CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

dada074
1. pro 2009

A když dojde nic se neděje,ju?Také už by ti ta dávka měla končit,viď marti?

martinka.a.honzik
1. pro 2009

Jo jo, snad už zítra. Když dojde nevadí, mělo by to stačit, pak už neni potřeba.

Jinak dneší testování dopadlo výborně, druhá čárka je krásně silná (viz. album) a tak jsem volala k Apolináři a na sestře bylo slyšet, jakou má ze mě radost a objednala mě na 10.12. (přesně na Verunčiny 2. narozeniny) na 9:15 k Řežábkovi (druhá na výběr byla Jarošová). 😅

saralinda
autor
1. pro 2009

Martinko, čárka je opravdu nádherná.

len
1. pro 2009

Dado, normálně dober, mělo by to stačit, tělo si u zdravého těhotenství produkuje progesteronu dost 🙂 Kdybys z toho byla hodně nervózní, řekni si dr. a předepíše ti další dávky, ale zastávají názor, že je to zbytečné 😉

Wh, díky, možná se jedná o metodu PGD? Embryu odeberou buňku, zkouknou, jestli je vše OK a když jo, zase ji vrátí. Bohužel tohle není žádná léčba (genová manipulace s embryii je pochopitelně zakázaná), ale jen ujištění, že embrya, co vkládají, nemají danou genetickou vadu. Ta, co ji mají, stejně zlikvidují a nezavedou... Takže u mě je to zbytečné ze třech důvodů - za prvé mou "poruchu" pozná embryolog už pod mikroskopem a když je něco špatně, embryo rovnou nezavede. Za druhé - neví se, čím je to způsobeno, tudíž se ani neví, jak tomu zabránit. A za třetí - limit je v celkovém počtu získaných embryí. Získají jich hodně, špatná vyřadí, dobrá zavedou nebo zamrazí. Když je jich ale málo a všecka špatná, nikdo už to "neopraví" 😒

dada074
1. pro 2009

Děkuji moc za rady,
Len má pravdu byla jsem nervózní z toho,že dobírám.
já vím,že organismus by si měl od OPU vytvářet progesteron sám jen jsem si chtěla být jistá,ještě,že tu jste!!

Martinko čárka je nádherná. 😉

aknyt
1. pro 2009

Ahojky,
Marti, čárka je super 🙂

Len, Larri, opravdu mám pocit, že chodím k jiné Jarošové... nikdy se mi nestalo, že by neodpověděla na pozdrav, že by se mě ptala, jestli jsem byla těhotná (to se mě ptala Koryntová a Jirsová), že by mi neřekla, na co jsem se ptala... a její odhady folíků seděly.

Jinak jsem dnes ráno skočila na krev, odpo bych měla mít výsledek. Do CARu jsem se objednala na 11.12. právě k Jarošový, tak snad tam skutečně dojdu.

collette
1. pro 2009

Ahoj děvčátka,

tak vás všechny zdravím, ale nemám čas dočítat.

Bohužel se nám dva dny po porodu objevila dost zásadní komplikace (naštěstí u mně, malý je jako řípa, ťuk ťuk ťuk), takže nás pustili až včera. A nejde nám kojení. Pět dní jsem kojit nesměla a teď začínáme od znova ☹

Až se na to budu cítit, povyprávím. Mám před sebou ješte tak tři měsíce řešení ☹ Ale vyhlídky jsou dobré.

Jo, a na šestinedělí se o mně staral herecká kvalita Vokroj 😵 Může některá z vás říct, že ho měla ve sprše? 😀 😀 😀 Já jo, ale jen proto, aby zkontroloval výsledek operace 😅

Mějte se krásně a já se zase ozvu!

collette
1. pro 2009

Jo, a fotečky vyvěsím hned, jak budou ke zveřejnění. Moc jich nemáme, protože u porodu na focení čas nebyl a pak jsem k svátku dostala zákaz návštěv kvůli chřipkám a já se fotím nerada a tím pádem sama nefotím, takže máme až ze včerejška a něco málo v mobilu...

larri
1. pro 2009

COLLETTE moc gratuluji a trochu si mne znejistila,kdyz si napsala,ze se ti objevila zasadni komplikace.

