CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

aknyt
21. dub 2010

Kralko, na KET s léky ovulaci nepotřebuješ a sliznici ti vypěstujou estradioly, tak se neboj, KET určitě půjde. A třeba to bude přesně to, co tvoje tělo na přijetí drobečka potřebuje.

l1u1c1i
21. dub 2010

já bych dojčátka brala, ale nevím jestli bych je zvládla donosit a celé těhotenství se mi nechce proležet. Asi je ještě předčasné o tomto přemýšlet, Nechám na rady zkušených doktorů a pak uvidíme.

kralka
21. dub 2010

Aknyt, děkuji . 😅 Už nic neřeším a nechám to na lékařích.
Jen se ještě zeptám jestli jste někdy některá neslyšely o někom kdo by měl problémy s křečí v děloze po ovulaci? Ne v těhotenství.

jessie1
21. dub 2010

Kraklo, no, nejsem doktor, ale ovulace se sliznicí určitě souvisí. Podle mě, když se ti uvolní vajíčko, tak docestuje kamsi k té sliznici, o kterou se pak odírá a tím způsobuje naše měsíční krvácení. Jestli je to špatně pochopeno, prosím, klidně mě zkušenější opravte 🙂 . Vajíčko samozřejmě nemusí být dostatečně uzrálé na oplodnění, pak se třeba právě nedaří. Pokud ti ale neroste ani sliznice, nemůžeš mít asi ani ten MS. Můžu se zeptat, jak dlouho s tím máš problémy? S tím, že ti nechodí sama MS....(já měla podobný problém první rok po vysazení HA).

Aknyt - mě v Gennetu neschopenku normálně vypisovali, ale samozřejmě až po výkonu...jinak mi ji taky nemohli dát. Jen trochu nechápu, proč by ji v Apolináři nemohli vypsat....

Luci, uvidíš, kolik budeš mít vajíček. Já se na to vždy ptala manži, jeslti si mám dát jedno nebo dvě...on říkal, to je na tobě - no, tím mi moc nepomohl, vždy jsem pak tedy čekala, co ze mě vzali, jestli těch vajuch bude víc nebo ne. No nikdy jich nebylo dost. A upřímně při rozmrazení embryjí taky nemusí každé vydržet, takže opravdu záleží na tom, kolik jich budeš mít...podle toho bych se (já osobně) rozhodla 🙂

l1u1c1i
21. dub 2010

děkuji TI jessie 1 za rady. Snad to dobře dopadne. Určitě se Ti pak ozvu.

kralka
21. dub 2010

Jessie, ms nemám od vysazení antikoncepce což budou teď v květnu 3 roky.
Já jsem taky rozhodnutí o počtu zavedených embryí nechala na manželovi. On to řeší víc než já.

jessie1
21. dub 2010

Luci, určitě se ozvi, budu držet vše, co mám 😉

Kralko - 3 roky už je docela dost. Přijde mi, že je to dost dlouhá doba na to, aby ti přišli na to, čím to je...nejsi moc velká huběňoura nebo naopak silnější? Je to divný.
Hale, teď si budete myslet, že jsem pako, ale já právě měla taky problém po vysazení HA. Rok mi to nechodilo samo, pořád agolutin, pořád doktoři. Naštvala jsem se a zajela jsem k jednomu léčiteli. Našla mi ho ségra, pořád do mě hustila, ať ho zkusím, tak jsem si řekla, oukej. Po první návštěvě u něj mi přišla konečně sama MS a pak už každý měsíc...(téměř vždy, občas taky ne, ale do toho byla spousta hormonů a tak...). Takže nevím na 100%, jestli to bylo tím léčitelem, ale prostě konečně to bylo tady! 🙂 Z druhé návštěvy - zase za další rok - už nebylo nic pozitivního, ani negativního, takže asi tak...
Jinak zkoušela jsem Mojžíšku, bylinkový čaj, Reiky, teď zkouším homeopatika...něco už by sakra mělo zabrat, ne? 😀 😀 😀

kralka
21. dub 2010

Váhu mám v normálu. BMI mám 22. Takže tím to není.
Rozhodně nejsi pako. Já k léčiteli chodím taky. Toho co navštěvuji teď znám od Saralindy. I bylinky jsem užívala v různých podobách. Na Mojžíšovou se chystám, ale nemůžu se pořád nějak rozhoupat. Nechce se mi moc dojíždět a raději bych nějakou fyzioterapeutku, kterou mi někdo doporučí.

