CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

novotnacci
18. led 2010

Holky, měla jste některá špatnou zkušenost s někým z doktorů u Apolináře? Já zatím ne, ale jen tak mě zajímají Vaše názory.... A jak jste prožívaly své první IUI? Jsem hrozně natěšená, ale moc tomu nevěřím - asi abych nebyla tak zklamaná.... 🙂

chiguita
18. led 2010

Děkuji a přeji hezký večer.
Nejraději jsem měla Máriu Žamberovskou a dr.Jiršovou ta těd čekala miminko.
Pa.

len
18. led 2010

Teda, hned dvě nové tváře, vítejte 😀

Novotnacci, zkus se akorát vyhnout Faitovi, ale ten tam stejně moc nebývá. Jinak Jaržembovská ani Jirsová už taky ne. A z ostatních je to asi o osobním vkusu, já nejradši Řežábka, spousta holek nedá dopustit na Jarošovou, Vokroj je taky moc fajn, Koryntová toho sice moc nenamluví, ale jinak OK, teď jsem byla u Bláhový... Zkus kouknout do alba Aknyt, ta tam své osobní poznatky hezky shrnula 🙂

larri
18. led 2010

Ahoj holky,
jen jsem chtěla napsat,že se budu objednávat ne k léčiteli,ale na akupunkturu.Dostala jsem kontakt na paní doktorku,která má s našim problémem zkušenost.Vyzkoušela si to sama na sobě.

Ale nevím,jak pochodím,tak jsem zvědavá.Potřebuji vzpamatovat taky psychicky ☹ ☹ .
Je to tady v Praze,takže žádný problém.
Pa a mějte se hezky.

cell
18. led 2010

len: ona už tam Jaržembovská není?? To by mi bylo líto, byla hrozně fajn (zkušenost mám i s Koryntovou, která - po neblahých zkušenostech z Pronatalu - dala jako první rozumný názor a já jsem jí doteď vděčná za uklidnění, pak jsem byla u takové mladé na mikádo hnědovlasé, ta byla taky moc prima, ale jméno bohužel nevím)

len
18. led 2010

Cell, jako párkrát jsem ji tam zahlídla, ale když jsem se k ní chtěla objednat, sestra mi řekla, že už tam "vlastně" není 😒 Ta hnědovlasá na mikádo mohla být Bláhová 🙂

Larri, já byla na akupunktuře několikrát kolem druhýho transferu, jako zajímavý, ale nic to se mnou nedělalo, jsem fakt hrozná 😀

cell
18. led 2010

len: já jsem u J. byla ještě na začátku prosince a říkala, že se k ní mám objednat na utz, až otěhotním - no byla zlatá

len
18. led 2010

Vidíš, mě k ní sestra nechtěla objednat koncem prosince, a to jsem ji tam na chodbě potkala... Taky ji mám ráda, měla jsem ji na první OPU i ET i první těhuultrazvuk 🙂 Bohužel mi teda potom diagnostikovala i MA 😒

larri
19. led 2010

Len,tam kam chci jít na akupunktruru,jde hlavně o čínskou medicínu,bylinky atd.Jelikož měla doktorka stejný problém,čekám od ní trochu víc.

len
19. led 2010

Já to měla na psychosomaklinice, kde se tvářili, že s tím mají výsledky. Tak snad ti to pomůže, to akorát ze mě vyrostl děsnej skeptik 😉

novotnacci
19. led 2010

Ahoj holky, díky za odpovědi, včera jsem se už nepřihlašovala....Jarošovou jsem měla tu čest potkat už několikrát, taky mi vyhovuje.... Faita jsem nikdy neviděla, tak asi uf 😅

Holky, bolí to zavedení katetru při IUI? V pátek na to jdeme poprvé. V břiše čekají tři mušketýři, tak jsem zvědavá, jestli se Atos, Portos nebo Dartaňan uchytí....mooooc bych si to přála..... Ale po tom co jsem četla jaká je úspěšnost při IUI tomu moc nevěřím. Myslíte, že když stimuluji injekcemi, že jsou šance vyšší?

