CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

len
20. led 2009

Mě fascinovalo, jak si tam každej doktor dělal přesně to svoje a nic jinýho ho nezajímalo. Přišla jsem za dr. na předoperační před revizí a říkám jí - právě jsem začala hodně silně krvácet. A ona na to, že JI to vůbec nezajímá, že to mám říct zase jiné dr...

aknyt
20. led 2009

Já měla před revizí ošetřující dr. Jarošovou z CARu, takže jsem si nemohla stěžovat, že by se nezjaímala, prošla jsem s ní téměř celý 3.IVF cyklus. Když jsem přišla za sestrou, že se mi spustilo krvácení, tak do 5 minut tam byl doktor. Když jsem měla mimoně, tak taky sloužila Jarošová a byla fajn, abych nečekala na UZ až do pondělí, tak mě vzala v sobotu na UZ do CARu...

len
20. led 2009

Tak mně v CARu MA diagnostikovala Jaržembovská a pak mě odeslala do toho kolosu ultrazvuků a ambulancí v nemocnici, které s CARem neměly nic společného...

aknyt
20. led 2009

Tak mně tam nechali na pozorování, co se bude dít, podezření na MA a papíry na příjem mi dala Bláhová, na G4 pak byla Jarošová. UZ mi dělali ten velký v chodbě naproti G3 (jak je OPU) a předoperační až další den, kdy se to rozjelo, v zracadlově umístěné chodbě než je CAR.
Při tom prvním mi papíry dala Jaržembovská se slovy, že to říkala už před týdnem, že je to GEU a že dobrý to už nebude, že to je buď GEU nebo MA (doslova). Prostě natvrdo... žádný aspoň trochu citlivý přístup ☹ Předoperační jsem měla taky v té chodbě, co je příjem, ale o víkendu na G3 sloužila Jarošová a laparku mi pak v úterý dělala Jaržembovská, takže jsem to měla s CARovým obsazením 😉

kralka
20. led 2009

lenickan...já si taky myslím, že u nás je především problém v ovulaci a ještě k t mu mám nízkou děložní sliznici. A musím říct, že mě mile překvapila dr. Bláhová, která nám sama řekla, že se nejdřív pořádně podívá na tu ovulaci a dá nám čas na domácí snažení než se uchýlíme k IVF. Manžel byl nadšený. Hodně se děsí mnočetného těhotenství.

aknyt
20. led 2009

kralko, manžel se taky obával vícečetného těhu, teď už po těch našich pokusech by bral i dvojčata 😀
Ale je fajn, že na vás nespěchali, pokud vás netlačí čas, tak je to lepší v klidu. Navíc se často začíná s IUI než se vrhnou do IVF (pokud tedy jsou průchodné vejcovody).

len
20. led 2009

No, nás třeba od IUI celkem odrazovali, jenomže my jsme idiopati, takže všecko OK. Nakonec jsem si vyprosila 4x, ale bylo mi připomínáno, že pokud bych měla otěhotnět tím, že se dostanou spermie do dělohy, otěhotněla bych už dávno 😖 Nojo, měli pravdu, když mně to přišlo aspoň jako další krůček kupředu. Ale evidentně u nás to prostě význam nemělo.

aknyt
20. led 2009

U nás v IUI docela věřili (manžel horší, ale ještě přijatelný spermiogram), ale stejně to nevyšlo. Pak při prvním IVF se ukázalo, že spermijky nepronikají do vajíčka a bylo - ICSI.

larri
20. led 2009

Len tak ja pockam,az dostanu MS a pak kdyz tak,pujdu na krev znovu.Vidite,ze vas tady potrebuji.Nevim,co mne to napadlo a byla jsem tak iniciativni.

Dneska jsem mela hrozny sen,vzbudilo mne,ze jsem hodne krvacela.Ale krev nebyla cervena,ale byla i na zemi.Kdyz jsem chtela zacit uklizet,tak jsem se probudila.

Musim do prace a vubec se mi nechce.Vecer musim zaucovat noveho kluka,tak chodim domu celkem pozde.Dneska mame zrcadlo,tak doufam,ze to nepujde tak jako minule=sla jsem spat ve 2.00

amallie
20. led 2009

holky, tak jsem se chtěla objednat, ale jsou prý na obědě, musím zkusit později

kralka
20. led 2009

Já jsem si právě říkala, že když má manžel spermiogram dobrej tak to IVI ztrácí smysl, ale asi může být i jiný problém. Aknyt....taky jsem si říkala, že za čas bude ještě za dvě rád, ale to budu asi muset moc prudit. On totiž už jedno dítě má z prvního manželství a má ho ve střídavé péči. Takže netrpí nějakou nouzí o potomka.
larri...držím palce ať zrcadlo dopadne dobře a není to na dlouho. Já jsem spavec takže představa ponocování do dvou je pro mě strašidelná představa. Pokud se u toho teda nějak zvlášť nebavím 😉

kafi
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
aknyt
20. led 2009

Kafi, souhlasím s hodnými sestřičkami, celkem i lékařkami a lékaři. Ale všichni empatičtí nejsou, tedy aspoň jak to vnímám já. Co se ceny týče, tak taky souhlasím, je to levnější než jinde. Kdyby ale převážila negativa nad pozitivy, tk už bych tam dávno nebyla (jsem tam cca 2 roky) a ceny bych neřešila.