jessie1
21. dub 2010

Kralko, tak to je divný, hormony máš asi taky oukej, viď....jako laika mě už nic nenapadá. Sestry mi taky jednou říkaly, že to může být stresem, ale to asi taky nejsi pořád ve stresu...nebo ano? 🙂 Já byla na Mojžíšce jednou u fyziot., pak už jsem cvičila jenom doma sama...teď mě do toho rovná i tak paní, ke které chodím na Reiky a na masáže. Představ si, chodilo tam k ní celý osazenstvo od nás z práce a všechny baby, který tam k ní chodily, jsou teď doma s prckama. Všechny tam chodily skrz netěhotnění. Tak doufám, že i já budu jednou ta šťastná 🙂 Nevím, odkud jsi, paní to provozuje tady v Praze, tak kdybys chtěla kontakt...můžu dát 🙂

boruvkova
21. dub 2010

holky omlouvam se, ze se vam takhle vtiram do debyaty, ale jessie, myslis ze bys mi mohla na tu pani poslat kontakt?

moc dekuju predem 🙂

jessie1
21. dub 2010

Boruvko 🙂 (hezké jméno), poslala jsem ti soukromou zprávu...snad ti pomůže 🙂

aknyt
21. dub 2010

Jessie, asi by neschopenku mohli dávat, ale nedávají, to je fakt. To, že to jinde dělají, je moc nezajímá. Dostaneš potvrzení na den punkce, ale jinak ne. Tedy pokud nenastoupíš do nemocnice, to pak dávají neschopenku na příjmu.

To vajíčko až tak vliv na MS nemá (přijde přece většinou v anovulačních cyklech). Spíš bych to viděla tak, že po ovulaci se změní hormonální hladiny (ovlivňuje je žluté tělísko po vypadnutí vajíčka). Když na konci cyklu nezapracuje hCG a progesteron od těhotenství a hladina progesteronu klesne, tak dorazí MS. Vajíčko je na odírání sliznice moc malé, když není oplodněno, tak odumírá ještě dávno před tím, než by dorazilo do dělohy. Navíc menstruují i holky bez vejcovodů, takže vajíčko jako fyzická částice za MS nemůže. Na sliznici záleží hlavně proto, aby se oplodněné vajíčko (embryjko) mělo kde co nejlépe uchytit. Když se sliznice v cyklu neupotřebí, tak ji tělo vyloučí, aby nerostla donekonečna a v dalším cyklu ji znova obnoví.
Problémy s nedostatečnou sliznicí bych viděla v hormonálních hladinách (i když by odborník udal x jiných důvodů). Bohužel estradiol, který podporuje růst sliznice, současně zabraňuje ovulaci...

kralka
21. dub 2010

Jessie, já taky poprosím o kontakt. Třeba bude někde blízko domova nebo práce 😉 . Já mám po ovulaci silné bolesti břicha (možná děloha) a jediné co jsem našla na internetu je, že na to pomáhá Mojžíška. Tak další důvd proč do toho jít.
Ty máš nějaké potuchy proč ti folikuly nerostou?

jessie1
21. dub 2010

Aknyt - asi budeš mít recht 🙂 existuje prostě milion různých věcí a bohužel ani doktoři nejsou všemocní 🙂

Kralko - kontakt pošlu do sz 🙂. U mě se neví, proč mi folíci nerostou, hormonální profil oukej, všechno je vlastně u nás oukej, jen asi nemívám tu ovulaci. Takže stimulace a stimulace, nic jiného mi asi nezbývá .... ale věřím, že to prostě jednou dopadne dobře 🙂

kralka
21. dub 2010

Určitě se to jednou povede. Všem. Jen by bylo lepší, kdyby to bylo dřív než později 😀.
Jessie, děkuji za kontakt.

