CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

kralka
12. únor 2009

Tuli jak už jsem psala tak já mám hodně bolestivé cysty a také mi při nich bolí prsa. Tak mě napadá jestli by to nemohlo být tím 😕 . Ale nemám zkušenosti s OPU takže to může být úplně jinak.

kralka
12. únor 2009

No to jsem si taky říkala len. Tu první co mi vyndavala jsem měla rostlou nakřivo takže bylo nutné jí vyndat. Tu doktorku jsem moc nepochopila. Asi jí to baví vyndavat osmičky....

larri
12. únor 2009

Tuli,neboj se,je to tvoje zdravi a ja byla o den pozdeji a mne nic neboli.Akorat jsem se dala do uklidu a kdyz jsem posunovala komodu,tak jsem trosku citila tlak na prave strane.Ze semnou neco delali samozdrejme citim,ale bolesti to nejsou.Jenom ta prsa a hlavne uz tak mam velke a ted si myslim,ze jsou jeste vetsi.

U nas poletuje snih a do toho sviti slunicko.
Co Aknyt,urcite uz v caru byla 😉

Marcelli,nestras,doufam porad,ze budes dalsi kdo to tady prolomi. 😉

aknyt
12. únor 2009

Tak se hlásím po návratu z CARu. V práci si dovolili něco okamžitě chtít, takže jsem se k vám dostala až teď 😉

Paní doktorka Jarošová byla moc hodná, takový balzám na nervy jsem potřebovala. Říkala, že folíků bude určitě víc než 10, ale že se nedá říct, kolik jich bude zralých. Na OPU jdu v sobotu, dnes večer mě čeká Pregnyl. Ultrazvuk byl dneska tak pečlivý a dlouhý, že jsem se málem počůrala 😉 ... a byl s gelem (ale to dělá Jarošová vždycky) 🙂.

Toaletní papír dnes byl ještě na jednom záchodě, ale bylo ho docela málo, tak Tuli, nevím, nevím, jestli bude do odpoledne.

larri
12. únor 2009

Aknyt,no vidis,urcite foliku bude vic a v sobotu budu na tebe mooooc myslet.

Dneska,kdyz jsem se podivala novu na tu fotku doktorky Jarosove,tak neni ona takova drobna a chodi porad v plasti? Na te fotce mi ale prijde silnejsi.A kdyz ne,tak ja uz fakt nevim.Ja jsem si vzdycky o te blondynce myslele,ze je to sestra.Taky by mohli nekam dat fotky jako personal.Pak by nedoslo k zamene jako napr.Svobodova versus Svobodova.

Myslim na Tuli,jak dopadla. 🙂 ☹

aknyt
12. únor 2009

Ano, Larri, chodí pořád v plášti a už nemá ty konce vlasů tmavé a je drobná. Je moje nejoblíbenější tam.

Jo, záměna Svobodová vs Svobodová byla dooost dobrá 😀

larri
12. únor 2009

Ahaaa,tak to uz vim.U ni jsem jeste nebyla,ale mozna,ze priste budu mit stesti,kdyz pises,ze je dobra. 🙂

kralka
12. únor 2009

Chtěla bych si tady trošku postěžovat. Jak jsem včera dopadla na průchodnosti. Paní doktorka Bláhová se mi pokoušela zavést tu „hadičku“ s plynem,ale bohužel marně. Zdálo se mi to divný už ve chvíli, kdy mi řekla, že to jen trošku štípne a já se orosila bolestí, která neustupovala. Po několika bolestivých minutách mi řekla, že se jí bohužel povedlo zavést jen malou sondu ,ale ten plyn tam nedostane ☹ . Před dvěma lety mi dělali konizaci děložního čípku. Bohužel kanálek v čípku se zahojil příliš a je moc úzký. Sice jsem byla hned na rozšíření (pod narkosou), ale asi udělali průchod vhodný jen na odběry. Celý včerejšek jsem pěkně krvácela. No nic příjemného. A to jsem si říkala, že je to nejednoduší co tam můžu podstoupit a takhle to dopadlo 😢 .

janka12
12. únor 2009

Ahoj holciny, vubec vas nestiham cist, natoz aktualne reagovat. Pritom bych tak rada. Pevne verim, ze smutne zpravy poslednich dni ustoupi zpravam optimistictejsim.

