CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

marketchen
12. dub 2010

aknyt:Moc děkuju za vyčerpávající odpověď.To bude dlouhé čekání ☹ Už začínám být nervózní a jak si vždy myslím že budu silná, nebudu.Moc si to řpeju, jako my všechny ☹ A nejhorší je, že mě v noci přeúadl nějakej bacil 😠 Není to ještě tak horzný, spíš takové pálení v nose a sem tam škrábnutí v krku, mylsíte, že to něhjak může ohrozit embryjka, nebo jejich uchycení, pokud tam ještě jsou?Nemáte s tím někdo zkušenost?

Gábinko: budu moc držet palečky, aby vše probíhalo dobře a hlavně aby se to povedlo.Ty víš, že Vám to moc přeju 😵

aknyt
12. dub 2010

Market, to čekání se musí vydržet 😉 aspoň je to nadějné čekání. Mnohem víc mi vadilo čekání na další kolo, když se nezadařilo. Nad bacilem moc nedumej, někomu se zadařilo přes silnou chřipku, někomu stopro zdravému ne... na uchycení by to mít vliv až tak nemělo, jen v případě teploty bych nasadila Paralen.
Těsně po potvrzení těhotenství jsem vloni měla docela solidní virózu, kašel rýmu zvýšenou teplotu... a dobře to dopadlo. Předtím jsem měla zamlklé a nic mi nebylo.
Držím palečky, ať to čekání stojí za to 😉 🙂

Gabi, neboj, ono to uteče. Nepředpokládám, že by tě nechali brát Estrofem nějak moc dlouho. Holt to nějakou dobu trvá, než dárkyně nastimuluje, ale dost bych se divila, kdybys čekala déle než 6 týdnů.

marketchen
13. dub 2010

Dobré ráno!
aknyt - děkuju moc za Tvou odpověď.Je to orpavdu jen rýma a taková sem tam slabost.Teplota ne, tak snad to bdue ok.Kéž bych tak věděla, zda tam mimískové ještě jsou nebo ne ☹ Paralen mi taky doktorka doporučila, říkala, že lepší vzít paralen, než mít teploty.
Jinak, jestli si dobře vzpomínám, to Tys tu minule psala o kešce U Apolináře, viď? 😉Sem tam taky s dcerkou a manželem chidíme, pár "kešekL jsme již odlovili!
Všem přeji krásný den!!!
P.S. Gábinko, tak jak je? Něco nového?Pozdravuj muže.

aknyt
13. dub 2010

Market, tak až budete mít zase cestu k Apolináři, tak tu moji kešku odlovte 😉 je na dohled od porodnice, takže žádná dálka. Jméno kešky je Apolinar... jen jsem zvědavá, jak dlouho tam vydrží, plno lidí nedává moc pozor na kolemjdoucí a blízko pracující ☹
Jinak je fajn, že jsi bez teploty. A zase o den blíž k výsledku 🙂 I když nervy tím stejně nekončí 😉

modroocka2
13. dub 2010

Ahojky... tak se po dlouhé době zase hlásím... a mám novinky... 8.3.2010 ve 23:54 se mi narodil syn Jiříček měl 43cm a 1800g... na svět se podíval o celých 8 týdnů dřív, ale všechno dohnal a dneska jsme už víc jak týden spolu doma... Je to zlatíčko a má se k světu... 😀

aknyt
13. dub 2010

Modroocko, gratuluju k chlapečkovi, hned vás doplním v postupce. Hlavně že jste v pořádku, malej je kouzelnej 🙂

modroocka2
13. dub 2010

Jojo malej je v pohodě.. chvilku to trvalo, ale zvládl to úžasně... byly to perné chvilky pro nás oba... ale už má skoro 3kg a začíná pěkně křičet... 🙂

aknyt
13. dub 2010

Tak to nabral hezky rychle a hlásí se holt hlasitě o svá práva 🙂 Omrkla jsem ti fotky v albu a je tam vyloženě vidět, jak od prvního setkání vyrostl. 🙂

marketchen
13. dub 2010

modroočko - Moc gratuluju k miminku, malje je kozelnej, hned bych si ho poňuchňala, hlavně, že jste oba v pořádku.Přeju malému hodně zdravíčka a spokojený život 😵

eustoma
13. dub 2010

modroocka: velka, velikanska gratulacia 😉.

