CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

collette
27. srp 2009

Musím vytvořit nějaké hodnoty, aby nebyl v práci problém 😝 Moc všechny zdravím!

rendulina
27. srp 2009

len : OK,uvidím a ve čtvrtek ráno písnu.Ona ta hodina srazíku (myslím,že jste psaly v 17h?)je také pro mimopražské dost pozdní ale chápu,že mnoho lidí tak končí v práci...
Já jak cestuji vlakem,tak je to tak na 2 a 1/2hod.než vždy dorazím.Tudíž,když bychom se zakecaly,tak by doba návratu byla dost pozdní noční hodina... 😖

saralinda
autor
27. srp 2009

Collette – se tu řehtám jako koza – “NASA koutek” to je fakt pěkné. 😀

Len – ty lázně přeci musí dopadnout. Ten tvůj gyndař je nějaký neochotný. Ať to vyjde!

len
27. srp 2009

Rendo, myslím, že tam s Aknyt budeme strašit už od čtyřech 😉
Jinak přibal kartáček na zuby a kdybychom se zakecaly fakt hodně dlouho, nabízím nocleh na rozkládacím gauči 😉

rendulina
27. srp 2009

Jo? 😉 Díky za nabídku 😀 😀 😀

len
27. srp 2009

No fakt 😀 Na trati Praha-Ústí.

matava
27. srp 2009

ahoj holky, tak lecitelka na vikend nevysla, genetika stale neprisla, ale aspon se ted budu bavit kolegynkou = zitra jde na prvni IUI, odskoci si tam behem poledni pauzi..to budu mit jak realityshow a aspon me tak utece rychleji cas do nejakych mych pokusu 😉
aknyt, pinces budes hrat s moji kamaradkou z gymplu, tak jsem zvedava, jak dopadnete 😉
jinak ocenuji snahu se strankami, jedine co me blbne na notebooku je nadpis = pres nej mam hozenou reklamu na google=modry obdelnik, ale to bude asi mym rozlisenim nebo nevim 😉 kazdopadne super napad
preji vsem krasny vikend, ja ho budu castecne travit v Brne oslavou narozenin a pokracovat pak doma v Praze

saralinda
autor
28. srp 2009

Krásné páteční ráno, děvčata.

Aknyt - stránky jsou super. Máš můj veliký obdiv, o tvorbě webovek nevím vůbec nic.
Matava - užij si víkend a přeji krásné narozeniny!

Už aby bylo tak 16h a já mohla jít domů ☹

larri
28. srp 2009

Dobre rano,ano jsem teprve pul hodinky vzhuru,tak se musim probrat.

Modroocko,ja jsem tak na tebe zvedava,to co si tady naznacila.Nemuzes to tady napsat a ve ctvrtek opakovat?
Na srazik snad prijdu,zatim nic nemam.Ale kdyby neco dam vedet.
Delala jsem ted dve 14ky,tak jsem nepsala,jenom rychle cetla.

Hodne holek mi radila at jedu do lazni a kdyz jsem se na to ptala moji gynekolozky,tak mi rikala,ze mi je napsat nemuze,snad CAR.Pry jsem nemela u mimodelozniho velke problemy,vse probehlo hladce,lecba taky,takze jsem ok.
Holky ale tvrdily neco jineho,tak se budu muset zeptat nekde jinde.

Tynko,v Klimkovicich je pry strasna nuda.Nic tam neni a kdyz ti zkonci procedury,tak se tam nudis.Pisou to holky na netu,tak nevim.
Kdyz jsem cekala na vlak v Ostrave,kdyz jsem jela do Prahy,bavila jsem se s zenskou,co jela zrovna z Klimkovic.Rikala,ze by tam uz nejela ani za milion.kDYBY NEMELA RODICE V oSTRAVE,TAK SNAD UTECE.cITIA SE TAM JAKO nekde uveznena.
Radila mi,kdybych nekdy zadala o lazne,tak at jedu do Frantiskovych.Ani netusila,ze o nich uvazuji.

larri
28. srp 2009

No to jsem vedela.

