CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

jasmina309
14. říj 2009

Ahoj holky
Matava- mrzí mě, že sme swe minuly, ale napravíme to jindy
Já mám zlé zprávy. ☹
Po dávkách 300 iu FSH mi dr našla pouze jeden folík... 😒 Je mi z toho nanic...
Druhej vaječník vůbec nenašla a řekla, že když se nenajde, tak prostě v něm nic nenarostlo, proto není vidět ☹
OPU mám v pondělí a teda pravděpodobně bez narkozy

Jinak vás všechny moc zdravím a věřte, že ač sem optimista- tak sem cestou metrem bulela...chjo ☹ ☹ ☹

matava
14. říj 2009

ajaj jasmin, tak to me mrzi..sakris, jsme meli skocit rovnou na panaka, na smutek i na zahrati 😉 a neda se tem folikum jeste nejka domluvit pres vikend?..nejakyma bylinkama nebo tak?..tak at ti to do pondelka rychle utece, tahle nejistota je hrozna... 😒

haaribo
14. říj 2009

Tak zahnizďování to nebude, objevila se už i krev...
Jinak Matavo je prima, že sis to tam taky oblíbila a měli dobré zprávy... 😉

matava
14. říj 2009

sakris...vsak ja stale opakuji ze se uz tesim na rok 2010, tenhle se proste moc nedari...takze i kdyby carodejnice nemela pravdu, tak driv nez v lednu do operace a nasledneho ivf nejdu..ale ostatni apolenky, to plati pro me a par dalsich, ne kazda to tak ma 😉 ale proste je pravda, ze se kazdemu ty uspesne roky tak nejak stridaji..

haaribo
14. říj 2009

Tak to já bych řekla, že mě se úspěšné roky vyhýbají...

janamej
15. říj 2009

Dobré ráno,
Matavo - to máš pravdu,že se úspěšné roky střídají - jednou je hůř,jednou je líp - uvidíš, Jasmin, určitě ti taky vysvitne sluníčko a bude líp, tak neplakej. 🙂 A co ty Aknyt?? ostatní moc zdravím

jasmina309
15. říj 2009

Ahojte
Já už sem se zase optřepala a snažím se být přízemní. Tudíž jedno jájo může znamenat, jedno miminko. A to že taky nemůže, to už budu řešit pzději. Takže zatím sílu na prohru mám...zatím
Haaribo- bude líp kočko!
Jani- u mě se roky též střídají, ale ted mám 3 roky za sebou na prd...
Matava- ty jsi vlastně odkud?
Aknyt- tak co pejsánek?

saralinda
autor
15. říj 2009

Holky, tak jsem zpět ze služebky ve Slovinsku. Včera bylo v Rakousku přes 20cm sněhu a bylo to mooc hezké. Jasmin, nevěš hlavu. To, že viděli jen 1 folik neznamená, že tam třeba nejsou 2 nebo 3. A hlavně, stačí 1 šikovný.
Můžu se zeptat, proč do toho jdeš bez narkózy? Mně ještě před OPU odsávali cysty (dělá se to stejně jako folikuly), a protože to bylo nutné a já ještě neměla předoperační (a navíc bych měla 2 narkózy pár dní posobě), tak mně taky doporučili do toho jít bez narkózy. Dá se to, to je. Ale nedá se říci, že to nebolí a hlavně jsem byla dost nervózní, takže to bylo docela nepříjemné. Probrečela jsem to na sále a i mě to dost psychicky rozhodilo. Proto pokud můžu doporučit, tak jestli nemáš nějaký důvod, proč radši bez narkózy, tak bych to radši prospala než se nervovala. Ale každopádně se to vydržet dá. Ta bolest je intenzivní, ale vždycky (u každého folikulu či cysty) je to bolí jen tak 2-5 sekund, takže žádná dlouhá doba.

saralinda
autor
15. říj 2009

Jasmínko, to je správný přístup. To ráda čtu. Optimusmus je mooc důležitý.

jasmina309
16. říj 2009

Ahoj holky!
Sar- moc díky za slova, která semchtěla číst. 🙂 . Ani ne tak kvůli bolesti, jako spíš kvůli nervům to raději OPU prospím 🙂
Ted odcházím na poslední injekci a zítra bude Pregnyl.Opu v pondělí.

Všem vám přeju pěknej víkend 🙂 🙂 🙂

larri
16. říj 2009

Jasminko,tfuj,tfuj,budu na tebe myslet.Nevim,kdy se tady dostanu,mam pracovni vikend,ale v pondeli budu urcite na tebe myslet.

