CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

adriadri
1. únor 2010

Diky moc za odpovedi. Zitra si tam zavolam. A jeste jedna malickost: co to je DC? (moc se omlouvam, ale jsem v tom zacatecnik) ☹

eustoma
1. únor 2010

pardon za preklepy 😢, snazim sa davat pozor, ale jak to pise clovek v lahu, tak sem tam napise nieco ine. pardon.

martinka.a.honzik
1. únor 2010

Ahojky holky,
tak jsme zpět z Prahy. NT Screening dopadl na 1* 🙂 . Zatím to vypadá, že miminečko je v naprostém pořádku. Šíjové projasnění je 1,7 a riziko 1:18.000. Měříme neuvěřitelných 7,5cm a odpovídáme přesně na den TP. Nikdo tam nebyl, tak nás nechali se pokochat jak sebou mrňous krásně mrská. Fotečku mám v albíku.

Aknyt: tobě držím moc moc palečky na zítra.... 😉

mooncaa
1. únor 2010

Marti gratuluji k výsledkům.

DC je den cyklu, takže 1 DC je 1. den měsíčků.
Adri, já se objednávala koncem září a volno měli až začátkem prosince (loni), ale pak to jelo jako po másle.

Aknyt také držím palečky.

Mám dotaz na těhulky, co mají průkazku, máte týdny počítané od posledních měsíčků, nebo podle OPU - 14 dní? A kdo vystavuje průkazku CAR nebo Váš gyn?

aknyt
1. únor 2010

Marti,
gratuluju k úspěšnému screeningu 🙂 Fotka je super, už to vypadá opravdu jako mimi.

Moonco,
průkazku ti vydá tvůj gynekolog, CAR tě předává do péče po potvrzení srdeční akce (pokud nejsou nějaké komplikace). Týdny se u IVF počítají dle data "fiktivní menses" - datum OPU mínus 14 dní, aspoň myslím. Takže se potom uvádí ten fiktivní začátek cyklu a není to počítání zkreslené tím, jestli transfer byl 15. nebo 20. den skutečného cyklu. Stejně ti datum porodu budou posouvat podle ultrazvuku 😉

martinka.a.honzik
1. únor 2010

aknyt, mooncaa: díky 🙂

Aknyt: už se těším na tvojí fotečku 😉 . V pátek se s největší pravděpodobností u Apoli potkáme, taky se jdu registrovat. Já jinde rodit nechci, tak snad budu mít štěstí a zbyde na mě místo, je tam dost nával.

larri
2. únor 2010

mooncaa,tak neříkej v CAR,že si byla na UTZ.Já jsem byla na krev jinde a v CAR se na mne divně dívali a ldyž psal doktor zprávu,tak jsem v ní měla napsáno,že jsem měla prý hcg ......koukala jsem na to jako blbec.

Týnko,ty stránky jsou nádherné,uplně jsem čučela.A co ty,máš se doufám dobře.To je náhoda,že máte s martinkou stejný termín. 😉

gabikri
2. únor 2010

ahojky 😵

matrinka : gratuluji a máš krásnou fotečku 😵 😵

Holky teď mi volal manžel ( je pracovně v Rakousku) že ho ta ruka bolí jako blázen, že vůbec nemá cit v prstech. Že chtěl něco zvednout a že málem padnul bolestí. Mám sto chutí si na tu bloncku stěžovat 😖

gabikri
2. únor 2010

Holky to jsem blázen, mě při stimulce teď naposledy dávali Tamixofen a tady jsem se dočetla, že
to není dobré 😕 :http://www.rodina.cz/clanek4126.htm