jessie1
21. dub 2010

to je fakt, dřív bych taky brala....proč nás ten "někdo" pořád takhle zkouší, co? Copak se to dá vydržet? Psychika teda dostává zabrat...co? U mě to bylo tím horší, že jsem se po 3měsíční pauze doma vracela do práce, kde bylo najednou asi 8 těhulí. Každý den jsem je tu vídávala se nakrucovat s těma jejich pupkama...přála jsem jim to, ale hrozně jsem záviděla a bylo mi z toho moc a moc smutno...kolikrát jsem v práci brečela...to se prostě nedalo vydržet...myslím, že se mi podvědomě holky těhulky vyhýbaly.... 😀 😀 😀

band
22. dub 2010

Ahoj holky, všechny vás zdravím.
už sem se mrkala, ale nějak sme se neodvážila pustit i do psaní - až teď...nějak to na mě dolehlo dneska. Už se o prcka snažíme 2,5 roku a nic. Minulý týden sme byli poprvé u Apolináře a musim říct, že sem byla nadšená, že se začalo konečně něco dít. čekání mě unavovalo a těch těhulek zase na jaře pěkně přibylo. Sem ráda, že sem našla tuhle diskuzi a v ní holky, co maj tolik elánu a dobré nálady! držim všem palce ať to všechno směřuje ke zdárnému konci ;)

l1u1c1i
22. dub 2010

ahoj jessie1, tak jsem dnes byla s manželem u Apolináře. Dr. mi dělala UZ a prý tam mám pár vajíček, ale zatím malé, asi 8mm, tak mi zvýšili dávky merionalu a ještě mi přidali na víkend nějaké jiné injekce, prý aby folikuly nepraskly předčasně.V pondělí musím znovu na UZ a pravděpodobně to vypadá, že mi budou vajíčka odsávat příští týden ve čtvrtek. Doufám jen, že to nevýjde na pátek, neboť má manžel službu a nevím jak bychom to vyřešili. ☹

jessie1
22. dub 2010

Ahoj Luci! No, tak to vidíš, vše je na dobré cestě. Myslím, že těch 8mm na 8.DC je asi normál, ne? Jestli teda dobře počítám a máš 8.DC 🙂 S tím pátkem - možná se s doktorem budeš moci domluvit alespoň na jednodenním posunu...uvidíš, nech tomu volný průběh, většinou se to vyřeší samo 🙂 Já se k Apolináři chystám příští čtvrtek, jdu tam poprvé na UTZ a doktorce budu ukazovat výpis ze zdrav.dokumentace z Gennetu, tak jsem zvědavá, co mi na to všechno poví 🙂 Je toho asi 30 listů 😀 😀 😀 Myslím, že tam budeme dlouho, než si to všechno projde...nebo jestli se na to koukne později, až tam nebudu...těžko říct, co? Holky, dneska už mizím, ale zítra jsem tu zase jako na koni 😎 Hezký zbytek dne všem snažilkám! 🙂 🙂

jessie1
22. dub 2010

Ahoj Band! Vítám tě tady. Já jsem tu také poměrně nová - druhý den 😀 😀 . To víš, optimismus a dobrá nálada nám nesmí chybět, jinak bychom to asi ani nezvládly, ale my jsme holky šikovný a proto víme, že to bude všechno OUKEJ 😎 Já byla po první návštěvě u Apolináře (konzultace) taky dost nadšená, tak uvidíme, jestli nám to nadšení vydrží, snad ano 🙂

saralinda
autor
22. dub 2010

Band a Jessie, vítám vás mezi Apolenkami a ať se vám brzy zadaří.

