARu jak to se mnou vypadá.
Takže nám všem držím palce, ať se zadaří a splní se nám náš sen.

len
23. říj 2008

Ahoj Claudie, tak to jsme na tom hodně podobně (já měla vajíček 6, 2 na transfer, zbytek se přestal vyvíjet) a testovat chci za týden 🙂
Moooc gratuluju a přeju, ať už tam ty // zůstanou na hodně dlouho 🙂

jasmina309
23. říj 2008

Claudie, nejdřív tě přivítám a poté gratuluju!
Jseš těhotná! Super!Jestli si nejsi jistá, tak skoč někam na krev jako samoplátce(asi 250kč).
A k tomu jednomu mrazáčkovi taky! Co víc si přát...

Já na tvým místě, bych do car volala už zítra! Mají totiž nápor a buhví na kdy, tě objednají!
Přeju pěkný večer! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

claudie
23. říj 2008

Díky za přivítání i za gratulace holky! 😀
Nějak tomu prostě nemohu uvěřit, že po tak dlouhé době, kdy jsme se rozhodli pro mimčo (už je to přes tři roky), by se to podařilo... Samozřejmě jsem si moc přála, aby to vyšlo, ale vnitřně jsem se připravovala raději na to, že se to hned na první pokus nemusí povést. Ještě navíc mám blízkou kamarádku, která byla již na 3.IVF a nic.. (v Pronatalu - mimochodem, stálo je to celkem cca 100 000,-, má gyndr. mě tam také posílala, asi spolu mají uzavřené nějaké "pakty", ale sháněla jsem informace i o jiných CARech a nakonec, jak to tak vypadá, jsem se rozhodla správně pro Apoli.) Tady je sice prostředí jaké tam je (známe všechny jak vypadají tamní WC apod..), ale s přístupem všech dr. jsem byla spokojená, sestřičky příjemné a suma sumárum nás IVF vyšlo na nějkých pět tisíc (přes čtyři stálo pero), takže to je přijatelné.
Zvažuji, zda si nechám napsat neschopenku nebo chodit do práce. (Do dneška jsem chodila.) Nemám tak úplně těžkou práci, spíše kancelářskou, ale chci být v klidu a bez stresů a možná cítím, že se mi do ní ani chodit nechce a pokud se těhu potvrdí, budu se klidně devět měsíců válet 🙂 Je mi třicet, tak si snad nějaký odpočinek už taky zasloužím, ne? 😉

kacatko000
23. říj 2008

ahojky holky!!

Mám plno novinek...

Rendulíno to mě vždycky strašně udivuje, když narazím na někoho jako ty, musíte mít v sobě hroznou sílu tohle všechno vydržet, mrzí mě že máš takové trápení a přeji ti aby už i pro tebe konečně vyšlo to sluníčko. Moc ti držím palečky a strašně bych ti přála aby ses dočkala vytouženého miminka.

Len já jsem z Prahy a ty???

Jinak holky včera jsem jela za tou doktorkou do podolí, normálně jsem jí vysvětlila situaci, ukázala své lékařské zprávy a řekla ji, že bych to nechtěla odkládat. Ona si to pročetla a její názor?? V žádném případě nemám čekat, prý to potřebuju co nejdříve, naprosto souhlasí s tím co mi zatím dávaj u apolináře a navíc říkala, že tam jsou odborníci. tchýni mám říct, at se do toho nemotá, když tomu nerozumí 🙂
Prostě mě jen uklidnila, dala mi na sebe mobil, že pokud to nevyjde a já budu chtít změnit car, tak nás veme.
tchýni jsem to řekla a na to nemohla nic namítat.

Jinak dnes jsme byli s manžou u apolináře, něco nám vysvětlili, ale doktorka Jeržembovská byla tak hr, že si toho moc nepamatuju 😉 . No dala mi dlouhý protokol, dnes jsem 22 den cyklu, takže jsem dostala injekci do zadečku na utlumení a 5.11. jdu na ultrazvuk a pak už budu píchat každá den. Jen nevím kdo mi to bude píchat, za pero jsem nechtěla utrácet, jelikož jsem na neschopence a každá kačka dobrá, že jo. pak mám snad kontrolu 12.11. a pokud se vše bude vyvíjet dobře, tak odběr vajíček bude asi kolem 18 až 20.11 a transfer tak do 4 dnů. Říkala že ISCI jedině pokud bude špatnej spermiogram. No jsem z toho ještě jelen, ale mám radost, že se něco děje.

starovka
23. říj 2008

Ahoj holky,jsem tu dnes poprvé a byla bych ráda kdyby jste mě přijali do spolku.K Apolináři chodíme něco přes rok máme za sebou 3 IVF (bez úspěchu),teď jsme 10 den po 1 IUI,ale tomu opravdu moc nevěřím,tak že jsme žádali na pojišťovnu o 4 pokus u kterého by nám měli hradit léky v pondělí mám volat jak to dopadlo.Předpokládám,že tak za čtrnáct dní bych mohla začít aplikovat Fostimon.Manžel už se nemůže dočkat až si do mě zase bodne. Jasmino tebe naprosto chápu také jsem to v červnu chtěla vzdát,vraceli nám 2 embrya zrovna to vyšlo na mé narozky tak jsem si řekla,že tentokrát to vyjde,ale zase nic.Pak se mi to rozleželo a vím,že zvládnu klidně i 10 pokusů jen když bude alespoň jeden úspěšný. 🙂 Claudie moc gratuluji.A s tou neschopenkou vůbec neváhej.Jsou centra která píší neschopenku už od první injekce,sestřenka chodila do ISCARU a ta jí dostávali automaticky.

kacatko000
23. říj 2008

Ahoj starovko určitě poj´d mezi nás. já si te´d připadám trošku hloupě, protože ty a plno ostatních tady mají takové trápení, tolik pokusů a nervů za sebou a já tu vyšiluju u 1 pokusu.
Kéž by ti to vyšlo!!!!