CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

len
22. dub 2009

Počkej, počkej...

Pokud máš dost embryí, tak si můžeš dovolit PK, abys po 4-5 dnech vybrala ta nejlepší. Musíš ale počítat s tím, že PK jich dost nepřežije (a nikdo nemůže říct, že ta, co nepřežijí v mističce, by nepřežila ani v děloze, tam je to přeci jen pro ně optimálnější). Takže PK umožňuje lepší výběr, tudíž "hezčí" embrya se s větší pravděpodobností uchytí, to jo.

Ale pokud jich máš málo, je lepší je zavést hned, protože s PK akorát riskuješ, že ty 4-5 dní nepřežije žádné. Prostě jsi v situaci všecko nebo nic. A od toho jsou tu zkušení embryologové, aby dovedli správně budoucí vývoj odhadnout a poradit ti to, co je v tvé situaci nejlepší 🙂

aknyt
22. dub 2009

Zubajdo, sice PK možná zvyšuje šance, ale je to opravdu risk ji vyžadovat, je lepší nechat to na laborce, mají zkušenosti s tím, jestli ta šance je a jak psala Len - děloha je pro embryjka určitě přirozenější než jakýkoliv roztok v laborce. Jinak mně na zmražení zbylo jen jednou jedno embryjko, jinak vždy jen 2 na ET (ze 6 resp. 7). A chytilo se mi poprvé zaváděné po 2 dnech od OPU a podruhé po 4 dnech od OPU.

zubajda
22. dub 2009

len... jojo, to určitě.. kdybych měla pouze dvě a méně oplozených, tak samozřejmě nebudu vyžadovat PK, to bych si určitě neriskla...
díky za vaše názory... asi bych nad tím neměla tolik dumat.. 🙂

aknyt
22. dub 2009

Zubajdo, mně by i 4 připadalo pro PK málo. A navíc nevím, jestli je možné u Apolináře vyžadovat PK, zvlášť když by ti pak transfer vyšel na víkend... ale uvidíš podle situace.

len
22. dub 2009

Já měla právě ty 4 🙂 Takže 2 dny po OPU transfer nejlepších a na zbylé PK - nepřežila. A kdo ví, jestli by v misce přežil ten jeden statečnej, co se mu to nakonec povedlo. Nejdřív jsem z toho byla taková smutná a rozpačitá, ale teď vidím, že jsou u Apoli vážně odborníci, kteří své práci rozumí, příště se na jejich názor opět bez výhrad spolehnu 🙂

kralka
22. dub 2009

Len, manžel bohužel tvrdí, že kočky mají toxoplazózu a tudíž je nesmysl si nějakou pořizovat zrovna teď. Musím teda říct, že dva dny před takovým odchodem z práce jako máš ty by se mi opravdu pracovat nechtělo. Veškerý elán do práce by mě už při výpovědi přešel.
Zubajdo…..tam jsou pokoje po 10? Tak to mi to počáteční nadšení docela kazí. No jednu noc to snad zkousnu.

len
22. dub 2009

Kralko, to je takovej nesmysl 🙄 Kromě toho, jakým způsobem se toxoplazmóza přenáší (přijde mi desetkrát pravděpodobnější to chytit ze špatně umytý zeleniny než z toho, že bych snědla dva dny starý kočičí hovínko 🤐 ) mám od Maji jistotu, že její kočičky toxo nikdy neměly a ani to nemají kde chytit 😉 A co ty víš, třebas ji taky prodělala a máš protilátky a ani o tom nevíš... Musím říct, že můj chlap argumentoval spoustou věcí, povětšinou variace na "chudák kočka," ale ani jednou nezmínil slovo toxoplazmóza a ani jednou nezmínil to, že by to mohlo ublížit nějak mně 😀 Takže v mém případě stačilo ho přesvědčit, že ta kočka u nás nebude trpět, v souvislosti s plánovaným těhotenstvím nepadlo ani slovo 😀

