CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

len
28. lis 2009

Aknyt, jo, přesně touto cestou jsem taky uvažovala 😒 Prostě bych ráda buď ať jsou oba naprosto vzorní nebo ať to rovnou vzdaj a netrápěj mě. Ale na zcela zdravý pár, který výborně reaguje na léčbu, je to docela slabota - ze třech IVF cyklů nikdy víc než 2 embrya k zavedení 😒 Embryoložka (tuhle neznám a nějak jsme si teda nesedly, bohužel asi nabyla dojmu, že na ni útočím, což nebyla pravda, já jen chtěla diskutovat - nikoli o triploidech, ale o možnostech a šancích) pronesla názor, že je to proto, že má manžel příliš DOBREJ spermiogram 😠 Doslova - podívejte, norma je 20 milionů a on má ZASE přes 100! 😀 Se nemám divit, že takhle nadmíru šikovný spermie pronikaj do vajíček víc než po jedný 😝

aknyt
28. lis 2009

Len, tak to je teda síla, to zdůvodnění... to by každej chlap se slušným spermiem měl tedy vytvářet triploidy...
My měli sice vajíček docela dost, ale z 5 IVF nám 3x zbylo jen na transfer. Ale ten krátkej protokol fakt není pro tebe. Nějak nechápu, proč ti ho měnili.

len
28. lis 2009

No, čekla, že třeba vajíčka dostanou rozum a nebudou triploidi...
Jsem si říkala, že na zvýšení plodnosti asi chlapovi předepíšu těsný džíny a zákaz vitamínů 😀

Ale koukám, že tobě čárka sílí, tak to je fajn 🙂

len
28. lis 2009

Jinak mám dotaz, co se týče cyklu pro samoplátce, protože tomu se asi nakonec nevyhneme (minimálně bychom rádi víc dětí 😀 ). Je mi jasné, že pojišťovna hradí 3 pokusy a 4, pokud v jednom či více nedojde k transferu. Ale pokud během třech cyklů dojde ke třem transferům, mám šanci dostat nějaký příspěvek ještě v tom čtvrtém (třeba na léky)? Nebo nula nula nic? A co vše se platí - chápu 22 500 za celý cyklus, ale co v tom je - třeba i narkóza nebo ta se platí zvlášť (pojišťovně ji zvlášť účtují)? A léky - platím si jen stimulační + zastavovací nebo i takové ty levné, co pojišťovna předepisuje jak na běžícím páse každé druhé, co se snaží - např. Pregnyl a Utrogestan?

aknyt
28. lis 2009

Ve čtvrtém bys mohla dostat příspěvek na léky, pokud dojde u 3 cyklů předtím k ET. Ale záleží na pojišťovně. Léky si platíš snad jen ty stimulační, to si nepamatuju. Mám dojem, že Utrouš a Pregnyl byl na pojišťovnu. Jinak v tom cyklu za 22500 je vše - kontroly, OPU, ET. Jen ICSI je zvlášť.
Neboj, vy to zmáknete dvojčátky a nebude potřeba samoplátcovské 😉

Čárka do rána zesílila, ale v noci jsem špinila, tak uvidím, co zítra. V krvi ještě bude málo, takže by to klesalo na testu znatelně, kdyby se něco pos..

len
28. lis 2009

Díky za info 🙂
Ach jo, já si po tom středečním fiasku vsugerovala, že sice málo folikulů, ale zato budou všechny plný těch nejkvalitnějších vajec 😒 Jinak nás všecka tři IVF hrazená stála každé 4000 - u prvních dvou doplatek za Pregnyl, u třetího totéž za ICSI. Mají to pojmenované - doplatek za ICSI obzvláště malého počtu folikulů 😀 A pak nějakej debil odsuzuje IVF, protože se při něm likvidují přebytečná embrya 😝 Hahaha, co to je, přebytečné embryo, to bych taky někdy ráda měla 😖
Jo, OPU dělal Vokroj, ptal se nás, jestli chceme zavádět dvě i při riziku dvojčátek 😀 To mě teda rozesmálo - riziko dvojčátek 😉 Ale přeci si, když už by se stal takový zázrak a měla bych 2 embrya, blbec nekazila šanci tím, že bych zavedla jedno a za poplatek zamrazila druhé, abych ho za další poplatek při neúspěchu rozmražovala 😉

aknyt
28. lis 2009

Len, v tom ti úplně rozumím - a proto mě mrzelo (i když je to samozřejmě jejich právo), jak Modroocka prohlásila, že těch 8 mražáčků nechá zlikvidovat...
U obzvlášť malého počtu je to ICSi dost drahé ☹ A riziko dvojčátek? Já vím, že u nich je to "riziko" a "komplikace"... dokonce jsem někde četla, že to nepovažují za úspěch. No a co bychom my za to riziko daly 😉 Ne každý uvažuje tak, že by to dal po jednom.