len
19. led 2010

No, nic extra příjemnýho to není, ale docela v pohodě, hlavně je to krátký 😉
Jinak ta šance je jak při přirozeným početí - cca 15 % na folikul. Tou stimulací zvýšíš šanci tak, že máš víc folikulů, ale každej z nich už je pak na tom stejně. Takže při třech folikulech máš šanci cca 35-40 %, to není marný 🙂

Jinak my taky měli tři folikuly, ale my už do IUI nejdeme, takže se vehementně snažíme doma sami 😀

novotnacci
19. led 2010

Len: Jééé, taky tři mušektýři? To je fajn.... 🙂 Já doufám, že budou bojovat jeden za všechny a všichni za jednoho!!!!

To je krásné procento, já myslela, že tak 5-15% 😒 Jsem každopádně smířená i s neúspěchem, abych pak tak tvrdě nenarazila a nebylo slzavý údolí.... A po IUI dostanu asi nějaké hormony, co jsem četla, že? A za 14 dní testík.... budu se bát si ho udělat 😠

Tak moc držím palečky, aby ti to vyšlo Len....

🙂

novotnacci
19. led 2010

Ještě bych se Vás chtěla zeptat, jak vám bylo po těch injekcích (jestli jste je také braly). Nevím, jestli je to po tom nebo se o mě pokouší nějaká střevní viróza, ale po večerech - hlavně včera mi bylo teda dost blivno.... 😝

len
19. led 2010

No, jestli jsi měla FSH, tak to mi taky dobře nedělalo, ale já měla na IVF podstatně větší dávky. Všecky svoje IUI jsem měla v přirozeným cyklu bez stimulace. A často pak dávají progesteron, většinou Utrogestan, i když já ho měla po IUI jen jednou a teda nedělal mi vůbec dobře, takže už jsem ho pak odmítala. Zvláštní, že když člověk začne vyšilovat, že to nechce, z doktorů pak postupně leze, že to vlastně vůbec není potřeba 😀 Ale jestli je budeš brát, tak bacha, klidně může odsunout MS, takže nedorazí, i kdybys těhotná nebyla...

novotnacci
19. led 2010

Mám FSH - Puregon, brala jsem clostilbegyt přes půl roku a nikdy se nám nezadařilo (bez IUI). Proto jsme přešli na FSH a IUI. Z těch injekcí je mi někdy fakt šoufl a to si celou dobu (11 den) píchám jen 75jednotek.... ale zase na druhou stranu mám prý krásně narostlou sliznici a tři folíky....takže co bych pro otěhotnění neudělala.
😎 Díky za info o tom utrogestanu - nebudu si tedy radši dělat naděje 🙂

len
19. led 2010

Já píchala 200 (taky Puregon) a regulérně jsem zvracela.

gabikri
19. led 2010

Dobré odpoledne všem 😉

Holky já dnes dostala MS, ale 21den..a ten minulý cyklus jsem měla 23 😕 Normálně jsem ho měla celý život krátký (25) ale teď po tom prvním IVF se mi to takhle začalo zkracovat. Asi to dělá to vysoké FSH 😖
Tak jsem teď volala do CARu, jestli mám začít stimulovat, když mám takhle krátký cyklus. Prý jo, prý si myslí, že ho už takhle krátký budu mít furt 😖 Tak to jsem zvědavá, jak to za tak krátkou dobu budou stíhat ?? 😕 😕 😕
A jestli vůbec bude co stimulovat 😒

len
19. led 2010

Gabi, já mám taky cykly 21-24 dní (ovu 10.-12.DC) a pro stimulaci to nebyla překážka. Začíná se 2.DC a pak to prostě jede, jak se tělu dodávají hormony... Tuším, že jsem stimulovala 7 nebo 8 dní, další den Pregnyl, pak OPU, tudíž "ovulace" mi vycházela na nějaký 11.DC, což je den, kdy ovuluju s těma svýma krátkýma cyklama normálně. Neboj 🙂

gabikri
19. led 2010

len : dík..to jsi mě uklidnila...tak teď to tedy pojede 😀 😀 😀 A to máš takhle krátký cyklus odjakživa? Já jsem si s cyklem 25dní vždy připadala jako exot 😒

len
19. led 2010

Jo, odjakživa... Kromě těch souhrnně asi tří let, co jsem brala HA, to jsem měla pochopitelně 28. Ale jinak 25 už je na mě superdlouhé 😒
Když jsem měla dlouhý protokol, tak to bylo o něčem jiném, protože to vlastně ty přirozené pochody těla naprosto stopnou, ale při krátkém je to normál, je prostě krátký 😀

gabikri
19. led 2010

len : koukám do kalendáře a co když OPU vyjde na víkend?

