CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

len
24. čer 2009

K Mojžíšce - mobilizaci ti určitě musí udělat školená a zkušená fyzioterapeutka (žádanku by ti měli vypsat i v CARu), k ní jsem chodila tak jednou za měsíc - dva. Ale k tomu je potřeba doma cvičit, ideálně denně. Musí se kombinovat oboje, aby to mělo efekt...

chrobacek
24. čer 2009

Len jojo přesně toto jsem na tu akupunkturu četla 😉

len
24. čer 2009

Sice tento zdroj nepatří zrovna mezi zaručené, ale tohle jsem vyštrachala:
http://zdravi.idnes.cz/nemuzete-otehotnet-zkust...

chrobacek
24. čer 2009

Jak taková léčba v naší praxi probíhá? Celý program léčby partnerského páru je komplexní, zahrnuje pohovor, vysvětlení metod léčby a má-li být skutečně úspěšný, je potřeba počítat zhruba s půlroční až roční přípravou před vlastním otěhotněním. Klienti z České republiky tedy mají výhodu před cizinci v tom, že pro ně nepředstavuje takový problém dostavovat se např. jednou za 14 dní či týden pravidelně na akupunkturu apod. V léčení je využito maximum ze všech nabízených služeb naší ordinace – vždy individuálně vzhledem ke stavu a typu klientky či klienta – tak, aby pro ně byla léčba co nejefektivnější a přitom příjemná a obohacující. Cizinky nebo ženy ze vzdálených oblastí naší republiky obvykle přijíždějí až těsně před IVF či embryotransferem: i tato cesta je možná. V tom případě aplikujeme akupunkturu cca 2 až 3 sezení před zákrokem a 1 sezení těsně po něm. Žena se tak zcela zklidní, velmi příznivě to působí na její psychiku, zlepší se kvalita a výška děložní sliznice a opět ruku v ruce s tím i naděje na úspěch IVF či ET. Lepší ale je, když absolvují alespoň měsíční či i delší pravidelnou kúru a přestává být tudíž výjimkou, že při dnešním dobrém leteckém spojení k nám začínají i cizinci dojíždět častěji, opakovaně a v dostatečném předstihu před IVF. Samozřejmostí naší komplexní léčby je i podpora psychická, podání pomocné ruky v krizových situacích a pochopitelně též doporučení individuálního dietního plánu a životního stylu nejvhodnějšího pro otěhotnění.

len
24. čer 2009

Jo a k těm chlapům tohle:
http://zdravi.idnes.cz/neplodnym-muzum-pomuze-a...

I když teda tvrdit, že když má chlap mizerný spermio, je to idiopatická sterilita, je značně postavený na hlavu 😀

haaribo
24. čer 2009

Len, i tobě velká gratulace, budu vám držet palce!!!

len
24. čer 2009

Uf, si představuju, jak každej týden někam lítám na akupunkturu letadlem 😀
Do mě ty jehličky dneska napíchali poprvý a ještě to absolvuju 1-3x, uvidíme. Jinak se dr. nechal slyšet, že kdyby bylo nějaké příště, bylo by dobré začít o trochu dřív, tím jsem pochopila ale týden-dva, nikoli půl roku... (aspoň teda před dvěma měsícema, když jsem se na IVF chystala, říkal - pak se objednejte, až bude čas...).

spes2009
24. čer 2009

Len, díky 🙂

chrobacek
24. čer 2009

len jojo píšou tu že při ivf to chce 2-3 sezení před a po, ale asi když se chceš léčit bez ivf tak toho půl roku

papus
24. čer 2009

Hezké odloledne Apolenky 🙂

tak jsem vás dočetla.........samé hezké zprávičky tady vidím 😵

Larri gratulujuuuuuuuuuuuuuuu to je super moc ti to přeju dávej na sebe pozor 🙂

Len tak dávej na mimísky pozor 😉

Rendo jak je tobě??? 😉

len
24. čer 2009

Jinak na těch amerických stránkách taky píšou o klidovém režimu po transferu, že se teda nemusí ležet, ale nemělo by se letět domů letadlem 😀 Tak já nevím, jestli jsem neudělala nějakou chybu, když jsem od Apolináře do Roztok doletěla naším soukromým vrtulníkem 😕

aknyt
24. čer 2009

Len, tak hezky hýčkej své bojovníčky, vidíš, jak krásně narostli - přímo ukázkově🙂

Rendo, když jsi tak hezky upozornila, že máš albíčko, tak jsem teda taky nakoukla. Měli jste to tedy docela o nervy.

