CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

ksu
7. bře 2009

Ahoj holky ! Studuji tabulky hCG, tady treba pisou: 4 tydny 3 - 426 mIU/ml, co to znamena ? Diky moc a dobrou noc 🙂

collette
8. bře 2009

No tak se holt budu muset nechat překvapit 😅 Ale nepředpokládám, že bych tam přišla, řekla "dobrý den" a oni na to "třicet tisíc" 😉

ksu - to znamená, kolik jednotek (Units) hCG máš na ml krve. A protože to roste rychle, je tam takový relativně široký interval (na začátku 4. týdne ty 3, na konci těch 426 - ale nezapomeň, že každá z nás je jiná). Proto se říká, že před termínem očekávané menstruace nemá cenu testovat - jednak se mimís nemusí udržet a za druhé většina testů, které se u nás prodávají, mají citlivost 25 jednotek - testuješ moč, takže stačí, aby ses víc napila, moč je "ředěná" a test vyjde negativní, budeš zklamaná a za týden, menzes nikde a jejda // 🙂

modroocka2
8. bře 2009

Nazdárek děvčata... koukám, že nás je tady čím dál víc, tak doufám, že budeme postupně odpadávat, resp. se přesouvat do diskuzí pro těhulky...🙂

Jinak k příspěvku Pandy: když jsem to četla chápala jsem, že je šťastná, že se jí to povedlo, určitě by jsme na tom byly všechny tak, ale pravdou je, že tento příspěvek by byl vhodnější jako podpora těm z nás, které jsou před 1. IVF. Tady jsme o něco dál. Oproti mnohým z vás, jsem na tom ještě dobře, ale pořád mám v sobě pocity, který jsem cítila, když jsem zjistila, že to nevyšlo...na to se prostě nezapomíná a podobný příspěvek ve mě probudil závist, i když mímo Pandě samozřejmě přeju, ale ta bolest je silnější..

No k těm penězům u jednotlivých pracovišť CARů..ptala jsem se na to, když jsem začínala stimulovat, jak je možné, že někde se platí takové sumy, a zrovna u APO jen "nadstandard". Odpověď byla jednoduchá, nemají smlouvu s pojišťovnama a jsou to soukromá centra, která musí vydělávat... Můj názor je, že asistovaná reprodukce a léčba dětí a seniorů by měla být vždy plně hrazena pojišťovnou, přijde mi nemorální chtít za tohle peníze, ale takhle daleko naše společnost ještě nedospěla. Nemám nic proti tomu připlatit si za něco navíc, ale základ by měl být zadarmo...a stačilo..

Přeji všem příjemnou neděli a ať s přicházejícím jarem přichází víc a víc maminek..kdy jindy počít miminka než na jaře...

ksu
8. bře 2009

Ahojky, diky colette za info. Asi je to fakt vsechno individualni...larri, je to dost divny, ze statni CAR Podoli uctuje za 2.IVF az 30 000,-Kc 😕 ja jsem take vzdy doplacela u nas v CAR za pero, ale max. to bylo 4 094,-Kc za 1800 iu+5100 ICSI = 9194

larri
8. bře 2009

Ksu,car Podoli je statni? Ja pochopila,ze je soukroe,kdyz mi rikala kamaradka,ze tolik platila.Ale nechci se hadat,protoze to fakt nevim.Za pero ta platila myslim 6000KC.Ja tam byla taky rozhodnuta,ale pk mi znama rekla,at jdu k Apoli a ja ji neverila,ze se ta nic neplati.To jsem zjistila az pri prvni konzultaci a zatim jsem platila dvakrat 30kc.
Ksu a tech 30 000KC dala za 1.ivf!!!

aknyt
8. bře 2009

Larri, já jsem se vyjadřovala je k cenám u Apolináře 😉
Pokud kamarádka platila 70 tisíc za cyklus na který jí přispívala pojišťovna, tak musela mít hodně nadstandardů - buď PGD nebo darovaná vajíčka a ICSI a tak, jinak by jí to takovou sumu nedalo. I těch 30 tisíc muselo být s nadstandardy. A nebo už nemá věk na příspěvek pojišťovny. Těch 30 bych ještě pochopila, ale 70 je opravdu dost na to, aby jí k tomu i přispívala pojišťovna a měla "běžné" úkony.
Počítala jsem, na kolik nás cca vyjde další kolo u Apolináře a do 60 tisíc bychom se vejít měli i s ICSI.