len
28. lis 2009

Víš co, já bych radši jedno než dvě. Ale zase kdyby byla dvě a udržela se, skákala bych radostí do stropu (obrazně, jinak bych asi ležela jak kohoutek v komoře s nožkama nahoře 😀 ). Prostě ano, akceptuji, že je to riziko, ale pořád je pro mně mnohem přijatelnější než to, že se nechytí nic. A bohužel statistika je neúprosná - je 5x větší šance, že ze dvou embryí neotěhotním, než že budu mít dvojčata 😒 A taky je po předchozích zkušenostech (zavedena 4, chytilo se jedno) vidět, že ta dvojčata by byla ohromná náhoda 🙂
Jako u Tuli, ta taky první dvě IVF nic 😀

klarka.k
28. lis 2009

Aknyt, moc gratuluji, ale nechci nic zakřiknout. Myslím na tebe...tfuj, tfuj, tfuj...teď už to musí dopadnout!!! Jinak já jsem špinila a trochu krvácela asi 4 nebo 5 dní. Zatím se držím, jsem v polovině 11tt, Vše vypadá dobře. U Apolináře se se mnou rozloučili už asi před měsícem. Ještě jednou držím palce. Doufám, že jsem nikoho nenaštvala, že jsem vstoupila do diskuze. Budu dál sledovat, jak se ti daří. Pa

aknyt
28. lis 2009

Klarko, díky, ty se také drž 😉

aknyt
28. lis 2009

A máš moc hezké obrázky 🙂

klarka.k
28. lis 2009

Díky. Taky budeš mít hezké obrázky, věřím tomu!!! 😉

saralinda
autor
28. lis 2009

Len, je mit o líto. Myslím na tebe a na tvoje dvojčátka. Holka drž se!

gabikri
28. lis 2009

len : hlavu vzhůru...vzpomínáš..stačí jedno vajíčko 😉 😉 😉 😉

len
29. lis 2009

Ahoj ahoj...
Právě jsem volala do laborky, z těch dvou se ICSI oplodnilo jenom jedno (bez ICSI vždycky všechna), druhé má zatím dvě prvojádra (aspoň něco), ale pro jistotu si mám zítra ráno ještě zavolat, jestli na ten transfer mám vůbec jezdit, že je dost dobře možný, že to nepřežije ani ten poslední.

martinka.a.honzik
29. lis 2009

Ahojky Apolenky,

Len, moc jsem na tebe myslela. Ale teď nevím jestli jsou to tedy dobré zprávy nebo ne. Jestli je lepší, aby to jedno vydrželo a riskl se ET, i když nebude třeba valné kvality. Potom už ale nebudeš mít žádný hrazený pokus pojišťovnou. No a nebo pokud by opravdu nebylo embryjko tak kvalitní, tak aby to vzdalo a ty si měla ještě šanci na 1 hrazený pokus, který by mohl být úspěšnější, jako ty první 2. Doufám, že jsem to nenapsala nějak špatně. Každopádně je to myšlený v dobrým a moc ti držím palce.

len
29. lis 2009

Marti, to je těžký, ono se ten druhý den zase tak dobře nepozná, jak to vypadá - prostě buď se dělí nebo ne. Na druhou stranu PK je blbost, protože embryu je nejlíp v děloze a v misce bychom ho třeba úplně zbytečně zahubili. Je to hrozný, včera jsem si říkala, že buď ať se oplodní obě nebo žádné, ale s tím jedním ztrácím naději... Já vím, že třeba tobě to s jedním zrovna vyšlo, ale já jednak vím, že pravděpodobnost otěhotnění u mě není zdaleka taková jak u tebe 😀 (to ukázaly minulé pokusy) a druhak nade mnou pořád visí ten strašák, že když to teď neklapne, můžu si nachystat 50 000 😖

martinka.a.honzik
29. lis 2009

No právě. U mě vlastně byl problém jen a jen v těch mých vejcovodech, tak možná proto jsme měli takovou kliku (tedy, doufám, že mimís je tam kde má být a bude v pohodě). Ach jo, mě je to tak líto. Víš, ty už si hodně dlouho moje rádkyně a ani o tom nevíš. Vlastně díky tobě jsem začala měřit BT, atd atd. A od začátku ti hrozně fandim. No prostě to s vámi holky ze všema hrozně prožívám. ☹