Kralko: muzu se zeptat, jak Ti vcera pruchodnost dopadla? prave jsem z ni prisla - rovnez u Dr Blahove. Z vysledku se nemuzu vzpamatovat. Neslysela pry vuuuubec nic. Pojala tudiz samozrejme podezreni na nepruchodnest. Nejdriv ale se setrickou resily, zda do toho vubec sel plyn. Asi neverila svym usim. Mela jsem z toho vysetreni trochu rozporuplny dojem. pak mi rekla, ze podle ukazatele prutoku prochodnosdt ci neprochodnost nelze odhadnout a podle poslechu se priklani k nepruchodnosti. Odesla jsem s zadankou na laparoskopii. Vim ze je laparo v porovnani s jinym zakrokem prkotina, ale presto z ni radost nemam.

Holciny, nemela jste prosim nektera zkusenost s tim, ze by laparo a kymo byly v rozporu??
diky moc
J

kralka
12. únor 2009

Ahoj Janko, bohužel u mě se nedostala pani doktorka nai k tomu, aby ten plyn mohla pustit. Nepovedlo se ani mi zavést tu hadičku - příliš úzký kanálek ☹ . Takže já ti poradit nedokážu. Každopádně ten přístroj by měl ukazovat zda plyn proudí nebo ne. Moc ti držím palce, aby to se potvrdilo to, že přístroj nefungoval a tvoje vejcovody jsou v pořádku. I za cenu zbytečné laparoskopie.

janka12
12. únor 2009

Kralko: diky moc, sestra is tam pak s pi doktorkou s pristrojem hraly a dosly k tomu, ze fungoval. Doktorka kazdopadne netvrdila ani "pruchodne" ani "nepruchodne", proste nevedela.

Prosim prosim zkusenejsi z vas: jak dlouho jste po laparce byly na neschopence? 2 tydny? a jak douho se pak ceka, nez se neco muze dit? sestinedeli?
diky

tulipanekps
12. únor 2009

aknyt, dík za info o papíru, zvládla jsem to bez potřeby na wc 😉 hlavně jsem ráda, že to u tebe vypadá líp. jak jsem tam seděla, tak jsem si říkala, že jsem se tě ani nezeptala na hodinu, kdy ta jdeš...

ola69
12. únor 2009

Ahoj byla jsem u Apolináře a velmi příjemně mě překvapilo WC u UZ. Čisté prostorné a se spoustou toaletního papíru. Z Caru to není daleko ( na konci chodby doleva ) ale stojí to za to 🙂

larri
12. únor 2009

tuli,jak jsi dopadla?

janko,ja byla po laparce 3 tydny doma,ale protoze jsem v tom mela vanoce.ono zalezi co ti tam najdou.po tydnu jsem sla vytahnout stehy a dalsi tyden KO.Behem tech 14 dnu byl pust,ale ver,ze bych ho mela i tak. 😉

aknyt
12. únor 2009

Jo, ještě jsem zapomněla napsat, že na mě byla moc hodná i sestřička (Holá), všechno mi zopakovala a poradila s vyřízením papírů pro samoplátce, byla jsem dost pak roztěkaná, takže pohlídala, že jsem odešla se vším, co jsem měla původně plus co bylo potřeba jako další. Dneska celkově to tam bylo fajn, ani jsem to tak nečekala a moc mi to pomohlo.

saralinda
autor
12. únor 2009

Ahojky holky, teď jsem vůbec nestíhala, v práci se všichni zbláznili, a tak si vás jsu postupně dočíst.

