CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

aknyt
29. dub 2010

Gabi, tak držím palečky tobě a vašim embryjkům, ať se jim u tebe líbí a aspoň jedno zůstane až do ledna 2011 🙂

saralinda
autor
30. dub 2010

Týnko, jsem právě koukala do tvého albíčka a krásné věcičky máš na mimi. Musí to být ohromná radost. Užívej si to vpohodě až do té čtyřicítky, ke které to uteče jako voda.

eustoma
30. dub 2010

holky aky je dr. fait? u neho som este nikdy nebola. tak len info.

saralinda
autor
30. dub 2010

Eustoma, taky jsem u něj nebyla, takže neporadím.

Dneska jsem byla na kontrolním UTZ, jestli zmizela cysta po 10-ti nením braní Provery + Estrofemu (obojí 2x denně) a jak to dopadlo? Nezmizela a naopak, jsou tam 2! 😒 Takže stimulace se zatím odsouvá a Jarošová mi dala Norethisteron. Píší, že Norethisteron patří mezi ženské pohl. hormony (patří do skupiny progestinů). Tak jsem z toho popravdě blázen. Prý by to mělo uspat vaječník a ty cysta by měly snad zmizet. No, tak uvidíme. Budu to brát od 2. dne cyklu a 10.-12.DC jdu znova na UTZ, tak uvidím, jak to bude či nebude mizet.

barbika
30. dub 2010

Eustoma já teď byla u dr Fajta a je příjemný, všechno vysvětlí a zodpoví každou otázku. Je takový lidský. Takže já s ním mám dobré zkušenosti 😉

gabikri
30. dub 2010

Ahojky 😉

Tak mám zavedené dva prďolky a teď jen nezbývá než čekat a čekat 😉 Dneska jsou čarodějnice, tak snad mi přinesou štěstí 😵 😵 Dělala mi to dr. Jarošová a byla neuvěřitelně milá 😵 Dvě se ještě vyvíjí a v pondělí si mám zavolat, jestli bude na zamrazení 😵

akynt : téééda, ty jsi vybavená 😕 😕 😕 Hanička bude modelka 😵 😵 😵

saralinda : ach jo, ty máš holka teda smůlu...drž se 😉

barbika
30. dub 2010

Gabi, tak ať čarodějnice přinesou štěstí a čilá embryjka a následně miminka 😉 Držím palce!!

larri
1. kvě 2010

Gabi,tfuj,tfuj.

Dr.Fait? Já už bych ho nechtěla ani náhodou.Pořád jsem slyšela,že nejsem těhotná,plánoval další IVF a já měla mezitím mimoděložní.Testy pozitivní a hcg zvýšené.
Kdyby mne neposlala Jarošová na sál,kdo ví,jak bych dopadla.

eustoma
1. kvě 2010

gabi - jejej, nech sa prdoly poriadne drzia.

jessie1
2. kvě 2010

Ahojky, mám na vás prosbu. Dostala jsem od Apolináře Pregnyl. Máme se zítra a v úterý snažit o mimi. Myslela jsem, že v té krabičce bude jeden prášek s rotokem, ale jsou tam tři. Je to Pregnyl 1500. Možná je to blbý dotaz, ale myslíte, že si mám píchnout jenom jednu injekci nebo namíchat všechny tři? Říkám si, že dát všechny je asi blbost, ale je fakt, že jsem se prostě nezeptala a doktorka taky nic neříkala, jen, že mám píchnout pregnyl. Tak teď mi to vrtá v hlavě, jestli jsem měla píchnout jenom jednu nebo to namíchat všechno.... moc díky za rady 🙂

len
2. kvě 2010

Jessie, jen 1500? Oni obvykle dávají 5 000, pak se píchá jen jedna ampule. Nedali ti k tomu popis, mně to vždycky napíšou na papírek... 1 500 jsem nikdy neměla 😒
Teď tam nikdo nebude - máš píchat dnes? Nebo to vydrží do zítřka do rána (jsou tam od 8:15)? Jinak by se taky dalo cinknout na jejich pohotovost, kde to ostatně i píchají, pokud se na to pacienti sami necítí. Ale píchnou to právě po předložení těch instrukcí...