len
29. lis 2009

Marti, děkuju moc 😔
Já mám ohromnou radost, že v tomhle týdnu to tu vyšlo hned třem holkám. Včera jsem ležela při OPU s holkou, co byla na druhém pokusu (první dopadl potratem) a říkala, že už k Apoli nemá vůbec důvěru, že nezná nikoho, komu by to tam vyšlo. Přišlo mi to nespravedlivé (obzvlášť, když poprvé vlastně otěhotněla), i když teda poprvé měla ve 14 folikulech jen 2 vajíčka a tentokrát (taktéž po změně stimulace jak já) měla folikuly jen 3 - opět 2 vejce.
Vokroj se teda s náma zrovna včera moc nenadřel 😀 Obrazně teda, tvářil se zkroušeně, když jsem byla taková přepadlá, že jen 2 kousky, že jako on dělal, co mohl, odsál všecko, co našel, i to, u čeho předem věděl, že to nemá cenu... Ale já mu nic nevyčítala, jen jsem z toho byla moc smutná ☹ Já z toho opravdu nikoho neviním, prostě jsme to zkusili a nedopadlo to, příště už budeme chytřejší.

martinka.a.honzik
29. lis 2009

Třeba to přeci jen ještě dobře dopadne a ten jeden bude nakonec takový bojovník, že se budeme divit. 😉
Ale tu holčinu trochu nechápu, vždyť přeci otěhotněla a za potrat přeci u Apolináře nemůžou. Já jsem taky moc ráda, že jsme zatím otěhotněly už 3. Hlavně Aknyt moc moc držím palce, ta už by si to taky sakra moc zasloužila. Všem ostatním samozřejmě taky, to je jasný.
Len, moc na tebe myslím a moc držím palce, aby to nakonec dopadlo dobře.
No jdu poklidit a budeme dělat vánoční výzdobu, teda jestli budu schopná, návalama je mi dost špatně 😝

larri
29. lis 2009

Len,nevim co k tomu rict....

Snad jen,nevzdavat se a pokud se nezadari ted,tak bojovat dal.

To se mame mne muze cekat pristi tyden,ale dokud to jde,musim verit. ☹ 😉

len
29. lis 2009

Larri, Marti, děkuju 🙂
Ani nevím, jestli je horší mít ze dvou vajec jedno embryo nebo jak Larri z takového množství jenom dvě, obojí je prostě šok, člověk doufá, věří, dělá maximum...

larri
29. lis 2009

Co jsem to tam napsala za blbost?

To same mne muze cekat pristi tyden.....

Ja bych snad jenom jedno,ale poradne.
Kdyz jsem minule slysela,ze mam 12 a v den ET 4,nakonec pri prichodu mi rekla jenom jedno,tak jsem byla v soku.
Kdyz mi rekla dr.,ze je jeste jedno ,ale slabe,tak jsem ho nechtela znicit.A bylo ve mne.le porad jsem uvazovala na te koze,kde je zbytek..... ☹

Konci mi obed,tak pa.
Zitra dalsi injekce,jdu si pro predoperacni papiry a odpo na utz.

martinka.a.honzik
29. lis 2009

larry: tak držím moc palečky, ať je utz krásný.
Já uvažuji o tom, že bych si v týdnu zašla přeci jen na krev, nabízeli mi to i u Apoli, no uvidim.

saralinda
autor
29. lis 2009

Len, moc ti přeju, aby to emryjko, pokud je to to pravé těhulkovské, vydrželo a šlo k tobě do bříška. A pokud je to nějaký lenoch, který se setjně nemíní vyvíjet, tak ať to vzdá ještě dneska a ty máš jasno.

Aknyt, ta čárečka je dneska trochu silnější. Tak ať stále sílí.

Larri, je to tak jak píšeš - musíme bojovat a věřit i když pak ty pády dost bolí ☹

Klarko, tobě tam pěkně naskakují ty týdny. To je moc dobře.

len
29. lis 2009

Sar, vidím to stejně - všechno nebo nic 😉
I když včera večer jsem si říkala - ať se koukají oplodnit obě nebo žádné, nic mezi neberu 😀 Momentálně mi nejhorší připadá varianta zavést a pak nic z toho. Ale jak říká můj muž - skutečnost vůbec nezávisí na tom, čemu já věřím a co bych si přála radši 😉

saralinda
autor
29. lis 2009

Máš moudrého muže. Bude to tak, jak to má být a my s tím nic nenaděláme. ☹

len
29. lis 2009

Ne, mám muže ještě většího cynika a pragmatika než jsem já, ale i když to zní hrozně, má pravdu 😉 Tak jestli mi to klapne, zapamatujte si jeho slova 😀

wrtulka
29. lis 2009

Ahojky Len...
jen jsem ti chtěla napsat že ti mooc držím pěsti aby ten transfer byl a dobře to dopadlo!!!!!!

len
29. lis 2009

Wrtul, díky, ty máš taky zkušenosti, co? 😔
Jsem teď někde koukala, že sis nechala zavést tři, no tak přeju, ať se jedno, maximálně dvě chytnou 😉