Larri - prsa mě vůbec nebolí (a to tím občas fakt trpím dost, ale teď nic). Na gyndě jsem taky po OPU nebyla a ani se tam nechystám. Myslím, že kdyby to bylo nutné, tak nám to u Apoli řeknou.

Tulip - mě taky bolel tak týden po OPU vaječník. Chvílema vůbec a chvílema dost. Když jsem trochu víc chodila (a to třeba jen 10-15 minut), tak mě to bolelo docela dost, až jsem tak divně kulhala. První 1-2 dny po OPU mě bolelo docela břicho, když jsem seděla v práci. Tak jsem pak pslala na PC ve stoje. Ale nijak strašná bolest to nebyla, spíš mě to znervozňovalo.

Jinak holky já o mrše a mrcha byla už za dveřmi a dneska dorazila na návštěvu. Tzn. 3.2. OPU a dnes 12.2. MS
Jdu šíst dál 🙂

janka12
12. únor 2009

Larri, diky za info.

saralinda
autor
12. únor 2009

Janka12, já byla při laparce v neschopnosti 2 týdny, z toho 5 dní v nemocnici (1den před operací a 3 dny po). Brali mi celý vaječník. Tenkrát jsem byla na pracíku, tak mi to bylo jedno. Ale přišlo mi, že tak týden po operaci by to vklidu šlo jít do práce, pokud sedíš v kanclu. přeju, ať ti to dobře dopadne.

Tuli, a jak jsi dopadla?

Aknyt, tak to se počet folikujů neustále zvyšuje. To je super. V sobotu na tebe budu myslet.

Jinak co se týká Pregnylu, tak jsem měla taky 10 000j. sestřičk ami řekla, ať zbylou ampulku přinesu s sebou na OPU. Nikdo ji po mě nechtěl. Nabízela jsem ji i Řežábkovi a taky ji nechtěl. Prý si to mám nechat. Tak mám Pregnyl teď v lednici, ale mám z toho divný pocit, protože jsem ho měla půl dne (přes OPU) na pokoji v teple- takže aby nebyl zkaženej. Holky, která jsem byla už na IVF 2x - dali vám třeba příšte jen 5000j, že si máte vzít zbylých 5000 z 1. IVF?

saralinda
autor
12. únor 2009

Holky, taky jste se některá ptala, kd yplánuji další IVF. Tak ho zatím nijak neplánuji (tim vůbec neříkám, že do něj nepůjdeme). Nechám to asi na doktorech. Tento cyklus mám pauzu a příští mám jít na krev a na UTZ. Neměla jsem při stimulaci dobré hladiny hormonů, tak se musí dát dokupy nejdříve to.
Oak bych taky ráda, aby mi zjistili průchodnost vejcovodu. To mi ještě nedělali. Jaržembovská říkala, že u tak špatného spermia (13mil a 80% lenochů) stejně IUI nemá cenu, takže pro průchodnost nebyl prostor. teď měl přítel 40 mil a speedmeny, takže situace je jiná a tu průchodnost bych ráda (pokud mě nepřesvědčí o opaku).
Takže to vidím na nějaký delší čas, než se toto dá dokupy. Zatím beru alespoň Dostinex na snížení prolaktinu a uvidíme, co ostatní hormony.
Příští týden tam asi brnknu, zda už jsou výsledky z histologie (posílali tam obsahy mých cyst). Tak jsem zvědavá, co to bylo, když Řežábek ještě nikd ynic podobného neviděl. 😀

aknyt
12. únor 2009

Sar, já si také nechávala Pregnyl na příště. Za půl dne bez lednice se ti nezkazí, neboj.
Folíků je prý docela dost, ale nejsou rovnoměrně vyrostlé, tak se nedá odhadnout, kolik bude vajuch.

