CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

saralinda
autor
5. dub 2010

Collette, tak ať se ti to pěkně hojí a brzy jsi zase jako rybička.

Kralka - 14? To je naprosto úžasné. Věřím, že ti to vyjde.

kralka
6. dub 2010

Sar, díky moc. Třeba mi opravdu pomohl ten léčitel. Příští týden tam jedu zase tak doufám,že pomůže zahnizďovat. A když ne tak je naštěstí z čeho čerpat 😀.
Tobě držím palce a věřím, že lázně teď zapůsobí 😉.

collette
6. dub 2010

Ahoj děvčátka,

tak jak s tím srazíkem? Dneska jsem byla na tahání stehů, už to bolí jen občas, venku je hezky a já začínám mít roupy 😀

kralka - to nebyl léčitel, to byly Velikonoce 😉 A budou zajíčci 😀

sar - jak se cítíš? Lázně Tě nastartovaly, tak to teď půjde jedna báseň!!!

Holčiny, jsem moc ráda, že se to s těma dárkyněma hýbe. Sice jsem teď v MF četla, že to dělaj hodně pro prašule, ale věřím, že centra si vybírají, koho nechají darovat a vám může být šumák, proč to dotyčná dělala. Hlavně, že budete držet uzlíček 😵

kralka
7. dub 2010

Collette, něco na tom bude. Říkali jsem si doma, že jsme vykoledovali určitě ty nejhezčí vajíčka 😉 .

saralinda
autor
7. dub 2010

Kralka, myslíš Hakla? Kolikrát jsi už u něj byla? Já u něj byla 2x a i bez IVF jsem byla těhule. 😀 Tak to ty s tvojí úrodou budeš mít mateřskou školku 😀

Colette - cítím se dobře. Lázně mě opravdu nastartovaly. O víkendu přišla 1. MS po lázních a takto silnou jsem ji měla naposledy tak na střední. Takže asi sliznice narostla 🙂

kralka
7. dub 2010

Jo, jo myslím Hakla. Zatím jsem tam byla jen jednou. On má docela plno. To mě překvapilo.
Holky, už to tu asi někde bylo psaný, ale přesto se znovu zeptám. Jak dlouho od OPU mě můžou bolet vaječníky ? Dr. říkala, že hormony pořád působí a může to být nepříjemný (nepříjemný není teda zrovna pocit co mám ) 😨 , ale neřekla jak dlouho a mě už to docela vadí. Bolí mě i záda a celkem se tak nějak spíš plazím. Nestěžuji si jen bych si ráda řekla, že třeba za týden bude klid.

aknyt
8. dub 2010

Kralko, týden po OPU to může bolet, ale mělo by to mít zlepšující se tendenci, po týdnu už snesitelně. Pokud se to vůbec nelepší a nebo zhoršuje, nafukuje se břicho, tak si skoč do CARu, aby si ohlídali případný hyperstimulák. Ten už pak žádná legrace není. Přece jenom jsi měla celkem dost folíků a vajíček... Jinak platí pravidlo hodně pít a dodávat bílkoviny.

kralka
10. dub 2010

Aknyt, děkuju. Už je to lepší. Teď už mám jen standardní bolesti co mám pokaždé, když nemám ovulaci. Takže vlastně dobré. Z množství vajíček my zamrazili jen dvě ☹.

aknyt
10. dub 2010

Kralko, i když ti to přijde teď málo, tak 2 jsou super!!! Poprvé jsem měla vajíček asi nejvíc (cca 17), 10 bylo použitelných a oplodnilo se jen 6 a zbyla stěží 2 na transfer. U Apolináře mrazí jen ta lepší embryjka, takže je pořád lepší mít 2 pořádná, než 10 nekvalitních, kdy by z tebe jinde jen vytahali peníze na KETu a nebo by se po rozmražení ani nevyvíjela.
Hlavně že je ti už lépe 🙂 Při tom množství, co jsi měla, se není čemu divit, že tě bolelo všechno.

len
10. dub 2010

Kralko, přesně jak píše Aknyt - to, co zamrazí u Apolináře, je jen špičková kvalita, no a koukni, kolik je tu těhulí z KETu - Spes, Martinka (obě po zavedení jediného!), no a samozřejmě sama Aknyt 😉 Já neměla k mražení nikdy nic, při posledním IVF ani k zavádění...