larri
20. led 2009

Kafi,tak mi poradis,prosim te? Ja sla na odbery uz vcera a MS BYCH MELA DOSTAT az 6.2.,sla jsem brzy.Budu rada,kdyz mne to vyjde.Kdyz se mi to opozdi,mam jit na odbery znovu,ze jo?

kralko,vis,kdyby ten klucina stal aspon za to,tak se to prezije,ale neni asi normalni. 🙂 Neni to vzhledem,ale chovanim.Lidi hledaji praci a my mame porad malo lidi,takze krize jeste neni.

zubajda
20. led 2009

ahoj holky, tak já se dnes vrátila od Apoli.... vyšetřoval mě dr.Fait.. zítra jdu na 1 IUI... ufff... docela rychlovka.. dneska jsem měla folík 18mm... nevíte, jak můžou vědět, že zítra ten folík praskne?? Pregnyl mi nepíchali, nic..

amallie
20. led 2009

holky, tak jsem abjednaná na 15.3.!!! až. Dřív to nešlo ☹

Zubaj: uviděj žlutý tělísko.

zubajda
20. led 2009

amall.... 🙂 🙂 🙂..... 😉 .... to tam mají asi pěkně narváno... to uběhne ani nebudeš vědět jak a třeba tam ani nebudeš muset... 😉

amallie
20. led 2009

no............. nevím nevím, jsem myslela, že to bude trochu dříve, zas na druhou stranu, aspoň zkusím jeden cyklus s clostíkem. Ještě tedy mají volno 4.2., jenže to je jednak jiný doktor, jedna nevím, jestli nebudu mít směnu v práci, musím to nejdřív pořešit.

aknyt
20. led 2009

amallie, já myslela, že žlutý tělísko se tvoří až po prasknutí folikulu. Jo a taky se (pokud se nepletu) dělá IUI den před očekávaným prasknutím folíku. Neodhadujou to spíš podle velikosti folikulu?

amallie
20. led 2009

no tvoří se po prasknutí

tak možná, že když vědí, že zubajda normálně ovuluje (z horm. profilu, grafů BT atd....), tak počítají s tím, že to dopadne a jelikož je folík velkej...... co by se s ním zas jinýho stalo nejspíš.......... no, jeden se v tom nevyzná

kralka
20. led 2009

zubajdo....ty jsi tam šla vyloženě s tím, že chceš IVI? Je to fakt rychlost.

zubajda
20. led 2009

aknyt.. no právě, to žluté tělísko je až po prasknutí... si teda myslím taky... tak to je jedno... si zítra kdyžtak vezmu s sebou Pregnyl, noo 🙂....

aknyt
20. led 2009

zubejdo, tak si ho klidně vezmi, kdyžtak se projede tam a zpáky. 😉

My měli první IUI taky docela narychlo a bez Pregnylu, druhé už s Pregnylem. Ale taky jsem přdtím přemýšlela nad tím, jak to poznají, že je to ta správná doba 😀

zubajda
20. led 2009

kralko.... ne.. ja šla normálně na utz... a on mi ho udělal a říká, že tam mám takovej folík stvořenej na iui, jestli zítra můžeme, tak my kývli..

aknyt.... a to první IUI.. jakej si měla folík kdyz ti ho delali a prasknul ? a tak...????

kralka
20. led 2009

aha....a u koho, že jsi to byla? S námi poprvé jinou variantu vůbec neprobrali. Zatím prostě budou měřit ovulaci a my se budeme doma snažit.

jasmina309
20. led 2009

Zdravím vás holky 🙂
Nevíte některá za jak dlouho budou výsledky odběrů na infekce? A kdo mi je sdělí, sestřička?
Ted jdu na genetiku a k Apoli sem se nebjednala, dokud nebudu mít jasno v imunu a v genetice...

janach3
20. led 2009

Ahoj holky,
zubajdo, tak to je fofr 🙂 , držím pěsti 🙂 . Mě ze začátku taky pouze sledovali ovulaci a až po nějaké době následovalo IUI.

zubajda
20. led 2009

kralka... no, poprvé Jaržembovská, ta mi minulý týden řekla, ať přijdu 9DC, což jsem dnes, a že nejdříve asi tak 2X IUI a pak někdy IVF, když se nezadaří... no a dnes u dr. Faita... a ten hned, že zítra iui... i bez Pregnylu, což nechápu...

ahojky janach.. já teda taky nechápu, proč je to tak rychlé, možná kvůli endometrioze.. minule Jaržembovská říkala, že čím dříve tím lépe, než zase po laparce naroste...

kralka
20. led 2009

janach3....tak to jsem ráda, že nejsem nějak mimo.
Jsem teď přemýšlela, že mi přijde divný, že mi tu ovulaci nechtěla ohlídat už teď. Byla jsem tam 10 DC a jediný co mi řekla, že ovulaci úplně nevylučuje. Tak si říkám proč mě teda rovnou nepozvala třeba za tři dny....?

kralka
20. led 2009

K čemu přesně se užívá Pregnyl? Aby praskl folikul?