saralinda
autor
12. únor 2009

Aknyt, víš jak to je - stačí jedno šikovné 🙂

aknyt
12. únor 2009

Sar, tak v tom vidím zásadní problém - jak můžem my dva nešikové mít šikovná embryjka? 😀

tulipanekps
12. únor 2009

ahoj, omlouvám se za odpověď až teď. jinak já odvolávám, co jsem psala o Jarošové. dneska byla fajn i s gelem 😀 tak mám velký vaječníky. konstatovala, že jsou dost zvětšený, sestřička mi nabrala krev a zítra mi řeknou co a jak, prý ta bolest může trvat až do menstruace. ale jestli to je "jen" tohle, tak to vydržím...

tulipanekps
12. únor 2009

aknyt, pořád se říká, že se zázraky dějí, ne? teď myslím to šikovné embryjko 😀

tulipanekps
12. únor 2009

já se přiznám, že jsem po tom všem vycukaná docela dost. když jsem byla těhu, tak jsem v nemocnici ležela týden s bolestí břicha... ale to byla jiná diagnóza. prostě jsem podělaná, aby se mi tam něco nepodělalo.

tulipanekps
12. únor 2009

jo a jinak mi mudra říkala, že mám přijít na kontrolu po mrše, tak to asi my, co jsme nebyly na transferu ani nevíme, protože nám to neřekli...

aknyt
13. únor 2009

Tuli, já na žádné kontrole po mrše nebyla, ani když transfer byl, taky to nikdo neřekl 😉
Držím palečky, ať je to v pořádku a zvětšené pouze díky stimulaci!!!
A jsem moc ráda, že jsi to měla s Jarošovou fajn - na ní nedám dopustit. Se sestřičkou Vackovou jsou to pro mě taková sluníčka 🙂

larri
13. únor 2009

Ahojky,Tuli,ja kdyz mluvila s embryolozkou,tak mi rekla,ze do caru chodit nemusim.Mam se objednat,az pujdu na dalsi ivf.Ja budu taky volat kvuli cysty,tak se zeptam,jestli mam jit na KO aspon ke sve gyndyrce.

A ja jsem uplne v pr....,ja nemam Pregnyl v lednicce vubec.A to asi vzdycky dostaneme to jedno baleni,kde jsou 3 ampulky,ne?

Jinak Tuli,jsemrada,ze to neni nic vazneho.Kdyby ti nasi mimisci vedeli,jak se tady nervujeme.Ja byla v pohode,ale od utery spatne spim a porad jsem na odberech.Chci neco zachranovat,ale porad se mi to nedari.Uz se tesim do prace,je to divne,ale snad budu myslet na neco jineho a vic se unavim. ☹

len
13. únor 2009

Ahoj ahoj, to jsem fakt jediná, komu ta Jarošová nesedla? Já se na rovinu přiznám, že bě rozlítila doběla (což u mě zase není tak těžký, pravda 😀 ) už ve chvíli, kdy mi začala stanovovat diagnózu POUZE z délky mého cyklu. Prostě krátký cyklus = insuficience žlutého tělíska a hotovo, nemám se s ní hádat, ona to ví nejlíp. To, že mám luteální fázi 12 dní, progesteronu naprosto vzorné množství a deset doktorů před ní (včetně jejího šéfa) mi řeklo, že je to OK, ji nějak nezajímalo 😖 Tak asi bude chyba ve mně 😀

Jinak Pregnyl mám v ledničce a vždycky si odeberu jenom ty potřebné ampulky, které sestrám odnesu, abytek mám doma. Dřív (před IUI a časovaným stykem) jsem brávala jenom 5000 IU, takže mi pravidelně nějaký zbýval a použila jsem ho zase příště, tudíž mě ani nenapadlo ho vracet. No, shodou okolností jsem měla doma před IVF akorát těch 10 000 IU, takže teď mi nezbyl vůbec žádný.

aknyt
13. únor 2009

Len, každému stejní lidé sednout nemusí - téměř všichni si chválí Jaržembovskou a mně zrovna nesedí 😉