CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

akin
3. črc 2010

Ahoj Len, ten původní doktor neuměl zacházet s ultrazvukem, takže hledávní ovulace by bylo hotové scifi 😉On jen odhadoval, kdy by jako mohlo po té ovualci být, ale jestli byla-to neřešil vůbec. On prostě jen vždycky napsal další balení a nazdar-další pacientka. ☹ To u Apolináře je to jiné kafe. Jsem v šoku z toho jak to lítá. Nebýt toho, že jsem špinila dýl, měla jsem za sebou už i tu průchodnost vejcocodů (za 2 cykly).

ahak
5. črc 2010

Ahoj holky, nevíte, prosím Vás některá, jestli u Apoli dělají ET i v sobotu, nebo jestli když vyjde ET na sobotu, dělají ho až v pondělí? Díky moc.

ciratko
6. črc 2010

Jessi: Jak tady psala Len, Proveru jsem dostala, abych vůbec odmenstruovala. Jelikož ovulace tenhle měsíc opět nehrozila ☹ , tak mi ji dali místo Utrogestanu.
Jinak mám i vyšší poměr FSH : LH, tak ten ultrazvuk po dva cykly byl asi jen potvrzení. Na laparoskopii mě zatím neženou. Někde jsem vyčetla, že zluštělý obal vaječníků při PCO se projeví až po nějaké době, tak to asi nehrotí.
Předpokládám, že mají velké zkušenousti a poznají to i tak, když jim tam projde pod rukama tolik ženských 🙂 🙂
Ty jsi byla na laparoskopii u Apolináře?

Už si začla brát Tamoxifen?

jessie1
6. črc 2010

Ahoj Ciratko - nene, ještě ne, jsem dnes 23.DC, takže čekám na MS a pak teprve začínám ten tamoxifen brát. Na laparku mě poslali z Gennetu, dělali mi ji v Brandýse nad Labem v nemocnici. Celou tu dobu jen doufám v to, že to tam udělali dobře a že by ty PCO snad opravdu poznali 🙂 Ale myslím, že snad ano 😉 Já mám všechno ostatní v normě, i hormonální profil, prostě všechno. Prý mám i dobrou ovariální zásobu - to mi řekli u Apolináře, tak si nevím, asi je to fakt všechno ok, jen nějak probudit ty vyjucha 😀 😀 😀 😀 😀

len
6. črc 2010

Ahak, v sobotu jsem zažila IUI (tudíž jsou doktoři v ordinaci a provádějí jednoduché zákroky) i OPU (tudíž jsou také embryoložky v laboratoři a starají se o embrya), takže bych tipla, že i ET by provést měli. I když jsem mluvila s holkou, co byla na OPU ve čtvrtek, takže ET by byl možný v sobotu, ale provedli jí ho až v pondělí... Myslím, že je to na embryoložkách, které to posoudí z množství a kvality embryí.

ahak
7. črc 2010

Len, děkuju. Právě jsem si nebyla jistá, zda jsou tam v sobotu v laboratoři.

kralka
7. črc 2010

Ahoj.
Holky já brala Proveru taky téměř dva roky (teď jí beru dál, když není zrovna žádné IUI nebo IVF) a taky jsem nechápala jak mi jí dr. může naordinovat, když neví kdy mám ovulaci. No, teď už vím, že ovulaci nemám přirozeně žádnou takže to bylo jedno. Mám PCO a je to vlastně jedno, že mi to diagnostikovali. Sice jsem byla na LPSK a dělali mi mimo jiné i drilling vaječníků (dírky do vaječníků), ale dírky zarostly a já stejně neotěhotněla. U IVF je to pak více méně jedno jestli máte PCO nebo ne. Stejně vás průběžně kontrolují na UTZ.

ciratko
7. črc 2010

Kralka, taky už se pomalu upínám na IVF, jako poslední záchranu ☹ A nebo vlastně 🙂 🙂 - aspoň nějaká naděje. 😀

zzf
12. črc 2010

Ahoj holky, asi se stal zazrak. V patek jsem mela silnejsí spineni a od soboty nic. A protoze mam od 3 dne cyklu brat Estrofen, tak jsem se ho v nedeli rozhodla vzit. Nic mene jsem si nebyla jista a tak jsem se v nedeli vecer jen tak cvicne testla ze joak oabych byla klidna........a oni tam byly dve //. Nechci se moc tesit (vim jak dopadla Band), ale za 14 dni jdem na ultrazvuk..... 🙂 Holky drzte mi palce 🙂

barbika
12. črc 2010

@zzf no tak to je super zprávička. Tak to držím palce ať to dopadne co nejlíp!!

