CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

aknyt
4. lis 2009

Proč by tě měli vykopnout? Objednej se k Jarošový, ta snad nikdy nikoho nevyhodila!!! Nebo myslíš v práci? Tam snad ne, když jim tam ženský těhotní, tak jsou jistě rádi za každou pracovnici, co vydrží...

saralinda
autor
4. lis 2009

Haaribo, nevykopnou. Zkus se objednat k jinému doktoru. Třeba ke svému oblíbenci Vokrojovi. Ten ti IVF přeci nabízel. Posílám ti hodně síly a věř, že bude lépe.

verca80
4. lis 2009

jasminko moc gratuluji ke dvoum carkam 😉))

haaribo
4. lis 2009

Já nemám s psychologem nejlepší zkušenosti a hlavně to vůbec nemuselo takhle daleko zajít, kdyby mě před lety na sále skoro zabili a všichni se ke mě v nemocnici po tom nechovali tak, že mi podsouvali, že jsem za to mohla já... Nad tímhle se nikdy nedokážu povznést, už tam mě to strašně rozebralo, pak další 2 operace, na které jsem šla už s panikou, že se třeba už ani neproberu, protože mi zase ublížé. Nikdo mi tehdy neřekl ani promiň, to mi tak moc chybělo...jen se mi všichni snažili zavřít hubu a snažili se mi zakázat o tom s někým mluvit. Asi i proto mi nechtěli napsat lázně, protože by se rozneslo dál, že to podělali - doteď jsem rarita, nikdo nevěří, že jsem něco takového dokázala přežít...
V dnešní době bych už jednala jinak, stáhla bych z nich kůži! Nic jiného si nezaslouží. To je rána, kterou už nic nesmaže a děsná křivda.
A teď ještě tohle do toho...fakt jsem si myslela, že CAR nám pomůže, zvlášť, když jsme v pořádku - alespoň z hruba....
Mám strach, že mě vykopnou z CARu, stejně jako mě vykopli minule a k ženský už ani omylem!

haaribo
4. lis 2009

Jinak holky děkuju a kdyby se tady Jasmin objevila dřív než já, tak ji pozdravujte!!! Za hoďku vyrážím k doktorce - moje vlastní matko se totiž chová doslova jak neposlušnej parchant a odmítá svoje zdr. problémy řešit, tak to za ni musím udělat já...jako bych toho neměla málo....

aknyt
4. lis 2009

Haaribo,
nevím přesně o čem to píšeš s tou nemocnicí, ale v CARu vám pomoci můžou. Vím, že to bude teď znít krutě, ale 3 IUI ještě nic nejsou, je to skoro totéž jako 3 cykly doma, jen posunuli spermijky víc dovnitř, i šance je skoro stejná jako při přirozeném početí. Vím, že to mrzí, když se nezadařilo, ale máte ještě velkou šanci na IVF!!! Podívej na Len - oba neustále považovali za simulanty, že není důvod, proč by se jim nemělo zadařit... a přišli na problém při drhém IVF!!! Ono na pohled může být vše OK. A hlavně se vám to již jednou doma podařilo, tak tam ta šance určitě je větší a může se klidně stát, že se vám to povede ještě doma!!!
Tak se objednej k chlapovi, když ti ženské vadí, ale Jarošová je opravdu hodná, té se bát nemusíš. Vždyť mně je porce a nikdy jsem od ní neslyšela, že mám přijít až zhubnu.

saralinda
autor
4. lis 2009

Haaribo, je smuté, čím sis prošla, ale člověk musí jít dál. Minulost se snaž nechat za sebou (i když je mi jasné, že zapomenout nejde) a koukej se dopředu. Život je pes a bojovat se musí bez ohledu na počet i náročnoct překážek. Přeji ti hodně sil.

haaribo
4. lis 2009

Mám vás ráda, holky! 😉

gabikri
4. lis 2009

haaribo : drž se..co Tě nezabije, to Tě posílí a víš co se říká, po zlém přijde dobré..uvidíš 😵 😵 😵

