CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

aknyt
30. bře 2009

Luci, myslím, že dobří jsou všichni. Teprve časem si asi sama vybereš, kdo ti nejvíc vyhovuje přístupem. Ale odborníci tam jsou všichni. Obecně je hodně oblíbená doktorka Jaržembovská (ta tam teď delší dobu nebyla a nevím přesně, kdy se vrátí) a já mám ráda doktorku Jarošovou a taky Jirsovou a Bláhovou. Ale to je vždy dost subjektivní 😉

l1u1c1i
30. bře 2009

Ahoj len, já tam jsem také spokojená, akorát mi docela vadí, že pokaždé tam je někdo jiný. Ale zatím OK. Asi mě čeká druhý pokus IUI. A co ty?

aknyt
30. bře 2009

Len, taky jsem to chtěla loni vědět kvůli táboru - a věděla... jenže to byl mimoň, takže místo na tábor jsem si užívala pohostinnosti u Apolináře 😀
Takže to s tím plánováním přeháním už jen trochu - on mi s tím může cyklus stejně hodně hnout.

len
30. bře 2009

No, já povětšinou když jsem si při objednání řekla, ke komu chci, tak mě taky k němu objednali, i když 100% to bohužel neplatí (pokud trváš na jednom konkrétním datu).
Jinak já snad v červnu druhé IVF, jestli mi to okolnosti dovolí... No, každopádně v květnu dovolená, to je teď hlavní 😀

Omlouvám se, jedu na schůzku...

larri
30. bře 2009

Len,ted si mne vystrasila,deje se neco?

Aknyt,mi to prijde u tebe brzy,protoze ja byla driv na OPU nez ty a jdu pozdeji.Ja si budu planovat az jak dopadnu.Pro mne je prednejsi car a pak prazdniny.Nic proti tobe,ale ja mam MS HROZNE NEPRAVIDELNOU,TAKZE TO MAM VZDYCKY S PREKVAPENIM.

l1u1c1i
30. bře 2009

Já jsem bez prášků menstruaci vůbec neměla. Takže u mě to také nelze naplánovat. Jsem zvědavá jak to dopadne.

aknyt
30. bře 2009

Tak s pravidelností MS zas až tak problémy nemám (akorát po Zoladexu mám zpoždění cca 5 dní), po potratu vzorných 28 dní. Já jsem se loni po prvním ptala, jak dlouho se má čekat a řekli mi, že stačí jeden celý přirozený cyklus a další už může být součástí dlouhého protokolu. Nějak si nejsem jistá, že by mi delší čekání zaručilo úspěch, tak to nechci odkládat. Navíc jestli půjdu na KET, tak stimulka nebude.

larri
30. bře 2009

Bezim pracovat,mrknu v praci na vas nebo az zitra rano. 😉

zubajda
30. bře 2009

ahoj holky..

lenickan... radeji bych byt tebou test nedelala.. ja se spalila minuly mesic, kdy jeste 12 den po pichnuti Pregnylu jsem mela lehce pozitivni test... vydrz holka ! drzim palecky...

lenickan
30. bře 2009

tak já se hoky přiznám🙂)) včera jsem test dělala, jen tak ze zvědavosti - pochopitelně a bylo mi jasné že kdyby tam byly // tak to bude ještě od pregnylu vždyt to byl teprve 5den od IUI. Ale nebylo tam nic a to to byl 7den od Pregnylu - tak už asi vyprchal🙂

l1u1c1i
30. bře 2009

¨to je zvláštní. Říkají, že 10 dní pregnyl v těle vydrží. Půjdeš kdyžtak na druhý IUI?

lenickan
30. bře 2009

no je to individuální - len uváděla 5-10 dní takže jsem v normě🙂 měla jsem 4500iu tak asi vyprchal dříve...a taky jsem to dělala večer z málo koncentrované moči takže kdyby tam slabě byl tak by ta koncentrace byla stejně menší🙂
Určitě budeme chodit na IUI dokud to nedopadne🙂

zubajda
30. bře 2009

lenick..... tak ted mas jistotu, ze ho uz v tele nemas... a az si budes delat testik a budou tam //, tak nejsou falesne 🙂 😉

lenickan
30. bře 2009

no právě jsem to zkoušela protože mne je pořád špatně od žaludku tak jsem to chtěla vyzkoušet jestli to je pregnylem. Jelikož mi začalo být špatně až tak 4 den od pregnylu. No ale třeba je to jen nějaká neuroza - však to znáte🙂
pojedeme sem www.hofberg.cz moc se mi to líbí🙂

l1u1c1i
30. bře 2009

mě také bylo špatně až čtvrtý den od pregnylu, celý zýdenmě bolelo břicho a měla jsem průjem. Ono to přejde, ale musíš být v klidu a spíše polehávat.