len
2. únor 2010

Gabi:
1) Tenhle článek je věnován vlivu léku na znaky plodnosti v přirozeném cyklu a předpokládám, že počítají s braním toho léku na co je určen (rakovina prsu), tudíž v doporučených dávkách - a tys ho asi nebrala dvě tablety denně po dobu několika let, ne? 😉
2) Ty jsi absolvovala IVF, takže nějaký plodný hlen ti může být zcela ukradený, stejně jako přirozený cyklus
3) Tento lék je často předepisován pro své vedlejší účinky jako lék stimulační, ovšem v naprosto odlišném dávkování než při léčbě rakoviny prsu (1-2 tabletky po dobu 5 dní, nikoli 5 let), pak přestávka do dalšího cyklu - a v těchhle dávkách opravdu prokazatelně funguje jako stimulant růstu folikulů
4) Předepsali ti ho odborníci na neplodnost přesně na tvůj problém, takže jim věř a kašli na všeobecné články na internetu 😉

Jo a s manželem - já bych si na tu sestru opravdu stěžovala 😒

gabikri
2. únor 2010

len : já věděla, že mi to vysvětlíš...už jsem klidnější 😵 😵 😵

len
2. únor 2010

😉
Hele, já ten Tamoxifen beru taky a prokazatelně mi po něm narostly tři folikuly místo jednoho, nakonec i nějaký ten plodný hlen byl... Nebereme to na kila, ale jenom po troškách a jak jsem zvyklá, že se mnou hormony cloumaj, tak u tohohle zatím ťuk ťuk nic. Až teda na ten dramatickej konec cyklu, ale to asi s tamoxifenem na začátku nemá nic společnýho...

eustoma
2. únor 2010

ahoj holky, na tu sestru si urcite stazujte. sak niekto jej povedat musi ze je lava. nebudu ju aspon k takym veciam pustat.

kralka
2. únor 2010

Ahoj,
jdete někdo zítra k Apolináři? Potřebovala bych vědět kde bude zítra dopoledne Vokroj. Jsme se zapoměla zeptat, když jsem se objednávala. Nechce se mi tam zase zběsile pobíhat 😕 .

len
2. únor 2010

Kralko a objednávala ses na konzultaci nebo na utz.? Protože když neřekneš utz, tak tě automaticky objednají klasicky do ordinace (byť tam ten utz už mají taky) 😀

kralka
2. únor 2010

No v tom je právě problém. Řekla jsem, že se chci objednat spíš na konzultaci (zase jsem nedostala ms a to ani v cyklu s Fostimonem), ale že na utz asi taky dojde. No a pak jsme pracně hledaly se sestrou termín, že jsem se do toho tak zamotala, že vlastně nevím kam ju 😅 . Praděpodobně pujdu do ordinace tak se tam holt zeptátm.

len
2. únor 2010

Aha 😀 Tak bych zašla před ordinaci a jak by vylezla sestra, odchytla bych ji a zeptala se, jestli jsem tam správně 😉
Jinak klid, já tam párkrát volala, protože jsem si nebyla jistá, na kterej DEN jsem vlastně objednaná, a to mám diář! 😀

eustoma
2. únor 2010

mne sa to stalo raz som sa objednala a vten moment ako som zlozila, tak som zabudla na kedy som sa objednala 😢. tak som tam zachvilu volala znovu 😉. myslim ze sestricka to brala v pohode, takze asi na nejake take veci su trosku zvynuty 😉

kralka
2. únor 2010

Já nevím proč, ale u lékařů si vždycky připadám jak úplný blbec. Asi mi hned ve dveřích vypne moze a ovládám jen pár naučených činností 😀 . A je pravda, že je víc holek co sedí před jinýma dveřma než mají. V tomhle rozhodně sama nebudu 😉

len
2. únor 2010

Nojo, jenomže u nich si tak shovívavě říkám - jsou tu poprvý... Kdežto já už tam tvrdnu tři roky 😀
Ale chyba je na mé straně - tuhle jsem šla k psychodr. o dvě hodiny dřív (jsem si pak hezky počkala v čekárně) a na podzim na endokrinologii dokonce o MĚSÍC 😕 Ale jinak jsem normální 😀

aknyt
2. únor 2010

Ahojky,
tak jsem doma z NT screeningu (následné vyzvednutí fenky u mamky trvalo až do 19 hodin). Vyšel dobře - riziko Downa 1: 6793. Drobek má 7 cm a dost sebou mlátil a utíkal před UZ, tak jsme viděli hlavně páteř. Přes špek nebylo moc dobře vidět, tak fotečka je mizerná... ale naše. Datum porodu mám upravené už od OG na 9.8.2010 a tomu prý to odpovídá.

