CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

saralinda
autor
30. lis 2009

Týnko, to je moc dobře, že // sílí. Jen tak dál.

aknyt
30. lis 2009

Díky, zítra ráno si skočím na krev, tak snad mi to hezky potvrdí. Do CARu cinknu asi zítra, až budu vědět výsledek krve.

larri
30. lis 2009

Len,tak nevim co na to rict ☹ .

Snad jen,ze to tak asi melo byt.Ja si pri kazdem nezdaru rekla,ze mne ten nahore nema rad nebo mne naopak rad ma a tohle je nejake znameni.
Pokazde jsem si tak nejak zduvodnila,abych se uklidnila.Ale stejne mi to k nicemu neni. ☹

Aknyt,ty se drz a Martinka taky.

Sar,ja jsem psala,ze nemuzu ted ve stredu a ve ctvrtek.

Jdu se pomalu chystat a pak pojedu na utz.Dneska mi neni zrovna nejlepe.Vcera jsem koukala na STREPINY,jak tam byla ta moje znama a kdyz ukazali na zacatku fotky Vandy,pobrecela jsem si.A jak tak na ni myslim,boli mne hlava.A rikam si-tady se snazime, aby jsme se mimiska dockaly a pak nejaky blbec vsechno behem par minut znici.... ☹

aknyt
30. lis 2009

Larri, taky jsem na to koukala. Je to hrozné ☹ Jenže dá se s tím vůbec něco dělat? To by za to museli dostávat za alkohol za volantem doživotí, aby už nikdy nemohli za volant. 😠

len
30. lis 2009

Aknyt, tak to je fajn, že aspoň tobě hezky sílí 🙂
Jinak já jsem momentálně tak otupělá, že prostě problémy lidí kolem mě přecházím s pocitem, že nebudu brečet, protože mám svejch starostí dost. Snažím se brečet aspoň kvůli sobě, ale nejde to 😖 Snad to brzo přejde, není dobrý bejt takovej necita 😔 Aspoň, že mám trvalej příkaz na jednu charitu, tam choděj peníze bez ohledu na to, jak se cítím, protože ve svým stavu už jsem zahodila i žádanku na příspěvek pro Unicef, stydím se 😔

dada074
30. lis 2009

Ahoj Apolenky,

Len moc mě to mrzí,opravdu jsem ti to přála z celého srdíčka.

Aknyt čárky už jsou krásný,já v pátek hcg pozitivní a čárky lezou jak blázen,dnes 14 den po ET tak jsem se objednala na UZ a razím 8.12. tak jsem zvědavá jestli to klapne.

martinka.a.honzik
30. lis 2009

dada074: určitě to klapne neboj. Já se budu objednávat zítra a ve středu nebo čtvrtek si zajdu taky na krev.

dada074
30. lis 2009

Tak Marti držím palečky,já tomu také věřím,že vše bude OK,ale pořád se nechci moc radovat,vím jak to bylo v tom červnu.
dokud nebudu mít UZ neuvěřím. 😀

martinka.a.honzik
30. lis 2009

dada: koukám, že bydlíš na Benešovsku....my máme kousek chatu

dada074
30. lis 2009

Ju a kde prosím tě?

martinka.a.honzik
30. lis 2009

Mirošovice

dada074
30. lis 2009

Tak to je kousek od Bene.My bydlíme dál je to asi 14km od Vlašimi.

martinka.a.honzik
30. lis 2009

jo jo je to hned sjezd z D1

larri
30. lis 2009

Ahoj holky,konecne mam na vas cas.

Delala jsem vajecnak do prace a mixer mi zacal vstavkovat 😠

Ja jsem jezdivala ke zname kadernici do Vlasimi. 😉

Jinak ja jsem z nesniho utz nejak spatna.Dostala jsem na dva dny dalsi injekce,ale zvysila mi dr.davky.Ze tri ampulek na ctyri.Ve stredu dalsi utz v 10.45.Nejdete tam nektera?
Videla jsem nejake foliky,ale jsou male.Byla tam Jarosova a asi zaucovala novou dr.

Ale co mne totalne dostalo,kdyz se mne ptala dr.proc chodim na ivf,jaky ma manzel spermiogram,jestli jsem byla tehotna.Nezlob te se na mne,ale v tom pripade,nevim na co tam ty pocitace maji.
Po tom mimodeloznim se moc u Apoli necitim a to kdyz tam projde nekolik mamin s velkym briskem,pomalou chuzi a zrovna kolem nas si zacnou brisko hladit.