Holky mám dotaz, já vím že malicherný, ale kolik jste přibraly po hormonech? Já mám zatím jen ty náplasti ( cca měsíc) a ráno jsem stoupla na váhu a málem to se mnou praštilo 😲 😲 😲

aknyt
4. lis 2009

gabi, cca 5 kg na cyklus. Ale po vysazení se mi to celkem dařilo dostat dolů. Ne vždy vše, ale docela dost. Hlavně kdyby se to zadařilo, tak bych přibrala mnohem víc, tak to až tak neřeším 😉 A že zrovna já bych měla ☹

gabikri
4. lis 2009

akynt : dík...je to zatím asi těch 5 kg..tak doufám že to nepůjde nahoru ☹ Tedy chci aby to šlo nahoru, ale ne bez mimi 🙂

saralinda
autor
4. lis 2009

Gabikri, já nepřibrala po hormonech poprvé nic, podruhé max kilo. Teď mám ale taky žravou, ale myslím, že si tělo dělá zásoby na zimu a to i bez hormonů 😀

larri
4. lis 2009

Holky,vim,ze bych to nemela,ale psala mi Jasminka.
Je ji trapne,protoze zacala vcera spinit a krvacet malinko.Boji se,ze vam tady dala nadeji a ted tohle.

Prosim vas,kdo mel tkove problemy pri IVF povzbudte ji,ze trapne to neni a hlavne pokud nepujde na krev,neni nic jiste.
Urcite si pamatujete,kdyz jsem byla na houpacce ja.
Tady jsme od toho Jasminko,aby jsme se drzely a trapne to neni. 😉

Jsem v praci,nemuzu moc psat,tak zatim pa.

gabikri
4. lis 2009

saralinda: no já myslím, že tomu nebudou na vině tak ty hormony, jako ta žravost 😀 Dělat si k večeři míchaná vajíčka na slanině a sežrat ( to se jinak říct nedá) k tomu dvě housky z bílého pečiva, to se pak není co divit 😀 😀
Ale když bude mít někdo blbé řeči mám to na co svést..hi hi 😀 😀
Musím se urychleně přešaltovat na zdravou stravu, jinak ze mě bude kredenc 😒

fr.vladka
4. lis 2009

Saralinda: No kafe nepiji, také málo kořením a čokoládu si dám ale opravdu občas.. Jinak používám lactacid na intimní partie a stejně je to prd platné... Akorád mam strach aby se nepoškodilo embrio kdyby mě to třeba chytlo po transferu. Ach jo my baby máme furt nějáké problémy... 😕 😉 Díky za odpověď.

saralinda
autor
4. lis 2009

Jasmínko, nic není trapné. Moc na tebe myslím a skoč si k Dr (nebo k Apoli?). Ať ti naberou krev a víš, zda je to opravdu ta potvora MS nebo je to špinění při zahnizďování. Vím, že určitě Len, když měla po svém 1. IVF, při kterém otěhotněla taky minimálně špinila. Už to tu psalo více holek, asi je to docela běžné, ale určitě je dobré to řešit s doktory. Holka naše, přeji ti moooc štěstí.

fr.vladka
4. lis 2009

Jaké je rozmezí dnů po zkončení píchání injekcí a odběrem vajíček?? Píchala jsem sedm injekcí Menopur ale jelikož mi na ultrazvuku paní dolktorka řekla že mám vajíčka ještě malá ( cca 8mm ) nandala mi ještě tři. Když mi teď řekne že je vše O.K. tak na který den vychází punkce dnes jsem 17 den ciklu... Vím že mám složité dotazy ale něják mi to nikdo nevysvětlil.... 😒 Děkuji...

martinka.a.honzik
4. lis 2009

Jasminko: moc na tebe myslím a držím všechny palečky....drž se. Bohužel, v tomhle já neporadim, já nešpnila, ale taky vim, že hodně holek špiní, někdy i slabě krvácí a přesto jsou těhu. Vdyť někdo třeba i 3 měsíce menstuuje a vůbec netuší, že je těhu. Tak tfuj tfuj tfuj a hlavně to nevzdávej. A teda nic co se děje nebo neděje neni trapný. Vždyť od toho tu ta diskuze je, aby jsme se podrželi, za každých okolností. 😉

martinka.a.honzik
4. lis 2009

haaribo: tobě držím moc moc palečky. Ano na mě je vidět, že i na 1.IVF se může zadařit, ale věř, že jsem to taky neměla zrovna jednohuchý a ani mít nedudu, bohužel celý život (to jsem tu ale nerozebírala, můj hodně zkrácený příběh najdeš zde: https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...). Taky jsem hodně depkařila a propadala beznaději, ale věř, že za to co mi teď sedí na klíně opravdu stojí zato zatnout zuby a bojovat a pokud tě někdo vyhodí dveřma, tak se hrdě se vztyčenou hlavou vrátit oknem 😉 a nedat se. Moc moc ti držím palce, aby brzy bylo líp.