aknyt
8. bře 2009

Jinak mám naskenovaný ceník, který by měl být aktuální, takže je možné ho poskytnout 😉

larri
8. bře 2009

😉 Aknyt,sestrenice dl 7O 000kc za dve ivf a kamaradka 30 000KC ZA 1.IVF v Podoli.Sestrenice mela urcite ICSI,protoze jeji manzel ma problemy.Kdyz jsem ji rekla,ze jsem neplatila nic,tak mi to neverila.
Promin,ja myslel,ze mluvis o vsech carech.

sylva75
9. bře 2009

Dobré jitro, děvčata 😉 . Od převčírka jste trochu pokročili v diskuzi. Včera ráno jsem se probudila s bolestí v podbřišku, která se tak stupňovala, že byla až na hranici únosnosti a začaly na mě jít z toho mrákoty a udělalo se mi i zle od žaludku. Tak už jsem celá vystrašená, že je to mimoděložní, nechala manžílka, aby mě odvezl k Apolináři, kde mi nakonec pan doktor řekl, že mě bolí bříško, protože mám zvětšené vaječníky na 8 cm a že mám dnes nebo zítra přijít na kontrolu, jestli se to nezhoršilo. Tak se mi docela ulevilo, ale bolesti mám pořád, i když už ne tolik, ale na neklidný spánek to stačí.
Jinak když se tady bavíte o financích, tak Apolinář je opravdu bezkonkurenční. Ani se zde nepřiplácí za PK, ta se dělá automaticky, když paní embryoložka (která s mimořádnou radostí do telefonu oznamuje, že embrya se krásně vyvíjí) o tom rozhozhodne. Moje kamarádky, které byly nebo jsou u jiných CARů, tak platí jako mourovaté i v placených cyklech. Většinou ale jsou delegovány do těchto center přes své OG, které s těmito centry mají smlouvu, a tudíž z toho brmboše. U Apolináře je to všechno rozumné, chceš si píchat Puregon, zaplatíš 4500,-, Fostimon je do 30 jednotek hrazen pojišťovnou. V jiných centrech si připlácí i za narkózu, za to, že tam jsou přes noc, což je jim vysvětleno, jako nezbytná věc, jestli si nechtěj připlatit PK, která statisticky zvyšuje šanci otěhotnění, blablabla. Prostě solí za vše, co zvyšuje statistiku úspěšnosti, je to dobré živobytí. Nic proti, každý se musíme nějak živit, ale já jsem se touto cestou nevydala, věřím odborníkům u Apolináře a je mi milé, že ze mě nedělají žádného pacienta. Když mi vypráví jedna z mých kamarádek, jak jí protáhli i přes genetiku před 1. IVF (aniž by měli doma dispozice!), genetik jí velmi podrobně vysvětlil čím vším, že mohou trpět její budoucí děti a straší jí, že má menší šanci s endometriózou, kde našli při laparoskopii pouze drobná ložiška, tak se mi zdá, že to hraničí s lékařskou etikou. Myslím, že i takto je to pro nás dostatečně psychicky i fyzicky náročné a potřebujeme podpořit. Také dělali předoperační jejímu manželovi před OPU 😀 , včetně EKG. To asi aby ten úspěch unesl 😀 . No ne, ráda zaplatím za služby a znalosti lékařů, které v mnoha směrech respektuju, ale tohle je na mě trošku moc. Dlouho jsem přemýšlela, kam se vrtnu, a jsem ráda, jak jsem si vybrala. Vždycky ale záleží na tom, co si která představujeme za péči. Vůbec mi nevadí, že mě pokaždé ošetřuje jiný lékař, ani Ti medici. Alespoň se o sobě dozvím víc, než bych se dozvěděla, kdyby jim lékařka či lékař nevysvětlovali mou situaci 🙂.

sylva75
9. bře 2009

Teď jdu vytvářet hodnoty, později se zasejc přihlásím. Pěkný den, holkííí 🙂

len
9. bře 2009

Ahoj ahoj, jenom jdu na chviličku pozdravit, za chvíli sedám na bus směr Praha a pak děj se vůle boží 😕 Daleko radši bych si znovu zašla na OPU i s celou stimulací a narkózou, než na tu druhou osmičku, ach jo 🙄 Jestli to přežiju, určitě se ozvu 😀

aknyt
9. bře 2009

Sylvo, tak to by mě zajímalo, na co potřebovali manželovo předoperační na OPU 😀 Napadá mě jen solidarita s partnerkou... a na OPU ho náhodou taky neposlali? 😉

Len, držím palečky, ať zvládneš tu druhou osmičku co nejlépe!!!