Ja se na tu narkozu taky tesim,ze aspon chvili nebudu muset na nic myslet.
Vzdycky jsem se bala,ze se neprobudim a ikdyby se to stalo,tak to stejne nezjistim. 😉

Jinak vsem preji dobre rano a uzijte si vikend.

matava
16. říj 2009

jasmin, ja jsem rozena prazacka 😉 ale vejsku jsem studovala v olmiku stejne jako muj manzel, ktery je brnak, ale poznali jsme se v bruselu na studiich 😀 no a ted zijem spolu v hostivari v praze, ale nebranim se zahranici ani brnu nebo tak, ale az nekdy pozdeji 😉

matava
16. říj 2009

sar vitej zpatky, hlavne ze jsi dorazila v poradku, vcera to musela byt sila na silnicich.. 😒
jinak s tou narkozou, zatim jsem absolvovala jen jednu malinkatou a to v ramci nosnich mandlich, sedela jsem na kresle, kolem hromada peknych doktoru, ktere se mi postupne vzdalovali..joo hezky zazitek to byl 😉

aknyt
16. říj 2009

Ahojky, zdravím všechny.

Haaribo, mrzí mě, že to s IUI vypadá mizerně...

Jasminko, držím palečky, ať je z jednoho bojovník a mimi... kvantita není vše.

Co asi Len?

Včera jsem byla u Apoli, KET y měl být v listopadu. Jinak si doma užívám s feknou, někdy je to na hlavu, ale je to zlatíčko. Kdyby zajímalo pár fotek, tak jsou zde: http://cz.fotoalbum.eu/Aknyt/a363080

matava
16. říj 2009

ahoj aknyt, to je vazne krasny kulisek a ta fotka s terezkou je taky moc pekna, mlade vede mlade 😀
aknyt, jsem trosku zmatena s lekarkama, objednavala jsem se k jarosovy, ale pak na zprave pro urologii byla podepsana jirsova a tvuj prehled doktoru mi taky moc nepomohl, jelikoz obe jsou blondynky...kazdopadne ta u ktere jsem byla je ted tehotna a jedno dite uz ma, zrovna s manzelem neco resila kvuli skole ci co 😉 tak ktera to teda prosim te byla?

aknyt
16. říj 2009

Matavo, těhotná je Jirsová, takže si asi nějak změnily služby. Ale i když je Jarošová moje nejoblíbenější, tak Jirsovou mám taky ráda.

matava
16. říj 2009

aha, prekvapko 😉 no hlavne ze jsem tak dlouho cekala na prvni konzultaci jen kvuli tomu abych sla napoprve k jarosovy..nojono klasika, clovek si muze planovat co chce jak chce, ale ono to je casto stejne na nic..ale tohle jeste nastesti dopadlo dobre, tak dik za info 😉

saralinda
autor
17. říj 2009

Jasmínko, v pondělí na tebe budu myslet.

jasmina309
17. říj 2009

Ahoj Apolenky
Děkuju za palečky. Musím být vážně optimista 🙂 . Tak tu narkozu si dát nechám. Je již jedenáctá, tak proto sem přemýšlela, že to jediný jájo vydržím...
I když jdu na odběr vája počtvrtý, tak opět starej známej neklid v mysli se ozývá. Nemusela sem ale vstala sem po šesté ráno...\mozek mi prostě pořád přemýšlí...chjo už aby to bylo za mnou.
Dnes večer razíme na pohotovost a nechám si bodnout Pregnyl. Snadf to klapne, někdy ctam bývá prudká sestra no 😒

Aknyt- no pejsánek je kulíšek, jéééé
Matava-Koukám, že máte též docela scifi vztah 😀. Myslím tím to přemístování 😀 \no já sem Děčínačka, bydlíme na vsi na Litoměřicku. Ten můj je Ústečák s potkali sme se v hospodě v Bohušovicích nad Ohří. Jinak on je tirák, tak proto to cestování, víš. JinAK dr v Caru neřeš, někdy je to tam vážně zvláštní. Já těd měla mít Jirsovou na vše a měla sem jí jen poprvé. Při rozjezdu stimulky pak Jaržemblovskou a ted snad Bláhová se jmenuje (taková vyšší tmavovlasá , rovný účes).Ale zrovna tato dr dělala utz nejpečlivěji ze všech, to jo.
Larri- ta tvoje kolegyně, to je materiál teda! Vydrž a nehled na ní, je to jitrnice!

saralinda
autor
17. říj 2009

Jasminko, myslím, že jsi udělala dobře, že půjdeš do narkózy. Budeš to mít více, hlavně psychicky, v pohodě. Tak ať je to jedno vajuch šikulka.

larri
18. říj 2009

Ahoj holky,
Jsminko,kolegyni vyhodili,tak se hned lepe dycha.

tynko ty zijes? Myslela jsem,ze s nama nemluvis.

