CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

len
26. únor 2010

Sar, tak co, už balíš? 😉

Maje tady gratulovat nebudu, už ji sleduji jinde 🙂

Jinak dnes dorazila MS, za týden jsem se objednala k Ř. Za poslední dva měsíce osm folikulů a nic z toho, asi to s těma triploidama opravdu nebude taková sranda 😀

collette
26. únor 2010

maja - teda já valím bulvy, co všechno se může stát 😕 To je neuvěřitelné, ale naprosto úžasné 😵 To by se mělo zapsat do učebnic 😉

Pár novinek od nás: den před jeho třetím měsícem (minulý týden v úterý) se Kubík sám otočil na bříško 😵 , teď v pondělí jsme byli na 3měsíční kontrole, máme 67 cm a 6,16 kg 🙂 Je to čahoun 😉

Všechny vás moc zdravím a věřím, že tu brzy vystavíte plůtek 😵

valmark
28. únor 2010

Ahojky, tak mě včera propustili do domácího léčení. Na cestu jsem dostala injekce, které si musím ještě nějakou dobu píchat do břicha - mám stále hustší krev. Ale jelikož dnes dorazila MS, tak už by mělo být jen líp.
A dokonce mám přijít 12 den na UTZ a domluvíme se, zda se udělá transfer už v tomto cyklu. To by bylo super.
Pořád teda nejsem fit, bříško mám velké a 5 kg víc než normálně. Ale já doufám, že se to brzy všechno srovná.

Eusty - hyperstimulák se vlastně moc léčit nedá, jen ti pomáhají to lépe zvládnout. Tzn. hlídá se příjem a výdej tekutin, když je malý příjem, tak tě zavodnují kapačkou, aby rozběhli výdej. Ono se totiž s tím velkým břichem nedá moc pít.
A kontrolují výsledky krve, především hustotu krve a bílkoviny, které ti také dodávají kapačkou.
Pokud je už těžší stupeň, tak se přistoupí k punkci, ale úleva je pouze na pár hodin, voda se do břicha velmi rychle vrací. Mně ji dělali 2x a až po té druhé se to začlo maličko lepšit.
Jsem ráda, že to snad mám za sebou. Ikdyž mě upozornili na to, že se to může i samo vrátit ☹

eustoma
1. bře 2010

ahoj apolenky, dnes som bola pri vokrojovi robil mi inseminaciu a bol neskutocne zlaty 😉. len bol prekvapeny ze mi dali pichnut pregnyl. ale vravel, ze to nevadi, ze mama ukazkove spermijky, ako s knizky. a tie ukazkove spermijky, urcite budu vediet co maju robit 😉 😉 😉. teraz uz zase len cakat a verim ze to vyjde 😉. verit treba. testnem 15.3. a uvidime. dokonca i vravel, ze mam testnut, aj ak by nahodou ms dorazila. proste za kazdych okolnosti testnut.

val: kocko prajem ti nech sa to nevracia a nech sa ti telicko zregeneruje a mas pripravenu delohu na uhniezdenie. drzim palecky.

valmark
1. bře 2010

Eusty, moooooc držím palečky, aby se to povedlo!

eustoma
1. bře 2010

valmark: dakujem. urcite budem priebezne informovat co a ako nove u mna. teda nove bude asi az toho 15. ale keby nieco skor, tak urcite napisem.

saralinda
autor
1. bře 2010

Holky, zítra ráno valíd do Frantovek. Už se na ten odpočinek moooc těším. Dnešk byl hoodně náročný. Budu vás informovat.

len
1. bře 2010

Sar, pěkně si to tam užij a hezky relaxuj 🙂
A nezapoměň, že ten pravý Frantík je schovaný v muzeu a tam si ho taky můžeš pohladit 😉 Někdo říká, že funguje ryba, někdo, že paleček u nohy (nevím který) a někdo sází na pindíka, tak ho pěkně ochmatej celýho 🙂

eustoma
2. bře 2010

holky ako dlho bude pauza od stimulacie? teraz som stimulovala hormonmi - fostimonom (ne ze neverim ze to nevyjde, to este stale verim 😉, len tak orientacne sa pytam).
pretym mi vraveli ze ked to nevyjde bude hned dalsi cyklus stimulacia a bude IVF, no a teraz mi vraveli ze ak nahodou mrska dorazi tak bude cyklus pauza a potom bude dalsia stimulacia a bud zase IUI, alebo IVF. zaujima ma to ake mate skusenosti u apoli, ako to nakoniec bolo. dakujem

kralka
2. bře 2010

Eustoma – podle mých zkušeností je jeden cyklus pauza a pak stimulace na IUI.

len
2. bře 2010

Ahoj, včera se narodila další Apoli miminka - mé spolubojovnici z červnovýho OPU, má dva kluky 🙂
Na jednu stranu ohromná radost, na druhou si uvědomuji, že kdyby to tehdy klaplo, mohla jsem dnes taky rodit 😒 Jó, ještě že člověk nevidí do budoucna 😀 V neděli jsem měla výročí - tři roky s Apolinářem 🙂

eustoma
2. bře 2010

kralka dik za info.

