CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

lenickan
13. led 2009

Krásný den holky, tak mám novinky z včerejší návštěvy gyndr.
Z horm. profilu taktéž potvrzeno PCO, hladina LH vysoká 14,2, FSH 8,něco.
Takže blbé...
Ale alespon vím čím to je...
Vyfásla jsem clostil a dávkování 3.-7. den 1-0-1 - tak se budu modlit aby zabral... 9.-12. DC kontrola zda vaječníky ragují. Pokud enbudou reagovat tak je variantou antikoncepce na 3 měsíce a ihned po vysazení opět stimulace....

Lázně by mi napsala klidně hned, tak jsem jí brzdila, že nejdříve na podzim...

Jinak moje dr. se bojí, že na stimulaci injekční reagují vaječníky PCO opačně tzn. hyperstimulací a bojí se že při IUI by mohlo dojít k mnohočetnému těhu... (4, 5 apod.)

Tak mi nezbývá než se modlit, že i femigard mi maličko pomůže k tomu mojžíška a co víc může člověk dělat?
Už ani kávu nepiju🙂

len
13. led 2009

Leni, ona samozřejmě ta injekční stimulace nemůže být tak silná jako na IVF - dávají se zlomky těch dávek (proto je to tak levné). A při pěti folikulech spíš dostaneš přísný zákaz snažení než by ti nějaký sebevrah udělal IUI 🤐 Každopádně přeju, ať ten Clostil zabere 🙂

lenickan
13. led 2009

děkuji len, co si myslíš o té antikoncepci?
Ona trvdí, že je to způsob jak celou hormonální disharmonii utlumit a trvá cca 2-3 měsíce po vysazení HA než se tam takový problém opět vytvoří...???
Pokud by mělo dojít na IUI apod. jdu do caru...

len
13. led 2009

No, jsem naprostý laik, ale popravdě mi varianta antikoncepce jakožto léčby neplodnosti přijde poněkud zvláštní... Každá druhá má po jejím vysazení problémy, někdo pak ještě pěkně dlouho neovuluje (i když černej humor - u tebe by se tím nic nezkazilo 😀 ), sliznice neroste... Ale jak píšu, jsem laik 😉

lenickan
13. led 2009

já vím, a právě já jsem ten typ co po vysazení měl bordel v cyklu

lenickan
13. led 2009

je to všechno na prd

len
13. led 2009

Ale bude líp, neboj 😉

Otáaka je jenom, kdy to bude 😀 Ale tím, že to nevíme, můžeme věřit, že třeba už zítra, no ne? 😉

larri
13. led 2009

Lenicko,je mi lito,ze ti to tak dopadlo,ale jak pise Len bude lip.Nejhorsi je to cekani a zkouseni.Ja jdu dneska na ultrazvuk,tak jse zvedava co se dozvim dalsiho.Pak se ozvu. 🙂

larri
13. led 2009

Tak a jsem tady.Domu jsem si donesla injekce a ceka mne kratky protokol.Ted uz budu cekat az dostanu MS a konecne to zacne.Dneska jsem se v cekarne rozbrecela.Sedela jsem na te strane,jak maji automat na kafe a prisli tam manzele s miminkem.Pani zrovna propustili z porodnice,tak si tam sle jenom neco vyridit.No a ten pan to miminecko,cerstve narozene polozil primo ke mne.Ja jsem myslela,ze jsem v pohode.Tohle se mi stalo poprve.

Jinak Jarzembovska tam je v patek naposled,skoda. ☹

len
13. led 2009

Larri, na jak dlouho naposled - napořád nebo má jenom přestávku?