Jo, kdyby nám chtěla pojišťovna ještě na něco přispět... ale bohužel jsme ukázkoví, ET byl vždy a přece taaaak hezky těhotním 😉

len
24. čer 2009

Holky, písla jsem odkaz na diskuzi své pondělní spolubojovnici, tak třeba se tu objeví, teď je ideální doba, když to tu konečně začíná těhotnět 😉

Koukala jsem, že Renda si bude dělat test akorát na moje narozky, tak to bude určitě pozitivní, to je dobrej den! 😀

aknyt
24. čer 2009

Len, loni testila kamarádka na moje narozeniny a má 14 denní Kristýnku 🙂 A psala jsem jí téměř to samé, co ty Rendě...

len
24. čer 2009

Hm, nemá tu někdo narozeniny 9. nebo 10.7.? 😀

rendulina
24. čer 2009

len: fakt?Tak kéž by mi přinesl štěstí!!! 🙂

papus: při sezení mě malinko talčí přicho-jako když si přimáčkneš špek tedy kožní řasu(takový pocit) to je popis co?
jinka vše OK

A co ty?

aknyt
24. čer 2009

Rendo, u které jsi pojišťovny? Skoro začínám uvažovat o tom, jestli to nezkusit ještě aspoň o něco požádat..., když vidím, že to může jít.

papus
24. čer 2009

Rendo já jsem dnes ok jen sem tam píchne v bříšku 😉

rendulina
24. čer 2009

aknyt:poj.ministerstva vnitra a ty? 🙂

aknyt
24. čer 2009

Rendo, já taky jsem u ministerstva vnitra... ale když jsme žádali o čtvrté, tak mi přispěli na léky, ale že prý víc už pro mne udělat nemůžou... jak jsem psala, holt vždy byl ET, 2x jsem otěhotněla, tak není důvod nám přispívat na cokoliv 😉

len
24. čer 2009

Aknyt, ale já se obávám, že kdybys přestoupila jinam, tak by to ta nová poj. brala, že tam přestupuješ jenom kvůli prachům (což by byla pravda 😀 ) a už by ti nic nepřispěli 😒 Asi je to jiný, když už jsi u nich léta... A navíc, když tak hezky těhotníš 😀 To jsem cynik, co?
Taky mi dneska Jirsová řekla, že je fajn, že jsem tehdy otěhotněla 😉 Jéje, ale ta ženská mě potěšila, hned jsem odtamtud šla s lepší náladou 🙂 Ale jinak nevím, jestli mám být ráda, že na něco přišli, když je to takováhle chuťovka 😒

aknyt
24. čer 2009

Len, to je vždycky problém s informacemi, co si z nich vezmeš... moc to neutěší, ale už nejste idiopati.

Výměna pojišťovny nic neřeší, Renda je u stejné, akorát nemají stejný metr 😀

saralinda
autor
24. čer 2009

Larri - supeeerrr! veliké gratulace. Mooc na tebe myslím a držím pěstičky, ať se u tebe mimískovi (nebo dvojčátkům??? 🙂 ) líbí. Jsi to tu prolomila. Děkujeme. Jsem ráda, že mě nenásleduješ, jak jsi původně "plánovala" do září. Teď nahlásí // papus a pak hnedka len. No, to bude těhulek, jedna báseň. 😀
Larri, tys mi udělala takovou radost, že ani nevíš jakou. Ono to IVF fakt funguje 🙂

larri
24. čer 2009

Holky,nehlidejte se,jestli vas pichne tam nebo tam.Jezisi,ja jsem prisna a to mi jeste dneska dopoledne lepilo. 😉

Vidite,ze ja jsem exot,mam MS a test pozitivni.

len
24. čer 2009

Aknyt, víš ale jakej já jsem teď odborník na triploidy? 😀 Jsem načetla hromadu zahraničních studií, dospěla k názoru, že mám vadný vejce a jsem obohacena o termíny jako digynic, diandric, dispermic...

aknyt
24. čer 2009

Larri, kvůli takovým exotům, jako jsi ty, píšou do instrukcí po ET, že dělat test i když MS přijde 😀

len
24. čer 2009

No nic, jdeme slavit toho svatýho Jana, dáme si italské sýry a jablečný džusík (Jan si do něj možná hodí nějakýho panáčka) 😉

larri
24. čer 2009

Holky,ani nevite jak moc vam chci podekovat za podporu.

Jsem rada,ze mate se mnou radost a vim,ze je to od vas uprimne.Ted si budu prat,aby to vsechno dobre dopadlo taky kvuli vam.Protoze jestli porodime Karlicky nebo Josefinky porad to budou nase Apolenky.

Verim,ze letos otehotnime vsechny a je jedno,jestli je to cerven,zari nebo prosinec.
Mam vas rada.

maves
24. čer 2009

Ahoj holky, po delší pauze mimo PC se s dovolením zase přidávám a jak jsem tak dočetla, tak samé dobré zprávy.
Larri - i ode mne velká gratulace.
Len - tobě držím pěsti, ať se ti ty mimísci jen pěkně dál drží.
Jinak ještě jak se ptala Haaribo ohledně těch nepříjemností při braní Clostilu - tak já mám vždycky první dva dny bolesti hlavy a do toho se mi ještě míchá lehce zhoršený vidění. Ale po těch dvou dnech se to pak vždycky upraví - ale hlavně mi vždycky pěkně nahodí ovu.

rendulina
24. čer 2009

aknyt: opravdu nevím,jak je to možné?! 😔 (s tou poj.) Žádnou protekci nikde nemám a nikdy jsem neměla.Jednají oběktivně,možná dle vážnosti případu...netroufám si říct?! 😨
Já,na rozdíl od tebe nikdy těhotná nebyla... 😒

Ale chápu tě,na tvém místě by mě to také rozzlobilo