CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

isabellaross
11. lis 2010

@len mě nejdřív taky vezli na Karlák 😉 ale tam se mě lekli a šoupli mě do Motola - ale tenkrát (1976) to byla nová nemocnice - vzpomínky docela dobrý. Zato mnohem horší mám na plastiku na Vinohradech a jednoho slavnýho doktora co má dvacet titulů před a za jménem a choval se fak strašně 😠

bora87
11. lis 2010

ahojky,

děkuji všem za gratulace, ale moje tělo si dělá, co chce ... 🙂 dneska v noci bolest bříška a skorozačínající menses, jen strašně slabounká, ale nedá se hovořit o špinění, to fakt ne, celý den mě pronásleduje slabounké krvácení ... ale i teď večer na testíku dvě čárky, tak to nechápu??? Mám radši zavolat do Caru??? Abych něco neprokaučovala ...

bora87
11. lis 2010

@isabellaross - moje tchýně takovým doktorům říká HOUSE ... ona má syndrom bílýho pláště, jak se někde mihle doktor, tak má vysokej tlak a omdlívá ... 😀 😀 😀

isabellaross
11. lis 2010

@bora87 já bych asi vydržela do rána a uvidíš 😉 může to být cokoliv..u IVF nikdy nevíš 😒 A co říká svůj instinkt 🙂 ?

bora87
11. lis 2010

@isabellaross - už nevím, co si mám myslet, ale cítím se nějak podivně, na menses to nevypadá, páč tu já mám vždy od prvního dne hodně silnou, ale dnes se to vleče ... skoro nic ani na vložce, ale dám na Tebe a počkám, uvidí se ... jinak ale ve zprávě se píše, že když zakrvácím, že to neva, ale když by to bylo charakteristické krvácení jako menses, tak nemám aplikovat lék ... tak snad budu ten dobrý případ, že to je jen taková malá změna prcka ve stlaní pelíšku 🙂

isabellaross
11. lis 2010

@bora87 🙂 já bych nerada dávala nějaké plané nadějě, ale přesně jak píšeš - svojí menses poznáš - a ta to zatím není, tak dobrý 😉 víc asi teď udělat nemůžeš 😅 A kolikrátý jsi den po ET ?

bora87
11. lis 2010

@isabellaross - jsem dnes 10.den po ET, nepočítám den transferu ... zatím je na cokoli brzy, tak uvidíme, co se z toho vyvrbí ... kdyžtak to zkusím znovu, no ... aspoň vím, do čeho jdu ... 🙂 člověk to musí brát pozitivně, hlavně, že nějaká šance na těhotenství je ...

isabellaross
11. lis 2010

@bora87 jéje tak to je fakt brzičko na všechny závěry, takže nechej mysl pozitivně naladěnou - to je zaručeně půlka úspěchu 😀 a zítra ráno přijdu zkontrolovat jak jsi na tom, ju 😉 Přeju v rámci možností klidnou dobrou noc 🙂 Ahoj zítra

barbika
11. lis 2010

@markett_a ahojky, no já jsem jí měla jak na OPU, tak pak následně i na transfer. Ale upřímně nevím co si o ní mám myslet....

markett_a
11. lis 2010

@barbika ... ahoj, mno presne tak na me taky pusobi, ze nedokazu rict, jaka je... spis me dneska "prekvapila"... nabizela mi zase k stimulaci Fostimon, i kdyz vedela, ze pri prvnim pokusu IVF jsem na nej nereagovala... kdyz jsem chtela jiny, myslelal jsem treba Puregon, ktery se doplaci, tak mi nejak nepomohla v rozhodovani, spis mi ho vymluvila, cou je divny, byla takova neslal nemastna a evidentne jsem ji dost otravovala svyma dotazama ☹ asi se uz videla na obede 😒

larri
12. lis 2010

@markett_a a já na Bláhovou nedám dopustit.Hrozně se o mě zajímala,když jsem měla minulý rok mimoděložní.Což se o jiném doktorovi nedá říct. 😠 😠
Ty si tam byla včera? Já jo a když jsem přišla ráno,tak ji končila noční a začínala ranní.
Pokud ti Puregon rozmlouvala,tak to muže být kvuli hormonum.Já taky na Fostimon nereaguji a mám na něj špatné vzpomínky,ale mohla ti doporučit něco jiného. ☹
@bora87 vydrž,třeba se uhnizduje maličký brouček.Ale taky se opatruj a hlídej,pokud by si měla pořád krev nebo špinila.

janka12
12. lis 2010

@markett_a Ja se chytam rict si o Puregon, ne Fostimon 🙂 . U Blahove jsem byla nekolikrat. Mlada, cerne vlasy na mikado.

len
12. lis 2010

Já si o Puregon řekla 2x a 2x jsem ho dostala. Napotřetí jsem chtěla změnu a vyfasovala jsem Merional, ten je taky hrazený. Bláhovou jsem měla jednou a připadala mi docela OK, ale já po ní chtěla jen ultrazvuk, jsem už v jistých ohledech takový samoléčicí pacient 😉

