CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

papus
14. črc 2009

tak to je super Spes já s tím už praštila hodila jsme to za hlavu po tom co mi došla mrcha tak jsem to strávila a dnes mě překvapila tím IUI 😉 ty máš kolikáté IUI???IVF jsi už měla???

spes2009
14. črc 2009

Sar, uvidíš, třeba to po prázdninách dopadne dobře 🙂 a kdyžtak máte tu další variantu...

papus
14. črc 2009

Mě to bylo divné,že jsi Šári napsala,že Larri dopadla líp proto jsem se hned ptala zda jsi s ní mluvila 😒

rendulina
14. črc 2009

papus : to mám radost s tebou 😉 -že se něco bude hejbat a dá se říct teď hned... 🙂

saralinda : je to sice zvláštní,nasazovat HA ale již jsem o tom také slyšela...věř,že MUDr.Jarošová ví,co dělá a po těch onkol.vyšetřeních to bude vše OK a pustíte se do dalšího IVF 😵 Také bych asi riskla ještě svoje vajíčka než se dostaneš na řadu s dárkyní(alespoň nebudeš strácet čas)

larri :držím palečky,na načerpání nových sil 😵 😉 teď už to bude jen lepší...

saralinda
autor
14. črc 2009

Rendo, já Jarošové věřím. Má to logiku - vaječníky se uspí a tedy i cysty se hodí do klidu a nebudou se (snad) tvořit nové a třeba se i zmenší. Ono se obecně říká, že díky užívání antikoncepce je dneska monohem méně cyst, než bývalo. U mě to teda neplatí - nádor se mi udělal v době, když jsme antikoncepci brala, ale já jsem exot, u většiny to tak asi platí. Snad mi to teď zabere. Budu prášky brát asi jen 1,5-2 měsíce, zda bude vše OK.

larri
14. črc 2009

Ahoj holky,tak jsem doma,nakoukla tady,ale pujdu si lehnout.
Vcera jsem sla na kontrolu,ale poctvrte od ET jsem krvacela a uz mne bolela prava strana.Jarosova mne poslala na prijem a uz to jelo.Ani jsem si uz nemohla jit domu pro veci.Myslela jsem,ze na laparku pujdu dneska rano,ale diky tomu,ze doma jsem jedla jenom rano,bylo rozhodnuto.
V 13.15 kontrola a v 17.00 laparka.
Na JIPce jsem se probudila v 19.00.Nemohla jsem spat,bylo tam horko,ale hlavne jsem nedostala nic od bolesti.K ranu zjistila sestra,ze mi nesaje ta krev,jak jsem mela dren,neco udelala a ja myslela,ze je to muj konec.Horko,silne bolesti a nakonec zvraceni.
Rano prisel dr.a kdyz rekl,ze hadicku uz vyndame,tak dalsi bolest a uleva.
Tim,ze jsem na JIPCE nespala,tak jsem dospavala na pokoji.Chtela jsem jit za holkama do car,ale prespala jsem to a hlavne jsem mela kapacku.Probrala jsem se ve 12.00
Pritel prijel asi ve 13.00,sla jsem s nim ven na lavicky a kdyz odjel,tak mi rekla sestra,ze se ma vratit a pujdu domu.Auto mame pokazene,tak taxikem.
Ted musim do tri dnu ke svoji gynekolozce,ta bude koukat.6 tydnu nesmim delat namahavou praci a 3 mesice nemame delat miminko a dodrzovat sestinedeli.

Jo a na to nejdulezitejsi jsem zapomela.Bobanek byl v pravem vejcovodu a ten je pryc.Levy tam zustal.Kdyz mne brali,tak nevedeli co to bude,jestli revize,ale na mimodelozni mne pripravili.Dr.mi to rekl jeste ve 21.30.

Moc a moc dekuji za drzeni palecku,ale je to pro mne vysvobozeni.Vcera jsem si hodne poplakala,ted uz musim myslet pozitivne,ale v zari na ivf urcite nepujdu.

papus
14. črc 2009

Larri jsi statečná holka moc jsme na tebe myslely drž se a odpočívej teď to potřebuješ 🙂

rendulina
14. črc 2009

larri : tak to byl tedy šrumec-šlo to tedy rychle! Teď pěkně odpočívej,nemysli na práci(ono se to bez tebe nezblázní) 😉 Nech přítele ať se o tebe pěkně stará a hýčká tě-potřebuješ to a moc tě to nabije 😵
Měsíce utečou jako voda ani se neohlídneš a budeš zase stimulovat-uvidíš! 😉 Moc na tebe myslím... 🙂

len
14. črc 2009

Larri, tak hlavně, že je konec trápení... Vždyť tys už sama věděla, že to není dobré, akorát jsme si tu všechny moc přály, aby to nemuselo skončit tak radikálně... Ale jednali teď snad rychle, tak už to máš za sebou a teď už může být jenom líp a líp 😉