janka12
12. črc 2010

Ahak - minulý týden jsem se ptala sestřičky, zda se o víkendu dělají IUI a odpověděla mi, že ne. Z toho bych soudila, že laborka přes víkend nefunguje, přestože jsem měla za to, že jo.

akin
12. črc 2010

Ahoj všem 🙂

zzf :strašně potichoučku držím palce 😉

len
12. črc 2010

Já IUI o víkendu osobně absolvovala. Jinak laborka musí fungovat i o víkendu - kdo by se tam jinak staral o embrya? Teda - jsou víkendy, kdy v CARu nikdo není, ale kdykoliv to bylo třeba, tak tam byli i v sobotu - jak doktoři, tak laborka 😒

ahak
12. črc 2010

Je to tak, jak píše Len (již dle osobní zkušenosti). V laboratoři o víkendech jsou, v CARu sice oficiálně o víkendu nikdo není, ale dle dohody a vývoje embryí se embryoložky domluví s doktorem a transfer proběhne třeba i v neděli.

zzf
12. črc 2010

Ahoj holky, vsem dekuju. No ja tomu porad neverim, protoze mi neni ani spatne. Nejvtipnejsi je manzel porad kolem me krouzi a pta se: Uz ti je spatne ( 😀 milacek usoudil ze kdyz by me bylo spatne tak je to znamka tehotenstvi 😀 vtipalek. No a ja mu porad rikam ze NE. Takze je nervozni)

saralinda
autor
13. črc 2010

zzf - držím palce ať to dotáhnete do zdárného konce.

petapal
13. črc 2010

@zzf moc ti to preju

zzf
13. črc 2010

vsem vam moc dekuju. chtela bych se zeptat, teda je to trochu nefer tady. takze vsem co jeste nebyli tehotne se moc a moc omlouvam .... ale ty co uz jste byli nekdy tehotne jak vam bylo. Ja bych mela byt v 4tt a je mi skvele 😀 zadny tehotensky priznaky (no mozna jsem trochu vic unavena, ale to je asi tim vedrem)

len
13. črc 2010

Zzf, važ si toho, že je zatím nemáš 😉 Jestli přijdou (můžou a nemusí), budeš svých slov litovat 😀

aknyt
13. črc 2010

Ahojky, po dlouhé době opět zdravím.

Valmark, držím palečky tvým drobkům, ať se jim i přes občasné zakrvácení daří dobře. Mně to občasné krvácení přešlo až po vysazení Estrofemu a Crinonu v 12. tt.

Zzf, potichoučku gratuluju k // a ať je vše v pořádku. Buď ráda, že nevolnosti nemáš 😉 Já měla vždy jen návaly na zvracení, ale nic z toho nebylo. A jsem za to ráda, čas se dá trávit i lépe než nad WC mísou...

Jinak se pomalu valím k finále, horko mi docela vadí, otékají mi ruce a nohy, spát mi moc nejde. Tlak občas zazlobí, tak jsem minulý týden už i zabalila tašku do porodnice (pořád mi přišlo, že je až dost času). Jen doufám, že ještě chvíli vydržím 2v1, aby se nám stihl vrátit tatínek z tábora, kde působí jako vedoucí. Podle váhového odhadu před 14 dny má malá cca 2600 g, tak to už by zas taková hrůza nebyla.