Kdyz jsem v praci,tak se tady keca a kdyz muzu kecat taky,tak vsichni delaji,ze nemaji cas. 😠 😠

spes2009
28. srp 2009

Krásné poledne Apolenky 🙂

Larri, já to mám to samé, vždycky když sem vlezu, tak je tu mrtvo a když tu nejsem nestačím pak dočítat 😀
😝 Jak se máš? Máš naplánovaný už další pokus? Listopad nebo dřív?

Aknyt, stránky super, taky obdivuji tu snahu a um, toto je nad moje chápání, nějak nejsem přes PC 😅 Akorát jsem si chtěla změnit údaj v postupce, protože to bude asi září 😵 a nějak nevím, jak se tam přihlásit, heslo a spol. mi nějak uniklo z paměti 😔 😕

Modroočku, gratuluji moc k těhu 😵 By mě taky docela zajímalo, jak se dá zatočit se životem a otěhotnět. Asi bych to potřebovala jak sůl. Já na srazík opět nedorazím, tak doufám, že se to dozvím, jinak zvědavostí umřu ☹

Jinak jste probíraly lázně. Já bych jela hned, kdybych mohla. Ale nevím, jak by to pobrali v práci, do toho ty dva naši psy a jeden z nich praštěný štěně, které potřebuje stále něco dělat a nejraději se mnou 😀 A nevím, jestli bych je vůbec dostala, když já jsem prý v pořádku, tak na co by mě je napsali 😕 Ale mluvila jsem s jednou holčinou, co tam byla kvůli svým zdrav. problémům a ta si to nemohla vynachválit. Říkala, že si tam krásně odpočinula, vyblbla, večer chodily do bazénu, na kafčo a hlavně tam poznala hodně holek, co měly stejné problémy, takže se z nich staly kamarádky 🙂

Já jsem dneska dostala svoji "vytouženou" (ale jen pro tento cyklus) MS. Naštěstí se moje tělo umoudřilo a vypadá to, že KET by měl být určitě po 7.9. a když nebude jiný problém, tak to zvládneme teď v září a žádný říjen, jak to vypadalo. Ale byly to nervy, jestli mi to nezkazí MS, která si přijde o 2 dny dříve 😝 Hned jsem volala do CARu objednat se na UTZ, vzala to Holá, tak byla zase nějaká nabroušená a neměla moc pochopení. Jaroš. mi říkala, ať dorazím na UTZ 9. DC a to mi vychází na sobotu, takže já jestli mám tedy přijít v pátek, nebo až v pondělí. Tak mám až v pondělí, doufám, že to tedy nebude pozdě. Nejdete tam náhodou některá v pondělí 7.9. kolem poledne, že bychom se tam potkaly?
Takže já od zítřka lepím ty náplasti, doufám, že jim tedy přes léto nevyprchala expirace 😀 a jen jsem se zkušených chtěla zeptat. Mám to lepit 2 x týdně, začínám zítra v sobotu a nějak nevím, jak si to rozpočítat 😔 😅 😕 Poradíte mi prosím, jak na to? Jsem nějak jaksi mimo a nechci to udělat špatně... ☹ Ono jak v tom je ten víkend, tak jsem z toho zmatená... 😔 Kuju moc.

jasmina309
28. srp 2009

Ahojte při pátku 🙂
Tak mi holky kynou knedlíky a jdu vás hned dočíst 🙂
Jinak vás všechny zdravím a přeju moc krásnej poslední prázdninovej víkend 😀

rendulina
28. srp 2009

Ahoj larri : mám jen chvilinku ale k těm lázním- nechápu ty gyndaře,co to neuznají(já se tedy ještě neptala..)Oni to berou (když to dobře snášíš a hezky se hojíš)jak kdyby IVF a jiné zákroky byly léčba chřipky...! 🙄 😠
len se jde na to dnes informovat k Apoli,tak jsem také zvědavá,co jí řeknou,či jí napíší nějakou zprávu pro gynek.