inak holky, ja stale cakam az zacne ms, ze zacnem pichat injekcie a zatial nic. uz som cca 15 dni od ovulky (17 dni od pregnylu), mozno 16 dni. Predtym mi po pregnyle vzdy mrska dorazila skor - vzdy to bolo 14 dni po pichnuti pregnylu. cize som tak 3 dni prescas. uz mam zajtra pripraveny text, ze testnem rano. dufam ze sa mi nejako nepokazil cyklus uplne. zajtra urcite napisem.

saralinda
autor
13. dub 2010

Modroocka - krásný chlapeček. Přeji hodně zdravíčka pro oba.

eustoma
14. dub 2010

ahoj holky, tak som testovala a nic 😢, teda bola tam iba / 😢. ale mrska furt nikde a pretahujem uz 3 den. nezostava nic len cakat, pockam tyzden, ked do tyzdna nedorazi budem to riesit. dufam ze sa mi nerozhodil zase cyklus 😢.

len
14. dub 2010

Modroocko, gratuluju! 😵

Eustoma - neměla jsi náhodou Diphereline, Zoladex nebo tak něco jako začátek dlouhého protokolu IVF? Ty mi MS vždycky odsunuly. Ale jinak v minulém cyklu jsem měla luteální fázi 15 dní (normál 11-12), BT se stále držela v závratných výšinách, ale test negativní. Po 16 dnech MS dorazila. A to jsem brala pouze 5 tabletek Tamoxifenu kdesi na začátku cyklu, jinak vůbec nic 😒

eustoma
14. dub 2010

ne bol mi zvoleny kratky protokol a tento cyklus okrem pregnylu som nepichala nic. ani na zaciatku cyklu som nicim nestimulovala (ani leiky).
pockame a uvidime.

gabikri
14. dub 2010

Ahoky všem 😵 😵 😵

modroočko : malý je krááásný...gratuluju 😉

market : nového u mě nic, pořád jím ten Estrofem..včera jsem myslela, že se mi rozletí břicho..jako bych tamměla bombu..tak jestli je to z těch prášků 😕 Zítra jdu na ultrazvuk, tak jsem zvědavá, co mi řeknou 😉 Taky pozdravuj muže 😀

eustoma : ještě nic není ztraceno, držím palečky 😉

Holky co je to ta keška??? 😕 😕 😕

aknyt
14. dub 2010

Gabi - keška je schránka pro geocaching - pro hledání schránek ("pokladů") pomocí GPS navigace.
držím palečky na zítra, ať sliznice hezky roste a hlavně ať potom hezky přijme vaše mimi. 😉

Eustoma, každý hormon, který do těla dáš, ti může rozhodit cyklus... kdyby mrška nedorazila, tak ti píchnou vyvolávačku a půjdeš do akce.

marketchen
14. dub 2010

Ahoj Gábinko, jsem ráda, že jsi tu!Těšila jsem se na Tebe a na nové zprávičky.tak zítra na Tebe budu myslet a držet palce, aby vše bylo v pořádku.
Já jsem teprve 5.den po KET a včera jsem měla poprvé pocit, jako že to vyšlo.zavřela jsem oči a ty prcky tady viděla 🙂 prostě jsem si řekla, tentorktá to vyjde..tak a basta!!!!
😵
Ale čekání je dlouhé.Jo a taky mi zrovna teď volali z jedné firmy, zda bych mohla přijít v pátek na pohovor, si říkám další znamení 😉 , po celou dlouhou dobu se mi nikdo ani neozve a to jsem poslala úpár životopsiů a bum včera telefon.No zajdu tam a uvidíme.
Holky, krásný den všem.Já stále odpočívám, není mi zrovna 2x, ale už to bylo horší.Držte se!! 😵

collette
15. dub 2010

modroocko, téda, to je chlap 🙂 prostě se vás nemohl dočkat 😉 no, to tady člověk může hledat Tvoje album, když ho máš na SK 😀 párkrát jsem zkoušela hledat, jestli se něco neobjeví, ale SK mě teda nenapadlo 😉 gratulace obrovská, je to frajer... jen tak dál a za chvíli vás přeroste 😀

Jaktože vás mučili 12 dní?

l1u1c1i
15. dub 2010

ahoj marketechen, moc Ti držím palce. mě čeká první IVF někdy za 3 týdny. Nevím jak dlouhý budu mít protokol. Těším se ale zároveň se i bojím jak to všechno bude probíhat.

