CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

len
18. bře 2009

Já už se s tím léčím deset let, u Apo to samozřejmě vědí, ale stačí jim, že hodnoty jsou v normě a víc nikoho nezajímá. I když vlastně proč by mělo, že jo? 😒 Jeden odběr za půl roku, denně megadávku tyroxinu a vlastně jsem zcela zdravá 😀

modroocka2
18. bře 2009

Tak to je pěkně na prd... fakt záleží na doktorech... ale říct je to v poho na děti to nemá vliv by stačilo...a nebo vystudovat medicínu a odpovědět si na všechno sama...tohle mi taky vadí...mlčí a člověk si pak domýšlí nesmysly...

kralka
18. bře 2009

Ahoj len, já mám taky neléčitelný chronický zánět ŠŽ, moje MUDr.to řeší tak, že mi už po druhé přidala dávky euthyroxu, zkontrolovala na jaké vyšetření krve mě poslali v CARu – byla spokojená a napsala sáhodlouhou zprávu pro Apolináře. No a tam si to MUDr. přečetla, kývla a vrátila. To vše. Čekala jsem, že to alespoň založí do složky.

len
18. bře 2009

No, Kralko, mně do složky napsali - léčena se ŠŽ, substituce letrox 150. Přitom beru 5x týdně 150 a 2x 100, čili v průměru 135, ale to už je moc počítání 😉 Dokonce pak po revizi nejen, že mi léky nedali (byla jsem tam přes noc), ale ani se neobtěžovali mě aspoň zeptat, jestli jsem si je donesla z domova a vzala sama 😀
A naopak v endokrinologickým ústavu mají v mé složce poznámku - léčena v centru IVF. Toť vše 😉 Že mám za sebou přes dva roky léčby, 4 inseminace, IVF a potrat, že mám cykly pouhý tři týdny, to endokrinology nezajímá, stejně jako nezajímá gynekology, co mám konkrétně za nemoc, jak dlouho se s ní léčím, že mi co dva roky navyšujou dávku léků...
Pardon, křivdila bych Řežábkovi, ten mou dávku léků okomentoval - no to je docela dost 😀

kralka
18. bře 2009

No mě to zvyšují jen na zimu a teď kvůli snažení o těhu mám 100. Mě taky vadí, že se někdo nezajímá o věc kompletně. S tou ŠŽ – nebyla jsi někdy u MUDr. Zdeňka Nováka na Praze 1, Palackého 5? Já u něj byla na punkci a ten člověk je fakt machr. Třeba by ti pomohl. Léčíš se dlouho a ty hodnoty by asi neměli kolísat, aby ti museli takhle navyšovat dávky. Ale to je jen můj laický pohled.

nitenka
18. bře 2009

ahojky holky 🙂 nevím zdda se to hodí,ale držíte mi palečky tak dnešní kontrola na 1 poprvé bez nervíků 🙂 mimi je v pořádku a já taky hematomy fuč a prcek už je mimo nebezpečí..i když víme že nikdy nevíme,ale ten velkej krok je za náma..dneska jsem spokojená a v klidu...
poslala jsem sem Ivu je to fajn holčina díky že jse jí poradily 🙂

aknyt
18. bře 2009

Nitenko, tak gratuluju k první klidné kontrole, jen tak dál 😉

larri
18. bře 2009

Ahoj holky,
Ivo,utikej pryc z gyncentra z Ostravy.Vsichni tam utikaji.pryc.Holky jezdi do Polanky nebo do Olomouce.Ale i tam se plati,ikdyz ne tolik,co v gyncentru.Jsem z Opavy a uz jsem psala,ze moje sestrenice v Ostrave za 2.IVF dala 70 000kc.Ted si davaji pauzu,ale porad do ni hustime,at jde prac.Tam to maji na kseft a ne aby ti pomohli.
Ty jsi primo z Ostravy?

Nitenko,moc a moc gratuluji a myslim porad na tebe.

len
18. bře 2009

Nitenko, paráda, gratuluju! 😵

Kralko, mně se to postupně rokama zhoršuje, i když za poslední tři roky beru dávky pořád stejný. Ale jinak tak co dva roky mi to mírně navýšili: 50-75-90-100-115-125-135, no a tam jsem teď.
Chodím do endokrinologického ústavu na Národní, takže mě všichni přesvědčují, že jsem v těch nejlepších rukou, jenomže to znamená 2x do roka sebrat jednu zkumavku krve a pak se mě během dvou minut zeptat, kolik vážím, říct mi, že je to dobrý, předepsat na další půlrok léky a sbohem, přijďte zase v říjnu...

danusss
18. bře 2009

😵 ahojky tak manža jede na hokej a tak zejtra budu volat už se docela teším co mi řeknou 😵

saralinda
autor
18. bře 2009

Nitěnko, super, super , super. Holka naše, držím pěstičky, ať teď už máš kliídek na furt a samou radost.

lenickan
19. bře 2009

Krásné ráno holky.
Nitěnko - moc gratuluji a držím pěstičky at už je to vše tak jak má být v pořádku🙂)))
Holky s tou štínou žlázou je to teda trápení - to já vůbec neznám... obdivuji Vás. Ale je dobře, že jsou léky co dovedou pomoci!!!
Dnes ve 13.30 padne ortel🙂 tak mi držte prosím taky palce ať to aspon můžeme zkusit nainseminovat🙂

modroocka2
19. bře 2009

Dobré ranko...
Nitenko moc gratuluju ke krásnému výsledku a jen tak dál...
Lenickan budu držet pěstičky, mě to čeká zítra v 10:45 tak se třeba příští týden sejdeme...🙂
Danusss pěkně se na všechno vyptej ať jsi v klídku a můžeš se připravovat na dalšího mimíska..