aknyt : super vylepšení webovek! 😵 😉

Jinak všem přeji příjemné prožití víkendu.My odjíždíme i s kocourkem na víkend k tchánovcům-máme tam také oslavičku(akce letní Apalucha). 🙂

spes2009
28. srp 2009

Už se nám to rozjíždí , super😉

len
28. srp 2009

Ahoj ahoj 🙂
Tak jsem byla u Apoli (ještě včera touhle dobou bych se vám vysmála, že mě tam min. do října neuvidí). Byl tam Vokroj 🙂 Asi jsem vypadala dost zdrchaně, tvářil se, že by mi lázně určitě pomohly, minimálně psychicky, a že uvidí, co se s tím dá dělat. Mám si zavolat v pondělí odpo, zjistí, co se dá, jestli mám vůbec šanci. Protože holky, abyste věděly, tak já NEJSEM neplodná. Protože už jsem jednou těhotná byla. Co na tom, že po IVF, a co na tom, že jsem se nedočkala ani srdíčka, natož porodu 😝 Kupodivu možná by mi víc pomohlo, že jsem v péči psychiatra 😖 Ach jo, připadám si jako hroznej simulant, nejdřív mě včera gyndr. téměř seřval, že dle něj jsem zdravá, no a teď tohle. Ale zase musím říct, že byl dr. dneska moc hodnej a v pondělí se uvidí 😉 Kromě toho mě taky sestra informovala, že je to v kompetenci obvoďáka. Tak jsem se jí tam málem rozbrečela, že obvoďačka mě posílá za gyndr., gyndr. k Apolináři a od Apolináře k obvoďačce ☹

Jo, jinak mi Vokroj dělal jen tak na zkoušku ultrazvuk, jsem 12.DC, čili jindy už bych byla po ovulaci, ale BT stále dole, tak jsem byla zvědavá. A folikulů je tam prý dost, ale žádný větší než 7 mm, takže buď ovu už byla (dle mého nepravděpodobné), nebo jestli bude, tak až za hooodně dlouho. A na houby nebyl jen první cyklus po IVF, ale i ty další... Prostě NEFUNGUJU 😠

jasmina309
28. srp 2009

Leni- to mě těší, že neseš tak pozitivní zprávy! lázně ti přeju- jen at vyjdou a ten psych. dr. to je jako k tomu, a to ti pomůže, určo. Aby ti je daly 🙂

spes2009
28. srp 2009

Ahoj Len, to je síla, to jako fakt, když docházíš do CARu, otěhotníš pouze díky IVF a ještě k tomu potratíš, tak nemáš nárok na lázně 😠 😠 😠 . Minimálně po psychické stránce by je měly každé, co dochází do CARu doporučit a ne si vymýšlet, že vlastně u nich není problém 😠

Já to svoje tělo měla taky nějaký rozházený, ale dneska mi ukázalo, že se dalo do kupy 😉 Neboj snad ten další cyklus bude už v pohodě. Já jsem po květnovém ETu dostala "normálně v termínu" MS až teď, ale zásluhu na tom mají ty hormony, co do mne píchali...

len
28. srp 2009

Spes, já právě veškerý hormony odmítla, takže čekám a čekám... Vokroj se ptal, jestli chci to IVF odložit, tak jsem mu řekla, jestli jsou stále podmínkou tři MS, tak se to samo odloží někam do prosince 😀

Jinak gratuluji k MS 😉

saralinda
autor
28. srp 2009

Len, nezoufej. Prostě máme rozhozené hormony po těch šílených dávkách hormonů, co do nás cpali. Tělo to prostě nedalo a teď potřebuje jenom nějaký čas dát se do kupy. Nechceš to zkusit podpořit nějakým gynekologickým čajem nebo kapičkami? Na srovnání hormonů prý pomáhá jeřáb ptačí.
Je super, že byl Vokroj tak hodnej a že se ti na ty lázně poptá. Věřím, že jestli jde ti je předepsat, tak ti je předepíší (ať už kdokoli). Protože jestli budeš mít z CARu papír v ruce, že je máš mít, tak pak už se obvoďák ani gyndař nemůže zdráhat.

len
28. srp 2009

Sar, piju ten mojžíšovskej čaj 🙂
Já taky doufám, že nějak to dopadne, protože jinak už vážně nevím, kam to naše zdravotnictví spěje... Doteď si schovávám ofiko lejstro, že nemám nárok na Mojžíšovou. Tak kdo už teda má?

larri
28. srp 2009

Ja to nechapu,ze slepakem,lazne dostavaji a s nasimi problemy ne.

Mozna kdybych prisla k APOLINARI na kontrolu o tyden pozdeji nebo s prasklym vejcovodem,rezali mne a ja do toho dostala zanet,tak bych lazne dostala.