eustoma
10. dub 2010

ahoj holky, tak zachvilocku zacinam stimulovat. mrska by mala dorazit cca v pondelok, takze od utorka bude chodit pichat injekcie. aj sa trosku tesim.
holky ako to funguje potom pri odbere vajicok? dr. mi zatial povedala ze v ten den budem mat neschopenku. ale skor by ma zaujimalo ako to konkretne prebieha. je to zakrok na chvilku?

aknyt
10. dub 2010

Eustoma - před odběrem vajíček si budeš muset vyběhat předoperační pro malý gyn. zákrok (žádanku ti dají v CARu), v den odběru přijdeš do CARu i s partnerem cca v 7-7:15 (to ti řeknou), pak tě odvedou na oddělení, tam se převlečeš a když na tebe přijde řada, tak tě vezmou na sálek, tam tě uspí (na cca 15 min.) a odeberou vajíčka. Až se vzbudíš, tak tě převezou na pokoj, kde budeš odpočívat pár hodin a kolem poledního si tě partner vyzvedne. Pak vám v CARu řeknou, jak punkce dopadla a pojedete domů (musíš mít doprovod nebo aspoň neřídit auto). Takže zákrok je na chvilku, ale zabere to přes půl dne.

len
10. dub 2010

Eustoma, jestli si chceš počíst, můj detailní popis je na straně 14 😀
Jinak ve zkratce - počítej, že tam přijdeš v 7:30, tak mezi 8-10 se dostaneš na řadu na sál, tam tě uspí a během cca 15 minut odeberou vajíčka, pak si ještě tak do 12 poležíš, kolem 13 tě propustí a řeknou, jak to dopadlo, no a zbytek dne počítej, že budeš polehávat doma 😉

eustoma
10. dub 2010

dakujem
len docitam aj podrobny popis. kamoska mi vcera povedal ze po narkoze sa tara a nieco co si potom nepametame. tak som zvedvaa co budem tarat, nastastie mi to asi nik nepovie 😉

len
10. dub 2010

Co je tarat? 😀
Jako tu narkózu snáší každej jinak - zažila jsem holky totálně rozchechtané, někdo vykládal nesmysly a třeba já jsem prý byla zcela normální. Prý 😀

eustoma
10. dub 2010

tarat = kecat

len
10. dub 2010

Aha 😉 No tak někdo tará a někdo ne 😉

eustoma
10. dub 2010

inak citam tvoj popis, vcelku dost podrobny. trosku ma to ukludnuje, ze clovek vie co pride.

marketchen
10. dub 2010

Ahoj Holky, po dlouhé době Vás opět zdravím.Nějak jsem vůbec nestíhala a stále se u nás něco dělo.Moc zdravím Gabiku!
Gabi, jsem ráda, že už se s Vámi zase něco děje, moc na Tebe myslím a moc Vám držím palce.Všem Vám holky moc držím palečky.
My byli včera na našem prvním KET, u dr.Jarošové.Mám v sobě dva sněhuláčky a strašně mco si přeju, aby se zadařilo.
Ještě se zeptám, beru estrofem, brzdí estrofem menstruaci?
Moc děkuji a přeji krásný večer.

gabikri
10. dub 2010

market : no ahooooj, já už si říkala, co je s tebou 😵 😵 😵

Tak to je moc fajn, moc držím palečky, aby Klárce přibyla sestřička nebo bratříček 😵 😵 😵

Jinak já taky právě beru Estrofem, asi brzdí, protože já ho mám brát po dobu, než najdou dárkyni a to může trvat i měsíc. Ale jakto že to bereš Ty 😕

