CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

mooncaa
16. srp 2012

@martinka87 A na co je ten Norethisterol? Ten neznám, tak jsem myslela, že máš dlouhý protokol.

martinka87
17. srp 2012

@mooncaa to je lek na oddaleni MS, ja bych to jinak uz nejspis dostala v techto dnech a nechtela jsem kvuli par dnum ztratit zas cely mesic, tak beru lek do 19. a pak MS prijde do 2-4 dni 😉 a zacnu stimulovat 😉

mooncaa
17. srp 2012

@martinka87 A to máš s jejich požehnáním? Jako jestli to nevadí ty hormony v tom - ani nevím na jakém principu to funguje.

martinka87
18. srp 2012

@mooncaa jj, mam... 😉 uz i na prvnim pokusu jsem to mela 😉 a na jake bazi to funguje, to netusim 😉

mooncaa
19. srp 2012

@martinka87 Tak to jo. Co máš vlastně za léky? A kdo Ti to bude píchat? Já mám Fostimon a injekce bude aplikovat manžel, jen se teda chystá na služebku, tak pak nevím jak to udělám.

martinka87
19. srp 2012

@mooncaa jeee, ten jsem mela minule!! 😉 ted mam Menopur a picha mi to sousedka zdravotni sestricka, nastesti ji mam, pac manzel by to nejspis nedal... 😉

motley
20. srp 2012

Ahoj holky,
tak v září začínáme s IVF …dnes jsme byli na kontrolním spermiogramu, který je ještě horší o dost, než ten první, takže IUI nepřichází v úvahu a vyšetř. průchodnosti vaječníků se nepovedlo, paní doktorka nepokračovala, dost mě to bolelo a nechtěla mě trápit (jsem po konizaci čípku), ještě teď mě bolí břicho z toho, ale šla jsem už domů a do práce se nevracela. Bohužel nemám průchozí děložní hrdlo…takže jsme se dohodli, že při odběru vajíček by mi rovnou udělali i toto, abych nemusela podstupovat dvě narkózy. Takže teď máme doma spoustu papírů a 4. 9 jdu na první injekci, 18. 9 na UTZ a jak nám bylo řečeno konec září/začátek října transfer. Holky chci se zeptat, jak jste si aplikovaly injekce? nechci se mi moc doplácet 5 000Kč za ty injekční pera, ale na druhou stranu, když to má být 10 dnů po sobě, vždy ve stejnou hodinu vč. víkendu tak nevím…

Je tu také někdo na září?

mooncaa
20. srp 2012

@motley Tak to máš asi dlouhý protokol, když už víš vše datumově přesně. Mě dával injekce manžel, fakt se nám nechtělo tolik doplácet. Můžeš taky jezdit do CAR na injekce, ale já jsem z jiného města, je to pro mne daleko. Nebo někam k Dr. (za 30 Kč) a o víkendu pohotovost (90Kč). Nebo jestli máš nějakou kamarádku zdravotní sestřičku.
Já teď řeším, že mi manžel odjede na služebku, tak nevím jestli si ty injekce mám bodnout sama, nebo říci kamarádce, ale nechtěla jsem jí říkat o IVF. A to ještě kalkuluji jestli se mi manžel vrátí včas ze služebky. Mám nepravidelnou MS, tak se modlím, aby přišla co nejpozději. Další měsíc se nám to nehodí vůbec. Vlastně jsme čekali kvůli zavřené laborce už od května. Tlačí mě věk, potřebuji to stihnout dokud to hradí pojišťovna.

motley
21. srp 2012

@mooncaa Asi to nebudu platit, je to moc peněz a raději ty peníze vložím do transferu a zamražení, které nás čeká a to také nebude malá částka.

mooncaa
23. srp 2012

@motley Rozhodovala jsem se stejně, my budeme plati ISCI + případně mrazení, tak nechci platit víc za něco, co mi přijde trošku zbytečné.

zavoralova
24. srp 2012

@martinka87 ahoj,tak výsledky z genetiky už jsou,ale nechtějí nám je dát do ruky☹( tak jedeme 4.9. pro výsledky a rovnou pak do caru na konzulatci a asi mi dají rovnou i injekce .tak uvidíme.

martinka87
24. srp 2012

@motley ja zacinam stimulovat dnes kratky protokol a nastesti mam sousedku zdravotni sestricku, takze jsem nemusela injekce resit, jinak ale nevim, manzel by to nedal ☹ a pichame kazdy den v 19h.
@zavoralova to je zvlastni, ze Ti to nerekli... Mne vcera vysledky z imunologie rekla do telefonu, kdyz jsem nahlasila svuj ctyrmistny kod...