Přeju ať vám, co se chystáte v září do akce, utečou v pohodě prázdniny a pak se dílo zdaří!!!

saralinda
autor
13. črc 2010

Zzf, já měla jen pořád hlad (což mě díky tomu, že jsem byla kvůli žlučníku na suchých rohlících a právě začalo být docela chladno , vůbec nepřekvapilo). Takže jsem fakt až do 10.tt nevěděla, že jsem těhu 😒 Moje mamka říká, že jediný její "problém" v těhu, který měla, bylo zavázat si v 9. měsíci tkaničky u bot 😀 Takže můžou být i naprosto pohodová těhu.

zzf
14. črc 2010

len, aknyl, saralinda dekuji, uvidime.
Rekli jsme si s manzelem ze se nechceme radovat predcasne a ani to moc resit. Takze uvidime 23. 7. na ultrazvuku jak na tom jsme (tedy jestli opravdu jsme tehotny..) 😀

valmark
14. črc 2010

zzf - skvělá zpráva, držím palečky
A buď ráda, že zatím žádné příznaky nemáš. Ale také může být ještě brzy.
Já je začla mít v 5. týdnu. Teď jsem v sedmém a je to děs. Celé dny je mi na zvracení. Takže i málo piju a dost se mi motá hlava. A také pocit jako když žiješ v jiném těle 🙂 Vůbec nejsem ve své kůži.
Tak si to zatím užívej a přeji ti aby se ti to vyhlo.

valmark
14. črc 2010

Jinak my máme krásná dvě srdíčka. Z CARu už mě odveleli k obvodnímu doktorovi, kterýho ale mám také u Apolináře, takže se mě jen tak nezbaví 🙂
Pokud nebudou žádné problémy, tak jdu na další UTZ na konci července. A na začátku srpna už mám první testy.
Zatím jsem z toho taková nesvá. Nezkušená, nevzdělaná 🙂 A ani nemám vůbec sílu něco pročítat.
Tak doufám, že jsem v dobrých rukách a vše bude OK.

aknyt
14. črc 2010

Valmark, gratuluju k srdíčkům, je super, že se vaši drobečci tak hezky vyvíjí 🙂 Tak jen tak dál a ať se jim od tebe nechce moc brzy 😉

saralinda
autor
15. črc 2010

Valmark - gratuluji. A jen tak dále s těmi pozitivními zprávami.

Týnko - tobě už se to lrásně krátí. Tak nějak ty vedra vydrž a nasbírej hodně síly do začátků s Haničkou.

spes2009
15. črc 2010

Ahoj Apolenky, moc vás všechny zdravím 🙂 .

Konečně jsem si našla chvilku a skočila k vám na "návštěvu" 😉 , abych vám napsala, že už jsem šťastná mamina. 27.5. se nám narodil zdravý, krásný chlapeček Tadeášek s mírami 3190g a 49 cm. Rodili jsme o týden dříve u Apolináře (je nám prostě souzený 😎) a největší překvapení bylo, když nás přišla "porodit" moje oblíbená Dr. Jarošová. Takže nejenže jsem od první konzultace všechno absolvovala v CARu u ní, dělala mi OPU, ET a pak i KET s Tadýskem, potvrzovala mi těhu, nakonec si ho i porodila. Tak jsem byla nadšená. Byla u toho od začátku do konce 😎 Při odchodu z porodnice jsme se za ní ještě stavovali a smáli jsme se, že nás nechce vidět dříve než za rok 😀. Tak uvidíme...

Snažila jsem se vás během svého těhu sledovat, teď s prckem to jde hůře...

Všem novým těhulkám moc gratuluji, těm co čeká nějaká akce hodně štěstí a sil.

Všem moc přeji, aby jste co nejdříve pocítili ten nepopsatelný pocit být maminkou 😵

Týnko, ty už to máš za pár, tak se drž, ať vám to všechno dobře dopadne.

Mějte se krásně 🙂

spes2009
15. črc 2010

Jo ještě konečně jsem poznala Vokroje. Poprvé jsem ho viděla v těhu poradně, kde byl jakýsi zmatený, viděl že jsem po KETu, tak se zajímal, kde mi to dělali a potěšilo ho, že jsem jejich "odchovanec", pak jsem ho měla ještě na vizitě na pokoji, kam se přiřítil jak velká voda. 😀

aknyt
15. črc 2010

Spes gratuluji ke klučinovi 🙂 už jsem si pomalu říkala, co s vámi je... Tu Jarošovou ti závidím, taky jsem si říkala, že bych ji ráda měla u porodu, ale pochybuju, že to můžu nějak ovlivnit 😢 Ale třeba budu mít kliku.
Malej je moc hezkej okatej, pěkně se vám povedl 🙂

saralinda
autor
15. črc 2010

Jééé, Seps, krásného máte chlapečka. Přeji hodně zdravíčka.