CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

l1u1c1i
10. bře 2009

Ahojky holky,
v pátek mě čeká inseminace v CARU U Apolináře? Máte nějaké zkušenosti? Povedlo se?

len
10. bře 2009

Ahoj Luci, zkušenosti mám bohaté, ale nepovedlo se... Což znamená, že někdo ty statistiky úspěšnosti udržovat musí 😉

larri
10. bře 2009

Len,koukala jsem na tvoje fotky.Moc hezke,svatebni uzasne.
Jo,jeste mi rikala dneska doktorka,ze mi nechce davat dlouhy protokol.Nekolikrat to opakovala a pak rekla,ze jsem na to mlada.Podle mne se spletla a chtela rict stara.Dlouhy mela Sara a ta je mladsi nez ja.Ja ty protokoly porad nechapu. 😠

len
10. bře 2009

Já měla dlouhý a v té době mi bylo 28... A nějak mi ho dali automaticky.
Díky za pochvalu fotek 🙂

janka12
10. bře 2009

Ahoj holciny,
po delsi dobe se opet ozyvam, drzim palce vsem a prestoze jsem oproti vetsine z vas v teto diskusi uplna zacatecnice, treba nekomu ma nova zkusenost pomuze. Urcite sem nahlizi spousta neprispivajicich ctenarek, tak kdyz alespon 1 holcine info pomuze, budu rada.
Pred 3mi tydny jsem v CAR U Apolinare absolvovala Kymo. Uz jsem tu tenkrat popisovala, ze prubeh byl pro me hodne nepresvedcivy. MUDr. si par sekund poslechla obe strany podbrisku a povida sestre "do toho snad vubec nesel plyn, ne?". Chvilku pristroj se sestrou zkoumaly a shodly se, ze plyn sel. MUDr. me nechala slezt z kozy, zeptala se, zda me boli ramena (nebolelo me ani jedno) a rekla, ze podle hodnot na pristroji (prutok, odpor?) neumi rict k pruchodnosti ani ano ani ne a ze na poslech bylo bricho "uplne hluche", ze to tedy ukazuje na nepruchodnost a tak mi muze nabidnout IVF. S nepruchodnymi vejcovody samozrejme jedina moznost. IVF vubec neodsuzuji a jsem rada ze existuje a budu-li ho casem potrebovat, budu za nej jeste vdecnejsi, ale nebyla jsem vubec pripravena timto zacit. Navic ja byla presvedcena, ze vejcovody pruchodne mam, ale vykladej to MUDr 🙂, myslela by, ze jsem blazen. volala jsem hned nasledujici den do CARu, jestli by mi Kymo nemohli zopakovat. Bylo mi receno, ze ac jde jen o orientacni metodu, vysledek z ni berou jako vysledek a ze mi ho znovu delat nebudou. Tak mi nezbylo nez jit na laparoskopii. Nechtelo se mi na ni ani trochu, ale dnes jsem se vratila z nemocnice a mam cerne na bilem, ze oba vejcovody jsou pruchodne. Kdyby Kymo odpovidalo v mem pripade realite, mohla jsem si usetrit zakrok a nasledujici tydny neschopenky. Nicmene jsem vdecna, ze setrna laparoskopie existuje a ze z ni mam papir.
Dodavam, ze personal a pomery na G5, kde se laparky U Apolinare delaji, muzu jen chvalit a chvalit.
Omlouvam se za dlouhy prispevek a vsem preji co nejspravnejsi diagnozy, pevne nervy a hodne stesti.

larri
10. bře 2009

Ahoj Janko,mrzi mne,ze si mela s carem takovou neprijemnost.Ale za sebe muzu rict,ze jsem rada,ze mam laparku za sebou.Jinak bych si porad myslele,ze jsem v poradku a jenom to proste nejde.A ty mas bonus,protoze jsi v poradku.Byla jsem prekvapena kolik holek na jinych diskusich chodi na ivf a laparku nemely.Ale uz jich hodne zadalo o ni samo.Myslim si,ze dneska je laparoskopie opravdu setrnejsi.horsi je ta neschopenka.Zvlast ted budou mit lidi strach na neschopenky chodit.
Nevim,jestli jste na jine diskisi cetla,ze Tuli po nemocenske dostala vypoved v praci.Kdyz jsem to cetla,tak bylo ve mne tolik zlosti....Ale kdyz bude chtit,tak to tady napise sama.Uz jsem psala,kdyz jsem oznamila,ze budu absolovovat ivf,tak se mne chteli zbavit hned. ☹

janka12
10. bře 2009

Ja to neberu jako neprijemnost, jen potvrzeni, ze KYMO je orientacni a nic vic. Jsem fakt rada, ze laparka existuje a potvrzuji, ze v mem pripade byla velmi velmi setrna. O Tuli jsem semozrejme cetla a je mi to moc lito. Je hodne neserioznich zamestnavatelu.
Krize zase pomine a bude urcite lip.
Hodne stesti vsem
J