Jinak Bora - 10 dní po ET, kdys to proboha testovala? 😀 Jako slabé krvácení OK není, ale v téhle fázi s tebou stejně nikdo nic nenadělá. Od MS může být zcela rozdílné, protože jsi nadopovaná progesteronem, ale kdyby se to mělo rozjet, rozjede se to naplno. Užívej dál Utrogestan a kdyby ti docházel, testy stále pozitivní a špinění neustávalo, zajeď si pro další, třeba na pohotovost...

janka12
12. lis 2010

@markett_a Vim ze tady nektere holky Blahovou chvalily. Ja nemam uplne nejlepsi zkusenost, coz muze byt samozrejme shoda nahod....... Ale nemastna neslana ....celkem sedi. Delala mi pred 2ma lety kymoinsuflaci, neslysela vubec nic, dokonce se sestrou zkoumaly, zda pristoj vubec funguje, zda z nej vychazi plyn. Mela jsem z toho nekolikasekundoveho vysetreni hodne zbabrany pocit. Kazdopadne bez zavahani po 10ti sekundach poslouchani udelala zaver - oba vejcovody nepruchodne. Takze IVF. Nebo laparoskopie, aby to overila/vyvratila. Tehdy to se mnou malem seklo. Na IVF jsem nebyla ready a budete si myslet, ze jsem padla na hlavu, ale byla jsem zkratka vnitrne presvedcena, ze vejcovody mam v poradku. Sla jsem na laparoskopii, neb jsem s diagnozou oba vejcovody nepruchodne nesouhlasila. Predtim jsem v CAR skemrala o zopakovani profuku, ale bylo mi receno, ze neni duvod a ze je to MOC DRAHE 🙂 (narozdil od laparky....). Vysledky laparoskopie: oba vejcovody v poradku a pruchodne. takze muj pocit zbytecne laparoskopie byl vcelku na miste.

len
12. lis 2010

Vidis, Janko, ja myslela, zes tohle tehdy zazila s Koryntovou... To uz jsou fakt dva roky? To to leti, ja uz tvrdnu v caru skoro ctyri roky, opravdu inventar 😀 Za tu dobu mi delali kymo 2x Rezabek a Koryntova a pokazde to vzorne bublalo, takze jsem se laparce vyhnula.

janka12
12. lis 2010

@len Ty si to pamatujes? 🙂 Dva roky to budou v unoru, ale myslim, ze jsem to sem pak psala celkem s odstupem, protoze jsem z toho vseho byla tehdy hodne rozhozena. Nasledujici rok jsem si dala misto usilovneho IVFkovani pauzu s usilovnym domacim snazenim. Nemela jsem na CAR vubec kuraz 🙂 , tu sbiram az ted.

len
12. lis 2010

Jo, pamatuju, přišlo mi to dost zvláštní (právě po mých zkušenostech s kymem). Tak zase teď máš úplně jasno, já třeba netuším, jestli nemám nějakou slabou endometriózu nebo tak něco 😉

markett_a
12. lis 2010

@larri ... asi ano, verim tomu, ze jsou nekdy utahany, byla jsem tam vcera tesne pred obedem, mozna toho fakt mela dost... a muzu se zeptat, co si mela po tom Fostimonu za injekce, kdyz jsi na nej taky nereagovala? my jsme se pak domluvily na nejakem kompromisu Menopur, ten ma snad jeste LH latky navic oproti Fostimonu a jeste tablety Tamoxifen, pry pomahaji zenskym, ktere nereaguji moc na stimulaci... mno nevim, jestli jsem si nemela vzit ten Puregon 😠

len
12. lis 2010

Market, myslím, že Larri měla právě ten Menopur, pokud se nemýlím. A fakt je, že Menopur či Merional obsahují to LH navíc (Fostimon a Puregon ne) a někdo právě přesně tohle potřebuje. Tamoxifen teď beru já, to je antiestrogen, snižuje hladinu estrogenu v těle, což napomáhá tomu, aby tělo samo produkovalo víc vlastního FSH a narostlo tak přirozeně víc folikulů. Takže v krátkém protokolu to může tu klasickou stimulaci ještě podpořit, aby tělo mělo FSH ještě víc a byla silnější reakce, protože jinak byses třeba ani nevešla do hrazené dávky a musela bys doplácet tisíce. Ten Tamoxifen snáším v pohodě a to jsem jinak na všecky hormony dost citlivá 🙂

markett_a
12. lis 2010

@janka12 ... to jsou teda veci 😨 me jde hlavne o to, ze nemam moc cas, je mi 39 abych stihla vsechny 3 pokusy hrazene pojistovnou, proto bych samozrejme chtela vybrat ten nejlepsi hormon na stimulaci, abych mela vic jak jeden folik 😒

