CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

jasmina309
29. pro 2009

Ahojte
Larri, ach jo... 😒
Dávej na sebe kočko pozor. To fitko ti moc přeju a řeknu ti, že i mě to čeká. Zhubnout musím, tohle nejsem já. Ty stimulace mě pěkně obalili doměkka-fuj.Věřím, že i to je pro duši balzám- změna prostředí a pohyb je prostě balzám.
Moc držím palce do dalších pokusů všem tady!♥♥♥♥♥
Mě kromě cvičení čeká ještě lítání po doktorech. Od IVF mě bolí břicho. Pálí mě moc žáha a celá levá půlka trupu.Bojím se, aby to nebyla slinivka...ach jo, je to trápení.

larri
29. pro 2009

Ahoj Jasmínko,
já jsem začala dneska opět špinit a když jsem vylezla ven,udělalo se mi zase špatně.Začne se mi točit hlava a mám mžitky před očima.Myslím,že je to od páteře.

Já mám fitko v práci,takže taky pět minut cesty z domu.

Těším se až bude další srazík a doufám,že se nás sejde víc.Bohužel hodně zkamaných,ale zase začne nový rok,nové nadějě. 😉

saralinda
autor
29. pro 2009

Larri, přesně tak - nové nadějě, tak se na to musíme koukat.

eustoma
29. pro 2009

to sa mi paci, nvy rok nove nadeje. to je dobry slogan. presne tak a nie len nadeje, ale aj uspechy 😉.

eustoma
29. pro 2009

holky nasla som na googly zaujimavu knizku:
http://books.google.com/books?id=XLB2NFQWG3EC&p...

je tam toho dost zaujimaveho popisane a pisal to Rerabek.

saralinda
autor
29. pro 2009

Eustoma, tu knížku jsem četla (měla jsem ji z knihovny). Je dobrá. Je tam vysvětlený takový ten základ a to docela pochopitelně. Můžu doporučit.

larri
31. pro 2009

Holky,přeji krásný Nový rok a přeji hlavně zdrvíčko a štěstíčko,ale taky,aby ten nahoře věděl,že nás už potrápil dost a ted jsme na řadě my.
Protože nám k radosti stačí malý uzlíček štěstí a hlavně tady na diskusi už bylo dost pláče.

Takže jsem ráda,že Vás tady mám a jediné přání v novém roku mám,at to nezustane u roku naděje,ale roku,kdy se budou zakulacovat naše bříška po //.
Jsme silné a zvládneme to,nebojte se.

A já jdu pracovat.....a zítra taky. 😉 😉

saralinda
autor
31. pro 2009

Holky, taky Vám všecm chci popřát hlavně hodně zdravíčka, štěstí a pohody v novém roce a pokud to všechno dopadne - budeme zdravé, budeme mít štěstí, tak bude i ten uzlíček a my budeme vpohodě. Tak ať je rok 2010 tím rokem, kdy se nám zadaří a budeme rodit zdravá miminka.

halpa
31. pro 2009

larri - na těch lázních trvej, doktoři s tím asi nechtěli mít starosti, ale po mimoděložním máš 100% nárok na lázně, kdo už jiný ne! Jenom si je vydupej a vyběhej.
Já doufala, že se potkáme tady v Opavě a ty už jsi zase doma, tak snad příště. Drž se hoka...

Jo a ostatním holkám se omlouvám, že vám lezu do diskuse, už se to nestane... 😉

saralinda
autor
31. pro 2009

Larri, podle vyhlášky je to s lázněma zhruba tak, že po operaci na ně mají nárok ženy do 30 let. Nad třičítku musí být nějaké komplikace, aby lázně dali. I mě se moje gyndařka nejdříve zeptala, kolik mi je a když jsem jí řekla 28, tak říkala, tak to je dobrý. Po 30 už je to veliký problém a lázně dávat nchtějí (mylsela pojišťovny).

pbauerova
31. pro 2009

Ahoj apolenky,
přeju vám (a i sobě jestli dovolíte 😉) ať se nám v tom krásnym kulatym roce 2010 zakulatěj taky bříška(ale né z řízků a cukroví 😀) a splněj se nám všecky sny a přání a těch bolístech už bylo přece dost 😝
Petra a Dorotka

https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

Jasmínko, jak se máš???

jasmina309
1. led 2010

Tak vás kočky od Apolináře zdravím a vítám už v roce novém! V roce nadějí a splněných přání 🙂 . V roce s krásným číslem 2010 ♥♥♥♥

PS- se mnou to ale dobře nevypadá! Jedeme do Litoměčický nemocnice na pohotovost.Už třetí den nic nejím a piju pouze bylinkový čaje.Vypadá to na slinivku.Nevím ale, až co řekne mudr.Nikdy sem na to netrpěla.
Umíte si představit ten Silvestr ??? No hlavně at to vydržím...Zase další životní zkouška

saralinda
autor
1. led 2010

Jasmínko, snad bude vše vpořádku a tobě bude brzy zase dobře.

Pbauerova - fotka je super 😀

kralka
1. led 2010

Ahoj všem v dalším (úspěšnějším) roce. Přeji všem hodně štastných dní a splněné přání 😉 .