aknyt
2. bře 2010

Len,
tak gratulujeme spolubojovnici ke klukům 🙂

Tobě k výročí gratulovat nebudu, to je spíš ke zlosti 😒

Valmark, je fajn, že už jsi doma, teď už určitě bude jen lépe.

saralinda
autor
2. bře 2010

Ahojky děvčata. Zdravím z Frantovek. Bydlím přímo v Adleru (měla jsem být vedle ve Třech růžích). Máme malý ale útulný dvoulůžák. Spolubydlička je o 3 roky mladší a je to taky snažilka (jí se daří těhotnět, ale nedaří se jí mimčo donosit déle než 3 měsíce). Takže dá se říci podobný problém - mimčo chce a nemá. Takže to bude snad dobré. Dneska se nic nedělo. Zítra ráno jdu k Dr. a napíší mi procedury.
Nebojte, Frantíka jsem ošahala - rybu, oba palce u nohy, pindíka a nakonec i nos (byl taky ohmataný, tak jsem na něj tak šáhla, ať něco nezanedbám). Nebojte - ohmatám ho i za vás 🙂

aknyt
2. bře 2010

Sar, to je dobře, že jsi to všechno pojistila, když už tam jsi a přeju ať si to užiješ a odpočineš si 😉

eustoma
2. bře 2010

saralinka: ohmataj, a to musis niekolko krat, za kazdu z nas 😉. a je jasne ze vsetko 😉 😉 😉

saralinda
autor
3. bře 2010

Holky, nebojte. Dneska jsem Frantíka osahala znovu 😀 Šahám mu na oba palce u nohou, pindíka, rybu i nos (prostě všechno, co je osahané) 😀 Myslím na Vás a neflákám to.

len
3. bře 2010

Sar, bezva 😀
Tak si ještě zajdi do muzea, tam mají originál (tenhle už je asi třetí nebo čtvrtý v pořadí 😉 ). Jo a taky si uvědomíš, jak krásně tě teď vlastně léčí 😀

No a jinak - co doktor a procedury? 😉

saralinda
autor
3. bře 2010

Len, do muzea určo zajdu.

U Dr. Aldla jsem byla dneska ráno. Bohužel jsem cca 1hod před tím dostala MS, takže to bylo trochu o ničem. Zatím mi dal parafínové zábaly rukou, výřivku na nohy a nějaké šlapací bazénky. Takže nic moc. No, ale ty 3 dny (ST až PÁ) budu mít holt odpočinkové od pondělka nebo úterka se to snad rozjede. teď oběhávám prameny, dneska jsem byla na klavírním koncertu, zítra si asi zajdu na cvičení. No, takže se nenudím, to zase ne.

len
3. bře 2010

Tak aspoň si to odbydeš hnedka na začátku, já si pamatuju, že ten tejden s MS jsem se taky docela nudila - zrovna jsem tam byla sama, program se nekonal žádnej, všecko už jsem měla pětkrát prochozený, do toho mizerný počasí... Tak jsem to procházela pošestý 😀 A v knihovně si napůjčovala tuny detektivek, četla jsem jednu denně a k tomu uháčkovala za den jednu čepici 😀
Jo, parádní bylo, že jsem si zajela do Chebu, mají tam pěkné muzeum, no a pak se odtamtud dá dojít do FL po červené pěšky, to je výlet tak na dvě hodiny 🙂

Sestra mi říkala, že normálně se do lázní jezdí na 3 týdny, ale holky s gyn. potížema jezdí na 4, ten jeden je jako navíc, protože se počítá, že bude MS, takže o nic nepřijdeš 🙂

katerina85
6. bře 2010

Ahoj holky, jdu Vás jen pozdravit a zeptat se jestli nevíte jestli je Pavla Tulipanek ještě 3v1 😀

Jinak my máme od Apolináře už 7-měsíční holčičku a chystáme se tam, teda jestli se to třeba nepodaří samo, tak v létě pro chlapečka 😀

Byli tam na mne všichni moooccc hodní a porodnice taky super.

Přeji Vám hodně štěstí a brzkou radost s mimískama.

collette
12. bře 2010

Ahoj děvčata,

je tu ticho, tak doufám, že jste všechny OK. Já se chystám na tu operaci, takže blázinec. Pořád si ještě nejsme jisti, jak to uděláme s malým.

Všechny moc zdravím a mějte se krásně!

eustoma
13. bře 2010

ahoj collette. ja moc nepisem, ebo od 1 zatial nemam nic nove. ale sem tam nakuknem, ci niekto nema nejaku novinku. ja zajtra skusim testit ci sa IUI zadarilo. zatial ma neskutocne bolia prsia. inak proznaky mrsky nemam. tak uvidime zajtra.
uz vies kedy pojdes na operaciu?

saralinda
autor
13. bře 2010

Collette, držím malíky, ať jsi brzy fit.