Pripadala jsem si tam dneska,jak na prvni konzultaci.
A ted mam strach,ze mi neporostou folici a to mam uz napsanych 30 ampulek.Minule jsem sla na OPU brzy,ted mam strach,aby neco bylo.Zase si rikam,ze jsem rychle reagovala minule,tak ted to bude pomalejsi a kvalitnejsi. ☹

len
30. lis 2009

Larri, mě se ptala Jarošová na totéž 🙄 Čučí do počítače a ptá se mě, jestli už jsem byla někdy těhotná a jaký má manžel spermio. Ale nepřekvapilo mě to, při mé minulé návštěvě u ní mě přesvědčovala, že mám insuficienci žlutého tělíska, přitom kdyby jen jedním očkem mrkla do papírů či počítače před sebou, věděla by, že to je blbost.

Vlastně jsem ani nenapsala, jakej je Vokroj zlatej (a já mu ani nepoděkovala za ty lázně, na koze mi to přišlo blbý a pak měl vedle sebe tu embryoložku). Při OPU ke mně přišel, podal ruku (jsem ležela na koze 😀 ), představil se, kouknul do lejster, řekl, co asi tak můžu čekat a co on bude dělat...
Jarošová minule seděla v nohou lehátka jak pecka, ani nepozdravila (já ji jo!) 😖

Jinak máš-li stimulovat 12 dní, tak to musí růst pomalu... Ale štve mě, že já nevyčerpala ani půlku hrazených ampulí a ty je možná budeš muset doplácet, kdyby to jen trochu šlo, tak jsem si je vyzvedla a teď tobě přenechala 😒

saralinda
autor
30. lis 2009

LArri, třeba budou opradu růst pomaleji, ale o to budou kvalitnější. Držím ti palce. A ke komu jdeš ve středu? Zase k Jarošové?

larri
30. lis 2009

Sar,ani nevim ke komu jdu ve stredu.Byl to prvni volny termin a ja musim do prace,takze mi to bylo jedno ke komu.

saralinda
autor
30. lis 2009

Hlavně aby folíky poporostly. Budu na tebe myslet. Stejně, jak je to tělo nevyzpytatelný - někd ynemáš skoro žádná vajíčka, pak pěknou úrodu a rychle a teď rostou zase pomalu. Pak z toho máme my a doktoři něco vypozorovat, když ty naše těla si reagují pokaždý jinak 🙂 U tebe je hlavní, aby jsi měla alespoň 2 šikovný holčičí embryjka. 😀

len
30. lis 2009

Larri a řekla ti, kolik jich je a jak jsou veliké?
Mně Jarošová řekla - tak pět vajíček bychom získat mohli. Což mě už v tý chvíli trochu nadzvedlo, protože pokud napočítala pět folikulů, má říct pět folikulů a ne vajíček, navíc když Vokroj kouknul v sobotu do těch lester, tak rovnou řekl - nojo, pět, ale dva jsou fakt malý, z toho nic nebude. A nebylo.

katerina85
30. lis 2009

Ahoj holky děkuju za info ohledně tulipanka nemáte na ní spojení prosím?

len
30. lis 2009

Kat, písnu do IP 🙂

katerina85
30. lis 2009

děkuju len

klarka.k
30. lis 2009

Aknyt, tak jsem koukala na fotky, čárečka sílí...mám radost 🙂

klarka.k
30. lis 2009

Jo, co ta krev? Byla jsi? Kolik?

rendulina
30. lis 2009

Leni,jj až moc se nám ty osudy bohužel podobají,ach jooo! ☹
Koukám a obdivuji tě,že to dokážeš nést tak statečně...ale je fakt,že ty prášky od psychoDr.malinko to utrpení zmírní.I když já bych jistě řvala jak želva.

Doufám ale,že to nějak budou řešit - proč se to nyní stalo(při tom ICSI)a tak...?! I když si myslíš,že je to tvými vajuchy.Neříkej mi,že je osobně to nezajímá,aby se tím více zajímali a něco vymysleli?! 😖
Přeji ti mnoho síli a energie 😵

larri : mě to již také dostává,jak se tě stále ptají,jako by neuměli číst to,co mají před sebou na monitoru... 😠
a ty těhulky,co nás míjí na velké chodbě na screening a nebo tam u UZ-posedávají i na našich křeslech(jako ať si sednou ale tím je má člověk ještě blíže na očích) 😒
Myslím,že toto mají fakt nedomyšlené-občas mi to příjde jako provokace a brnkání na nervy,co ty ženské(my) či páry vydrží?! ☹

Kdyby člověk věděl,že je to zrovna po IVF,tak by to bral alespoň z té pozitivní stránky,že to fakt funguje atd.