len
2. únor 2010

Paráda, moc gratuluju, Aknyt! 😵

martinka.a.honzik
2. únor 2010

aknyt: To je super, že Vám Screening vyšel taky parádně. Gratuluji a jen tak dál 😉

gabikri
3. únor 2010

akynt : paráda..velká gatulace 😵 😵

Jinak já když přijdu do CARu, tak zapomenu i jak se jmenuju 😝 Vždycky když tam jdu, tak se chci zeptat na plno věcí a pak tam jen čučím jak vyvoraná myš 😀 Dlouho jsem nevěděla, ani jak se který doktor/doktorka jmenuje, oni se mi představili a já jedním uchem tam a druhým ven 😀

eustoma
3. únor 2010

gabikri: ja tiez zabudam na hromadu veci a potom tuna sa pytam na fore len. vzdy cakam co mi povedia, aky bude postup a tak. a ja zabudnem na veci okolo. este ze mi len vzdy odpovie 😉 😉

gabikri
3. únor 2010

eustoma : ještě že to tady je, co? Co bychom si jinak počaly? 😀 😀

eustoma
3. únor 2010

😉 tak tak 😉

mne niekedy pride ze aj tie sestricky si musia nieco pomysliet. ako ja niekedy ked uz sa na nieco spytam, tak sama zasnem nad tym jaku otazku som polozila. niekedy som jak za blbca. ale kludne budem blb, len nech sa zadari 😉 😉 😉.

ja sa do CAR chystam asi az okolo 18. vdety by mala dosjt mrska. no uvidime, ci nedorazi skor. uvidime.

kralka
3. únor 2010

Ahoj.
Můžu si postěžovat? Dnes jsem byla u dr. Vokroje. Jsem 43 DC po stimulaci fostimonem + pregnyl (pak snažení doma) a ms nikde. Do toho se mi zase intenzivně vrátily moje bolesti v podbřišku. A výsledek dnešní návštěvy jen, že bolesti mám neznámo z čeho a ms nepřišla z neznámého důvodu. Tak jsem dostala injekci na vyvolání a vzali mi krev na hcg. Pro jistotu, kdyby to bylo mimoděložní. Testy byli negativní. Bolesti jsou nesnesitelný. Přijdou sice jen párkrát za den, ale je to hnus. Hledám pořád na netu někoho ze stejnou zkušeností, ale jako by snad nikdo nebyl. Neznáte někoho? Nenapadá vás co by to mohlo být? Můžou při LPSK přehlédnout endometriozu? Může být třeba PMS tak bolestivý?

PS: tu injekci na vyvolání (nevím název) mi píchala ta nová sestřička. Byla sice zmatená a prala se s tím, ale modřinu nemám a ani to nebolelo.Krev mi naštěstí brala jiná 😀

len
3. únor 2010

Kralko - při LPSK určitě endometriózu přehlídnout nemůžou. hCG je dobře, že ti brali, mimoděložní mě napadlo taky. Důvod bolestí mě žádný nenapadá (no, když nenapadnul doktora, tak mě těžko, co 😔 ), PMS bolestivý nemívám, i když teda tentokrát mi bylo 5 dní předem značně mizerně, ale vydržet se to dalo. Tak co popřát - konec bolestí a brzkou MS 😒

gabikri
3. únor 2010

kralko : přeji, ať ty bolesti brzo přejdou a mrcha už konečně dorazí 😉