lenickan
9. bře 2009

ahoj holky, když jsem si tak přečetla reakce na Pandu - nevadí že jsem tad yu vás když jsem začínající Apolinářka co zatím pořád doufá že vyjdou IUI🙂?

aknyt
9. bře 2009

Leni, neblbni 😉
to je přece jenom o něčem jiném - jsi snažilka, která sem patří a Apolenka jsi taky. Nezáleží na tom, jestli podstupuješ IUI nebo IVF nebo cokoliv jiného 🙂

lenickan
9. bře 2009

Nemám za sebou to co vy - vím jak mne porazila zpráva že po clostilu nenarostl ani jediný folík opakovaně... totálně odrovnaná. A nedovedu si představit (a zatím si to raději ani nepředstavuju) jaké to musí být jak popisuje nítěnka nebo ty aknyt...
A i přesto že toho nemám za sebou tolik mne šíleně štvou řeči typu musíš být trpělivá, nestresovat se a nemyslet na to.
Copak to NEVÍME? Víme a lépe než ty co radí...
Nadruhou stranu je fakt, že nesmíme ztrácet naději🙂 protože ono to vyjde... otázkou je kdy:(((

Měli jsme moc smutný víkend. Museli jsme nechat uspat naší 14 letou dobrmanku:(((

aknyt
9. bře 2009

Leni, tak to je mi líto, vaší fenky. Toho se děsím, že to naše torpédo jednou nebude ☹ O víkendu měl průjem a zvracel, tak byl smutnej a unavenej a my ho opečovávali.

aknyt
9. bře 2009

Ještě k ceníku - je zde:
http://rodina.cz/ziakovi/album/cenikxapolinar.jpg
ale není to moc dobrý obrázek, pokud pošlete do IP svůj mail, tak to pošlu na mailík 😉

collette
9. bře 2009

Holky, co se divíte, chlap taky může na OPU - na rozdíl od nás má dvě jistoty: 1) že mu víc jak dvě vajíčka neodeberou a 2) že to je pro něj plodící konečná 😀 😀 😀

Jinak důležitá zpráva - jsme objednáni 😵

larri
9. bře 2009

Holky,nejdete nekdo zitra k Apoli rano? Jdu na 8.45.

len
9. bře 2009

Tak vás tu vítám jako bezzubá, bylo to strašný, ale přežila jsem 😉

aknyt
9. bře 2009

Colette 😀

Len, tak se drž 🙂

lenickan
9. bře 2009

len ahoj🙂
nemáš představu jestli puregon je lepší než fostimon? myslím v učinnosti

len
9. bře 2009

Leni, obecně určitě ne, ale někdo může Fostimon hůř snášet, taky se pochopitelně hůř aplikuje. Ale myslím, že jako první stimulace je to prostě FSH a hotovo, spousta holek s ním stimuluje na IVF a napadá mě třeba Kacatko, ta ho měla a čeká dvojčátka 🙂 Akorát se jinak vyrábí, takže je podstatně levnější.

lenickan
9. bře 2009

tak děkuji len🙂 čekám na mrchu a od 2DC to píchám🙂 resp. tchýně píchá🙂

len
9. bře 2009

to máš fajn, že ti to má kdo píchat, já nikoho takovýho nemám 🙂

lenickan
9. bře 2009

mám 75IU/den po 8 dní - tak snad to zabere tak jak má....

lenickan
9. bře 2009

no ona je zravodní sestra v důchodu - by mne kleplo jezdit s tím k Apoli nebo píchat sama - asi bych to nezvládla:(

lenickan
9. bře 2009

jinak len ty záchody u Apoli - jsou sice horší ale znám ještě mnohem horší🙂 třeba gynekologie - modrý pavilon na pankráci:( tam jsem chodila cca před 2 lety - to je teprve tragédie🙂

len
9. bře 2009

Leni, třeba je vylepšili, protože ty ofiko bezdomovecké... 😝 Zkusí nacpat na net nějaký fotky z dovolený, ať myslím na něco pozitivního. Kdybyste mě viděly - půlka huby nateklá a plivu krev, mezi lidi fakt nemůžu 😀

lenickan
9. bře 2009

len - držím palce at je to brzo OK. Me trhali 2 osmičky dole zhruba před 4 rokama. Kupodivu jsem ani neotekla - snášela jsem to dobře sice jsem byla pod brufena a vyplachovala nějakou vodou za 500,-- z lékárny ale bylo to relativně OK. Hlavně leduj a odpočívej žádné prudké pohyby🙂)