aknyt
4. lis 2009

Jasminko, držím palečky 🙂 Zašpinění i zakrvácení být může (píšou to i v papíru po transferu), dokud se to nerozjede na normální mrchu, tak ta šance je. Nitenka krvácela hodně i po potvrzení těhotenství a Fanda je na světě. Jestli se to nerozjede, tak skoč na krev ať víš, na čem jsi. Moc na tebe myslím.

aknyt
4. lis 2009

vladko,
když dopícháš injekce, tak další den následuje injekce Pregnylu (na dozrání vajíček, dává se večer, to ti vše řeknou), další den máš bez léků a následující den je punkce. Takže když bys měla poslední injekci Menopuru v pondělí (např.), tak v úterý se dává Pregnyl a ve čtvrtek je OPU. 10 dní stimulace je celkem normálka. u tebe to cca vychází na 20 DC poslední injekce, 21 DC Pregnyl a 23 DC OPU.

fr.vladka
4. lis 2009

aknyt: To znamená, že já si dnes píchnu poslední injekci, zítra mám UTZ tam mi daj Prehnyl který si večer píchnu a dva dny klid, takže cca v pondělí by jsme meli jít na punkci, říkám to dobře?? Díky za odpověď.. 😉

aknyt
4. lis 2009

Když si dneska píchneš poslední injekci, tak zítra dostaneš Pregnyl a pak máš jeden den klid a další den na punkci. Tj ve čtvrtek Pregnyl a v sobotu punkce.

aknyt
4. lis 2009

Já to pochopila původně tak, že dnes ti přidali další 3 dávky. Jestli jsi dnes 17 DC a máš dnes poslední injekci, tak 18 DC bude Pregnyl a 20 DC punkce.

fr.vladka
4. lis 2009

Přesně tak!!! Díky moc, aspoň vim že se mam na to psychicky připravit. 😀 😀

fr.vladka
4. lis 2009

Po kolika dnech u Apolináře dělají embriotransfer?? 😕

aknyt
4. lis 2009

Vladko, to je iindividuální - dle počtu a stavu embryí. Někdy je transfer po 48 hodinách od punkce, jindy za 4-5 dní.

martinka.a.honzik
4. lis 2009

fr.vladka: mě například dělali ET až ten 5 den, protože jsem měla hyperstimulák a bylo mi dost zle (měla jsem 15 vajíček), takže by to ten druhý den nešlo. Takže opravdu záleží na různých věcech, ale co vim, tak pokud je vše Ok, tak za ty 2 dny, přesně jak píše Aknyt.

aknyt
4. lis 2009

Ještě trochu to upřesním - 2. den se dávají, pokud není moc vajíček a nebo by bylo riziko, že by v laborce nepřečkala (ale v těle by mohla). Jinak se plánuje transfer dle stavu embryjek, když je velká šance, že vydrží delší kultivaci, tak je nechávají déle. To platí jen když není hyperstimulák, pak se dělá kultivace delší a nebo se embryjka zmrazí a k transferu vůbec nedojde v tom samém cyklu a dělají se pak KETy.

collette
4. lis 2009

Ahoj děvčata!

Jasminko, moc držím pěstičky a přeji, ať se mimi drží stejně 🙂 A drž ta vrátka hodně dokořán, ať se skrz ně dostanou všechny Apolenky!!!

U nás nic nového, chytla jsem virózu. Fait mi řekl, že v této fázi už klidně můžu Stoptusin, tak jsem ráda, protože jinak to vypadalo, že malého vykašlu ☹

V pondělí byla poradna s monitorem, vše ok.

Mějte se!