motley
24. srp 2012

holky prosím, co je krátký a dlouhý protokol? v tom se ztrácím.... děkuji

motley
24. srp 2012

@martinka87 já mám též kamarádku zdravot.sestřičku, ale bohužel ona pracuje na směny v motole, což je od nás kousek a ve dnech volna bydlí za Prahou, což je pro mě daleko a když to má být asi 10 dní a ve stejnou hodinu...tak nevím 😖

martinka87
24. srp 2012

@motley jj, tak to je blby... ☹ musi to byt ve stejnou hodinu... 😉 a doouhy protokol se zacina stimulovat jiz v predchazejicim cyklu, zatimco kratky je stimulace cca 13 dni v jiz cyklu IVF. Rozdil v lecich, ucincich apod. neznam... Ja mela vzdy jen kratky protokol... Takze v kratkem protokolu cca 12 dni stimulujes, pak OPU, ET a cekas... A dlouhy protokol zacnes stimulovat, ve stimulaci probehne MS a pak OPU a ET.

mooncaa
24. srp 2012

@martinka87 Holky, co máte zkušenosti s krátkým protokolem, kdy nejdříve po UZ je OPU? Já jdu 7DC (6 den stimulace) na UZ (teda pokud nebude víkend - to se pak posouvá), ještě ten 7DC večer mám mít nějakou injekci navíc (tuším, že proti předčasnému prasknutí folikulů). Tak kdy nejdříve je pak OPU, naposledy 8DC Pregnyl a 10DC dopoledne už OPU. Tak chci vědět, zda je možné mít pregnyl už o den dříve a tím dříve i OPU.
Manžel jede na služebku, tak bych potřebovala vědět jak moc může být cyklus krátký, aby se stihnul vrátit.

martinka87
24. srp 2012

@mooncaa ja jsem mela pri prvnim pokusu OPU 13. den...

kachynka85
24. srp 2012

Ahojky, ja chodim do caru od cervence, zjistili mi,ze neovuluju, nasadili Clostik a nic. Momentalne mi pichli Ovitrelle 250 a mame se snazit tak nevim co me ceka priste ☹

evulatko
24. srp 2012

@kachynka85, ahojky🙂 Oni tam jedou od nejjednodussich postupu ke slozitejsim, takze ja jsem mela Clostilbegyt, pak Tamoxifen, pak IUI, IVF, mezitim jeste laparoskopii... Tak at jsi brzy tehulka🙂)))

kachynka85
24. srp 2012

me rekli, ze inseminace mi nepomuze, co by teda mohlo byt jako dalsi krok? Moc dekuju.

martinka87
24. srp 2012

@kachynka85 pote tedy jiz jen IVF 😉

kachynka85
24. srp 2012

hmm to je fajn :(

mooncaa
24. srp 2012

@kachynka85 Proč nepomůže inseminace, když teď se máte snažit doma? A po tom Ovitrelle ovuluješ? Podle mne budou zkoušet různé léky, co jsou a zjistí, zda ovuluješ a doporučí domácí snažení a případně IUI. Jestli nechceš jít hned na IVF, tak jim to řekni, ať zkusí vymyslet něco. Jaké máte výsledky? Spermio, hormony?

martinka87
25. srp 2012

@mooncaa myslim, ze pokud dle lekaru nema smysl IUI, tak dalsim krokem je IVF... 😉
@kachynka85 v klidku, IVF neni nic hrozneho!!!! 😉

mooncaa
25. srp 2012

@martinka87 Chápu, ale proč se mají snažit doma, když IUI je účinnější než domácí snažení. Nebo je to jen taková všeobecná rada, teď ovulujete, stažte se.

martinka87
25. srp 2012

@mooncaa no to taky nechapu proc se snazit doma, zbytecny nervy zda to klaplo ci ne....

kachynka85
27. srp 2012

Ahojky holky, prosim prosim poradte. Minulou stredu jsem si pichala Ovitrelle. Dnes jsem si delala tehot.test a je pozivitivni, jak dlouho muze byt Ovitrelle v tele? Moc dekuju

kachynka85
27. srp 2012

@mooncaa Spermio i hormony byli nadprumerne :(

mooncaa
27. srp 2012

@kachynka85 Já mám pocit, že za týden už jsem měla negativní těhotenský test, ale každý reaguje jinak. Teď budu asi zase testovat jestli už je test bílý, abych se pak zbytečně neradovala.
Tak to pořád nechápu, proč by IUI nemělo smysl. Předpokládám, že průchodnost vejcovodů mám v pořádku nebo jí zatím nemáš zjištěnu. Hele, kámoška měla vše taky naprůměrné a IUI jí pomohla. U ní byl důvod zakloněné dělohy, nějak to bylo pro nadprůměrné spermie stejně problém. Ale zase znám spoustu holek, co zkusilo 2 IUI a nic, a IVF hned napoprvé úspěch.
Jakou máš pojišťovnu? VZP dělá problém, že snad IUI počítá jako IVF, tak to by možná byl potom důvod. Ale zase nebyl by problém si IUI zaplatit a bezplatný pokus nechat na IVF.

@martinka87 Jak snášíš injekce, a kdy jdeš na UZ?

kachynka85
27. srp 2012

@mooncaa injekce snasim v pohode. Mam Ovitrelle 250, byl tam asi 370kc doplatek