eustoma
2. kvě 2010

ja som mala vzdy pregnyl 1500, teda iba jednu ampulku. mne nikdy nedali viacej.

jessie1
2. kvě 2010

No mně právě žádné extra instrukce nedali. Je to divný, já blbka jsem se na to nezeptala. Je to prostě Pregnyl 1500, jsou tam 3 ampule, ale nevím, jestli píchnout všechny nebo jenom jednu. Když jsem chodila do Genetu, tak tam mi dali jednu ampuli a bylo, ale tady mi dali recept, dostala jsem krabičku se 3 a šla jsem. Vůbec mě nenapadlo se na to hned podívat a třeba hned v ten pátek tam zavolat. Právě je blbý, že mám píchat dnes - už jsem píchla těch 1500 - jednu ampuli. Zkoušela jsem tam teď i volat, ale nikdo to tam nebere... nevím, jestli když se dovolám na tu jejich pohotovost, jestli by věděli, stejně mi řeknou, že nemají ty instrukce a já budu stejně nahraná, tak ti nevím, co teď dělat... ☹

jessie1
2. kvě 2010

eustoma - myslíš teda, že bych měla píchnout tak y jenom jednu? Není to na IVF ani na IUI, jen na domácí snažení....jsem z toho jelen... 😝

eustoma
2. kvě 2010

ja som mala aj pri IUI iba 1500, takze podla mna by mohlo stacit 1500.

jessie1
2. kvě 2010

Tak to asi bude ono, myslím, že kdyby chtěli, abych toho píchla víc, tak by mi buď dali vyšší dávku nebo by mi zdůraznili, že mám vzít všechny tři ampule.... tak uvidíme holky, zda se zadaří 😲 😀 Díky!

eustoma
2. kvě 2010

jessie drzim pesticky 😉

l1u1c1i
2. kvě 2010

ahoj holky, minulý týden jsem u Apolináře absolvovala odběr vajíček, odebrali jich 9 a 6 se jich oplodnilo. Zítra si mě čeká transfer, chci 2 embrya, a budu doufat, že alespoň jedno se udrží.

eustoma
2. kvě 2010

l1u1c1i : 6 vajicok je slusne 😉 kocko drzim pesti.

len
2. kvě 2010

Jessie, jestli už jsi to píchla, tak už další nepíchej 😉

Luci, 6 embryí je paráda, při troše štěstí třeba bude i něco na zamražení 😉 Držím palce! 🙂

Jo a k dr. Faitovi - možná mívá i světlé dny, ale to mi nebrání v tom si myslet, že je to vůl, a že se mu snažím vyhnout, jedna osobní zkušenost mi stačila a to, jak "sledoval" Larrino mimoděložní, mě v tom jenom utvrdila 😒

eustoma
2. kvě 2010

ach jo, no ono uz nebolo sa ku komu objednat, ale dobre vediet, ze nabuduce radsej niekomu inemu. snad na kontrole ci rastu foliky nic nepokazi.

len
2. kvě 2010

Eustoma, tak to se mi popravdě ještě nestalo, že by mi nedali na výběr... Je teda pravda, že když se tvářili, že to nejde, tak jsem do telefonu nasadila "smutný voči" a ptala se, jestli to fakt jako nejde a že bych radši k někomu jinýmu... A i když to bylo třeba ze dne na den, tak jsem se třeba nedostala přesně k tomu, ke komu jsem chtěla, ale vždy jsem se vyhnula tomu, koho jsem zrovna nechtěla. Ony pro to sestry mívají pochopení, že ti někdo nesedne. Jsem dospěla tak daleko, že když jsem si navymýšlela, jakou bych tak asi zrovna potřebovala léčbu, tak jsem si vybrala, který doktor mi ji asi nejspíš doporučí, a k tomu se objednala 😀 Asi mě musej jako pacientku neskutečně milovat 😀
No nic, přeju, ať má Fait zrovna ten světlý den 😉

gabikri
2. kvě 2010

luci : přeju, ať Ti zítra dají dvě super embryjka a těm se u Tebe líbí 9 měsíců 😵 😵 😵

l1u1c1i
2. kvě 2010

holky, moc Vám všem děkuji. Mě bude stačit jedno miminko, ale když budou dvě, tak se bránit nebudu.
a co ty gabikri? Nepsala jsi minule že jdeš také na transfer?