Jinak koukni na www.apolinar.cz - gynekologie, tam když klikneš na to oddělení, kam půjdeš, jsou tam fotky...

zubajda
22. dub 2009

kralko.. tam je jen jeden pokoj.....

aknyt
22. dub 2009

Kralko, je tam jeden pokoj po 10, pokud vím... a je to jen "na přespání". Pokud bys tam měla zůstat déle, tak tě nejspíš přeřadí na g3 (tam, co dělají punkce). A zas tak hrozné to není, stejně budeš asi dost spát.

kralka
22. dub 2009

Děkuji, všem. Jdu kouknout na fotky.
To on mě len jen straší já tomu taky nepřikládám žádnou váhu. Na rozdíl od tvého manžela ten můj prostě kočky nemá rád. Táta kocourka má a rozhodně se nějak neomezuju v mazlení . 😵 A s ním se teda mazlí i manža (tak nevím jak to s tou jeho nesnášenlivostí je).

len
22. dub 2009

Tak to jo, jak nemá rád kočky, tak ho asi nepřesvědčíš 😒 Ten můj zase nemá rád psy a já jsem spíš "psí," ale smířila jsem se s tím, že u nás pes do bytu nikdy nepřijde ☹

kralka
22. dub 2009

Prý jsou falešný a nelíbí se mu jak se otírají. Jenže on to říká a pak se s nimi stejně mazlí. Jen domů je nechce. Pes by se u nás v malém bytě trápil. Tak mám alespoň osmáka. Když jsem byla malá tak jsem měla kocoura, ale ten si zvykl na chatě a pokaždé, když jsme odjeli domů tak byl smutný, že je v paneláku. Nakonec jsme ho dali známým na vesnici.

len
22. dub 2009

Osmáci jsou taky fajn 🙂 My měli léta myši a křečky, tak jsem chtěla "povýšit" třeba na potkana, fretku nebo osmáka... No a nakonec jsem ho přemluvila až na kočku 😀

kralka
22. dub 2009

Potkani jsou taky super. Na hlodavce jsou fakt hodně chytrý a osmáci taky. I když teď mám zrovna takového né moc vychovaného. Byl pořízen starší jako kamarád mého prvního osmáka, kterej byl naprosto úžasnej. Bohužel umřel a tenhle neposlušnej zůstal sám. Fretky mi smrdí.

len
22. dub 2009

Hlavně mít doma nějakýho živýho tvorečka, viď? 🙂

kralka
22. dub 2009

Přesně tak 😀

len
22. dub 2009

Jsem z tý práce fakt vyřízená 😝 Tu po mně chce účtárna čísla účtů, tak tu jako blbec hodiny štrachám v našem báječným systému a pořád je nemůžu vyštrachat, tak obíhám pověřený lidi, ty si mě posílají od čerta k ďáblu a nakonec se dozvím, že ty čísla mi může dodat jedině účtárna 😀 Jenomže pro ně je to moc práce, že 😉 No, pro mě taky, takže na to kašlu, odeslala jsem jim tabulku bez čísel účtů s prosbou, ať si to laskavě dohledají sami 😉

nitenka
22. dub 2009

ahojky holky moc vás všechny zdravim.. já už jsem na internetu málo,tak se omlouvcám,že nepíšu..chodíme makat na domeček a furt poletuji po uřadech.. Jsem pako mako.... platím daně jako blbec několik let abych měla nějakou mateřskou výdělek slušnej vycházela by mě materská cca 19500kč ale neměla jsem připlacené nemocenské připojištění na sociálce 400 měsíčně tak nemám nárok na nic... ted jsem odhlásila živnost protože mě doktor nepustil do práce a nemám nárok ani na nemocenskou..já jsem takové pako že jsem si to nezjistila..myslela jsem že když platím daně a mám vydělek,že se to počítá z příjmu omyl...
takže jsem ted fakt vykulená a nevím vůbec kam zajít ... no jesem blbec... taková kravina já ještě v životě neměla neschopenku,podporu nebo něco celej život dřu a poctivě platím no a ted nemám nic.