Preji,aby jste to zvladli dobre a ty si se z maleho jen tesila. 😉

martinka.a.honzik
1. pro 2009

sar, dada, aknyt: díky na pochvalu čárky 😀

aknyt: držím palce na výsledky krve, ať jsou hodnoty dostatečně vysoké. Ty jsi si jí nechala nabrat jako samoplátce?

collette: držím moc palce aby si byla brzy v naprostém pořádku a bez následků a taky aby byl malý moc šikovný a krásně jste se rozkojili.

aknyt
1. pro 2009

Collette,
tak se oba držte, určitě vše zvládnete na 1* 🙂 A budem se těšit na ty fotečky, až se na ně budeš cítit.

Marti, já si ji nechala nabrat ve "spřízněné" laborce, takže na pojišťovnu. Ona ta hodnota bude, vzhledem k "DPO" ještě nízká, ale hlavně aby byla a ve čtvrtek půjdu ještě jednou, abych zjistila, jestli správně roste.

martinka.a.honzik
1. pro 2009

Aknyt: tak to se máš 🙂 . Já zkusím zavolat obvoďákovi jestli by to nešlo nějak přez něj a nebo pak zavolam mojí gyndařce, jenže dneska tam neni a zítra ná těhu poradnu a to neberou telefony, takže mě to taky čeká možná až ve čtvrtek, tedy pokud to nevyjde u toho obvoďáka. To budu 14. a 15. po ET, tak už by tam snad nějaké slušné hodnoty být mohli.

w_h
1. pro 2009

len:
prave ze si myslim, ze to neni PGD, ale opravdu nejaka manipulace, delali ji to v USA, prece kazdymu kazdou PGD nedelaji tam. bohuzel na ni nemam kontakt, jinak bych ti ho poslala
ale bylo mi receno, ze odstranili nejakej vadnej gen, protoze s nim by proste mimi nedonosila, opakovane potracela
proste mi to nedalo, ti to nenapsat, prece se vam to taky musi povest
ale mam kamose v jednom caru, zkusim se na to zeptat

len
1. pro 2009

Wh, jde jenom o to vědět, kterej gen to způsobuje 😒 Ono se totiž doteď spekuluje o tom, jestli je to vůbec geneticky podmíněný, oficiálně totiž něco jako "sklon k polyploidním embryím" neexistuje, i zahraniční stránky udávají, že polyploidní embryo je náhoda a když jich je víc, je to chyba spermií a dá se obejít ICSI 😒 Natož aby věděli, kde přesně je to v DNA zakósovaný... A jsem si jistá, že u nás prostě genetická manipulace s embryi není možná, je to teda spíš etickej problém, ale jsem za to docela ráda 😔
Ale díky 🙂

w_h
1. pro 2009

len:
me to prave taky prislo divny, ze to uz je velkej zasah, ze uz si hrajou skoro na boha,k kdyz jim to proste neni dany..nevim
treba by sla vyndat cela ta jedna sada co je tam navic
no nekdy pristi tyden se zkusim zepttat toho kamose
no, kazdopadne se drz, ja myslim, ze jednou ti to vyjit musi, jen je blby, ze je to pocetne omezeny, hmm

len
1. pro 2009

No, celou sadu chromozomů určitě neodstraněj (nehledě na to - která je tam navíc? 😀 ), to si nejsem jistá, jestli medicína někdy dospěje až takhle daleko...

saralinda
autor
1. pro 2009

Collette, přeju ti moc moc zdravíčka ať jsi brzy v pohodě a plna síly. A malý ať je taky zdravoučký.

martinka.a.honzik
1. pro 2009

Tak já mám s krví smolíka ☹ . Na gyndě mi sestra řekla, že se provádí jen v případě, že bych chtěla přerušení 😖 . Jinak to zdravotnictví zbytečně stojí šíííílený prachy.

aknyt
1. pro 2009

Marti, jako samoplátce to na Kulaťáku stojí cca 200 Kč, tak to mi tak strašné nepřijde... a nebo počkat na UZ. A co ten obvoďák? Ten by ti to nenabral?

