CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

larri
7. pro 2009

Ted jsem se divala na Snidani s novou a kartarka vykladala karty na Vanoce......a mezi temito vecmi rekla-

Kdo neumi dlouhodobe otehotnet,ted se zadari.....opravdu jsem na televizi koukala jako blazen.

Ona asi chodi na Konika,tak nas chtela povzbudit. 😉

saralinda
autor
7. pro 2009

Larri, díky za povzbuzení. 🙂

aknyt
7. pro 2009

Len, je fajn, že vaši také mají v plánu předplatit si vnouče 😉
A že pátráš jinde, to je (podle mne) naprosto v pořádku. I když to zní blbě, tak je to byznys jako jiný, a proč bys měla čekat roky, když jinde to jde dřív? Nevím se kterým soukromým si píšeš, ale dost si holky chválí Sanus HK. Moc držím palečky, ať se ti to zadaří nejlépe doma a jinak brzy, byť i jinde.

Larri, držím palečky, ať máš transfer a v klidu a hlavně ať se zadaří!!!

Klarko, UZ mám až v pátek, uvidíme, co tam bude. O víkendu jsem zase špinila, tak snad to drobek přečkal a není to známka odchodu...

aknyt
7. pro 2009

Nevím, jak je to u dárkyň, ale u dárců se specifikuje výška, váha, barva očí, krevní skupina, národnost (etnikum), ale nepamatuju se, jestli i vzdělání. Ještě je tam kolonka "další pro vás důležité" (nebo tak nějak), tam by se to dalo připsat. Pak je tam taky to, jestli to, co jsi tam připsala, je bezpodmínečně nutné dodržet... Je jasné, že každý požadavek navíc snižuje šanci na získání vhodné dárkyně, ale zkusit se to dá.

collette
7. pro 2009

Ahoj děvčátka,

tak jsem zavedla album. Chtěla jsem dát víc fotek, ale byly větší, než je povoleno, takže musím počkat na manžu, aby mi je zmenšil. Já to s tím jeho zázrakem neumím ☹ Takže ty dvě, co tam jsou, jsou z telefonu.

Slíbila jsem popsat komplikace. Celá skutečnost je dost složitá, ale zkráceně řečeno: sešlo se víc hloupých věcí najednou. Jednak mě zvláštně vybavila matka příroda (křehké cévy - věděla jsem, křehké tkáně - nevěděla jsem, anatomická anomálie - neměla jsem nejmenší tušení), druhak byl porod opravdu rychlý (nebyl čas na přípravu a tkáně neměly šanci se roztahovat postupně). A já se navíc den předtím děsně přežrala, takže ten klistýr by býval byl na místě, aby se tam udělalo víc místa. Takže jsem skončila totálně potrhaná. Ne na hrázi, ale uvnitř pochvy a přímo do konečníku. Takže dva dny po porodu operace, při které mi provedli rekonstrukci stěn. A aby se to mělo šanci zhojit a neinfikovalo se to, museli mi udělat odlehčovací ileostomii (vývod tenkého střeva). Takže mám kromě strií na břiše další ozdobu 🙄 Kterou tam budu mít ještě tak 2 měsíce. Takže dámy, až přijde váš den D, rozhodně se klistýru nebraňte, kdybych ho stihla, možná se to nestalo.

Byl to záhul na psychiku, ale už jsem se s tím jakž takž srovnala. Naštěstí mě to příliš neomezuje. Ale bohužel to ovlivnilo kojení. Kvůli medikaci po operaci jsem pět dní kojit nesměla a už se to naplno nerozjelo. Takže zhruba z 1/3 kojím a zbytek lahev. Což mě mrzí, ale dostává alespoň něco.

Nakonec mě rodila Dr. Klimková, protože Fait byl na dlouhý víkend mimo. Byla naprosto úžasná a i její péče po operaci šla nad rámec profesionality. Je to skvělá ženská.