jdu si vás dočíst zatím papa

aknyt
22. dub 2009

Ahoj holky, tak se hlásím ještě dneska. Manža se mi vrátil ze služebky, zítra razíme do CARu. Naplánovala jsem si, jak mu vyzvednu na poště batoh, co jsem mu koupila, jak mu udělám dobrou večeři, hodím ho do pohody, aby to zítra dobře zvládnul.... a ono houby. Mám nabouraný auto, manža tam za mnou jel, aby mi byl oporou. Byla jsem vyhodnocena jako viník nehody (rozjížděla jsem se z vedlejší), ale nikoho nezajímalo, že ten v bavoráku jel v obci moc rychle a že nesvítil... tak jsem vyfásla pokutu 2500 a teď váhám, jestli nechat autíčko za velký prachy opravit a nebo za pár korun sešrotovat ☹ Naštěstí mi chlap nic nevyčítá a připadá mi celkem v pohodě, prý že je dobře, že se nikomu nic nestalo...

Zítra poreferuju, až se vrátíme z konzultace a po kontrolním spermiu. Mějte se a dávejte na sebe pozor 🙂

saralinda
autor
22. dub 2009

Aknyt, tak to jsi si s autíčkem vybrala všechnu smůlu a zítřejší konzultace bude na 1*.
Držím pěstičky.

larri
23. dub 2009

Nitenko,vim,ze kdyz maji holky nizky prijem na materskou,tak se to da prevest na manzela.Ale nevim,jak to je,kdyz jste na zivnost oba.Rikaly mi to holky loni a ze na uradech ti to nikdo ani nanabidne,musis se o to zajimat sama.
Moje kolegyne z prace to taky neplatila,vubec ji to nerekla ucetni,ale pak rodicovskou dostava,ale nevim,jak to udelala.

Jenom nechapu,kdy by si braka 19 500,ja si zase myslela,ze na dva roky je ta nejrychlejsi a tam je castka myslim 11 000.Ale ja tomu moc nerozumim,protoze s mym platem vyskakovat nemuzu.

Tynko,je to pravda,hlavne,ze jste v poradku.Mne serval v nedeli chlap kvuli te misky pro psa a v pondeli na prechodu nam dala kolona aut prednodt a z druhe strany jelo jedno a ten zabrzdil az v polovine zebry.Nastesti jsme vsichni cekali a predpokladali to a ridic na nas zarval,ze nemame vychovani.

Mela bych zacit chodit na hodiny slusneho chovani. 😠

len
23. dub 2009

Aknyt, tak se potvrzují mé teorie, že přednost má vždy ten větší a silnější 😝 Instruktor v autoškole mi to ani moc nevymlouval (poté, co nám nedal přednost autobus).

Larri, tady jde o rodičovskou-mateřskou. Rodičák dostane každá, ale pokud nemáš ty pojištění, tak automaticky spadneš do tý čtyřletý kategorie, takže první rok a půl 7 500 a zbytek 3 600 nebo tak nějak. Zatímco když máš ty pojištění, tak první půlrok máš nárok na mateřskou, která se vypočítává z výše platu, teprve po tom půlroce si volíš variantu 2-3-4 roky. Já vlastně řeším tu samou situaci, kdybych nedostala tu neschopenku a otěhotněla, tak ztrácím nárok na mateřskou, a to bych ji měla ještě trochu vyšší než Nitenka. A navíc mě štve, že bych musela automaticky na tu čtyřletou, to já určitě nechci. Jo, na chlapa se to od letošního ledna dá převést jedině tehdy, pokud on sám na tý rodičovský fyzicky bude. Loni to ještě stačilo, že chlap pracoval a pobíral mateřskou a rodičák a ženská byla doma s dítětem. To už teď nejde - kdo ty prachy bere, ten musí být doma.