marketchen
15. dub 2010

Moc děkuju a i já Tobě držím moc palečky! Hezký den všem! 😵

gabikri
15. dub 2010

Ahojte 😵

Tak jsem dnes byla na ultrazvuku, sliznice hezky prý narostlá..myslela jsem, že mi něco řeknou konkrétního..a jen jsem dostala další léky a mám prý čekat a čekat na telefon. Prý když do 15.5. nezavolá sama laboratoř, mám zavolat sama. Tak jsem z toho jelen. Myslela jsem, že když už mi dávají hormony, že už mají nějakou dárkyni nachystanou a ne že ji teprv hledají?? 😕

kralka
16. dub 2010

Modroocko moc gratuluji ke krásnému chlapečkovi. Ať jen sílí a dělá vám radost . 🙂
Chci se zeptat jak jste psaly o těch lécích, když mám utrogestan tak nedostanu ms? Je teda v pořádku, že jsem dostala balení jen na 15 dní, když test mám dělat až 17 den od ET?

aknyt
16. dub 2010

Kralko, MS po Utrogestanu samotném dostat můžeš, brzdí MS jen v kombinaci s Estofemem (nebo Estrahexalem, prostě estradioly). Balení Utr. dávají po IVF normálně na 15 dní. Prý to tak stačí. Po KETu s estradioly je to jinak, to si tělo progesteron samo nevytváří, tak se musí dodávat do 12 tt... Takže buď v klidu, instrukce ti dali běžné. 😉

kralka
16. dub 2010

Aknyt, díky za odpověď. Já jsem si právě říkala, že často čtu jak ho někdo bere do 12 tt. A mě dojde ještě dřív než budu vědět jestli jsem těhotná 😀 . Tak jsem zase moudřejší.

marketchen
18. dub 2010

Ahoj Holky, moc Vás zdravím.Jakpak se máte? Něco nového?

Gábinko - tak to mě mrzí, že se ještě nic neděje, také jsem myslela, že už mají dárkyni, když už bereš hormony.Moc na Tebe myslím a držím palečky.Jinak já jse pořád taková chcíplá, ted mě i bolí v krku, doufám, že je to proto, že se mimísci zakousli a teď mě oslabují.Měla jsem to i s Klárkou.

Krásnou dobrou noce.

l1u1c1i
19. dub 2010

Ahoj holky, tak jsem v sobotu začala s injekcema MERIONAL a čeká mě mé první IVF. Docela se toho bojím. Můžete mi prosím napsat co mě čeká a jestli budu muset mít neschopenku?Také nevím kolik si dát vajíček, nechci dvojčata, ale jen jedno vajíčko se mi zdá malá šance. Děkuji.

len
19. dub 2010

Luci, budeš teď píchat a chodit na kontroly a pak Pregnyl, punkce a zpětné zavedení oplodněných. Jestli chceš podrobněji rozvést cokoli z toho, řekni si, ale nic hrozného to není 😉 Neschopenka určitě třeba není, ba naopak z vlastní zkušenosti, pokud máš práci někde v kanclu, tak tam hezky chodit, ať si provětráš hlavu 😉
A embrya - při jednom je šance úspěchu cca 30 %, neúspěch 70 %.
Při dvou - 40 % jedno, 10 % dvojčata, 50 % nic.
Takže pokud dvojčata opravdu nechceš, nebála bych se a šla do jednoho.

kralka
19. dub 2010

Luci, manžel taky nechce dvojčata ta tak jsem si nechala zavést je jedno. Zůstali nám dva mrazáčci takže, kdyby to nevyšlo hned s tím prvním embryjkem tak máme stejně další šanci. V papírech co ti dají nebo si už dostala píšou, že máš říct pokud dvojčata nepřichází v úvahu.

l1u1c1i
19. dub 2010

ahoj len a kralko, děkuji za zprávičky, já dvojčata nechci, ale lepší dvě než žádné miminko. Asi bych ty dvojčata zvládla, kdybych musela. Já si píchám Merional a ve čtvrtek jedu na kontrolní UZ. Jsem zvědavá, zda mi injekce přidají nebo zda mi už řeknou termín odběru vajíček. Já dělám v kanceláři, takže budu ráda, když budu moci chodit do práce. Doma bych se unudila. A po tom odběru mohu druhý den do práce?

len
19. dub 2010

Jestli se budeš cítit... ale mně už bylo druhý den OK, brali mi takový průměrný počet folikulů (12-13). Po hyperstimuláku by to asi nebylo ono, ale jinak taky uvidíš, na který den ti to vyjde, třeba na pátek nebo sobotu 😉