larri
10. bře 2009

Jani,ja myslela neprijemnost tim,ze te Kymo nepresvedcilo tim,jak na nej reagovala sestra a doktorka a ze jsi nemohla na dalsi.Doufam,ze si se neurazila,ja to spatne napsala. 😉

len
10. bře 2009

No, mezi náma, já taky byla na IVF a laparku mi nikdy nedělali 😉 Ale kymo mi vyšlo vzorně a prakticky by to už nepřineslo nic nového, lépe řečeno cokoli by při ní zjistili, řešilo by se stejně IVF 😒 Na to, že si mě tam "trápili" od února 07, zkoušeli všecko možný a v září 08 jsem šla na IVF, tak laparka bylo to jediný, čemu jsem unikla...

S Tuli mě to fakt mrzí 😔

larri
10. bře 2009

Len,ja si vsimla,ze holky z Ostravy co chodi do caru v Olomouci,tak chodi postupne na laparku. No vetsinou maji nejake srusty a takove mensi problemy,ale jsou za to rady.A myslis,ze mas vejcovody v poradku? Promin,nemyslim to zle,ale ja si myslela,ze kdyz jdes na ivf,tak musis mit laparku hotovou.Ja kdyz prisla do caru poprve,tak mi Jarzembovska sama rekla,laparka hotova,tak to je dulezite.

janka12
10. bře 2009

Larri, uplne chapu a vubec se neurazim 🙂)) jsem moc rada, ze to mam za sebou a vsem preji jen uspechy a radost 🙂

len
10. bře 2009

No, ono co na té laparce zjistí - hlavně průchodnost vejcovodů, tak ty mám snad průchodné, když se dr. radovala, jak to při kymo "krásně probublává" nebo srůsty - pokud by to nebylo OK, tak jdu do IVF. Případnou slabou endometriózu (nemám vůbec žádné příznaky) - pak by zvolili metodu vyčkávací nebo opět IVF. Prostě cokoli by našli, řešením by bylo IVF, které už tak jako tak podstupuju 😒 Několik dr. mi řeklo, že není důvod se domnívat, že by se tam něco objevilo (žádné záněty v minulosti, žádné extrémní MS bolesti...), ale ve chvíli, kdy už jsem se dopracovala k IVF, tak už je to v podstatě jedno, že by do mě akorát zbytečně řezali. Ta laparka by asi k něčemu byla, kdybych IVF nechtěla a rozhodla se pokračovat v inseminacích, ale vzhledem k tomu, že mě stejně čeká IVF... No nevím, možná se k tomu časem dohrabu, asi jako k té genetice, až už já i doktoři budeme mít pocit, že už vážně neví, co se mnou, ale zatím by to vážně asi nepřineslo nic, co by IVF nedokázalo obejít 😒

aknyt
10. bře 2009

Larri, oni fakt dávají mladším spíš dlouhý protokol. Je to tak i jinde, tam jim řekli, že krátký je spíš pro starší. Ale většinou to otestují na prvním a případně změní. Kámošce je 27, dlouhý jí nesedl a krátký napodruhé ano. Z prvního jim nezbylo na transfer i když měli stejně vajíček jako pak. Je to asi individuální. Nepatřím mezi nejmladší, ale dlouhý je prý u mne lepší, že se mi vyvíjejí rovnoměrněji folíky. A hokej v tom mám taky 😀

l1u1c1i
11. bře 2009

Holky, víte o někom komu se povedla inseminace na první pokus? Jaké je asi procento úspěšnosti?

tifany1
11. bře 2009

Ahoj holky, jsem tu poprvé. Před dvěma týdny mě sem zvala tuším Aknyt 🙂, protože jsem se ptala na CAR u Apolináře. Snad si vzpomeneš.... Jinak minulou středu jsem byla na mojí první IUI. Jsem celá nervozní a moc věřím, že se to povede, ale......... Luci ptala jsem se na úspěšnost a říkala tak 10-15% tj. každá 9. z 10. Je to slabé, ale stále doufám, že to vyjde. Chodím k dr. Jarošové (naší oblíbenkyně, že Aknyt 🙂) a ta mi říkala, že tak 3 pokusy a bude IVF. Příští týden si mám udělat test a za 14 dní popř. na ultrazvuk. Jinak 10dc na ultrazvuk, jíst clostil a uvidí se kdy IUI. Zatím nic necítím....

aknyt
11. bře 2009

Ahoj Tifany, tak ses přece jen rozhoupala přijít k nám 🙂 to je dobře, na rodince Apolenky moc nejsou 😉
A držím palečky, ať jsi jedna z těch 9-10 a IUI se povede.

lenickan
11. bře 2009

krásné ráno holky, teda tak to já nechci 3x IUI a pak hned IVF.... chtěla bych tak 6 - 12 ovulací při IUI, klidně bych si to platila - je možné že by mi to u apoli tak udělali?