rendulina
14. črc 2009

ahoj len : tak co,jaká byla výstava? 😉

len
14. črc 2009

Rendo, zajímavá, ale dnes to končí, takže se vlastně ani nemusím rozepisovat 😀
Pak tu byla máma, rozhodla se vyšperkovat mi životopis, ale když ho projela, usoudila, že vypadá dostatečně dobře 😀 Tak snad budou potenciální zaměstnavatelé stejného názoru 😉

rendulina
14. črc 2009

A čeho se ta výstava týkala? No jo vlastně,zítra máš pohovor,viď?A co by to bylo za práci?Jsem zvědavec,co? 😵

len
14. črc 2009

Moment, mám tu pro změnu tátu, pak se ozvu 😉

kacza.b
14. črc 2009

larri tak uz jsi teda doma a mas to vsechno za sebou,nebylo to nic prijemneho,ale aspon se uz to doresilo a jak pises je to pro tebe vysvobozeni s cele te nejistoty.
zase bude dobre,drz se holka nase statecna.cas je nejlepsi lek....

len
14. črc 2009

Tak, jsem zpět 🙂 Výstava se jmenovala Labyrint světla a bylo to v ekotechnickém muzeu - bývalá čistička. Byly tam různé světelné objekty, něco fakt hezké, něco celkem nic moc... Ale zajímavý bylo to prostředí, i když teda v tomto počasí - trochu smrádek, plíseň, zatuchlina 😀

Práci se snažím hledat aspoň trochu v oboru - stavařina, ale spíš taková kancelářská, produkťák, koordinace a tak 😉

saralinda
autor
15. črc 2009

Larri, tak to je dobře, že už to máš za sebou. Teď už bude vše dobré, uvidíš.

Leni, dneska na tebe myslíme. Jsem zvědavá, co ti Řežábek na triploidy řekne.

larri
15. črc 2009

Ahojky,tak to je fajn,uz zase krvacim.DOUFAM,ZE JE TO POSLEDNI CISTENI.

Jinak bud spim,lezim nebo sedim na netu.Lezet muzu jenom na zadech,to je neco na mne,kdyz rada lezim na brichu.Ani na boku to nejde,citim takove tlaky.
Ani hubnout ted nemuzu,cvicit nemuzu a ja bych tak chtela. 😀 😀 😀 To urcite,jeste chodim jak pos....,pardon,ale mam misto bricha nafoukly balon.

Papu,tak to si mela dobre prekvapko,kdyz si mela v planu do konce roku neplanovat. 😉 ,treba to ted vyjde,kdyz je to neplanovane.

len
15. črc 2009

Tááákže 😀

Chlap nakonec dorazil, tak jsme do ordinace napochodovali spolu 🙂 Sice pak nakonec trochu brblal, že se vlastně nedozvěděl nic tak převratnýho, ale to je dané tím, že já jsem příliš informovaná a nebojím se s ním o všecky zajímavosti genetiky pravidelně dělit 😀

No, takže Ř se tvářil nadmíru spokojeně, jak vzorně na všecko reaguju, jak nádherně mi rostou folikuly a kolik je v nich vajíček a jak nádherně se oplodňují. A že on by teda neměnil vůbec nic, kdyby se teda ta vajíčka oplodňovala SPRÁVNĚ. Uklidnil mě, že to s těma triploidama není zase tak strašný, protože jsem jich z osmi měla jen pět, ten šestej byl pro změnu haploid, čili tam měl tu sadu chromozomů jen jednu (asi vejce tentokrát odhodilo chromozomy všecky, když se dělilo). Ale uznal, že množství triploidů je značně neobvyklé a že opravdu právě zde nejspíš bude příčina našich nezdarů. objasnil nám vznik triploidů plně korespondující s mýma dosavadníma informacema. Poznamenal, že triploidní jabka jsou nádherný, veliký a každej je chce, zatímco triploidní děti nechce nikdo, protože jsou plný vývojovejch vad neslučitelnejch se životem. Plně podpořil teorii dr., která mi navrhla ICSI, že to musíme zkusit. Ve stimulovaném IUI nevidí větší zisk, takže rovnou IVF, rovnou sepsal žádost a jde se na to v září. A že jediný, co můžeme zkusit změnit, je protokol - možná, když vyzkoušíme dlouhý, nějak se tam ty hormony namíchají jinak (tvářil se, že v tomhle se zatím žádnej doktor pořádně nevyzná, co se tam děje) a bude to lepší. Pak jsem se ho zeptala na to, jestli kdyby se nám to náhodou povedlo přirozeně, tak se mám radovat. Na chvíli se zachmuřil a pak řekl, že "tak středně." Že jak je normálně riziko potratu kolem 25 %, tak já můžu počítat s adekvátně vyšším. Že se sice většina triploidů neuhnízdí (proto nemůžu nejspíš tak dlouho otěhotnět), ale občas nějakej jo. Ale že se nemám obávat, že bych porodila triploidní dítě, že bych ho kdyžtak už předtím potratila. No není báječnej? 🙄 😀