Stalo se některé z vás, že jste při stimulaci Fotimonem začaly slabě krvácet? Dnes mám píchnout Pregnyl a od rána špiním.

saralinda
autor
1. led 2010

Kralko, já v den, kdy jsem měla píchnout Pregnyl, začala normálně menstruovat 😢 a nebylo to dobře - neměla jsem žádné vajíčko. Ale u mě to byla opravdu MS a bylo to dáno cystami,které mi pár dnů před tím odsály. Hodně to ovlivnilo hladinu hormonů. Špinění bych se nebála. To nic nebude. kolik foliků ti hlásili na poslední kontrole?

kralka
1. led 2010

Mám PCO, ale cysty mi nikdy neodsávali. Vždy mi odejdou s MS. Teď už to na MS taky vypadá, i když na slabší. Folikul jsem měla jeden 10 mm 7DC. Mám pichnout i tak Pregnyl?

eustoma
3. led 2010

kralka vobec netusim. mne vzdy pichaju pregnyl ked folikul je vecsi ako 14, teraz to bolo den potom co som mala folikul 15,6.

saralinda
autor
3. led 2010

Kralka, omlouvám se z apozdní odpověď. Já tenkrát volala do CARu a Řežábek řekl Pregnyl píchnout a v den OPU se uvidí. Dej vědět, jak jsi dopadla. Držím malíky.

snow.angell
3. led 2010

ahojky holky, chci se zeptat jestly musím mít do CAR doporučení nebo ne

len
3. led 2010

Ne.

kralka
3. led 2010

Tak jsem Pregnyl píchli, ale MS pokračuje do dnes ☹ . Vzhledem k víkendu a svátkům jsem se měli snažit doma......takže názor CARu nevím a snažení je zbytečné. Předpokládám, že nemůže být ovulace a menstruce ve stejný den.

len
3. led 2010

Kralko, je-li to skutečně MS... Máš nějakou další kontrolu kvůli IUI nebo tak? Zašla bych tam, ať zjistí, čím to je...

kralka
3. led 2010

No já bych řekla, že to je MS. Už jen, že to neni málo a trvá to třetí den. Měla jsem mít zase cyklus bez stimulace i bez kontroly jen si zajít pro Fostimon.

len
3. led 2010

Hm, tak bych jim aspoň cinkla 😒 Mně teď bodli Pregnyl a mám se ozvat, co a jak, buď na těhuultrazvuk (hahaha 😝 ) nebo začnu brát ten Tamoxifen a pak na kontrolu... Takhle to dopadá, když jsem si dala předsevzetí, že to pár měsíců nebudeme řešit 🙄 😀

kralka
3. led 2010

Asi máš pravdu brnku tam. Já zatím chci všechno rychle. Ale teda promarněný cyklus i se stimulací jsem nečekala. U tebe jsem fakt zvědavá co Řežábek vykoumá. Držím palce.

len
3. led 2010

No, zatím jsem vykoumala já a on mi to odkýval 😀 Obávám se, že to oba bereme jako jistou nepatrnou šanci při čekání na dárkyni, prostě něco dělat a nesedět jen s rukama v klíně... Taky bych to ráda uspíšila, jenomže ono jaksi není co 😒 Takže můj cíl pro leden - najít si práci!
Jo a teď se modlím, ať MS dorazí nejdřív v úterý-středu, protože do příštího pondělka jsem mimo a nestihla bych kontrolu. Ale snad to ten Crinone podrží...

Mimochodem - dotaz pro všechny, kdo používaly Crinone, zajímalo by mě vaše srovnání s Utrogestanem.
Mé postřehy - jsem po něm stejně unavená, snad i stejně brzdí MS, daleko víc mi po něm narostla prsa... Jo a vzala jsem ho na hory a ty tubičky se nějak divně sklepaly, takže po odlomení konce mi to celé vyteklo na ruce a do postele, zaváděla jsem ho prstama 🤐 Ty, co zůstaly doma, fungují normálně.

snow.angell
3. led 2010

A mohu se zeptat jak to vše v car probíhá? Půjdu tam poprvé a nevým na co se připravit

len
3. led 2010

Snow, počítej s tím, že na první návštěvě to bude hlavně hodně o povídání doktora s tebou a tvým partnerem. Jemu vyšetří spermiogram, oběma vám odeberou pár zkumavek krve a dále naplánují, co bude třeba, do dalších cyklů na ty správné dny...

snow.angell
3. led 2010

len
děkuju za oídpověď, a probíá vše rychle pokud by jsme nejdřív chtěly vyzkoušet iui?

len
3. led 2010

No, od prvního objednání už to záleží jen na délce tvého cyklu, no a samozřejmě na tom, co se zjistí. Pokud byste byli oba naprosto OK, tak je IUI celkem k ničemu (lépe řečeno stejně úspěšné jako přirozené snažení), takže to spíš řeší odsledováním ovulace a přesným časováním styku, popř. mírnou podporou léky, je-li to vhodné... Pokud by byl nějaký zádrhel, který by IUI mohlo vyřešit, tak je možno prakticky v následujícím cyklu...
Ono je to strašně individuální, neexistuje nějaký přesný rozpis, co kdy a jak, každou pacientku řeší zvlášť. Třeba my se dohrabali k IUI až nějak po roce a pak po dalším k IVF, no a na někoho kouknou a je do měsíce rovnou na IVF, opravdu záleží na tom, co najdou 😉