len
12. lis 2010

@markett_a a ty už máš ty léky vyfasované?
Jinak oni s tím mají hafo zkušeností, neboj, ale přeci jen každá ženská reaguje trochu jinak a nic není univerzální. Po Fostimonu je tu těhotných několik, já po Puregonu opakovaně nic. Takže je fajn, že zkusili změnu. Možná jsme příliš masírované tou jedinou univerzální pravdou ze soukromých CARů, že nic jiného než rekombinantní FSH (s vydatným doplatkem a vydatným ziskem) není dobré. Blbost, kdyby to nebylo dobré, tak se to u Apoli velice brzy ukáže a pak to nedávají. Fakt prostě je, že některé léky někomu prostě nesednou a nezareaguje na ně. Ale koukni na Aknyt, ta vyzkoušela snad všecko, otěhotněla snad taky po všem, akorát ty konce už nebyly tak veselé 😒

markett_a
12. lis 2010

@len ... jeee tak to rada slysim, ja jsem se trochu vylekala, kdyz jsem cetla pribalovy letak, kde bylo u toho Tamoxifenu, ze je to lek na rakovinu prsu 😨 mno stejne musim cekat, az mi vyprsi trimesicni schvalovaci lhuta od pojistovny, a zazadat o nove schvaleni 😒 to me celkem stve, tim, ze jsem nebyla na ET, tak nemusim na zadnou revizi a mohla bych teoreticky zacit stimulovat cca druhou MS po OPU, takhle musim cekat az do poloviny ledna 😒 nekde jsem cetla, ze nekdo pozadal o prodlouzeni terminu, kdyz nedoslo k ET, nebyl potreba dalsi souhlas pojistovny, nerozumis tomu?

len
12. lis 2010

No on je na rakovinu prsu, ale nikoli primárně lék na rakovinu (jako cytostatikum), ale právě rakovina prsu nejlépe roste, je-li vydatně podporována estrogeny. Takže oni snižují hladinu estrogenu v těle, čímž se rakovině tak nedaří a můžou ji snáz ničit jinými léky. A jako vedlejší účinek toho snížení estrogenů zjistili, že lépe dozrávají vajíčka 😉

Jinak jak je to s tím schválením, netuším, ale to by snad měly přesně vedět sestry a možná to záleží pojišťovna od pojišťovny. Ale dle mého by to mělo být tak, že když proběhne IVF, automaticky tím skončí schvalovací lhůta a dá se zažádat znovu. Z logiky věci, ale přesnou realitu neznám. Každopádně když mi proběhlo červnové IVF, hned po neúspěchu jsem šla na konzultaci a oni hned sepisovali novou žádost.

markett_a
12. lis 2010

@len ... jinak leky mam uz nafasovany, na upis, ceka se na schvaleni te pojistovny

markett_a
12. lis 2010

@len ... me taky vcera sepsali novou zadost, ale odeslou ji az koncem prosince na pojistovnu... takze musim cekat...

len
12. lis 2010

No, stejně teď budou Vánoce, loni zahajovali stimulace nejpozději v půlce listopadu, aby se to stíhalo. Jen škoda, že tě tak tlačí čas. Každopádně teď neuvažuj nad třetím IVF, když máš šance v tom druhém 😉 Jinak teoreticky byses s nima mohla dohodnout, že by vykázali pojišťovně víc léků, než bys ve skutečnosti vyčerpala (pokud nevyčerpáš plnou dávku), abys měla rezervu.

markett_a
12. lis 2010

@len ... to mas vlastne pravdu, od poloviny prosince budou uz tutove dovoleny pred vanoci, tak pak to utece jako voda 😉

janka12
12. lis 2010

@len vim zes to tu uz zminovala, ze stimulace zahajuji jen do cca pulky listopadu, aby se to vubec stihlo. Prave jsem prisla z Apoli a ted uz je jasne, za stimulaci do poloviny listopadu nezahajim. Mam moc vysohou sliznici, takze v UT terpve kontrolni UTZ a pak snad zahajeni stimulace. ja se toho snad nedockam 🙂

len
12. lis 2010

Janko, takhle nějak to bylo loni, jak mi do toho strašila ta toxa, 8. 11. jsem se vracela z lázní, 11. šla na kontrolu a snad kolem 17. nebo tak nějak jsem začala stimulovat a Ř už se tvářil, jako že to skoro nestíháme (navíc schválení mi platilo do konce listopadu). No, nakonec to dopadlo dokonce tak, že do konce listopadu jsem věděla, že těhotenství nebude, a v půlce prosince dokonce, že jsem zralá na dárkyni, takže to nakonec nabralo spád 😀

len
12. lis 2010

Nicméně Vánoce pak byly zoufalý, stejně jako ty popotratový o rok dřív 😝 Takže pokud to nemá klapnout, radši ať to neklapne v lednu 😒