Mi se zdalo,ze je Jirsova tehotna,ale nemela jse odvahu se zeptat.

aknyt
18. říj 2009

Larri, mluvím s váma (není důvod, proč by ne), jen jsem byla tento týden doma a dost mi blbne net... takže jsem se snažila spíš dočítat než psát. Je dobře, že máš od té kolegyně pokoj a zbytečně tě nevytáčí.
My jsme se vrátily s fenkou z chalupy, bylo to fajn, ta se tam vylítala a teď chrní. Jen hodně roste, tak jsem moc zvědavá, kde se zastaví. Do transportní bedýnky už se skoro nevleze 😕

dudus73
18. říj 2009

Ahoj holky. Mohla bych se připojit do Vaší diskuse? Čtu Vás již delší dobu, ale zatím jsem nenašla odvahu se přidat. V caru jsme registrováni od července. V září jsem podstoupila první IVF. Embriotransfer jsem měla 1.10. Dvě embria. Avšak 14 den po ET jsem měla těhotenský test negativní a ode dneška menstruuji. Takže první IVF nám nevyšlo. Bohužel. Chtěla jsem se zeptat, zda jste se po neúspěchu objednaly do caru ke konzultaci, nebo mám vyčkat, až se rozhodneme pro druhý pokus a pak se objednat?

saralinda
autor
18. říj 2009

Dudus73, vítám tě mezi námi. Samozřejmě, že se můžeš přidat. Budeme rádi. Jak je to s objednáním po neúspěšném IVF bohužel nevím. Holky tady ti ale určitě poradí.Přeji ti, aby se ti brzy podařilo otěhotnět.

aknyt
18. říj 2009

Dudus ahoj.
Je to jen na tobě, jestli půjdeš na konzultaci teď a nebo až cyklus před, než bys chtěla jít na další. Klidně můžeš mít konzultaci za sebou teď a domluvit se, na kdy se máš objednat příště. Jestli chceš jít v dohledné době, tak si i rovnou můžeš požádat o zaslání žádosti na pojišťovnu (jestli to máš přes pojišťovnu). Ta konzultace, když máš pokus na pojišťovnu, by měla být minimálně 3 týdny před začátkem stimulace, aby ti to stihli schválit.
Přeju, ať těch pokusů máš co nejméně 😉

dudus73
18. říj 2009

Děkuji za rady a ráda se k Vám připojím. Asi se objednám 10tý dne cyklu v listopadu na kontrolní ultrazvuk. Zatím jsem se vždy snažila dostat k MUDr. Jarošové. Ta je tam údajně prý pouze tento týden, a to má již plno. Pak by měla jít na operaci a sestřička říkala, že tam asi 14 dní nebude. Tak to nechám na listopad. Jsem povahou skeptička, tak mám obavy, abys se nám další IVF podařilo. Toto první jsem prožívala dost těžce. Manžel mi říkal, že se k tomu nemám tak upínat, ale jemu se to lehce říká.

aknyt
18. říj 2009

Dudus, u mne byl první neúspěch asi nejhorší. V podstatě hůř už být nemůže, co se výsledku týče, už jen líp. (to je názor skeptika). Doufám, že bude MUDr. Jarošová v pořádku, snad to není nic moc vážného 😔 . A nejen proto, že se k ní v listopadu chystám.
Manžel to jistě myslí dobře, ale věř tomu, že i když to nedá najevo, tak to taky nenese tak snadno. Aspoň můj chlap to tak má. I když se tváří, že je to OK. Mám dojem, že mě tím chce podržet...

rendulina
18. říj 2009

Ahojky Apolenky!!!
jasminko : Držím ti moc,moc na zítřek malíky! 😉 Ať z toho jednoho folíku jsou minimálně 2 vajucha

aknyt : Fenečka je překrásná,roztomiloučká-no,k sežrání!!!Pěkné fotečky 🙂
S těmi zvířátky je stejně legrace.Od té doby,co máme kocourka,je to hned veselejší 😵 Je to miláček.

haaribo : Mrzí mě,že to opět nevypadá nadějně(i když to ještě může vyjít,ne?)Ale nevěš hlavu,třeba to příště vyjde 😉

Co asi Léňa v lázních?Určitě tam relaxuje a užívá si to tam.Už se těším,jak nám popíše její zážitky...

Já byla 9.10.v CARu na konzultaci a také jsem měla být u Jarošové ale nakonec se mi po 1 a 1/2h nabídla Jirsová/těhotná-tak jsem si popovídala s ní(byla fajn).Nabrali mi 2 ampule krve na trombofilní mutace + toxu atd.a ve středu si tam jedu poslechnout výsledek,jak to dopadlo.

Děvčátka mějte se krásně i když to počásko je již takové ponuré.

dudus73
19. říj 2009

Jasmin dnes a v další dny držím pěsti, aby se tě drželo štěstí.

aknyt
19. říj 2009

Jasminko, držím palečky, ať z vája je bojovníček a mimi!!!

Rendo, tak drřím palečky, ať jsou trombofilní mutace OK. Kdy plánuješ další akci?