marketchen
10. dub 2010

Ahoj Gábinko, já myslela, že jis ještě na horách.Moc se omlouvám, že jsem tu dlouho nebyla ☹ A stydím se, že jsem se Ti neozvala.Ale nějak byl fofr, hodně jsem dortovala a sem tam už koukala po práci, ale nic moc.Věřím, že to vyjde a že práci nebudu muset hledat.
No já sama nevím, proč se bere Estrofem, na růst sliznice asi ne? 😕 A a si aby se embryjka pak udržela, opravdu sama nevím, ale co tak čtu, tak se při KET bere.A zavádím Crinone, jako při IVF.Gábinko, před KET i při KET jsme byli u dr.Jarošové, byla úplně skvělá a muísm říct, že jsem z ní měla mnohem lepší pocit jak z dr.Bláhové.Připadalo mi, že je o mě líp postaráno, pečovala o mě, o všem mluvila jistě a nahlas, byla si jistá tím, co říká.Prostě jsem z ní měla dobrý pocit.Takže za mě nálepka:"Marketchen doporučuje" 😀 Gábinko, jsem strašně ráda, že tě tu vidím a strašně mco Ti držím palce, aby to vyšlo.I když bych s tebou někdy zase ráda "poležela"...tak co třeba v porodnici a věř, že se mnou oka nezamhouříš 😀

gabikri
10. dub 2010

market : já jsem taky momentálně bez práce a ani se po žádné zatím nekoukám, čekám jak dopadnu. 😝

Ten Estrofem jsem myslela, že se bere do zavedení embrya, ale že i po tom, to jsem nevěděla 😕 V těch lécích aby se čert vyznal, už jsem z toho mimi co je na co 😝

No jinak by to bylo opravdu super, kdyby nám to oběma teď vyšlo 😵 😵 Doufám, že budeš informovat 😉

A to stou Jarošovou..vidíš, člověk nemůže dát na první dojem 😉

len
10. dub 2010

Mně Jarošová prostě nesedne ani na druhej či třetí dojem a víc dojmů z nich mít nechci 😀
Estrogen i progesteron se berou při KETu nebo přijetí darovaných embryí a MS dokážou oddalovat donekonečna.

marketchen
10. dub 2010

Gábinko, já taky myslela, že se estrofem v těhotenství nebere, ale necháme to na doktorech, ti snad dobře vědí, co dělají.No opravdu mě dr.Jarošová mile překvapila.Byla velice ochotná.No já už právě poslala i pár životopisů, ale ani se neozvali ☹ A teď je na netu jedno zajímavé místo, ale teď se na to vyprdnu a budu věřit, že to vyjde.Do práce se mi opravdu nechce ☹ a hlavně s amlým děckem se práce hledá hodně špatně ☹ To víš, že teď ýám vědět, jak jsme dopadli a Tobě budu moc držet palečky.A kdy by měl proběhnout tranfer u Vás?

marketchen
10. dub 2010

len:mně taky nesedla a to vůbec.To jsem tady tenkrát psala, ale tentokrát jsem byla veice překvapena.Jinak ale muísm říct, že josu v CARu všichni milí.Ale i přesto bych je už viodět nemusela 😀 , nebo hlavně kéž bych je už nepotřebovala vidět 😉

len
10. dub 2010

Já ji fakt viděla několikrát a nee, možná mám paranoidní pocit, že je to vzájemný, no, nemůžeme být sympatický každýmu a naopak, že 😉

Jinak teda nechtějte vědět, kolik životopisů rozeslala neplodná bezdětná třicítka, no a stále nic 😝

eustoma
10. dub 2010

ja mam jarosovu rada, mne sadla od zaciatku 😉

marketchen
10. dub 2010

Téda Len, to jsi mě moc nepovzbudila.Jestli se nám ted mimískové nepovedou, musím začít hledat aktivně práci a toho se bojím ☹ je to opravdu bída.
Moc TI přeju,aby se situace v lepší obrátila.

aknyt
11. dub 2010

Holky, Estrofem MS brzdí (podporuje růst sliznice) a před KETem se přidává i Crinone a nebo Utrogestan. Dokud to nevysadíte, tak MS nepřijde. Když se zadaří, tak se obojí bere do 12.tt. Ono se tím vlastně zastoupí dodávky hormonů, které by jinak tvořilo žluté tělísko (po ovulaci) a vaječníky, které jsou s Estrofemem "v klidu".

Takže držím palečky, ať je KET úspěšný a ty léky se vydržet dají 😉

To, že Jarošová je moje oblíbená, to je tu známo, tak to nebudu moc rozvádět. Jen že mě dokázala dostat do pohody, když jsem to potřebovala.

gabikri
11. dub 2010

market : no já právě vůbec nevím. Ve čtvrtrek jdu na ultrazvuk, jak mi roste sliznice a pak prý až bude dárkyně. To prý klidně může trvat měsíc. Takhle mi to řekli v laboratoři. Mám prý být na telefonu.