lenickan
23. dub 2009

Krásné ráno holky🙂
Aknyt moc a moc držím palečky!!! snad to dobře dopadne, a při nehodě je fakt důležité že se nikomu nic nestalo...
jak dlouho byl manža pryč? Jsem ti říkala že na to myslí a že na konzultaci vrátí🙂)) vše bude dobré

lenickan
23. dub 2009

len na iscare jsem se dočetla že pravděpodobnost u IUI je 10-15% což není žádná novinka to víme, ale že s přibývajícími pokusy se může pravděpodobnost zvýšit až na 50% to je slušné ne?

papus
23. dub 2009

Hezké ráno všem 😉

Ankyt držím pěstičky 😉

S tou PPM je to tak záleží kolik si kdo platí je to od 56-1004kč při té nejvyšší částce je to pak 28870kč já si platím 262kč a pak bych dostávala 9875kč je to 6týdnů před porodem do půl roku dítěte

len
23. dub 2009

Nooo, 50 % mi teda přijde jako značnej nesmysl (na 1 vajíčko) 😒 Taky jsem někde četla, že s přibývajícímy pokusy pravděpodobnost lehce stoupá, ale 50 % to určo nebude 😉 Nebo možná, když ženský vystimulujou 5-6 folikulů, tak tam by se na tohle číslo dostali 😀 Taky je otázka, jestli tu pravděpodobnost berou na každý pokus odděleně (tak bych to viděla třeba na 10-11-12-13-14-15) nebo jestli berou žesnký, co otěhotní po 1 pokusu, po 2, po 3 (součtově)... Samozřejmě že na 3 pokusy je větší šance než jen na 1. No a pak taky v určitým okamžiku to zase musí začít klesat - dejme tomu, že do 6 cyklů je to normál a otěhotní jim takhle (střílím od boku) 60 % ženskejch (samozřejmě pokud počítáme, že na to jdou jen takové, co k tomu mají indikaci, třeba stimulece při PCO, mírně zhoršené spermio a tak). No ale pokud někdo neotěhptn, dejme tomu do 10. pokusu, tak už pravděpodobně bude i jinej problém, tzn. ženských, co se jim to povede na 12. pokus bude mnohem míň, než ženských, co se jim to povede na 2. (v přepočtu na stejnou velikost vzorku, samozřejmě). Jsem se do toho hezky zamotala, co? 😀 Ale 50 % na jeden pokus je nesmysl, toho dosahují maximálně při IVF a transferu 2 embryí.

len
23. dub 2009

Papus, tak to je, mně to platil zaměstnavatel a odvíjelo se to od mého platu, takže by ta částka byla dost vysoká.

larri
23. dub 2009

Jo vy mluvite o materske a ja to spletla s rodicovskou,ze jo?

Ja to mam uplne jinak a vy urcite vite jak,jenom to tady nechci psat 😠

len
23. dub 2009

Jo, Larri, o mateřský... ani nevím, jak to máš ty 😕 Klidně můžeš IP. Pravděpodobně to teda vím, akorát jsem to zapomněla, mám teď v hlavě štos asi tak padesáti papírů - letenky, pojištění, 8 ubytování, lístek do divadla, půjčení auta, lístky na vlak - k tomu všemu číselný kódy, když to ztratím, tak průšvih solidní 😀

modroocka2
23. dub 2009

Nazdárek... tak se zase hlásím z práce... plánovala jsem si nástup zlehka a spadla jsem do toho rovnejma nohama..
Nitenko s tou mateřskou je to pěkná špekulace, počítala jsem si neschopenku a docela jsem to odhadla, jenže teď ve výplatnicích nemáme denní vyměřovací základ, podle kterýho se to počítá, takže vím zase prd...🙂 ale myslím, že nějakou variantu najdeš...bylo by to fakt nespravedlivý..
Aknyt auto neřeš, jsou to jen plechy. Důležitý je, že se nikomu nic nestalo (hlavně Tobě), a že se manža vrátil na konzultaci..tak to koukejte s Jarošovou pořádně probrat a ať výsledek stojí za to...🙂