Musim se poptat holek,protoze kazda mi to rekla jako samozdrejmost,ze je dostanu a asi nic.Ja se pak jeste zeptam v CARu,kdo ma na ne narok.
Jela bych ale az po tretim nezdaru,protoze mam narok na ctyri.

Jeeezisi,vzdyt ja zapomela,ze ted v listopadu otehotnim,na vanoce budu mit //. 😉

len
28. srp 2009

Larri, v tvém případě by mohl být problém i to, že po břišní operaci se lázně doporučují jen ženám do 30 let. Nad 30 let už musíš mít při té operaci veliké komplikace, aby ti lázně dali. Neptej se mě na logiku 😒 Takže jo, asi kdybys chtěla mít lázně jistý, mělas to nechat prasknout 😝

neme
28. srp 2009

ahoj holky,
nezlobte se, že vám se zase lezu.Taky chodím k Apoli. Jde mi o ty lázně. Máte na ně nárok všechny, pokud jste byli na IVF. Já měla loni mimoděložní, vzali mi vejcovod a představte si, že na lázně jsem opravdu neměla dle zákona nárok, protože je mi více jak 30 let (přesně 32 ☹ )! na lázně po slepáku a operace v malé pánvi se jezdí do 30 let. Byla jsem se na to zeptat přímo na VZP a paní mi ukázala odstavec v zákoně.
Dneska už nárok na lázně mám, protože mám za sebou jedno neúspěšné IVF a jeden KET. Lázně mi v pohodě doporučila Jarošová, byla moooc milá, říkala, že jsou super, at jedu do Františkovek...Takže v CARu vám je napíší určitě, zkuste dr.Jarošovou, pak s tím skočte na gyndu a k obvodákovi, já se tam taky chystám.Mimochodem, moje kamarádka chodí taky k Apoli, má za sebou dvakrát IVF neúspěšné a lázně jí samozřejmě dali a odjíždí za tři týdny. Nenechte se odbít, trvejte na tom, že je chcete.
Len, hlavu vzhůru, určitě ti je Vokroj taky napíše, nebo pak zkuse Jarošovou.
hodně štěstí! 🙂

larri
28. srp 2009

Najdi si diskusi LAZNE PRI NEPLODNOSTI a tam pisou holky,ze dostaly lazne kvuli lepsi psychiky.

Halpa mela mimodelozni a hned jak ji zkoncila sestinedelka,jela do lazni.Mela taky JENOM laparku.

len
28. srp 2009

Neme, můj zásadní problém je, že já při jednom ze svých dvou IVF otěhotněla, čímžto jsem přestala být neplodnou 😉

neme
28. srp 2009

Ano, ale Halpa byla pod 30 let. Já je před rokem opravdu nedostala, když jsem si o ně žádala, musela bych na to připlácet za ubytování. Nad 30 let dostaneš lázně kvůli laparce jen když máš nějaké komplikace.
Len, já byla 4x těhotná, pokaždé potrat a jednou mimoděložní a Jarošová mi lázně napsala. Zkus to.
Taky mi řekl gynekolog, že neplodná určo nejsem, když jsem byla tolikrát těhotná
🙂
Jen jsem vám chtěla poradit.Nezlob te se.

larri
28. srp 2009

Neme,ja mam taky za sebou 2.IVF,jednou bez transferu a druhe mimodelozni.

Na lazne pry narok nemam,protoze jsem nemela pri mimodeloznim komplikace.Mam pry radci odjet k mori. 😠

len
28. srp 2009

Larri, tam je právě ta třicetiroční hranice 😒 Pod 30 jedeš kdykoli, nad 30 jen při komplikacích.

Neme, snad mi Vokroj pomůže...

larri
28. srp 2009

On mi asi u more naroste novy vejcovod a druhy se zpruchodni.

Jsem blba,ze je ta lecba tak jednoducha a ja misto toho do sebe picham hormony.A hlavne nemam na to myslet,jenom na pozitivni veci.

neme
28. srp 2009

Larri,
a to ti řekli v Caru? Můj gynekolog mi řekl totéž co tobě, at radši jedu k moři, že lázně jsou k ničemu. Tak jsem to řekla Jarošové a ta mi je úplně bez problémů napsala. To je fakt divný, jak s tim dělaj doktorři problém ☹