martinka.a.honzik
1. pro 2009

Zkusím ještě toho obvoďáka, je tam dneska až odpo. U nás nevim kolik to stojí. Kdyžtak si obejdu laboratoře, kolik to stojí a nebo se na to vyprdnu a počkám do 10. Jsem si teď vzpoměla, že jedna naše sousedka v laborce dělá, ale je mi blbý se jí na to zeptat, jestli by to nešlo přes ní.

aknyt
1. pro 2009

A navíc, Marti, jedna hodnota je celkem k ničemu... z toho poznáš jen to, co z moči, jestli jsi těhotná a nebo ne. Ze dvou už se dá usoudit, jestli je to OK, podle toho, jaký je nárůst.

martinka.a.honzik
1. pro 2009

Aha, no já myslela, že když bude HCG vysoké, tak se z toho soudí, že je to taky ok, kdyby bylo nízké, tak by to zase ta Ok nebylo ne? No uvidim, možná to nebudu lámat přes koleno a vybodnu se na to. Při Verče jsem na krvi taky nebyla.

w_h
1. pro 2009

len: urcite dospeje, taky nevim, jestli je to dobre, ale urcite si budou moct rodice sestavit miminko podle svych predstav jako ze stavebnice
kdyz neco zjistim, dam ti sem vedet
jinak se drz, urcite to priste klapne

len
1. pro 2009

Díky 🙂
Jinak si myslím, že i dnes je daleko víc omezení etických, i když už něco medicína umí. Jsem za to ráda. Třeba PGD z důvodu výběru pohlaví dítěte (jen proto, že mám doma dva kluky a strašně toužím po holčičce) už doktoři zvládnou, ale naštěstí nesmí.

Marti, to je fakt něco, pojišťovna zaplatí desítky tisíc bez mrknutí oka, abys to dítě mohla mít, ale dvě stovky za krev nedá 😒 Na druhou stranu mě krev nikdy nebrali, týden od // mě objednali na ultrazvuk, kde viděli gestační a žloutkový váček. A když už je tam tohle, je zcela jedno, jaká je hladina hCG, ultrazvuk je spolehlivější...

martinka.a.honzik
1. pro 2009

Len: mě tim právě taky dostala. My měli minule už i srdíčko, ale to jsem myslím , šla na utz dýl, než teď, tak uvidim co tam toho 10tého vykoukaj. Právě jsem se rozhodla, že na krev prdim. Nerada bych, aby mi skrachovala pojišťovna, když mi tentokrát přispěla alespoň na ten Utroš 😀, jinak nic.

len
1. pro 2009

Jo, dotaz - nechce někdo Utrogestan? Mám tu na něj recept do lékárny, ale teď ho nepotřebuju, tak za doplatek v lékárně přenechám...

aknyt
1. pro 2009

Len, Dada ho shání na jiné diskuzi, tak třeba se ti ozve. A nebo jí zkus hodit IP. Já tentokrát jedu v Crinonu a mám ho zatím dost. Pokud se těhotenství potvrdí, tak mi napíšou další, měla bych ho mít až do 12 tt.

larri
1. pro 2009

Aknyt a Martinka,preji,aby bylo hcg vysoke a vam se potvrdilo tehotenstvi.
Aknyt,hlavne,aby to bylo na celych 9 mesicu a nezazila jsi dalsi trapeni.Takze tfuj,tfuj vsem zacinajicim tehulkam.

Martinko u nas stoji odber 190.- Minule jsem platila asi o 70.- vice,ale ted jsem si vsimla,ze maji nove ceny.Takze to bude asi vsude okolo 200.-

Len,tobe nevim co poprat,protoze tohle si nezaslouzis.U tebe jsem byla presvedcena,ze po tech laznich budes psychicky poho a pujde to hladce.Ale s tim tvym problemem ti neumime pomoc. ☹

aknyt
1. pro 2009

Ahojky,
tak jsem doma a mám výsledek krve - je tam 157 jednotek hCG (11. den po KETu). Tak už to mám "lékařsky" potvrzené 🙂

len
1. pro 2009

No paráda! 😎