band
23. dub 2010

jessie - hlavně, že se něco děje 🙂 - a jak si na tom? co máš před sebou? Já du teď v pondělí na vyšetření průchodnosti vejcovodů a ultrazvuk.
Jinak holky obdivuju vaší znalost ve všech těch skratkách a tak - já popravdě někdy ani nevim o co de 🙂))

aknyt
23. dub 2010

Luci, kdyby vám to opravdu naplánovali na pátek, tak se dá sperma i předem zamrazit třeba v to pondělí, domluv se s nimi, jak by to šlo... Posun by taky asi šel domluvit, ale je tam riziko nižšího zisku vajíček... pár by jich nemuselo dojít do té optimální fáze.
Držím palce, ať tu moc dlouho "nestrašíte" a brzy se zadaří 🙂

jessie1
23. dub 2010

Band: Ahojky, no já mám příští čtvrtek první UTZ u Apolináře. 2 roky jsem chodila do Gennetu, ale už jsem toho měla dost, takže aktuálně změna CAR. Uvidíme, co to přinese za ovoce 😀 😀 😀 Kdybys neznala nějaké zkratky, klidně se zeptej, myslím, že za ty dva roky jsem i já něco pochytila a ostatní zkušené tady asi taky 🙂

Saralinda: děkuju moc, kéž bychom tu nemusely takhle nikdo strašit, co? Ale sdílená starost je poloviční starost 🙂 Jsem moc ráda, že tu mohu být... 🙂

saralinda
autor
23. dub 2010

Jessi, máš pravdu. Taky jsem moc ráda, že se tu navzájem máme. Člověku tu vždycky nejen někdo poradí, ale hlavně tu člověk může napsat svoje trápení, které třeba ani nemá komu jinému říci a tím se mu třeba i trochu uleví. A nebo ze zkušeností jiných holek zjistí, že situace není neřešitelná, jak si původně myslel. Je to boj a je super mít spolubojovnice a nebýt v tom sám. I když všem Vám moc přeji, abyste byly brzy spolubojovnice těhulky, které sem budou přinášet naději a radost!

jessie1
23. dub 2010

Přesně tak, mluvíš (píšeš) mi z duše 😉 Manža to tráví asi mnohem lépe, než já a doma se o tom moc nebaví. Možná i proto, že ví, že by mě to o to víc trápilo, takže asi tak 🙂 Ještě že ho mám prďolu moji 🙂

saralinda
autor
23. dub 2010

Přítel to snášel lépe než já. Ale teď už mu taky nějako odchází síly. Ale on je naštěstí přesvědčený, že ten boj vyhrajeme a tak musíme bojovat. Jenomže já jsem ta, která do sebe cpe hormony a má po nich depky, furt lítá po doktorech a slyší jednu špatnou zprávu za druhou. Ale ještě že ho mám - tu první facku vždycky dostanu já, ale on mi pak pomáhá se z ní zase postavit a bojovat dál. A od ledna máme taky pejska a to je naše veliká radost. Když s ním jdu ven, tak na všechny problémy, alespoň na tu hodinku, zapomenu a raduji se z jeho radosti (máme totiž toho nejroztomilejšího a nejpozitovnějšího pejska na světě 😀 )

jessie1
23. dub 2010

Tak a teď jsem tu měla rozepsanou zprávu, jukla mezitím na profila ejhle, ona mi zmizela 🙂 🙂 no jo, měla jsem si to zkopírovat 🙂 Je důležité mít doma podporu, jsem moc ráda, že ji máme 🙂 bez ní by to šlo špatně. My máme doma nového kocourka, taky je to moje radost, vždycky se na něj hrozně těším. Saralindo, můžu se zeptat, proč u vás nikdy nedošlo ani k ET? Našla jsem si, že ani u jednoho z vašich dvou IVF k ET nedošlo - jestli je to tedy aktuální... pročpak? Víte? Jestli nechceš odpovídat, nemusíš 🙂

band
23. dub 2010

ahoj holky, no je to tady opravdu hodně přííjemný - konečně se necítim, jako někdo divnej 😔 ... Můj přítel je taky velká opora. Má dceru z prvního maželství a ta je pro mě strašně důležitá. S ní je všechno jednodušší 😅 teď jí bude 6 let. A teď si jedem za týden pro koťátko a na to se taky těšim. Nejdůležitější je nějak duchaplně trávit čas, kdy čekáme. Čím víc aktivit, tak tím líp 😀 . Já sem si vymyslela tolik zálib, že sem ráda, když se večer došourám do postele a musim říct, že to 100% zabírá...

jessie1
23. dub 2010

jé Band, vy si jedete pro koťátko? a pro jaké?