CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

kkamca
5. čer 2009

larri..já to pozdě přečetla..a blbě hlavně víš.. 😉

kkamca
5. čer 2009

larri..ted mi došlo..dělaj vlastně iui a ivf..i nesezdaným párům?jako svobodným mám na mysli..Já vim že to dřív bylo nějak pouze pro vdané..mě to napadlo až ted

larri
5. čer 2009

To vis,ze jo. Mne si muj drahy taky jeste nevzal. 😀

A bud v klidu,nejsme manzele a jeste j tomu mam cizince a problem nebyl.

kkamca
5. čer 2009

larri..ufff.-- 😀
No my ani neuvažujem že by jsme se vzali.. 😒

kkamca
5. čer 2009

teda já chtěla když jsem čekala malýho..ale pak z toho sešlo a ted už u nás otom nemluvíme.. 😉

kkamca
5. čer 2009

mám nějaké návaly..doufám že nedorazí mrcha

larri
5. čer 2009

nedorazi,to jsem si taky rikala porad dokola.Teda jenom do laparky.

kkamco,loucim se,jsem hotova,pujdu do postele a asi i spinkat.

kkamca
5. čer 2009

larri..já taky půjdu..vykoupat a do hajan. moc moc děkuju za pokecík 😀 😉

larri
6. čer 2009

Ahoj holky,mame 4 embryjka a v pondeli transfer v 11.15.nebudete tam nekdo v te dobe?

Neni problem,kdyz pujdu na srazik,nemusim porad lezet,ne?

papus
6. čer 2009

Larri to je super na pondělí tfuj tfuj 🙂

len
6. čer 2009

Larri, budu tam v 10 🙂 Tak kdybysis před transferem chtěla zajít na čaj nebo na kafčo, jsem k dispozici 😉
4 jsou paráda, to ještě budeš mít dva mrazáčky, uvidíš 🙂

papus
6. čer 2009

já budu zase v uterý sama ☹ ach jo

kkamca
6. čer 2009

LARRI hodně štěstíčka,,at se zadaří 😉

aknyt
6. čer 2009

Ahojky,

Prvořadě děkuji Larri za zprávičku, moc mě potěšila taková dobrá zpráva (vůbec to tam neutíkalo, ze 100 lidí na mojí soupisce přišlo 17). Držím embryjkům i tobě palečky. Spermiogram tvého chlapa je výborný.
K té holčině z diskuze... na jejím místě bych zvážila změnu CARu, když se tam k ní chovají jako ke zdroji financí a neřeší neúspěch stimulky. U Apolináře se dle ceníku platí 16000 za příjem darovaných oocytů a náklady na dárkyni (souhrnná suma, jinak je to 8+8 tisíc). Čekací lhůta je (podle toho, co psal Řežábek ve své poradně) cca 2 roky, když přivedeš dárkyni, tak se to výrazně zkracuje.
Co se váhy týče, tak mi taky Řežábek řekl, že pokud nezhubnu, tak se nám asi nezadaří. A možná i proto jsem potratila... A i tak mi nikdy neodmítli udělat IVF kvůli váze.

kkamca
6. čer 2009

aknyt..já v klidu otěhotněla ze 100kg a v klidu se 116 kg sem i mimi donosila..potrat neni vůbec o váze

aknyt
6. čer 2009

Pomalu jsem dočetla celý včerejšek...

Já otěhotněla poprvé s 95 kily(mimoň) , podruhé s 90 kily (MA). Takže jsem celkem úspěšná.