lenickan
30. bře 2009

1u1 vážně až 4. den? No mne je tak že mám jako nucení na zvrcení a pak to přejde a pak zase přijde... nic hroznýho co by mne omezovalo. Musím říct, ale že nepolehávám normálně funguju jen aerobik jsem vyškrtla🙂
Já na to šla logicky první den od pregnylu největší koncentrace = největší nevolnosti a ono to je jinak🙂

l1u1c1i
30. bře 2009

já jsem pregnyl dostala ve středu večer a od neděle či pondělí mi nebylo OK. Také jsem vysadila cvičení. Chodím na spinning, ale týden jsem si dle rady dr. dala volno. Prý se týden po IUI nesmí zahřívat organizmus.
a ještě jsem se chtěla zeptat jestli bereš nějaké vitamíny, jako kyselinu listovou či calibrum babyplan aj?

lenickan
30. bře 2009

já měla pregnyl v neděli IUI v úterý a břicho začalo bolet (na zvracení) až ve čtvrtek.
Beru listovku, selen, zinek, Ečko ale ty multi neberu, je to prý jen placebo takže raději vyvážená strava🙂

l1u1c1i
30. bře 2009

Když dostaneš menstruaci, jdeš znovu na krev a poté na UZ? Já nesnáším odběry krve, vždy mi bývá blbě a omdlévala jsem.

lenickan
30. bře 2009

pokud to dostanu mám přijít 10-12DC na UTZ zda folíky nerostou v návaznosti na předchozí stimulku. Pokud ne dostanu léky na další cyklus. Tzn. ted budu mít jeden cyklus bez léčby. Ale o krvi nebyla jediná řeč..🙂
Jsi jak můj manžel ten má odběr krve jak největší chirurgický zákrok 😀

lenickan
30. bře 2009

ty jsi to dostala 10DC vid? A měla jsi pocity jako na mrchu?

l1u1c1i
30. bře 2009

Ano, dostala jsem to přesně 10. den, kdy jsem si zrovna chtěla koupit těhu test. Ano, měla jsem pocity jako na mrchu - bolely mě i prsa a břicho. A jak si snášela injekce? Já jsem si píchala fostimon resp. jsem chodila do nemocnice, kde mi to píchly. Ty sis to píchala sama?

lenickan
30. bře 2009

injekce jsem snášela bez problémů nebylo mi vůbec nic... píchala mi to tchyně zdravotní setstříčka, takže pohoda. Večer po práci jsem si zajela na kafe a pigáro🙂 jen když jsem byla u apoli na utz tak mi to píchli tam🙂
mne zatím prsa nic, bricho sem tam křec na té i na té straně, občas zvednutý zaludek, nafouklé břicho - jinak nic🙂

lenickan
30. bře 2009

taky jsem píchala fostimon...

l1u1c1i
30. bře 2009

a manžel má spermie v pořádku? Mě kdyby manžel neodjel do Finska, tak jsme se mohli snažit doma. Takhle mi to tam dal dr.

modroocka2
30. bře 2009

Ahojky holky..tak jsem konečně zde..
dopoledne jsem věnovala zařizování, musela jsem si pro lístek na peníze a spojila jsme to s návštěvou neteře a jejích dvou prcků, bylo to super vidět jak dělají pokroky..🙂 Jinak mě asi splaskávají vaječníky, soudě podle toho, že už si můžu normálně sednout a břuch už tak netlačí, ale včera se mi udělalo divně při vaření, tak jsem zalehla a nechala zbytek na manželovi.. Sem tam mě chytnou křeče, ale snad je vše OK
Leničko, jakto že si s testováním nepočkala na mě...vždyť čekáme spolu..🙂 ale aspoň máš jistotu s Pregnylem..
já minule testila už 3. den po ET a nic, takže to ani zkoušet nebudu...

lenickan
30. bře 2009

modro ahoj🙂)) no já na tebe čekám, ted jsem netestovala těhu ale ten pregnyl🙂 víš, jestli mi je nevolno od něj nebo z jiného důvodu🙂
no 3. den od ET je brzo stejně jako 5ty po IUI - ale jsme nedočkavky to je normální.... ted doma žádný testík nemám takže to zkusíme zase až v neděli to bude 27DC a pak v úterý 29DC - pokud do té doby nedorazí mrcha, jelikož mne berou občas křeče na mrchu.

1u1: manžel je má ok, máme jich hodně ale dost špatných takže jsem ráda že nám je při IUI hezky vybrali. A snažilkovali jsme i doma🙂 takže dobrý.
a vy jste je měli mrazené?

modroocka2
30. bře 2009

Jojo..byla jsem ze všeho vyjukaná, takže bych nejradši testila pořád, ale nejlepší pro mě by bylo, kdybych věděla a viděla co se ve mě děje...
Takže tentokrát jsem si naplánovala každý den, aby mi to rychleji utíkalo... testovat poprvé budu (když to teda vydržím) až příští středu, bude to 12. po ET tzn. 16. od OPU a oplození tak snad bude vše Ok a já věřím že jo...

lenickan
30. bře 2009

no mne vychází 28DC na pondělí a 29.DC na úterý tak uvidíme🙂

l1u1c1i
30. bře 2009

Ano, my jsme měli mražené, protože mi manžel odjel do Finska. Ale teď už bude doma, tak se budeme snaži doma, protože má spermie velmi rychlé a dost, tak dr. říkala, že není nutné vybírat ty nej, když jsou všechny OK.