Tak doufám, že jsem vás nevyděsila, myslím, že jsem to vybrala za všechny a vy budete rodit jako víno 🙂

aknyt
7. pro 2009

Collette,
Kubík je moc hezkej 🙂
A jsem ráda, že jsi vše zvládla, ty tvé potíže nebyly (a nejsou) žádná maličkost. Tak se hezky opatruj a Kubíka taky 🙂 A pamatuj, že hlavní je pohodová maminka a mimi, a plné kojení za cenu nervů nestojí za to 😉

klarka.k
7. pro 2009

Aknyt, to se neboj, špinění nic není. Já jsem měla příhodu včera večer. Sice jsem asi byla zbytečně vybrnklá, ale všichni víte, jak je člověk vystresovaný z každé maličkosti, když to trvalo tak dlouho otěhotnět. Vylítlo ze mě trochu krve a ještě dnes špiním čistě červenou krví. Ještě večer jsem byla na gyndě a Mudr. mi potvrdila, že plod je v pořádku, vitální, hrdlo zavřené, čípek taky v normálu atd. Co to způsobilo nevím, ale je možný, že nějaký hematomek od druhého neuchyceného embrya. Tak buď v klidu, nezatěžuj se, nic netahej a hlavně kašli na vánoční úklid atd. Myslím na tebe. Pa Kl.

klarka.k
7. pro 2009

Collette, vývod jsem taky měla po náročné operaci endometriozy a vím, že je to strašně náročný na psychiku, ale dá se to zvládnout. I zandání tohoto vývodu je náročné jak psychicky, tak fyzicky, tenkrát jsem byla dost v šoku, protože mě na to nikdo nepřipravil a neřekl mi co bude následovat. Myslela jsem si, že se vrátim k normálu a budu v pohodě, ale dost jsem se spletla. I ten návrat k normálu mi trval víc jak rok. Takže hlavu vzhůru...máš nádhernýho chlapečka. 🙂

Holky, tady jsou příběhy, to vám teda povim. Jste všecky moc statečný. 😉

len
7. pro 2009

Dobré ráno 🙂
Larri, mě by tohle docela zajímalo, jestli pokud se u Apoli někdo sám léčí s neplodností a vlastní děti nemá, přesto mu u OPU nabídnou dárcovství 😕 Popravdě by mě to dost ranilo 😔

Aknyt, já se obávám, že těch dárkyň je tak málo, že si moc vyskakovat nemůžeš, ale poptám se. Taky myslím, že je důležitější, aby dítě bylo podobné tatínkovi, protože když ho ženská porodí, o jejím mateřství nikdo nepochybuje 😀

Collette, ty si teda užíváš 🙄 Tak ať je brzo líp 🙂 A Kubík ti to vynahradí, ne? 😉

len
7. pro 2009

Tak jsem tam cinkla a jsem v seznamu. Sestra se tvářila, že teď čekačky nejsou zas tak dramatické, prý rok-rok a půl. A že si i můžu vymýšlet, co se vlastností dárkyně týče, ale pak se mi čekání logicky prodlužuje.

aknyt
7. pro 2009

Len a nevíš, o kolik se zkracuje lhůta, pokud přivedeš dárkyni? A kolik je v současné době u Apoli odměna dárkyni?

Klarko, minule když jsem začla špinit, tak to postupně šlo do pryč, tak proto mě to vždycky znervozní 😉 Ale stejně s tím nic nenadělám, takže se snažím být v klidu. A vánoční úklid jsem nikdy nehrotila 😀

Jinak se mi vrátil chlap z ciziny, strašlivě kašle a mně už zase pálí v krku a nose ☹ Ach jo, to mi ještě scházelo, abych byla nemocná.