Jináč všem přeji doboru a klidnou noc 😉

len
30. lis 2009

Rendo, já už ty prášky neberu od srpna.
Jinak proč se to stalo... to je právě to, že se to neví, ani není jak to zjistit, prostě moje vajíčka k tomu mají sklon a nedá se tomu zabránit. Jisté naděje se vkládaly do změny léků a protokolu, ale to nezabralo a na další experimenty nemám žaludek 🤐 Tajně se doufalo, že chyba je na straně embryí a ICSI to vyřeší. Opět ne. Prostě je to věc neprobádaná, takových případů je naprosté minimum, padlo několik teorií a bohužel to zatím spěje k té nejhorší, se kterou se nedá nic dělat. Doktoři mají dvě možnosti - smíchat vajíčka v misce se spermiema přirozeně (a to mi nedopadalo dobře) nebo píchnout spermii do vajíčka ICSI (což selhalo taky). Jinak to oplodnit nejde a navíc, když už je oplodněno, nezbývá než čekat, jak se to bude vyvíjet samo, až někdo přijde na to, jak dokopat embryo ke správnému dělení, dostane Nobelovu cenu a holky budou mít z deseti vajíček dvě embrya k zavedení a osm do mrazáku k tomu 😖

w_h
1. pro 2009

ahoj, obcas sem nakouknu, protoze mi taky hrozilo, ze mozna budu muset do caru
len: moc jsem ti drzela palce..
vim z povidani o jedny holcine, ktera taky furt nemohla uz na zacatku donosit mimi a nakonec ji nabidli nakou specialni metodu, ze embryo nejak geneticky upravi, vyndaji z neho ´neco´ - chromozomy? nevim, mozna i vymeni, protoze s ´tim´ by ho proste zase nedonosila, no a ma zdravy miminko
delaji to prej v usa a stoji to docela dost, vic konkretniho bohuzel nevim, jinak bych te tam rovnou nasmerovala
ale verim, ze mas sanci i bez usa 😉 , drzim palce

larri
1. pro 2009

Ahojky,
Len,vubec mi nerekly,kolik folikul mam.Tim,ze je poznam,tak si myslim,ze na jedne strane mohlo byt asi 7 a druhou nevim.
Dr.zacala delat hm,hm,tak se ji ptam jestli se neco stalo a ona,ze ne,pridame vyssi davky,folici jsou malinci.Ve stredu utz.Jinak vubec nic. 😠

Jinak Aknyt,k te moji zname ze Strepin.Oni doufali,kdyz uz jim nekdo zabije dite,tak si to taky odsedi.Kdyz jsem ji po te tragedii videla poprve,tak zacala jako prvni,jak jsem dopadla po IVF.O mem mimodeloznim nevedela,po nehode bydlela u maminky cela rodinka.Tak jsem ji odpovedela,ze spatne,ale spis co ona.
A jeji slova byla:Vandu nam to nevrati,ale doufam,ze dostane trest,jaky si zaslouzi.
On uz zranil v alkoholu pri jizde autem nekoho jineho.A u soudu se resilo,ze zabil Vandu,ale ze maky mel zlomenou nohu a Marek rozbitou hlavu atd.,o tom ani slovo.
Kdyby dostal trest,jaky mel mit,tak je klid.
Je v tom bordel,ztraceji se jim tam nejake dokumenty,uvadeji jine promile,nez mu namerili pri nehode.Hrozne moc nejasnosti.
A jejich advokatka chce timto zpusobem ukazat na problem,takze ted se budou o to zajimat media.

Vim,ze to tady nepatri,ale kdyz nekoho vidis celou dobu co jsem v Praze,jak roste a pak zjistis,ze si mas s nimi co rict,tak te to mrzi.
A ja Zdenu obdivuji,protoze v televizi plakala,ale u nas se strasne drzi.Nastesti ma jeste Davidka,pro ktereho musi zit,ale verim,ze to musi byt strasne.

dada074
1. pro 2009

Ahoj Apolenky,potřebovala bych poradit,jak dlouho se užívá Utrogestan?Díky moc

martinka.a.honzik
1. pro 2009

Ahojky Apolenky,
dada074: já ho po ET dostala na 15 dní, při dávce 2-2-2.