len
19. led 2010

Tak, v sobotu ho dělají bez problémů (to jsem byla naposledy). A ono to nikdy není tak jednoznačné na konkrétní den, stejně často váhají, jestli třeba za 4 nebo 5 dní, folikulů je víc a nejsou většinou stejně veliké, takže je otázka, jestli to brát podle těch menších (a větší nechat "přezrát") nebo těch větších (a menší budou nezralé). Takže kdyby to vycházelo na neděli, vzhledem ke stavu a počtu folikulů to naplánují tak, aby to byla buď sobota nebo pondělí. Podle toho se píchá Pregnyl 36 hodin před OPU, díky němu jsou vajíčka přesně tak zralá, jak by být měla 🙂

gabikri
19. led 2010

len : 😕 😕 😕 😕 valím oči, jaký máš přehled 😉

len
19. led 2010

Ne, jen tři IVF za sebou 😀
A pokaždý mi to samozřejmě vyšlo jak na potvoru v neděli 😉
Takže jsem byla 2x v pondělí, podruhé Ř teda dost váhal, měla jsem spoustu folikulů, ale hodně nerovnoměrných, takže dospěl k názoru, že radši dát těm malým šanci a ty velké to o den dýl zvládnou. A měl naprostou pravdu, protože v den odběru jich pak bylo zralých 80 % 🙂
No a potřetí mi vyšla ta sobota.

eustoma
19. led 2010

kocky jak vas tak citam, mate kratucke cykly. to ja mam 33-35 dni a nijak sa to neskracuje 😢.
a pride mi ze na ziadny s tych liekov co som brala nereagujem. clostylbegit, nemal ziaden ucinok. teraz beriem tamoxifen a jedine co am je jedne folikul kazdy cyklus. pregnyl neviem ci na neho nejak reagujem, to tazko povedat. brala som aj utrogestan a nebolo mi nic. ako casto popisuju, ze je po nom zle, tak u mna to bolo v pohode, teda asi ziadna reakcia. ach jo.

len ty toho mas pekne za sebou. ja dufam ze teraz lekarov presvedcim, nech skusia nejako viace stimulovat. netusim ako, to necham na nich. ale chcela by som asi aj IVF. no uvidime.

len
19. led 2010

Eustoma a bez tamoxifenu míváš ovulaci OK? Jestli jo, tak to neber, jestli ne, tak jeden folikul je super 😉
A jinak buď ráda, že ti po tom nic není, fakt nic moc, ty vedlejší účinky 😒
Jinak "víc stimulovat" by mohlo být už jenom FSH, ale to jsou injekce.

eustoma
19. led 2010

mala som aj bez tamoxifenu jeden folikul. clostylbegit, tak tam som nemala nic, ten mi len rozhadzal cyklus. a predtym neviem, pretoze mi nerobili ultrzuk iba krvne testy.
no ono este vo folikule moze byt houby. takze kto vie ci v tom jedneom aspon nieco mam.

a nejak vysia davka liekov sa nedava? beriem tabletu rano a vecer.

len
19. led 2010

No, myslím, že víc jak ty dvě nemají moc smysl, ale poptej se. Já beru jen jednu.
Ale důležitý opravdu je, ať je v tom folikulu něco rozumnýho, já mám sice tři, ale nikdo si nedělá moc nadějí, že v nich bude jediný rozumný vejce 😒

eustoma
19. led 2010

no ja idem az za 10 dni, k vokrojovi. to je este poriadna doba. no uvidime. urcite napisem, co mi bolo doporucene.