Mně včera totálně rozhodila bývalá kolegyně, já ji teda nikdy neměla ráda (ostatně to nikdo), ještě rok po jejím odchodu řeším její průs*ry (problémy je slabý slovo), no a ona si tam jen tak vtrhne "na návštěvu" a okamžitě mi do ruky vrazí fotku z ultrazvuku. No já myslela, že mě vomejou, jednak jsem na ni absolutně neměla náladu (popravdě ještě před tou fotkou jsem měla co dělat, abych s ní rovnou nevyrazila dveře), ale ona je takovej necitlivej člověk, vůbec jí nedošlo, že o to nemám ani v nejmenším zájem, takže na moje vlažné - to je hezký, no, ale mně stejně ty ultrazvukový šmouhy přijdou všecky stejný (což je pravda a otevřeně to říkám i "spřáteleným" těhulím 😉 ) - se mi dostalo sáhodlouhé instruktáže, kde má ručičky a nožičky a nosánek a jak je živoučký a zdravoučký a ona šťastná... Co vám mám říkat, jsem pár tejdnů po potratu a byla bych teď cca o 3 týdny víc těhu než ona, kdyby to dopadlo 😒 No, rozdejchávám ji doteď 😝 Na svou obranu neplodný hysterky musím dodat, že naprosto stejnou chuť ji uškrtit měli i chlapi (mí podřízení a její bývalí kolegové), kterým tuhle přepadovku provedla v plné síle (já ji po chvíli vypoklonkovala s výmluvou na moc práce). Tak, to jsem si vylila srdíčko, děkuju za přečtení 😀

saralinda
autor
13. led 2009

Ahojky, já jdu k Apoli ve čtvrtek a Jaržembovská by tam měla být, tak jestli zjistím něco o nějaké její "přestávce", tak dám vědět.

larri
13. led 2009

No ja Jarzembovske dneska rikala,ze mne prekvapila,protoze v prosinci rikala,ze tam po novem roku nebude a ona mi na to rekla,ze je v patek naposled a pak tam nebude tri mesice.Ale nerikala proc,tak jsem se ji na to neptala.

len
13. led 2009

No vida, tak než já se dokopu k IVF, tak už tam zase bude 😉

luccii
13. led 2009

len no aspon ze tam ta neprijemna kolegyne uz nedela, ne? 😉 a kdy pujdete na dalsi IVF?

len
13. led 2009

Luci, dle mého plánu by odběr vycházel na konec června...

luccii
13. led 2009

davate tomu ted cas?

len
13. led 2009

Tak nějak... A v květnu chceme na dovču 🙂 Doufám, že poslední netěhu, i když takových už bylo...

luccii
13. led 2009

a co planujete? 🙂

len
13. led 2009

Cornwall 😵

luccii
13. led 2009

pěkný, o něm jsem četla v knize Mizejici Cornwall od du Maurier

len
13. led 2009

Jo, Daphne tam umístila spoustu knížek 🙂

luccii
13. led 2009

jj vim 🙂 je to moje nejoblibenejsi autorka

luccii
13. led 2009

a jak to planujete? spat budete kde?

len
13. led 2009

Nějak bed and breakfasty, to se uvidí na místě, jak se nám kde bude líbit... Zajišťuju jenom první a poslední nocleh a zbytek prostě improvizace, caleko od civilizace 😀
DdM jsem kdysi četla fakt hodně, možná bych zase mohla něco vyštrachat jako přípravu na cestu 😉

luccii
13. led 2009

minimalne jako navnadeni 😉

larri
14. led 2009

Dobre rano,Len chtela jsem se zeptat,dostala jsem kratky protokol na 8dni a co pak? Vim,ze mam jit 6 nebo 7 den na ultrazvuk.

larri
14. led 2009

Jeste Len,nedostala jsem zastavovci injekci,to nedostava kazda?

len
14. led 2009

Larri, zastavovací injekce je u dlouhýho protokolu 😉 U krátkýho to asi dostaneš v jiný formě v průběhu těch dalších injekcí - ta injekce je i proto, aby tělo neprodukovalo LH a vajíčka předčasně nepraskla. Předpokládám, že dál to bude probíhat podobně - na kontrole se dozvíš, jak folikuly rostou a dle toho ti upraví další dávku a naplánují punkci 🙂

larri
14. led 2009

Diky Len,uz jsem se bala,ze tady nikdo neni ☹ Jdu do prace a porad jsem na to myslela,ted se mi bude delat lip 🙂