Jo jinak nevíte kdo mi ukradl jaro? ☹ Já se ráno probudím a široko daleko jenom sníh brrrrrrrrrr 🙄

lenickan
19. bře 2009

no s tím sněhem je to tragédie:( taky jsme byla ráno šíleně zklamaná🙂
Modroocko to by bylo fajn, nevím na kdy by mi inseminace vyšla dnes jsem 10DC možná pondělí, úterý?

modroocka2
19. bře 2009

No já jsem na tom stejně OPU pondělí úterý ale vše se rozhodne zítra... ale to bysme se asi stejně nepotkaly, protože mě budou propouštět tak kolem jedný a nevím kdy IUI dělají ale asi spíš dopolko... ale bylo by to fajn..🙂

lenickan
19. bře 2009

to jo já jen tak odhaduju, je možné že mi to nebudou dělat vůbec kůli nadúrodě - kdo ví🙂)
ty tam půjdeš sama? Já půjdu s manžou.

modroocka2
19. bře 2009

No to já taky, bez něj by mě nepustili domů... Ráno odevzdá svůj vzorek a odpoledne si společně vyslechneme verdikt a pojedeme domů.

lenickan
19. bře 2009

modroočko a jaký jsi DC? A kolik pícháš? Máš fostimon?

modroocka2
19. bře 2009

jojo mám fostimon jednu po třech kusech denně a dnes mám 7. dávku takže 8DC Ty jsi o den nebo dva napřed myslílm..

lenickan
19. bře 2009

já mám fostimon jednu denně tzn. 75iu a jsem 10DC.
Máš nějaké příznaky - bolení bříška a tak?

modroocka2
19. bře 2009

No na to že jedeš jen po jedný tak Ti rostou moc hezky...já jsem při prvním pokusu vypotřebovala 29 ampulek takže jen tak tak...☹ Jinak bříško bolí bolí, teda spíš takový okamžitý křeče ale od včerejška tlačí stále a neustále..ale mám málo folikulek takže to není tak hrozný..ale jinak mi nic není...co Ty snášíš to dobře?

lenickan
19. bře 2009

no u mne chtějí max 3 folíky takže mám nejnižší dávky🙂
Já to právě snáším dobře - bříško trošku nafouklé a sem tam křeč ale jinak nic. Tak jsem zvědavá jak to bude vypadat - protože jestli jich tam bude třeba 5 tak mi to neudělají:(

modroocka2
19. bře 2009

Stejně je to všechno tak nespravedlivý..ty co jich chtějí hodně jich mají málo a naopak.. No ale napadlo mě, že jestli si měla problémy s normální ovulací, tak Tě třeba teď rozhýbali a příště to půjde samo...někdy stračí jen popostrčit a jestli nemáš žádný další problémy a manža má dobrý spermio tak to třeba zvládnete bez pomoci..ale pořád je tu šance teď a já myslím že to dobře dopadne...😉

lenickan
19. bře 2009

mám PCO - takže neovuluju. je to možné že mne nakopli🙂

lenickan
19. bře 2009

no je to tak nespravedlivé - jsou ženský co otěhotní ani to nechtějí a ty co po tom touží nic.
Držím palečky nám obou - ty abys jich měla co nejvíce a já jeden, dva max 3🙂)
Jiné problémy než PCO nemáme, manža spermio v normě.

modroocka2
19. bře 2009

no hele přinejhorším mi dáš ty co budeš mít na víc...🙂
Jojo ale ta spravedlnost na světě není... u nás jiná možnost než IVF není takže se modlíme, aby to tentokrát dopadlo lépe OPU počínaje a tím dalším konče... ale protože jsem se zařekla, že teď to vyjde, tak to vyjde a hotovo... už jsem 2x prateta tak to by bylo abych nebyla i máma...

lenickan
19. bře 2009

taky myslím že to vyjde🙂

modroocka2
19. bře 2009

přesně... letos to vyjde všem co opravdu chtějí.... povinně.. 😀

lenickan
19. bře 2009

modroočko a jaký vy máte problém? Spermio? My se snažíme již 2 roky:(

kralka
19. bře 2009

Len a tobě nedělají každý pul rok UTZ? Mě ano.
Já jdu zítra k Apo. na měření folíků po clostilu. Tak jsem zvědavá jestli se stal zázrak a bude na mě tentorkát fungovat.
Gratuluji Nitence a držím palce na hladký průběh zbytku těhotenství.
Přidávám se k pokynu povinně těhtonět....všem 😵