gabikri
2. kvě 2010

luci : já byla v pátek...už jsem o malinko dál než Ty...mám zavedené dvě embrya a dvě se vyvíjí v laboratoři, to si mám zavolat zítra ráno. Tak tfuj, tfuj, tfuj...ať jsme obě těhulky 😵 😵 😵 😵

l1u1c1i
2. kvě 2010

také Ti držím palce. Je to tvůj první pokus IVF? Jsi doma na neschopence? Já si asi dojdu k mé dr. obvodní a nechám si na 2 týdny napsat neschopenku. Nechci nic riskovat, když na to čekáme takovou dobu.

eustoma
2. kvě 2010

kocky normalne ste ma vystrasili, sa bojim k fajtovy ist.

len
2. kvě 2010

Eustoma - kvůli čemu tam půjdeš - na kontrolu, jak rostou folikuly?
Já tam tehdy byla na folikulometrii a kvůli IUI a nesednul mi proto, že nežli jsme se vůbec k tomu ultrazvuku dohrabali, dal mi zřetelně najevo, že jsem úplně blbá. Že prostě 8.DC on tam nemá šanci nic vidět, že jsem se objednala naprosto blbě a že je hezký, že věřím, že ovuluju hodně brzo, ale je to celý nesmysl. Ultrazvuk pak do písmene potvrdil moje slova, tak neřekl nic a na můj návrh - dnes Pregnyl (měla jsem s sebou) a zítra IUI - všecko odkýval. Takže v podstatě mě léčil naprosto správně, ale dle mýho si mohl odpustit všecky ty trapný kecy kolem a pohledy typu - zas jedna moc chytrá 😝 Tak jestli bude mít zase takovou náladičku - všecko vím, všecko znám a vy jste jen blbá pacientka - zatni zuby, zase kdyby nic neuměl, tak si ho tam nenechávaj, ne? 😉 A že by to mohl ohrozit život jako Larri při tom mimoni, tak to snad při běžný prohlídce nehrozí, to byla extrémní situace 😉
A co ty víš, třeba bude mít zrovna dobrou náladičku a vydoluje ze sebe milej úsměv a chápavej přístup, prý i tohle zvládá 😉

Každýmu sedne někdo jinej, já jsem tu třeba úkaz, kterýmu nesedne Jarošová, na rozdíl od naprostý většiny holek tady 😀 A někdo zase nerad Řežábka, protože je hroznej cynik a ne každýmu vyhovuje přístup vypálit tvrdou pravdu hezky na rovinu bez varování 😉

eustoma
2. kvě 2010

ja tam idem 6 DC, teda 5 dni po stimulacii. bolo mi povedane ze na tej kontrole sa uvidi ako budem stimulaciu pokracovat, teda kolko davok. inak stimulujem na ivf. nepredpokladma ze by foliky tak rychlo vyrastli, skor, len sa boja hyperstimulaku, tak preto ma byt kontrola. a mala som sa objednat presne na 6 DC.
snad to bude v pohode...

viktoriekaterina75
2. kvě 2010

Ahojky holky...moc vás všechny zdraví m 🙂 😵
Gabi, tak to je super, že už máš miminka u sebe...moc jsem na Tebe myslela a držela palečky, ale samozřejmě i držím, ať za pár dní hlásíš // 😉....

I1u1c1i, určitě uděláš dobře, když půjdeš na PN. Já to teď řešila dovolenou, alespoň týden...neboť na to čekáme taky dlouho, vzhledem k darovaným vajuchám...a ještě to stojí spoustu peněz...a už nejsem nejmladší.

Jinak jsem dnes testla....9 den ET, a ani náznak...takže ten minulý testík byl nejspíš falešně pozitvní...a nebo blbě vidím 😝 😨
Vím, že je brzy a ne nadarmo v CAR říkají testovat až 14 den nejdříve, ale ono to člověku nedá, když je má v šuplíku.... 😒 , a ta síla , chuť testnou je silnější než já....a přitom dobře vím, že je to brzy.....a to toho mám tolik za sebou.
Tak se zatím mějte...a hezký večer.Vik