Jak psala Larri - kamarádce, která má od narození srostlé krční obratle (a díky tomu nevypadá "úplně normálně") a menší dělohu, řekli v Motole, že jí IVF neudělají, že cílem jejich pracoviště je pomáhat zdravým lidem ke zdravým dětem. Přitom genetiku mají s partnerem v pořádku.
U Apolináře MUDra řekla, že hrozí, že by mohla potrácet, dokud by se jí neroztáhla víc děloha, ale že jinak není důvod, proč do toho nejít. A řekla to doktorka, kterou sice moc nemusím, ale která zatím vždy měla pravdu. 😉

aknyt
6. čer 2009

Je fakt, že píšou, že při nadváze (a u mne je to obezita) je zvýšené riziko potratů, stejně jako snížená pravděpodobnost otěhotnění.

aknyt
6. čer 2009

Jo a k ICSI a tomu chytrému doktorovi z televize - na genetice nám do závěru napsali, že ICSI mírně zvyšuje riziko vývojových vad!!! Takže je nesmysl, že je lepší dělat ICSI vždycky - to je jen když spermijky nejsou schopné oplodnit vajíčko. V tom má Len naprostou pravdu, že to má být pomůcka přírodě, ne její náhrada.

larri
6. čer 2009

Holky,kdyz pujdu na ET,tak to delaji kde? Abych vedela,kde mam cekat.Vim,ze jste rikaly,ze jste ji vystavovaly a lidi na dvore do okna koukali.Tak jsem usoudila,ze je to normalne v ordinaci.

A co ten srazik,ja bych sla,ale ne ze tam budu sama.Doufam,ze ted uz nas bude vic.Ma byt krasne,tak at to stoji za to.

len
6. čer 2009

Larri, na ET čekej normálně před ordinací (ne před utz). Jestli budeš mít před tím čas a náladu zajít na kafčo, písni do IP, myslím, že tak od 10:15-10:30 budu ready 🙂 Se srazíkem počítám napevno, co takhle zase faux pas - minule to tam bylo fajn? 🙂

aknyt
6. čer 2009

Na srazík mám taky v plánu jít 😉 A faux pass mi vyhovuje. Od kolika počítáte, že by to mohlo být?

len
6. čer 2009

Já mohu 13-20 😀 Teda spíš 14-19, něco potřebuju na cestu 😉

saralinda
autor
7. čer 2009

Larri, zítra na tebe budu moc myslet. 4 embryjka to je super! To budete mít i mrazáčky. Tfuj Tfuj Tfuj.

Na srazík bych taky dorazila. Mluvíte stále o 10.6.? Šéfovou mám na dovolené, tak by se mi snad podařilo zdrhnout trochu dřív a dorazit třeba už před pátou. Kdyžtak, prosím, písněte do IP - kdy a kde.

papus
7. čer 2009

Sari ty jdeš v uterý na utz????

saralinda
autor
7. čer 2009

Jdu ve středu.

papus
7. čer 2009

tak to jdeš po mě já jdu v úterý......

len
7. čer 2009

Se jim tam vystřídá v tomhle tejdnu celej koník 😀 Já se zítra dozvím, jestli a popřípadě kdy vlastně začnu píchat, počítám se středou, takže na OPU se s nikým z vás asi nesejdu...

saralinda
autor
7. čer 2009

Len, to máš pravdu - PO Larri + len, Út -papus, ST - já + asi len 😀

Len kdy plánujete ten srazík - toho 10.6,???

aknyt
7. čer 2009

Ahojky, tak bychom mohly dát ten srazík od 16 hodin s tím, že není problém dorazit později, ne? Zamluvíte tam některá místa a nebo tam mám zavolat já?

Sari, na pondělí se přidávám, ale jen s konzultací, takže mě sice v CARu uvidí, ale nebude to nic důležitého 😉

Mějte se, jdu sčítat volební lístky a mrknu sem, až se vrátím.

len
7. čer 2009

Aknyt, když tam brnkneš, budeš zlatá! Písneš hromadnou IP jako minule?

Sar, ve středu už tam snad nepůjdu - zítra bych vyfasovala léky a pak asi až tu další středu, pokud to bude stejně jako minule 😉

Jinak jsme se s chlapem rozhodli, že slámové víno, co už tu rok sušíme "pro nějakou vzácnou příležitost," si otevřeme pěkně zítra "pro štěstí" před IVF, ať to dobře dopadne a pak už se minimálně rok alkoholu ani nedotknu 😉