Takže jsem si z toho udělala závěr, že jsem exot, co má problémy dítě počít, a když už se mu to povede, bude mít značnej problém ho pak donosit. Nějak jsem doteď žila v naivitě, že maj lidi problémy buď s jedním nebo druhým, ale evidentně zvládám oboje 😀

rendulina
15. črc 2009

len : tak to je teda věda! Nemáš to vůbec jednoduché...😕
Třeba ti ten dlouhý protokol bude vyhovovat víc(já měla stále samé krátké,v ničem neviděli problém)a pak najednou jeden MUDr navrhl : a proč nezkusit po všech těch krátkých dlouhý???
A šup - pomohlo to!!! 🙂

Tak že zdar září a dlouhému protokolu 😉

larri
15. črc 2009

Vidim,ze jsme diskuse exotu.To co my tady prozivame se ani v televizi nevidi.

Len,kdyz jsem te tady poznala,tak jsi nemela zadne problemy,jenom to neslo.Ted vidim,ze se nestacis divit. 😉
Ale beres to taky,tak jak to je.Proste musime bojovat az do konce.

len
15. črc 2009

Sorry, jsem se přepsala, měla jsem teď dva dlouhé a reakce super, ale teď to zkusíme změnit na krátký 😉 Beru i poloviční reakci, pokud budou pak vejce rozumná...

Larri, promiň, že jsem se neozvala, ale jsem ráda, že už jsi doma 🙂 Tak se zkus trochu poctivě flákat, občas je to potřeba...

Jinak kdo by měl čas - zítra po čtvrté se Saralindou na kafe?

larri
15. črc 2009

Ja bych sla,ale mam strach,ze je to brzy.Neumim ani poradne sedet,ale priste pujdu.

Saro a ty se mne zeptej na ty lizatka. 😠 Ne,delam si srandu,ale zeptat se muzes. 😉,chci jet domu az budu mit po kontrole a budu ok.A jako hodna teta,vzdycky neco privezu.Synovec ma 10 let,ale tvrdi,ze uz nic vozit nemusim,pry staci,kdyz prijedu a budu s nim travit co nejvic casu.Ale kolik mne to potom stoji,to uz nevidi.
Ale ja jsem s nimi taky rada,takze mi to nevadi.

Len,neboj vejce budou hlavne kvalitni.Akorat,ze ted pujdu na ivf solo.

spes2009
15. črc 2009

Larri, je super, že už jsi doma. Odpočívej v klidu a nech se hýčkat, ať si potom připravená znovu do boje 🙂

Len, to je teda věda, o triploidech a haploidech jsem neměla ani potuchu a oni dělají takovýhle brekule. Chjo, taky to nemůžeš mít jednoduchý, ale věř v krásné zítřky a to, že to všechno dobře dopadne 😉

Rendo, jak se cítíš, 🙂

rendulina
15. črc 2009

spes2009 : dobrý,jen nemám tak nějak na nic chuť a moc nejím... 😝 Ale blbě mi není...

len
15. črc 2009

Rendo a v kolik tam jdeš zítra?

spes2009
15. črc 2009

Rendo, tak je super, hezky si to užívej 🙂 Tebe čeká zítra utz? Ti budu držet pěsti 🙂

len
15. črc 2009

Jo a nová věc! Teď nevím, jestli to tu už někdo psal, ale byla jsem varovaná, že od září bude zpoplatněno mražení embryí. Prý zatím není stanovená cena, ale rýsuje se to kolem 3000. Ale jak tak Ř koukal do mých lejster (nikdy žádný mrazáček), usoudil, že mít co mrazit je vlastně výhra, kterou každý rád zaplatí 😀

papus
15. črc 2009

ahoj Apolenky,
Len tak jsi z dnešního pohovoru s Řežábkem spokojená 😉 jak jste vůbec došli na ty vajucha,že máš trip....ti dělali testy?

Larri jak ti je??? 🙂

len
15. črc 2009

Papus, ono se to na nich hned vidí, mají tři prvojádra... Mrkni mi do alba, tam mám foto embrya, jak vypadá hned ten druhý den ráno. Správně má mít prvojádra dvě a já měla z osmi embryí - dvě se dvěma (ta byla zavedena), jedno s jedním a pět se třema.

papus
15. črc 2009

tak už jsem jukla no to jsou věci 😕