Já si stále užívám v lázních. Každý den chodím osahat Františka (i za Vás), ale nevím, zda mi pomůže. Nějako jsem se ještě nevyrovnala s tím, že přirozeně už to prostě nepůjde, že prostě nemám tu naději. A z IVFka mám už předem strach. Se tady dám trochu dokupy a pak se zase vynervuju IVFkem. No, bojovat se musí a není to holt jednoduchý boj.
Mějte se krásně. Běžím na proceduru.

eustoma
14. bře 2010

ahoj holky, iba informuje, dnes som testla a na teste bielo. no mrska zatial nikde. tak snad ej skoro. je to 14 dni po IUI. na mrsku to ani nevyzera. a prsia ma bolia neskutocne. tak uvidime. ked mrska nedorazi, tak testnem za par dni.

haaribo
15. bře 2010

Ahoj Apolenky!!! Co že je tady takové ticho? Měla jsem strach, jestli se něco neděje....

Jinak jsem vás chtěla informovat, jak to s námi vypadá....8.3. jsme byli poprvé v gennetu v Liberci. Jsou tam všichni strašně milí a s Dr. jsme se domluvili, že pokud jsme měli 3xIUI a nic, je šance na otěhu malá a bylo by lepší IVF....takže nám nabrali odběry, manža spg opět OK, moje odběry ještě kompletní nejsou - posílají nějaké speciální odběry na hormony do Prahy a taky moč do Prahy na chlamýdie. Tak jsem ráda, že nás oba takhle proklepnou. Uvidíme, jestli třeba není problém v hormonech nebo ty chlamýdie. Jinak až dorazí všechny odběry a pokud budou OK, posílá se žádost na pojišťovnu a už to pofrčí!!!!! Jen to potřebuju trošku zpomalit, nejspíš v červnu jdu na operaci s karpály, tak abysme to podnikli na jednu neschopenku. No, už se moc těším a zároveň mám strach z dalšího neúspěchu. Ale to tady máte všechny za sebou. Tak držte pěsti, ať se nám konečně po pěti letech zadaří....

A jak se jinak všechny máte??? Doufám, že se vám aspoň trošku daří, ikdyž se třeba aktuálně neradujete ze //. Nebojte, budou, MUSÍ!!!!!!! 😉

collette
16. bře 2010

Eusty, nevěš hlavu, ony se dost často schovávají 😉 A co ta prsa, bolela Tě někdy předtím jako projev cyklu? Mě nikdy a když jsem přišla do jiného stavu, tak jsem už týden po ovulce měla pocit, že mi snad někdo přicvakl na bradavky kolíčky 😀 Bolelo to tak, že mě to budilo...

Sara, teď nic neřeš, hlavně relaxuj, to je také důležité. Ono půjde, uvidíš 😵

Haribo, tak zase o krůček dál 🙂 Držím pěstičky!

Už jsem chtěl začít panikařit, zpozdila se mrcha a pomalu jsem se blížila nejzaššímu termínu, kdy jsem ji mohla dostat, aby mě odoperovali. To bylo snad poprvé, kdy jsem se modlila, aby už dorazila. Vždycky jako hodinky a když na tom opravdu záleží, tak si dává na čas 😠 Takže příští úterý nástup a ve středu mě zapošijí 😵 Ach bože, těším se jak malé dítě a nějaké komplikace neřeším. Doufám, že to bude všechno OK. Vždycky, když jsem na něco natěšená, tak to většinou zkončí průserem 🙄

eustoma
16. bře 2010

ahojky,
no mrska vcera dorazila 😢, takze tehu nesom. no nevadi, tento mesiac bude iba kontrolo a planovane tulenicko a potom pojdeme do IVF. no uvidime, co konkretne povedia lekari.
inak prsa ma nikdy pred ms neboleli. a je to hnusna bolest, clovek si nemoze lahnut na bok, lebo pohyb prs boli... keby ze to boli len prsia, mala som neskutocne zavrate, a pritom tlak som mala ok. no je to jedno. mrska je tu, uz som sa objednala na konzultaciu a ultrazvuk, tak uvidime co navrhnu dalej. ale asi to bude posun na IVF.

cellette a neboj urcite bude vsetko ok. lekari si ta vezmu do parady a bude vsetko v poriadku. neboj.

klarka.k
16. bře 2010

Tak jsem ráda, že Týnka nám roste. Sice nepíšu, ale sleduju 🙂 . Já stále marodím a ještě dlouho budu. Naštěstí už jsem doma.

saralinda
autor
16. bře 2010

Collette, budu na tebe myslet. Věřím, že se na tebe štěstí usměje a operace i vše po ní proběhne vpořádku. Přeju Ti to.