amallie
11. bře 2009

Ahoj holky! Zítra nás čeká první konzultace u Apoli, můžu se zeptat, pamatujete si ještě, co se bude dít? Jdeme k Řežábkovi a jsem DPO, manžel jde se mnou.

l1u1c1i
11. bře 2009

ahoj amallie, první sezení v CARu - čeká Vás hodně vyplňování a podepisování a poté prohlídka dr., odběry krve a dále bude záležet jaký máte problém a jaké budou výsledky z krve. Manžel bude muset jít na spermiogram. Vše opravdu záleží jak dopadnou výsledky a jaký vlastně méte problém? Jestli už víš, jestli je problém u tebe nebo u manžela? Ale ničeho se nebojte, jsou tam moc hodní.

lenickan
11. bře 2009

amal ahoj pamatuji si to přesně -
nám brali krev na pohlavní choroby, HIV, + chlamydie.
Manža spermio. Mne vyšetřil UTZ + interně a objednal na průchodnost vejcovodů a hned jsem vyfásla fostimon a ode dneška píchám🙂 v pondělí UTZ

lenickan
11. bře 2009

ano jsou tam moc hodní a pokud máš již nějaká vyšetření za sebou - nech si udělat výpis z karty ušetří se tím čas a řada nepříjemných vyšetření🙂

larri
11. bře 2009

Je Amalko,to jsem rada,ze jsi tady. 😉
Ja tam sla napoprve sama,sestra mi vypsala kartick,dostala jsem prukazku s cislem.Doktorka si precetla papiry z laparky,ujistila se,ze ja na ivf musim.Vysvetlila mi proc teda musim ivf a pekne mi to popsala.No a pak jsem dostala papir na krev na Karlak a cekala jsem na MS.Bylo to celkem rychle.Ja jsem byla bez pritele,byla jsem objednana ze dne na den a on nemohl.Tvuj manzel pujde urcite na spermiogram a na krev.
Pak uz tam chodim sama.

Drzim pesti,at vam to dobre dopadne. 🙂 🙂 🙂

amallie
11. bře 2009

jeje, to je nějaký rychlý........jsem z toho hodně nervózní, vám řeknu

krev tedy oběma, pak půjde manžel na spermio a já na UTZ? nebo na kozu? nebo oboje? ta průchodnost, to je prej masakr, to bych se bála ještě víc 😲

luci: problém je u mě, ale manžel nikdy vyšetřenej nebyl, tak uvidíme

len
11. bře 2009

Leni, myslím, že vzhledem k tvému problému (bez asistence vůbec neovuluješ) budou tento postup jedině vítat, přeci jen je to něco jiného, než když já tam chodila na inseminace po třiceti ovulacích... Pojišťovna to platí 6x do roka, další rok zase znovu. Pak už bys to platila sama, inseminace zase tak drahá není, ale ty léky docela jo 😒

larri
11. bře 2009

Amalko,ty mas myslim stejny problem jako Lenickan,ze jo? Mi napoprve nedelala zadne vysetreni,az kdyz jsem dostala MS,tak jsem sla na druhy den na krev a 11den na utz.Ty asi sleduj LENICKU,podle ni bych se ridila ja.

lenickan
11. bře 2009

amal: prosím Tě průchodnosti se neboj, je to nepříjemné ale v pohodě!!! Opravdu mám to za sebou cca 9 dní a fakt to nic není...
Hlavně se uvolnit a vzít s sebou vložku - budeš potom špinit, jelikož těma přístrojema tě trošičku poškrabou - ale fakt se neboj - není to nic strašného.

Jinak já byla na UTZ i na koze 18DC takže nevím jak bude vyšetřovat tebe - zkrátka ti udělá vše potřebné a vhodné na ten konkrténí den cyklu - a fakt s ničím neotálí - má to spád🙂

Len: to jsem ráda no 6x do roka to by mohlo vyjít na letošek když už máme pomalu duben🙂 a příští rok ev. zase 6x
No snad to zabere a pokud bude vejce tak snad to vyjde dříve než po 12ti...

lenickan
11. bře 2009

jinak ten fostimon se docela dá i jako samoplátce - vyjde to cca na 3000/měsíc

lenickan
11. bře 2009

amal ty máš PCO?

len
11. bře 2009

Amalie, kymo žádnej masakr není, sice nic příjemnýho, ale nijak to nebolí a máš to za chvilku za sebou. Nepleť si to s HSG (kontrastní látka pod rentgenem), to prý bolí děsivě, ale kymo vůbec ne. Na kozu napoprvý nejspíš ne, to ti opravdu jenom vysají několik zkumavek krve a zkouknou, co už máš za sebou...
Manžela určitě vyšetřej, už jenom kvůli tomu, aby věděli, jestli má význam IUI a jestli je při případném IVF nutno ICSI...

len
11. bře 2009

Nojo, při těchhle malých dávkách to jde, s Puregonem je to horší, tam stojí 900 IU přes 9000 a já spotřebovala na IVF 2000 IU (doplácela jsem cca 4000).