Co ten srazík?

len
7. pro 2009

Aknyt, snad tě to šoupne nahoru. Odměna je 8000 Kč.
Srazík ve čtvrtek?

aknyt
7. pro 2009

A kdo se tedy zúčastní? Nocleh už mám zamluvený 😉

len
7. pro 2009

Já přeci 😉

len
7. pro 2009

Holky, znáte poločas rozpadu Pregnylu 😀 😀 😀
Mám prsa jak nafukovací balóny, tak jsem si říkala, že tam ta mrcha hCG musí v krvi ještě být, takže jsem pokusně testla, no a je tam celkem zřetelnej stín 😀 Ovšem týden před OPU nebyl sex a při OPU se Vokroj dušoval, že mi odsál i ty nejbeznadějnější folikuly, přičemž k ET, jak víte, vůbec nedošlo, takže ano ano, 11 dní po injekci Pregnyl ještě pořád stvoří pozitivní test 😎

aknyt
7. pro 2009

Len a není to fakt od něčeho jiného? 😉 11 dní po Pregnylu by nic být nemělo 😝

len
7. pro 2009

Aknyt, ale z čeho, vždyť tam nebylo ani vejce ani spermie 😉
Já nikdy dřív jak 14 dní po Pregnylu netestila, takže co já vím, prostě se mi drží dlouho, no, prostě nezapadám do doktorských tabulek.

len
7. pro 2009

Ale evidentně vidíte, že již 7 dní po ET (kdyby nějaké bylo) jsem mohla mít pozitivní test, aniž by to mělo co do činění s těhotenstvím... Takže holky - NETESTUJTE moc brzy!

aknyt
7. pro 2009

No, to záleží na tom, jestli jste sexovali po OPU a kdy... to by tam mohlo něco být. I když podle mne ten Pregnyl může vydržet tak dlouho... a testovat týden po ET jsem mohla teď hlavně díky nepřítomnosti Pregnylu. 😉

collette
7. pro 2009

Děvčata, děkuju. Je to poklad. A hodnej. Zatím spinká v noci dost v kuse 😵 Musím to všude zaťukat, abych to nezakřikla 😅

Klárko, neděs mě, mně taky nic neříkali. Na co se mám připravit?

len
7. pro 2009

Aknyt, já vím, že ty jsi teď Pregnyl neměla 😉
Jinak OPU bylo v sobotu ráno a první sex v neděli večer, to je fakt o ničem a já jsem 100% přesvědčená, že to ten Pregnyl je. Bohužel, protože ten stínek nakonec vylezl moc hezky, takovej bych čekala nějakých 10-12 dní po oplození 🙂

aknyt
7. pro 2009

Len, ale bylo by super, kdyby to bylo obojí 😉

len
7. pro 2009

No to bych asi odpadla a obávám se, že Ř taky a Vokroj, no chudák, jak se mi tam dušoval, že odsál naprosto vše... Nelze jim nevěřit, teď už zbývá jen tunelový jev 😀

aknyt
7. pro 2009

Tunelový jev neznám... ale nechám se poučit 😉

len
7. pro 2009

Prosím tě... s tím kdysi přišel Honza, je to pojem z fyziky, či co, prostě existuje nějaká teorie, že při nějakém shluku náhod se může nějaká molekula přemístit z jednoho místa na druhé. Tak to rozvedl, že při ještě větší shodě náhod se takhle dokáže přesunout třeba celá buňka, např. spermie a protože náhoda je blbec, tak třeba do vejcovodu panny těsně před ovulací 😉

aknyt
7. pro 2009

Aha... to je zajímavé 🙂 U vás by stačil jeden schovanej neodsátej folík 😉

len
7. pro 2009

No, opravdu pochybuju, že by ho Vokroj přehlídnul 😉

aknyt
7. pro 2009

Tak Larri bojovníček je prý moc krásný a zítra bude ET 🙂

len
7. pro 2009

Nádhera! 😵

saralinda
autor
7. pro 2009

Collette, opravdu to nemáš jednoduché. Ale jestli je to záležitost pár měsíců, tak se to musí vydržet. Máš jistotu, že bude lépe, i když to bude trvat. Držím ti pěsti, aby jsi byla v pohodě co nejdříve.

Len, Vokroj určitě odsál všechno, co viděl. Ale co neviděl, to neodsál. Takže malinká naděje tam je. Zkus testnnout za týden a bude jasno. Holka naše, moc ti to přeju. A když to říkala i ta kartářka, že v prosinci všechny ženy otěhotní….

Já bych taky dorazila na sraz.

Aknyt - díky za zprávičku od Larri. To je super!